رفتن به مطلب

کد نویسی و بدست اوردن یک تصویر بهم ریحته

ارسال های توصیه شده

من قراره یک تصویر را بگیرم ، مقادیر این تصویر را (یعنی مقادیر x و y) و مقدار پارامتر p را بدم به فرمول زیر و یک تصویر درهم ریخته شده بدست بیارم.

- مقادیر x و y باید از خود تصویر بدست بیاد. یعنی هر پیکسل RGB، مقدار R را بعنوان x میگیریم. مقدار G را بعنوان y هر پیکسل میگیریم.

- پارامتر p تصادفی انتخاب میشه

حالا هر سه پارامتر xو yو p را میدیم به فرمول زیر و یک تصویر جدید بدست میاریم.

نکته اینکه:

این فرمول یک بعدی است، بنابراین برای بدست آوردن xتصویر جدید(درهم ریخته)، باید یک بار، مقدار x همه پیکسل های تصویر را بدیم به این فرمول، x تصویر جدید را بدست بیاریم(برای هر پیکسل). یک بار y همه پیکسل ها را بدیم به این فرمول، y تصویر جدید را بدست بیاریم

- پارامتر p بین صفر و یک هست

فرمولش هم اینه:

14.JPG

من کدی نوشتم اما تصویر به هم ریخته نشده. شدت نورش کم شده . نمیدونم شاید تو بدست آوردن مقدار x و y هر پیکسل اشتباه دارم . و نمیدونم چطور باید اونا را بدست بیارم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
من قراره یک تصویر را بگیرم ، مقادیر این تصویر را (یعنی مقادیر x و y) و مقدار پارامتر p را بدم به فرمول زیر و یک تصویر درهم ریخته شده بدست بیارم.

- مقادیر x و y باید از خود تصویر بدست بیاد. یعنی هر پیکسل RGB، مقدار R را بعنوان x میگیریم. مقدار G را بعنوان y هر پیکسل میگیریم.

- پارامتر p تصادفی انتخاب میشه

حالا هر سه پارامتر xو yو p را میدیم به فرمول زیر و یک تصویر جدید بدست میاریم.

نکته اینکه:

این فرمول یک بعدی است، بنابراین برای بدست آوردن xتصویر جدید(درهم ریخته)، باید یک بار، مقدار x همه پیکسل های تصویر را بدیم به این فرمول، x تصویر جدید را بدست بیاریم(برای هر پیکسل). یک بار y همه پیکسل ها را بدیم به این فرمول، y تصویر جدید را بدست بیاریم

- پارامتر p بین صفر و یک هست

فرمولش هم اینه:

14.JPG

من کدی نوشتم اما تصویر به هم ریخته نشده. شدت نورش کم شده . نمیدونم شاید تو بدست آوردن مقدار x و y هر پیکسل اشتباه دارم . و نمیدونم چطور باید اونا را بدست بیارم.

سلام

چرا انقدر متغیرهای مختلف تعریف کردی؟ اینجا روی کانال r و g اعمال می کنی، ولی روی b نه، درسته همین شکلی؟

توی فرمولی که گذاشتی x رو با p مقایسه می کنه، ولی شما توی کد با مقدار 0.5 مقایسه ش کردی. توی ضابطه ی بالایی هم x تقسیم بر p هست، توی کد شما ضرب گذاشتی جاش.

بدون حلقه هم میشه اینا رو نوشت، خواستی بگو توضیح بدم.:a030:

لینک به دیدگاه
سلام

چرا انقدر متغیرهای مختلف تعریف کردی؟ اینجا روی کانال r و g اعمال می کنی، ولی روی b نه، درسته همین شکلی؟

توی فرمولی که گذاشتی x رو با p مقایسه می کنه، ولی شما توی کد با مقدار 0.5 مقایسه ش کردی. توی ضابطه ی بالایی هم x تقسیم بر p هست، توی کد شما ضرب گذاشتی جاش.

بدون حلقه هم میشه اینا رو نوشت، خواستی بگو توضیح بدم.:a030:

سلام

مرسی. اگه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.

یعنی شما میگی متغیرها رو کم کنم و به جا ضرب تقسیم بذارم جواب درست میده؟

:ws52::5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه
سلام

مرسی. اگه بیشتر توضیح بدی ممنون میشم.

یعنی شما میگی متغیرها رو کم کنم و به جا ضرب تقسیم بذارم جواب درست میده؟

:ws52::5c6ipag2mnshmsf5ju3

خواهش می کنم.

نه منظورم اینه این تعداد متغیر نیاز نداری، خب فرمولش این شکلی هست، نسبت به p هم مقایسه رو انجام میده. بعد گفتم متوجه نمیشم چرا روی r و g فقط اعمالش می کنی.

یه مثال از تصویر ورودی و خروجیش داری؟

لینک به دیدگاه
خواهش می کنم.

نه منظورم اینه این تعداد متغیر نیاز نداری، خب فرمولش این شکلی هست، نسبت به p هم مقایسه رو انجام میده. بعد گفتم متوجه نمیشم چرا روی r و g فقط اعمالش می کنی.

یه مثال از تصویر ورودی و خروجیش داری؟

تصویری که باید در نهایت بدست بیاد باید یه تصویر به هم ریخته باشه. یعنی تصویر اولیه از توش قابل تشخیص نباشه. این تصویری که دارم ،کامل رمز شده، ممکنه این فرمول تصویر را به این صورت در نیاره، ممکنه که در بیاره. مهم اینه که تصویر به هم ریخته باشه که تصویر اصلی قابل تشخیص نباشه.

تصویر اصلی a و تصویر بدست آمده از این فرمول تصویر c باید باشه.(یا یک تصویر به هم ریخته از تصویر اصلی)

یه جور رمزنگاری و رمزگشایی

79835096690690576759.jpg

لینک به دیدگاه
تصویری که باید در نهایت بدست بیاد باید یه تصویر به هم ریخته باشه. یعنی تصویر اولیه از توش قابل تشخیص نباشه. این تصویری که دارم ،کامل رمز شده، ممکنه این فرمول تصویر را به این صورت در نیاره، ممکنه که در بیاره. مهم اینه که تصویر به هم ریخته باشه که تصویر اصلی قابل تشخیص نباشه.

تصویر اصلی a و تصویر بدست آمده از این فرمول تصویر c باید باشه.(یا یک تصویر به هم ریخته از تصویر اصلی)

یه جور رمزنگاری و رمزگشایی

ببین سیمین خانوم، فرض می کنیم یه p ثابت داریم، گفتیم هم مقدار پیکسل رو بهش میدیم یه مقدار خروجی بدست میاریم، تا اینجا درست؟ خب حالا بیایم روی این عکسی که گذاشتی، یه قسمتی که روشنایی تقریبا ثابت داره رو در نظر می گیریم، مثلا لبه کلاه Lena رو نگاه کن، با اینکه روشنایی تغییری نداره، ولی مقادیر خروجی توی این قسمت به شدت متفاوت هست.

یه بحث دیگه ای هم هست، p هم که طبق فرمول بین صفر و یک هست، اگه p ما خیلی به یک نزدیک بشه، عملا تصویر تغییر چندانی نخواد کرد، چون بیشتر مقادیر از p کوچکتر هستن، تقسیم بر p هم بشن، چون به یک خیلی نزدیک هست، تغییراتشون محسوس نیست.

لینک به دیدگاه
ببین سیمین خانوم، فرض می کنیم یه p ثابت داریم، گفتیم هم مقدار پیکسل رو بهش میدیم یه مقدار خروجی بدست میاریم، تا اینجا درست؟ خب حالا بیایم روی این عکسی که گذاشتی، یه قسمتی که روشنایی تقریبا ثابت داره رو در نظر می گیریم، مثلا لبه کلاه Lena رو نگاه کن، با اینکه روشنایی تغییری نداره، ولی مقادیر خروجی توی این قسمت به شدت متفاوت هست.

یه بحث دیگه ای هم هست، p هم که طبق فرمول بین صفر و یک هست، اگه p ما خیلی به یک نزدیک بشه، عملا تصویر تغییر چندانی نخواد کرد، چون بیشتر مقادیر از p کوچکتر هستن، تقسیم بر p هم بشن، چون به یک خیلی نزدیک هست، تغییراتشون محسوس نیست.

سلام

پس اگه اشتباه نفهمیده باشم این دستور میتونه اون تصویری که میخوام بهم بده درسته؟

K = rand(1,2)

لینک به دیدگاه
سلام

K = rand(1,2)

نه این دستور درست نیست.اگه همچین دستوری بنویسم باید این ستور رو هم تغییر بدم.

xc(i,j,1)=((1-x(i,j,1))/1-p);

اگه تغییر ندم خروجی نمیده شاید بخاطر اینه که مقدارش ممکنه صفر یا منفی بشه. درسته؟

میشه درستش برام بنویسن؟ :4564::4564:

لینک به دیدگاه
سلام

K = rand(1,2)

یعنی واسه هر کانال یه p می خوای در نظر بگیری؟ اینجوری هم خیلی فرق نمی کنه، اونجاهایی از تصویر که یکنواخت هستن، r و g و b تقریبا مقدار ثابتی دارن.

لینک به دیدگاه
نه این دستور درست نیست.اگه همچین دستوری بنویسم باید این ستور رو هم تغییر بدم.

xc(i,j,1)=((1-x(i,j,1))/1-p);

اگه تغییر ندم خروجی نمیده شاید بخاطر اینه که مقدارش ممکنه صفر یا منفی بشه. درسته؟

میشه درستش برام بنویسن؟ :4564::4564:

متوچه نشدم، بیشتر توضیح میدی؟

لینک به دیدگاه
متوچه نشدم، بیشتر توضیح میدی؟

این کدی که من نوشتم روشنایی تصویر تغییر میده وقتی p ثابت میگیرم فقط روشنایی تغییر میکنه تصویر بهم نمیریزه.

از طرفیم رندم در نظر گرفتنش باعث میشه نتونم خروجی بگیرم البته رندم 0 تا 1 هم فقط روشنایی تغییر میده.

شما گفتی برای هر کانل یه p درنظر نگیرم چجوری؟

لینک به دیدگاه
این کدی که من نوشتم روشنایی تصویر تغییر میده وقتی p ثابت میگیرم فقط روشنایی تغییر میکنه تصویر بهم نمیریزه.

از طرفیم رندم در نظر گرفتنش باعث میشه نتونم خروجی بگیرم البته رندم 0 تا 1 هم فقط روشنایی تغییر میده.

شما گفتی برای هر کانل یه p درنظر نگیرم چجوری؟

نمی دونم، من که روش کارش رو متوجه نشدم، ولی این حالتی که در نظر گرفتی هم میگم اون جوابی که می خوای نمیده.

خب میگی یه جور کدگذاری هست، یعنی قاعدتا باید برگشت پذیر هم باشه دیگه.

دو مقدار برای k در نظر گرفتی گفتم شاید می خوای برای هر مولفه r و g تصویرت یه مقدار جداگانه در نظر بگیری.

لینک به دیدگاه
79835096690690576759.jpg

این تصویر ببین من میخوام تصویر اصلیم به شکل C در بیاد و بعد بتونم دوباره تصویر اصلی ازش دربیارم

ببخشید شما مطمئنید این فرمول درسته ?

چون تا جایی که یادم میاد برای بهم ریختن تصویر ما از فرمول فوریه استفاده می کردیم (سه حلقه while تو درتو):ws52:

لینک به دیدگاه
ببخشید شما مطمئنید این فرمول درسته ?

چون تا جایی که یادم میاد برای بهم ریختن تصویر ما از فرمول فوریه استفاده می کردیم (سه حلقه while تو درتو):ws52:

نمیدونم

فقط میدونم اون جوابی که میخوام بهم نمیده

میشه کد این فرمول فوریه بذاری؟؟؟

لینک به دیدگاه

این تصویر ببین من میخوام تصویر اصلیم به شکل C در بیاد و بعد بتونم دوباره تصویر اصلی ازش دربیارم

اگه بخواد تصویر به اون شکل در بیاد، باید تمام مقادیر روشنایی مثلا 128 به یه مقدار نگاشت پیدا نکنه، اگه دو مقدار 128 کنار هم هست، اولی بشه 10 و دومی بشه 220، منظورم اینه تفاوت زیادی باید وجود داشته باشه، حالا ممکنه به مکان پیکسل ها ارتباط پیدا کنه. توی تصویر اصلی هم ناحیه های یکنواخت توی تصویر نهایی اصلا یکنوخت نیستن، این یعنی اون نگاشتی که وجود داره به شکلی داره تغییر می کنه.

لینک به دیدگاه
اگه بخواد تصویر به اون شکل در بیاد، باید تمام مقادیر روشنایی مثلا 128 به یه مقدار نگاشت پیدا نکنه، اگه دو مقدار 128 کنار هم هست، اولی بشه 10 و دومی بشه 220، منظورم اینه تفاوت زیادی باید وجود داشته باشه، حالا ممکنه به مکان پیکسل ها ارتباط پیدا کنه. توی تصویر اصلی هم ناحیه های یکنواخت توی تصویر نهایی اصلا یکنوخت نیستن، این یعنی اون نگاشتی که وجود داره به شکلی داره تغییر می کنه.

میشه زحمت بکشی تغییراتی که باد تو کدم بدم برام بذاری؟؟؟:4564::4564:

البته من که دیگه نمیکشم :ws52::w58::banel_smiley_4:

میذارم فردا روش فکر میکنم :icon_pf (34):

ممنون که راهنماییم میکنی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
میشه زحمت بکشی تغییراتی که باد تو کدم بدم برام بذاری؟؟؟:4564::4564:

البته من که دیگه نمیکشم :ws52::w58::banel_smiley_4:

میذارم فردا روش فکر میکنم :icon_pf (34):

ممنون که راهنماییم میکنی :icon_gol:

میگم روش کارش رو متوجه نشدم، چجوری کدت رو تغییر بدم.

اوکی، خواهش می کنم:a030:

لینک به دیدگاه
نمیدونم

فقط میدونم اون جوابی که میخوام بهم نمیده

میشه کد این فرمول فوریه بذاری؟؟؟

خو ببینید این جا فرمولش هس

و توی این لینک زیر هم مرحله به مرحله توی متلب آموزش داده

ببنید به دردتان می خورد یا نه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...