رفتن به مطلب

روشهای قطعه بندی

ارسال های توصیه شده

سلام

دوستان کسی میدونه چند تا روش قطعه بندی توی متلب داریم؟؟؟؟

مگه نباید کد بنویسم؟؟؟ :hanghead::hanghead:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

سلام

سوال رو انتقال دادم اینجا، خب روش های سگمنتیشن که متلب داره، من نگاه کردم این سه تابع رو داشت:

activecontour: Segment image into foreground and background using active contour

graythresh: Global image threshold using Otsu's method

multithresh: Multilevel image thresholds using Otsu's method

اما به این معنی نیست که شما فقط همین توابع رو داری، کلی کدهای دیگه هم ممکنه وجود داشته باشه، مثلا این تاپیک رو ببین:

[h=1]meanshiftfilter[/h]یا مثلا این یکی:

اینم با فانکشن های خود متلب هست:

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از راهنماییت:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

من باید تصویر رو با استفاده از روشهای قطعه بندی، قطعه بندی کنم بعد قسمتهای غیر نرمال تصویر جدا کنم میشه کمکم کنید؟؟؟:sad0::sad0:

لینک به دیدگاه
سلام

ممنون از راهنماییت:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

من باید تصویر رو با استفاده از روشهای قطعه بندی، قطعه بندی کنم بعد قسمتهای غیر نرمال تصویر جدا کنم میشه کمکم کنید؟؟؟:sad0::sad0:

سلام

از چه الگوریتمی می خوای استفاده کنی، یا بیشتر از چه الگوریتم هایی استفاده شده توی زمینه کاری شما؟

یه نمونه از تصاویرت رو می تونی اینجا قرار بدی؟

لینک به دیدگاه
تصاویر پم همونایین که قبلا فرستادم

دوباره تبدیل میکنم میذارم

هنوز نمیدونم چه الگوریتمی استفاده کنم؟؟؟

خب توی مقاله هایی که داری بیشتر از چی استفاده کردن، بر اساس همونا جلو بری بهتره، اینجوری بیشتر صحیح و خطا میشه.

لینک به دیدگاه

کاری که من قراره بکنم تحلیل خودکار تصاویر ام آر آی هست :sad0::ws52::icon_pf (34):

تو مقاله ها همه نیمه خودکار بودن.:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

الان میتونم با قطعه بندی تصاویر نرمال و غیر نرمال جدا کنم؟؟؟ :ws38::ws38:

همچین چیزی بهم حوجواب میده؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
کاری که من قراره بکنم تحلیل خودکار تصاویر ام آر آی هست :sad0::ws52::icon_pf (34):

تو مقاله ها همه نیمه خودکار بودن.:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

الان میتونم با قطعه بندی تصاویر نرمال و غیر نرمال جدا کنم؟؟؟ :ws38::ws38:

همچین چیزی بهم حوجواب میده؟؟؟؟

خب فرق این دو تا چیه؟

نرمال و غیر نرمال یعنی چی؟

لینک به دیدگاه
خب فرق این دو تا چیه؟

نرمال و غیر نرمال یعنی چی؟

فکر می کنم منظورشون از نرمال و غیرنرمال تصویر سالم و تصویر حاوی ضایعه مثل تومور یا میکروکلاسیفیکیشن و ... هست.

اما منظور از نیمه خودکار رو متوجه نمیشم.

اون طور که من میدونم این جداسازی یا به صورته غیر خودکاره، که در اون تصویر توسط رادیولوژیست لیبل میخوره .

یا به صورت خودکاره که ما باید این سگمنتیشن رو انجام بدیم به طور کامل. با همین تکنیکایی که گفته شد.

منظورتون از نیمه خودکار چیه؟

لینک به دیدگاه
فکر می کنم منظورشون از نرمال و غیرنرمال تصویر سالم و تصویر حاوی ضایعه مثل تومور یا میکروکلاسیفیکیشن و ... هست.

اما منظور از نیمه خودکار رو متوجه نمیشم.

اون طور که من میدونم این جداسازی یا به صورته غیر خودکاره، که در اون تصویر توسط رادیولوژیست لیبل میخوره .

یا به صورت خودکاره که ما باید این سگمنتیشن رو انجام بدیم به طور کامل. با همین تکنیکایی که گفته شد.

منظورتون از نیمه خودکار چیه؟

سلام :icon_gol::icon_gol:

تو روش نیمه خودکار یه محدوده هایی دستی مشخص میشن و بعد براساس اون ضایعه مشخص میشه. :w16::w16:

تصویر نرمال بافت سالم رو نشون میده و تصویر غیر نرمال بافتی که ضایعه مثل تومور داشته باشه.

آقا ایمان لطف میکنی یه توضیح کوچولو در مورد روش :icon_redface::icon_redface::icon_redface::icon_redface::ws52::ws52:

Segment image into foreground and background using active contour

بدین؟؟؟؟؟

ممنون میشم.

لینک به دیدگاه
سلام :icon_gol::icon_gol:

تو روش نیمه خودکار یه محدوده هایی دستی مشخص میشن و بعد براساس اون ضایعه مشخص میشه. :w16::w16:

تصویر نرمال بافت سالم رو نشون میده و تصویر غیر نرمال بافتی که ضایعه مثل تومور داشته باشه.

آقا ایمان لطف میکنی یه توضیح کوچولو در مورد روش :icon_redface::icon_redface::icon_redface::icon_redface::ws52::ws52:

Segment image into foreground and background using active contour

بدین؟؟؟؟؟

ممنون میشم.

سلام

دقیق اطلاع ندارم چجوری هست، ولی خب از یه سری کانتور یا یه کانتور بزرگ شروع می کنه، توی هر تکرار سعی می کنه این کانتور ها دور آبجکت های موجود در تصویرمون قرار بگیره، اینکار رو هم با استفاده از لبه های تصویر و پیوستگی شون حساب می کنه.

توی فتوشاپ این Quick Selection Tool هست، با چند تا کلیک، نواحی که یه رنگ دارن یا تقریبا مشابه هستن رو انتخاب می کنه، جالبه این همین Active Contour میشه، کانتور از محل کلیک ما شروع به بزرگ شدن می کنه تا ناحیه مورد نظر رو پیدا کنه، وقتی متوقف میشه که محیط ناحیه رو پیدا کنه و به تغییرات شدیدتری نسبت به ناحیه انتخاب شده برسه. اینجا با چند تا کلیک ساده خیلی خوب محدوده ی برگ ها استخراج میشه، بدون اینکه خیلی نیاز به تغییرش داشته باشیم:

90499232246562616107.png

یه وبسایتی هم هست اینجا معرفیش کردم:

معرفی: سایت آنلاین پردازش تصویر: Image Processing On Line

الگوریتم های مختلفی روش پیاده سازی شده که قابلیت اجرای آنلاین دارن، یعنی حتی تصویرهای خودت رو هم می تونی بهش بدی ببینی چه خروجی بهت میده، یه مدل از اکتیو کانتور که هلپ متلب رو هم نگاه کنی حالت Default فانکشن activecontour از همین الگوریتم استفاده می کنه:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اینم یکی از Demoهاش هست:

evolution.gif

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام من یه سوال کلی دارم در مورد سگمنتیشن . خروجی سگمنتیشن که یه تصویر باینری سفید و سیاه هست چجوری از این تصویر بعدش استفاده می کنن. مثلا می خوان با سگمنتیشن پس زمینه یه تصویر رو حذف کنن چجوی هست؟ فرضا یه سری عکس هواپیما هست می خوان اینا رو دسته بندی کنن میان اول سگمنتیشن می کنن بعد هواپیما می شه سفید بقیه تصویر می شه سیاه . خوب بعد مثلا می خوان برن ویژگی ها ی هواپیما رو در بیارن بدن شبکه عصبی، رو همین تصویر سیاه و سفیده کار می کنن؟!! :w58: (اصلا چنین چیزی امکان داره رو همین تصویر کار بشه ؟ این سوالم خیلی مهمه لطفا جوابشو بدین چون من می گم آخه این تصویر سیاه و سفید که نشد جداسازی از پس زمینه، باید خود هواپیمای رنگی جای محدوده سفیدش باشه ولی یکی از دوستام که خیلی ادعای پردازش تصویر داره می گه نه سگمنتیشن یعنی همین سیاه و سفیده حالا برو ویژگی هاشو در بیار بده شبکه عصبی؟! مگه تصویر باینری ویژگی داره )

من می گم یه کاریش می کنن شکل هواپیما نشون داده بشه (چه کاری می کنن ضرب نقطه ایش با تصویر اصلی دیگه ؟ آره ؟)

ممنون منتظرم

لینک به دیدگاه
سلام من یه سوال کلی دارم در مورد سگمنتیشن . خروجی سگمنتیشن که یه تصویر باینری سفید و سیاه هست چجوری از این تصویر بعدش استفاده می کنن. مثلا می خوان با سگمنتیشن پس زمینه یه تصویر رو حذف کنن چجوی هست؟ فرضا یه سری عکس هواپیما هست می خوان اینا رو دسته بندی کنن میان اول سگمنتیشن می کنن بعد هواپیما می شه سفید بقیه تصویر می شه سیاه . خوب بعد مثلا می خوان برن ویژگی ها ی هواپیما رو در بیارن بدن شبکه عصبی، رو همین تصویر سیاه و سفیده کار می کنن؟!! :w58: (اصلا چنین چیزی امکان داره رو همین تصویر کار بشه ؟ این سوالم خیلی مهمه لطفا جوابشو بدین چون من می گم آخه این تصویر سیاه و سفید که نشد جداسازی از پس زمینه، باید خود هواپیمای رنگی جای محدوده سفیدش باشه ولی یکی از دوستام که خیلی ادعای پردازش تصویر داره می گه نه سگمنتیشن یعنی همین سیاه و سفیده حالا برو ویژگی هاشو در بیار بده شبکه عصبی؟! مگه تصویر باینری ویژگی داره )

من می گم یه کاریش می کنن شکل هواپیما نشون داده بشه (چه کاری می کنن ضرب نقطه ایش با تصویر اصلی دیگه ؟ آره ؟)

ممنون منتظرم

سلام

وقتی سگمنتیشن انجام میدین، روی اجزا یا چیزایی که داخل تصویر ممکنه وجود داشته باشه، بر چسب گذاری می کنین، یعنی رو هر کدوم می تونین به صورت جداگانه کار کنین. مثلا همین مثال هواپیمایی که زدین، می تونین هواپیما رو تیره تر یا روشن تر کنین، یا مثلا رنگش رو عوض کنین، بدون اینکه پس زمینه تغییر بکنه. یا اینکه اگه بخوایم ویژگی هایی رو حساب کنیم، بدون اینکه پیکسل های پس زمینه تاثیری تو این ویژگی ها تاثیر داشته باشن. وقتی هواپیمای شما جدا شد فقط ویژگی های همون رو بدست میارین و مثلا به شبکه عصبی میدین. تصویر باینری هم می تونه ویژگی داشته باشه، یه مثال می تونه OCR باشه که شکل حروف و مکان قرارگیری پیکسل های سفید و سیاه مهم هستش. اما اینکه همیشه از تصویر باینری به دست اومده بخواد استفاده بشه، نه بیشتر موقع ها اینجوری نیست، با همون ضرب نقطه ای که گفتین از تصویر اصلی مون جداش می کنیم.:a030:

لینک به دیدگاه

سلام آقا Imaan درست میگه.چیزه دیگم که هست اینکه الگوریتمهای قطعه بندی می تونن ترکیبی با روشهای دیگه هم استفاده شن.

ممنون منتظرم

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

من میخوام چشم و جدا کنم یا شایدم عنبیه شم و از چشم جدا کنم یا اینکه باز یا بسته بودنش و تشخیص بدم سگمنت بندی ربطی به کار من داره ؟ من دارم تو کل تالار میگردم و از مطالب استفاده میکنم و تو تاپیک ها مورد علاقم اشتراک میزنم

راهنمایی ها شما حتما به من کمک میکنه

لینک به دیدگاه
من میخوام چشم و جدا کنم یا شایدم عنبیه شم و از چشم جدا کنم یا اینکه باز یا بسته بودنش و تشخیص بدم سگمنت بندی ربطی به کار من داره ؟ من دارم تو کل تالار میگردم و از مطالب استفاده میکنم و تو تاپیک ها مورد علاقم اشتراک میزنم

راهنمایی ها شما حتما به من کمک میکنه

بله، همین جدا کردن چشم میشه سگمنتیشن.:a030:

لینک به دیدگاه
بله، همین جدا کردن چشم میشه سگمنتیشن.:a030:

میشه بفرمایید از کجا باید شروع کنم و روش کار و برام توضیح بدید یا نمونه کدی دارید برای اینکار ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...