رفتن به مطلب
viyona

╬♥╬ کلوپ هواداران باشگاه استقلال ( آّبی دلان ) ╬♥╬

پست های پیشنهاد شده

سلام دیدم جای این تاپیکم تو اجمن خالیه .اینو واسه استقلالیای گل سایت زدم هرچی دوست دارین اعم از اخبار باشگاه نقل و انتقال بحث پیش بینی در باره ی بازی ها فقط و فقط اینجا:w14::w14::w14::w14:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

افتخارات استقلال ...

 

نايب قهرماني جام تهران و جام حذفي 1325

 

قهرماني جام حذفي تهران 1326

 

نايب قهرماني جام حذفي تهران 1328

 

قهرماني جام تهران 1329

 

نايب قهرماني جام تهران 1330

 

قهرماني جام تهران 1335

 

نايب قهرماني جام تهران 1337

 

قهرماني جام تهران و جام حذفي 1338

 

قهرماني جام تهران 1340

 

قهرماني جام تهران 1341

 

قهرماني جام تهران 1347

 

قهرماني جام تهران و جام حذفي 1348

 

قهرماني جام باشگاه هاي آسيا جام هندوستان و جام ايران . نايب قهرماني جام تهران و جام حذفي 1349

 

قهرماني جام تهران 1350

 

قهرماني جام تهران و جام دوستي . نايب قهرماني جام هندوستان 1351

 

قهرماني جام اتحاد و نايب قهرماني جام تخت جمشيد 1352

 

قهرماني جام تخت جمشيد 1353

 

قهرماني جام حذفي ايران 1357

 

نايب قهرماني جام تهران 1361

 

قهرماني جام تهران 1362

 

قهرماني جام تهران 1364

 

قهرماني جام بردولوي هندوستان و نايب قهرماني جام تهران 1368

 

قهرماني جام ايران يا آزادگان و جام تهران 1369

 

قهرماني جام باشگاه هاي آسيا ? جام تهران و جام آزادي قطر و نايب قهرماني جام آزادگان و جام حذفي ايران 1370

 

نايب قهرماني جام باشگاه هاي آسيا 1371

 

قهرماني ليگ 3 1372

 

قهرماني جام برتر تهران و نايب قهرماني جام آزادگان 1373

 

قهرماني جام حذفي ايران 1374

 

قهرماني جام خزر و جام پرچم تركمنستان و جام رمضان 1376

 

قهرماني جام آزادگان و جام رمضان 1377

 

نايب قهرماني جام باشگاه هاي آسيا , جام آزادگان و جام حذفي 1378

 

قهرماني جام آزادگان 1379

 

قهرماني جام حذفي ايران 1380

 

قهرمانی لیگ برتر 1385

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

در سال 1323 چهار جوان تصمیم گرفتند تا باشگاهی تاسیس كنند.

 

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.

 

نام انها میرزایی، نواب، خشایار و جانانپور بود. علاوه بر انها خاکزاد، گیتی، گریش، کلانی، مهدیون و حسینی نیز دیگر اعضای باشگاه بودند که به دلیل علاقمندیشان به دوچرخه سواری نام باشگاه را دوچرخه سواران نهادند. ابتدا تنها رشته فعال باشگاه دوچرخه سواری بود، اما بعدها رشته های والیبال، پینگ پنگ، بسکتبال، وزنه برداری، کشتی، شنا و فوتبال نیز فعالیت خود را آغاز کرد.

 

طی مذاکراتی که مسئولان باشگاه دوچرخه سواران با علی دانائی فرد موسس وقت باشگاه تورانجام دادند، موافقت شد که باشگاه تور با نام دوچرخه سواران وارد عرصه رقابت در فوتبال شود

.

رقابت اصلی در فوتبال کشور تا پیش از سال 1325 بین سه تیم دارایی،شاهین و سرباز بود، اما با ورود تیم دوچرخه سواران که از همان ابتدا با پیراهن آبی وارد میدان شد،مثلث قدرت به مربع شد و قطب چهارم فوتبال نیز شکل گرفت.

 

تیم دوچرخه سواران در سال 1325 و با حضور پرویز عمو اوغلی،گرائیلی،دانائی و سید آقا جلالی در هیئت مدیره تشکیل و روانه رقابتها شد.حاصل کار نایب قهرمانی در سالهای 25 و 26، نایب قهرمانی و قهرمانی جام حذفی در همان سالها بود. در سال 1328 نام باشگاه دوچرخه سواران به تاج تغيير یافت و در همین سال قهرمان باشگاههای تهران شد. به دلیل اهمیت باشگاه تاج از ردیف بودجه اختصاصی برخوردار شد.رنگ لباس باشگاه نیز پیراهن آبی با آستین سفید، شرت سفید و جوراب سفید بود. علی دانائی فرد برای تقویت این تیم، تیمهای تورج، افسر، دیهیم، کورش و اتم را تاسیس کرد. تاج در سراسر کشور گسترش یافت و در شهرهای اهواز و رشت بیش از دیگر نقاط ایران پایگاه مردمی یافت.

 

اولین قهرمانی در آسیا

در فروردین سال 1349 و در باشگاه لبریز از تماشاگر امجدیه (شهید شیرودی)، تیم های تاج از ایران هاپوئل رژیم صهیونیستی فینال جام باشگاهای آسیا را برگزار کردند. در این دیدار تیم تاج تا دقیقه 83 یک بر صفر عقب بود که در این دقیقه غلام وفا خواه که به مرد جامها معروف بود، گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد و کار به وقت اضافه کشیدکه تیم تاج با گل مسعود معینی مدافع پیش تاخته خود در وقت اضافه قهرمان آسیا شد.

تغییر نام به استقلال و دومین قهرمانی در آسیا

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 باشگاه تاج به

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
تغيير نام پیدا کرد.

 

Esteghlal-Header.jpg

استقلال در سال 1370 برای دومین بار قهرمان آسیا شد. استقلال در فینال باشگاه های آسیا توانست تیم لیائولینگ چین را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهد و جام را برای دومین بار به خانه بیاورد.

 

HO%20pyramid.gif

محتوای مخفی

    برای مشاهده محتوای مخفی می بایست در انجمن ثبت نام کنید.
esteghlal-fans.jpg

 

مربیان خارجی از بدو تاسیس

زدراکو رایکوف، ولادمیر جکیج، بونژاک، یوگنی سوکومور خوف،جکیچ دلیچ، لئونید بیلفسکی و رولند کوخ از جمله مربیان خارجی بودند که با استقلال کار کردند. در این میان رایکوف بیشترین سابقه حضوررا دارد که به مدت هشت سال مربی استقلال بود و طی این دوره با استقلال قهرمان ایران در سال 49،قهرمان جام میلزهند، دو دوره قهرمانی باشگاهای آسیا و قهرمانی جام اتحاد را در کارنامه خود دارد.

مربیان استقلال از آغاز تا کنون

مرحوم علی دانائی فرد، محمود بیاتی، مرحوم رسول مدد نوعی، محمد رنجبر، حشمت مهاجرانی، پرویز ابو طالب، مجتبی کرد نوری، کمائی، مرحوم جاهد، مصطفی شرکا، حسن حبیبی، حسن عضدی، رضوی، اصغر شرفی، کامبیز جمالی، محمد صلاحی، منصور پورحیدری، غلامحسین مظلومی، بیژن ذوالفقارنسب، ناصر حجازی، رضانعلچگر،عبداللهی، بهتاش فریبا، اصغرحاجیلو، پرویزمظلومی، حمید ملک احمدی، منصور رشیدی، جواد زرینچه و امیر قلعه نویی مربیانی بودند که که از بدو تاسیس تا کنون به عنوان سرمربی رهبری تیم را برعهده داشتند. در حال حاضر ناصر حجازی دوباره سكاندار اين تيم است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

تاريخچه باشگاه استقلال

 

در سال 1323 چهار جوان تصمیم گرفتند تا باشگاهی تاسیس نمایند. نام انها میرزایی،نواب،خشایار و جانانپور بود. تصمیم انها در چهارم مهر این سال عملی شد و باشگاه نیز خیابان فردوسی در نظر گرفته شد. علاوه بر انها خاکزاد،گیتی،گریش،کلانی،مه دیون و حسینی نیز دیگر اعضای باشگاه بودند که به دلیل علاقمندیشان به دوچرخه سواری نام باشگاه را ( دوچرخه سواران) نهادند.ابتدا تنها رشته فعال باشگاه دوچرخه سواری بود،اما بعدها رشته های والیبال،پینگ پنگ،بسکتبال،وزنه برداری،کشتی،شنا و فوتبال نیز فعالیت خود را آغاز کرد. طی مذاکراتی که مسئولان باشگاه دوچرخه سواران با علی دانائی فرد مو سس وقت باشگاه تورانجام دادند، موافقت شد که باشگاه تور با نام دوچرخه سواران وارد عرصه رقابت در فوتبال شود.

رقابت اصلی در فوتبال کشور تا پیش از سال 1325 بین 3تیم دارایی،شاهین و سرباز بود، اما با ورود تیم دوچرخه سواران که از همان ابتدا با پیراهن آبی وارد میدان شد،مثلث قدرت به مربع شد و قطب چهارم فوتبال نیز شکل گرفت. تیم دوچرخه سواران در سال 1325 و با حضور پرویز عمو اوغلی،گرائیلی،دانائی و سید آقا جلالی در هیئت مدیره تشکیل و روانه رقابتها شد.حاصل کار نایب قهرمانی در سالهای 25 و 26،نایب قهرمانی و قهرمانی جام حذفی در همان سالها بود. در سال 1328 نام باشگاهدوچرخه سواران به تاج تغئیر یافت و در همین سال قهرمان باشگاههای تهران شد.به دلیل اهمیت باشگاه تاج از ردیف بودجه اختصاصی برخوردار شد.رنگ لباس باشگاه نیز پیراهن آبی با آستین سفید، شرت سفید و جوراب سفید بود. علی دانائی فرد برای تقویت این تیم، تیمهای تورج، افسر،دیهیم،کورش و اتم را تاسیس کرد. تاج در سراسر کشور گسترش یافت و در شهرهای اهواز و رشت بیش از دیگر نقاط ایران پایگاه مردمی یافت.

 

 

زمان شکوفایی

 

اولین سفر خارجی باشگاه تاج به افغانستان بود که سمره آن پیروزی 3 بر 2 تیم تاج شد. دهه 40 زمان شکوفایی باشگاه تاج بود. این تیم با تیم هی خارجی چون: راپیدوین اتریش،تورپیدوی موسکو،اسپارتا پراک چک، دوسلدورف آلمان،کریستان پرو و تیم های دیگری از کشورهای برزیل،سوئیس،ترکیه،سوئد و آذربایجان بازی های دوستانه برگزار کرد که موجب شهرت بیشتر این باشگاه شد.در این دهه ، باشگاه تاج با به خدمت گرفتن رایکوف یوگوسلاو تحولی شگرف در فوتبال استقلال و حتی ایران به وجود آورد.نسل ماندگار فوتبال ایران به خصوص استقلال، در این دهه شکل گرفت.افرادی چون ناصر حجازی، منصور پورحیدری،نصر ا.. عبدالهی،پرویز قلیچ خانی،علی جباری،فرامرز ظلی،جلال طالبی،جواد قراب،غلامحسین مظلومی،عزت جانملکی، ایرج دانائی فرد، منصور رشیدی، حسن روشن و ... از جمله آنان بودند.

 

اولین قهرمانی در آسیا

 

در فروردین سال 1349 و در باشگاه لبریز از تماشاگر امجدیه( شهید شیرودی)، تیم های تاج از ایران هاپوئل رژیم صهیونیستی فینال جام باشگاهای آسیا را برگزار کردند. در این دیدار تیم تاج تا دقیقه 83 یک بر صفر عقب بود که در این دقیقه غلام وفا خواه که به مرد جامها معروف بود، گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد و کار به وقت اضافه کشیدکه تیم تاج با گل مسعود معینی مدافع پیش تاخته خود در وقت اضافه قهرمان آسیا شد.

 

ترکیب تیم تاج که قهرمان آن دوره شد عبارت بود از : ناصر حجازی، علی جباری ،مهدی لواسانی ،جواد ا.. وردی ،کاروحق وردیان ،مسعود معینی ،غلامحسین مظلومی ،عزت جانملکی ،جواد قراب ،اکبر کارگرجم ،علیرضا حاج قاسم ،نصر ا...عبداللهی ،مهدی حاج محمد ،عباس مژدهی ،منصور پورحیدری و مسعود مژدهی یاران کمکی این تیم: غلام وفاخواه از عقاب و محمود خوردبین از پرسپولیس بودند. سرمربی تیم رایکوف از یوگسلاوی بود.

 

تغییر نام تاج به استقلال و دومین قهرمانی در آسیا

 

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 باشگاه تاج به استقلال تغئیر نام پیدا کرد. استقلال در سال 1370 برای دومین بار قهرمان آسیا شد. استقلال در فینال باشگاه های آسیا توانست تیم لیائولینگ چین را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهد و جام را برای دومین بار به خانه بیاورد.در این دوره عبدالصمد مرفاوی آقای گل شد، مجید نامجو مطلق تکنیکی ترین بازیکن، عباس سرخاب بهترین بازیکن و احمدرضا عابدزاده بهترین دروازه بان جام شدند. بازیکنان استقلال در این دوره عبارت بودند از : احمدرضا عابدزاده ،حمیدرضا بابازاده ، شاهرخ بیانی ،شاهین بیانی ،فرشاد فلاحت زاده ،رضا حسن زاده ،مهدی فنونی زاده ،امیر موسوی نیا ،صادق ورمزیار ،رضا نعلچگر ، جعفر مختاری فر ،امیر قلعه نویی ،رضا احدی ،میرشاد ماجدی ،ایمان عالمی ،عبدالصمد مرفاوی ،عباس سرخاب ،عبدالعلی چنگیز ، مسعود غفوریهای اصل ،ناصر عباسی ،مرحوم امیر دولت آبادی ،خسرو پارسا و مجید نامجو مطلق. یاران کمکی این تیم نیز سید غلی افتخاری سید مهدی ابطهی بودند. سرمربی: منصور پورحیدری.

 

مربیان خارجی از بدو تاسیس

 

زدراکو رایکوف، ولادمیر جکیج، بونژاک، یوگنی سوکومور خوف،جکیچ دلیچ، لئونید بیلفسکی و رولند کوخ از جمله مربیان خارجی بودند که با استقلال کار کردند. در این میان رایکوف بیشترین سابقه حضوررا دارد که به مدت هشت سال مربی استقلال بود و طی این دوره با استقلال قهرمان ایران در سال 49،قهرمان جام میلزهند، دو دوره قهرمانی باشگاهای آسیا و قهرمانی جام اتحاد را در کارنامه خود دارد.

 

 

مربیان استقلال از آغاز تا کنون

 

مرحوم علی دانائی فرد،محمود بیاتی،مرحوم رسول مدد نوعی،محمد رنجبر،حشمت مهاجرهنی،پرویز ابو طالب،مجتبی کرد نوری،کمائی،مرحوم جاهد،مصطفی شرکا،حسن حبیبی،حسن عضدی ،رضوی،اصغر شرفی،کامبیز جمالی،محمد صلاحی،منصور پورحیدری،غلامحسین مظلومی،بیژن ذوالفقارنسب،ناصر حجازی،رضانعلچگر،عبداللهی، بهتاش فریبا،اصغرحاجیلو،پرویزمظل ومی،حمید ملک احمدی ،منصور رشیدی،جواد زرینچه و امیر قلعه نویی و فيروز كريمي مربیانی بودند که که از بدو تاسیس تا کنون به عنوان سرمربی رهبری تیم را برعهده داشتند.

 

 

شایسته ترین ها و اولین های تاریخ 60 ساله باشگاه استقلال

 

گلزنان جام جهانی 1978 آرزانتین:ایرج دانائی فرد و حسین روشن هر دو در تیم استقلال بودند.

 

اولین گلزن ایرانی در جام جهانی: ایرج دانائی فرد.

 

اولین لژیونر:بیوک جدیکار (1336 به تیم ویکتوریا برلین)

 

اولین مربی:مرحوم علی دانائی فرد از سال 1325 تا سال 1348 به مدت 23 سال

 

اولین آقای گل آبی پوشان در لیگ: غلامحسین مظلومی در اولین دوره تخت جمشید با 15 گل زده.

 

اولین کاپیتان: کامبیز جمالی

 

بازیکن تیم منتخب جهان:ایرج دانایی فرد.

 

پرافتخارترین مربی:منصور پورحیدری با بیش از 300 مسابقه و افتخار قهرمانی سال 90 باشگاه های آسیا.

 

بیشترین تعداد حضور: جواد زرینچه با 336 بازی طی 12 سال

 

کوتاه ترین گل در داربی: علی سامره در ثانیه 37 بازی مقابل پرسپولیس

 

پرجمعیت ترین بازی آسیا: استقلال ایران-جوبیلوایواتا ژاپن (با حضور 120 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی فینال جام باشگاه های آسیا در سال 78 )

 

بهترین بازیکن سال کشور بعد از انقلاب: علیرضا منصوریان1374 (گزینش بهترین بازیکن برای اولین بار مرسوم شد)

 

جوانترین مربی: امیر قلعه نویی

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
1254226836.JPG

 

جالب بود ممنون

سلام به همه هواداران ss

سلام به دوستان خوبید :icon_gol:

خیرمقدم خوش اومدین

درود به همه آبی دلان قهرمان ... :icon_gol::icon_gol::ws2::ws2:

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

سلام به دوستان خوبید :icon_gol:

خیرمقدم خوش اومدین

درود به همه آبی دلان قهرمان ... :icon_gol::icon_gol::ws2::ws2:

سلام , ممنون خوبم شما چطوری؟!

 

گذشته از همه ی این احوالپرسی ها و تعارفات:icon_gol:, نظرتون چیه گفتگو رو راجع به استقلال شروع کنیم ..؟

به نظرتون امسال شانس قهرمانیمون تو لیگ برتر چقدره ...؟!:ws21:

 

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

سلام . منم استقلالی ام .کی میشه از دست این مربی و کادر فنی ترسو راحت بشیم. پس ژنرال دوست داشتنی ما کی برمیگرده .دلمون واسه جام لک زده .ژنرال برگرد به تیمت.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

استقلال امیدهای پاختاکور ازبکستان را زنده کرد/ شکست آبی‌ها در تاشکند تیم فوتبال استقلال ایران هفته چهارم مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را با شکست مقابل پاختاکور ازبکستان پشت سرگذاشت تا امیدهای جوانترین تیم لیگ قهرمانان را برای راهیابی به مرحله دوم این رقابتها زنده کند!

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

There are moments in life when you miss someone

So much that you just want to pick them from

Your dreams and hug them for real

گاهی در زندگی دلتان به قدری برای کسی تنگ می شود

که می خواهید او را از رویاهایتان بیرون بیاورید

و آرزوهای خود در آغوش بگیرید

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
سلام . منم استقلالی ام .کی میشه از دست این مربی و کادر فنی ترسو راحت بشیم. پس ژنرال دوست داشتنی ما کی برمیگرده .دلمون واسه جام لک زده .ژنرال برگرد به تیمت.

سلام

 

من نمیدونم با اینهمه خیانتی که امیر قلعه نویی به استقلال کرد بازم شما دوست داری برگرده ....؟

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
there are moments in life when you miss someone

so much that you just want to pick them from

your dreams and hug them for real

گاهی در زندگی دلتان به قدری برای کسی تنگ می شود

که می خواهید او را از رویاهایتان بیرون بیاورید

و آرزوهای خود در آغوش بگیرید

 

الان اومدی مثلا به استقلالیا تیکه بندازی با این جمله ....

 

من متوجه نشدم؟!

 

ولی اگه پرسپولیسی هستی خیلی رو داری با اون رفت و برگشتی که خوردید بازم حرف داری واسه گفتن!

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
الان اومدی مثلا به استقلالیا تیکه بندازی با این جمله ....

 

من متوجه نشدم؟!

 

ولی اگه پرسپولیسی هستی خیلی رو داری با اون رفت و برگشتی که خوردید بازم حرف داری واسه گفتن!

:167:من بيطرفممم.........

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...