رفتن به مطلب

تحقیقات جدید در حوزه شهرسازی و معماری

ارسال های توصیه شده

خب از عنوان معلومه که میخوایم در مورد موضوعات جدیدی که توی دنیا و ایران در زمینه معماری و شهرسازی در حال انجام هستش در حد امکان بحث کنیم یا فقط اونا رو معرفی کنیم...

چند وقت پیش یه کارگاه آموزشی توی تهران برگزار شد در ارتباط با بحث (رابطه فرم شهر و چاقی)

این تحقیق رو دکتر جواد کوهساری که تویه یکی از دانشگاه های استرالیا در حال تحصیله با یه مرکز تحقیقات پزشکی توی استرالیا داشتن انجام میدادن که متاسفانه من با وجود علاقه زیادی که داشتم نتونستم به جلسه ایشون برسم

ولی موضوعشون به دلیل میان رشته ای بودن خیلی برام جذاب بود

از شما دوستای عزیز هم میخوام اگه موضوع جالبی توی حوزه مطالعات شهرسازی و معماری دیدید یا شنیدید اینجا عنوان کنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

یکی دیگه از موضوعاتی که به نظرم خیلی جالبه مدلسازیه نحوه انتشار آلودگی مراکز صنعتی در نواحی شهری هستش، البته فعلا در این مورد سرچ نکردم مقاله ای پیدا کنم ولی اگه از این حالت خستگی خارج شدم حتما اینجا آپلود میکنم

لینک به دیدگاه

تحقیق دیگه ای که سال 91 توی کارگاه حمل و نقل شهری که توی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد بحث اطلس انرژی برلین بود که میزان مصرف تمام ساختمان های شهر برلین رو محاسبه کرده بودن و مساحت و هزینه مورد نیاز برای نصب سلول های فتوولتائیک رو روی بام ساختمان های این شهر استخراج کرده بودن، همه این اطلاعات به اضافه حد مصرف انرژی هر ساختمان و فاصله اون با حد استاندارد توی نرم افزار گوگل ارث توسط یه نرم افزار پشتیبان مچ شده بود

لینک به دیدگاه

تحلیل رفتار استفاده کنندگان از فضا به کمک هوش مصنوعی

عنوان کاری بود که قرار بود توی ایران انجام بشه ولی انگار موفقیت آمیز نبود، این کار با یه دستگاه خاصی انجام میشه که نمونه اصلیش برای آلمانه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...