رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام بر همه ی مهندسین گرامی

برای تغییر مقیاس در نرم افزار Arc GIS باید چه مراحلی رو انجام بدم ؟

یعنی یک نقشه ی 1:25000 از منطقه ای دارم و همینطور 1:100000 نیز از این منطقه دارم که بعضی از فاکتورها مثلاً جاده ها توی 1:25000 هس ولی توی 1:100000 نیس به همین خاطر میخام این دو رو با هم مچ کنم تا نیاز به نقشه ی دیگه ای نباشه . ولی هر کاری می کنم تغییر مقیاسی براش پیدا نمیکنم . حتی از قسمت جنرالیزاسیون هم رفتم ولی اتفاقی خاصی نیفتاده و مربوط به مقیاس نمیشه

ممنونم اگه کمکم کنید:ws52:

• :sad0:

لینک به دیدگاه
سلام بر همه ی مهندسین گرامی

برای تغییر مقیاس در نرم افزار Arc GIS باید چه مراحلی رو انجام بدم ؟

یعنی یک نقشه ی 1:25000 از منطقه ای دارم و همینطور 1:100000 نیز از این منطقه دارم که بعضی از فاکتورها مثلاً جاده ها توی 1:25000 هس ولی توی 1:100000 نیس به همین خاطر میخام این دو رو با هم مچ کنم تا نیاز به نقشه ی دیگه ای نباشه . ولی هر کاری می کنم تغییر مقیاسی براش پیدا نمیکنم . حتی از قسمت جنرالیزاسیون هم رفتم ولی اتفاقی خاصی نیفتاده و مربوط به مقیاس نمیشه

ممنونم اگه کمکم کنید:ws52:

• :sad0:

واسه انداختن دو نقشه روی همدیگه نیازی به تغییر مقیاس نیست :ws38: مقیاس فقط اون چیزی که شما می بینید یا تو پرینت هست رو کوچیک و بزرگ نشون میده. وگرنه عملاً اندازه نقشه ها یا نسبتشون به هم که تغییر نمیکنه.

اما در کل واسه تغییر مقیاس، اگه تو همون نوار ابزار استاندارد نمی تونید مقیاس رو تغییر بدین و قفله واستون، روی Data Frame مربوطه کلیک راست کنید و Properties رو بزنید.

تو پنجره ای که باز میشه تو تب Data Frame مربوط به مقیاس میشه.

می تونید روی اتوماتیک بذارین که در اون صورت مقیاس نقشه رو می تونید تو ابزار استاندارد تغییر بدین و با تغییر زوم روی نقشه، مقیاس تغییر میکنه.

اگه روی Fixed Scale بذارین، می تونید یه مقیاس رو خودتون دستی بدین بهش که رو همون ثابت بمونه و دیگه اون زوم کردنه انجام نمیشه. ولی خب جابجا میشه و بالا پایین و چپ و راست میره.

اگه روی Fixed Extent بذارین می تونید اندازه و جا رو دقیق مشخص کنید. دیگه اون موقع نه می تونید زوم کنید و نه چپ و راست ببرین صفحه رو.

احتمالاً واسه شما رو یکی از این دو مورد آخره که نمی تونید مقیاس رو تغییر بدین، باید بذارین رو اتوماتیک واسه اینکه بتونین آزادانه تغییرش بدین.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون اما:

نه اونا رو میدونم چیه ولی میخام این دو نقشه روی هم بیفتن ولی چون هم مقیاس نیستن نمیشه با اینکه هر دو دارای یک سیستم تصویر هستن:icon_redface:

بازم ممنونم

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام مهندسین گرامی

لطفا" کسی می تونه راهنمایی ام کنه

این عکس پلان من هست ... دهنه ی فاصله ی ستون هام 24 متر می باشد و آمفی تئاتر طبقه ی اول و فضای طبقه ی همکفم قسمت گالری می باشد .

حالا من با توجه به این نوع ساختار و این فاصله چه سازه ای می تونم روی ساختمان به کار ببرم ؟

مثلا سازه یوبوت یا سازه کوبیاکس می تونن چنین ساختاری رو با این بار به دهنه ی 24 متر تحمل کند ؟

لطفا" پیشنهاد و یا سازه ای دیگر اگر هست راهنمایی ام کنید ...

من باید تو دفاعیه ام توجیه کنم این مسائل رو !

ممنون

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...