رفتن به مطلب

مشکلات و خطاهای به وجود آمده در حین برنامه نویسی اندروید و روشهای حل آنها

ارسال های توصیه شده

درود

من به هنگام نصب و پیکربندی محیط برنامه نویسی اندروید با یه سری مشکل برخوردم تا جایی هم که از چن جا پیگیر شدم بیشتر بچه های مبتدی (تو حوزه نصب و راه اندازی محیط اندروید ) با مشکلات زیادی روبرو میشن .

من اینجا چن تا از مشکلات سو الات خودم رو میزارم امیدوارم دوستان منو راهنمایی کنن

خودم هم هر موقع راه حلی پیدا کردم همین جا قرارش میدم :w16:

لینک به دیدگاه
من از eclipse داخل پوشه adt-bundle استفاده کردیم و وقتی Android SDK Manager رو باز می کنم بهم اینو میده :
n7ajol779a19bp6teht6.jpg

خب در این مورد تصویر باید بگم چون این محیط توسعه اندروید برای ایران ممنوعه (بخاطر تحریم ها )

تنها راه ممکن برای دستیابی به پکیج های اندرویدی در محیط sdk manager استفاده از IP changer هستش که خب من خودم چند تا نرم افزار رو امتحان کردم جواب نداد

اما سایت کلیدستان علاوه بر دوره آموزشی خیلی روان و کامل (برای مبتدی ها ) فایل های مورد نیاز رو برای دانلود گذاشته

جهت دانلود این بسته نرم افزاری به

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

که البته جدیدترین نسخه این بسته نرم افزاری نیست ولی خب بازم برای شروع عالیه

( برای دانلود نسخه به روز به سایت

می توانید مراجعه نمایید

با دانلود این بسته که حاوی یه پلاگین اکلیپسی هم هست میتواند شروع یادگیری برنامه نویسی نمایید

بازم اگه چیزی دستگیرم شد اینجا مطرح می کنم :w16:

لینک به دیدگاه

برای دریافت آخرین ورژن Android SDK و دانلود فول پکیجش به ا

مراجعه نمایید

لینک به دیدگاه

برای یادگیری برنامه نویسی اندروید

می تونید نرم افزار مهندسی اندروید رو از

دانلود کرده و از طریق گوشی موبایل آموزش رو دنبال کنید

ویژگی که این نرم افزار دارد اینه که خیلی ساده و روان آموزش رو پیش می بره :w16:

تا 18 درس ، این نرم افزار و سورس کدهاش رایگانه ولی برای یادگیری مطالب پیشرفته تر بایدپول پرداخت کنید

لینک به دیدگاه
من از eclipse داخل پوشه adt-bundle استفاده کردیم و وقتی Android SDK Manager رو باز می کنم بهم اینو میده :
n7ajol779a19bp6teht6.jpg

خب من برای این مشکل یه راه حل پیدا کردم که در ادامه اون به اشتراک میزارم :w16:

لینک به دیدگاه

خب همانطور که تو پست قبلی گفتم به علت اینکه گوگل ، ایران رو تحریم کرده ما قادر به استفاده از بسته های موجود در Android SDK Manager و حتی قادر به دیدن و به روز کردن آنها نیستیم . روش رایج استفاده از IP Chanager و تغییر آدرس IP است . من یه روش کاملا تصادفی کشف کردم :ws3:که با اون تونستم این مشکل رو برطرف کنم وقتی میگم تصادفی برای اینکه همین جوری بدون هیچ علم و دانشی امتحانش کردم و با کمال تعجب ازش نتیجه گرفتم .

خب من تنها نرم افزار free gate داشتم و با بررسی سروته اون دو تا عدد از بخش setting اش برداشتم گذاشتم تو Android SDK Manager و تمام . :w02:

روش کار به این صورت است .

1- ابتدا فری گیت رو راه اندازی کرده و فعالش کنید (اگه ندارید من دارم پ. خ بدید تا دراختیارتون بزارم :w16:) .

2- توی فری گیت به تب setting رفته و دکمه more setting را انتخاب کنید در انجا همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید پورت مورد استفاده فری گیت را 8580 زده (اگه اشتباه نکنم پورت پیش فرض اوراکل و تام کت هم این پورت باشه ) .

lvhs1l3odk5mb0eb76.jpg

توی صفحه اصلی (همون صفحه ای که موقع راه اندازی فری گیت بالا میاد هم آدرس پروکسی که مرورگر پیش فرض از آن استفاده می کند زده 127.0.0.1 (شکل زیر )

ou90vtjsfc5sj6iselt.jpg

حالا بیایید از داخل eclipse منوی windows برنامه Android SDK Manager رو راه اندازی کرده و به از منوی Tools اش گزینه Options را کلیک کنید

و تغییراتی که در شکل زیر می بینید درش اعمال کنید (وارد کردن آدرس و پورت و فعال کردن گزینه fore...... ) .

m6w3gl53tug1tcvjvitg.jpg

برای محکم کاری دکمه Clear Cache رو فشار دهید . دکمه close رو فشار داده و یکبار خود Android SDK Manager رو بسته و دوباره راه اندازی کنید . اگر همه چیز خوب پیش برود این بار بسته های مورد نیاز خود رو مشاهده کرده و هر کدوم رو که بخواهید می توانید دانلود و به روز کنید .

شکل زیر بعد از انجام عملیات بالایی رو نشان میدهد .

lo2ejo6fcoyvszidyr4.jpg

لینک به دیدگاه

اندروید برعکس جاوا خیلی اذیت کن هست بخصوص اون ماشین مجازی و شبیه سازش :icon_razz:

البته ظاهرا این اذیت کردن ها بیشتر تو eclipse چشم میاد والا با صحبتهایی که با بچه های اندروید نویس خبره می کردم فهمیدم IntelliJ کارها رو خیلی راحت تر کرده .

البته IntelliJ کلا خیلی از کارها رو راحت کرده (تو حوزه جاوا منظورمه ) . بخاطر همین اکثر شرکتهای دست کم داخلی از این محیط توسعه استفاده می کنند .

ولی یه بدی هم که دارد این است که همه کارها رو خودش به عهده گرفته و پشت صحنه آنها را انجام میدهد و این یعنی دست و پنجه نرم کردن کمتر با error ها ، یعنی کمتر و دیرتر پخته شدن در حوزه برنامه نویسی .

فعلا من با eclipse تا یه مرحله ای پیش میرم تا زمانی که بتونم یه تصویر بزرگ(big picture) از این شیوه و ابزار برنامه نویسی بدست بیارم. بعد که فهمیدم چی به چیه فوری سوئیچ می کنم به IntelliJ .

.

.

درهر صورت ........

اولین خطایی که بعد از اجرای اولین برنامه (همون Hello World مشهور برنامه نویس ها:ws3: ) کوبیده شد رو صورتم این error بود :

این خطا موقعی بروز می کند که ماشین مجازی شما بالا نباشد (روی حافظه اصلی از قبل بار نشده باشد ) علتش هم اینه که این برنامه به نظر خیلی سنگین میاد و تقریبا چند دقیقه ای طول میکشه تا بالا بیاد و کامل لود بشه

در بیشتر جاها فقط روش کار برای حل این خطا (همون روش مکانیک کارها :ws3:) رو گفته ولی از دلیل حرفی نزده ولی توجیحی که فعلا من برای این خطا دارم همونی هست که تو بالا گفتم .

اما روش برطرف کردنش

قبل از اینکه کد نوشته خود رو run کنید ابتدا این ماشین مجازی رو از قسمت منوی windows اکلیپس و Android virtual Device Manager اجرا کرده و بالا بیاریدو بزارید همونجوری بماند . بعد برنامه خود رو ران کنید .

روش کامل رو این تصویر به وضوح توضیح داده

str16tjlgk6l6zdwblvx.jpg

لینک به دیدگاه
خب همانطور که تو پست قبلی گفتم به علت اینکه گوگل ، ایران رو تحریم کرده ما قادر به استفاده از بسته های موجود در Android SDK Manager و حتی قادر به دیدن و به روز کردن آنها نیستیم . روش رایج استفاده از IP Chanager و تغییر آدرس IP است . من یه روش کاملا تصادفی کشف کردم :ws3:که با اون تونستم این مشکل رو برطرف کنم وقتی میگم تصادفی برای اینکه همین جوری بدون هیچ علم و دانشی امتحانش کردم و با کمال تعجب ازش نتیجه گرفتم .

خب من تنها نرم افزار free gate داشتم و با بررسی سروته اون دو تا عدد از بخش setting اش برداشتم گذاشتم تو Android SDK Manager و تمام . :w02:

روش کار به این صورت است .

1- ابتدا فری گیت رو راه اندازی کرده و فعالش کنید (اگه ندارید من دارم پ. خ بدید تا دراختیارتون بزارم :w16:) .

2- توی فری گیت به تب setting رفته و دکمه more setting را انتخاب کنید در انجا همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید پورت مورد استفاده فری گیت را 8580 زده (اگه اشتباه نکنم پورت پیش فرض اوراکل و تام کت هم این پورت باشه ) .

lvhs1l3odk5mb0eb76.jpg

توی صفحه اصلی (همون صفحه ای که موقع راه اندازی فری گیت بالا میاد هم آدرس پروکسی که مرورگر پیش فرض از آن استفاده می کند زده 127.0.0.1 (شکل زیر )

ou90vtjsfc5sj6iselt.jpg

حالا بیایید از داخل eclipse منوی windows برنامه Android SDK Manager رو راه اندازی کرده و به از منوی Tools اش گزینه Options را کلیک کنید

و تغییراتی که در شکل زیر می بینید درش اعمال کنید (وارد کردن آدرس و پورت و فعال کردن گزینه fore...... ) .

m6w3gl53tug1tcvjvitg.jpg

برای محکم کاری دکمه Clear Cache رو فشار دهید . دکمه close رو فشار داده و یکبار خود Android SDK Manager رو بسته و دوباره راه اندازی کنید . اگر همه چیز خوب پیش برود این بار بسته های مورد نیاز خود رو مشاهده کرده و هر کدوم رو که بخواهید می توانید دانلود و به روز کنید .

شکل زیر بعد از انجام عملیات بالایی رو نشان میدهد .

lo2ejo6fcoyvszidyr4.jpg

اومدم بگم با این روش نمیشه چیزی دانلود / به روز کرد

امروز نیازم شد documentation های اندروید رو دانلود کنم هرکاری کردم نشد time out میده باید دنبال روش دیگه ای باشم:banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

حتی اگر روش بالایی برای شما کار می کند با استفاده از آن و اتصال مستقیم به سرور گوگل (معمولا با آدرس

) با این سرعت نفتی ایران امکان دانلود فایل های حجیم تقریبا وجود ندارد در این حالت روشی رو که من از سایت stackoverflow و البته سایتهای مشابه پیدا کردم به این صورت است که ابتدا با همان روش بالایی اجازه بدین sdkmanager شما به سرور گوگل وصل بشود و عملیات دانلود بسته انتخابی شما آغاز شود بعد آن را کنسل کرده و بیایید به مسیری که sdk manager رو درش نصب کردید و در آن جا پوشه temp را پیدا کنید به عنوان مثال در سیستم ما به این صورت است :

در این مسیر وارد پوشه temp بشوید در داخل این پوشه دقیقا پوشه ای که همین الان قصد دانلودش را داشتید را مشاهده می کنید اسم اون پوشه رو برداشته و به صورت زیر آن را در دانلود منجیر خود کپی پیست کنید

به عنوان مثال اگر اسم پوشه شما docs-19_r02.zip هست آن را به آدرس بالایی متصل کنید به صورت زیر :

اینطوری راحت و با سرعت می توانید بسته مورد نظر رو دانلود کنید

بعد از دانلود آن را برداشته دوباره به همان پوشه temp منتقل کنید

بعد sdk manager رو باز اجرا کرده و فقط همان بسته ای که همین الان دانلود کردید رو تیکش رو بزنید (فعال کنید ) و بعد دکمه install را بزنید تا این بسته عملیات نصبش آغاز و تکمیل شود به شکل زیر توجه کنید :

hlc76h1e0j9hh7e38r54.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

همون طور که دوستان گفتن این مشکل به خاطر فیلتر بودن آیپی ایران هست. در نتیجه حتما با برنامه هایی که آیپی رو عوض می کنه میشه مشکلو برطرف کرد. منتها بعضی برنامه ها فقط ترافیک مرور گر رو مدیریت می کنند باید از برنامه ای استفاده کنیم که تمام ترافیک رایانه رو از خودشون عبور بدن. مثلا HSS یا hotspot shield آقا این برنامه معجزه می کنه.نصب کنید فقط به قصد قربت . کارای خاک بر سری نکنید که من گردن نمی گیرم. و من الله التوفیق

لینک به دیدگاه
اولین مشکل من در راه اندازی android virtual device manager هستش errorی که بهم میده اینه :
p8hlvznc0lzkk625cc0n.jpg

کلا سعی کنید از اندروید ۴.۴w استفاده نکنید. ورژن هایی از اندروید که آخرش با W تموم میشه برای نسخه های پوشیدنی اندروید هست. مثل گلکسی گیر ها و اسمارت واچ ها . در نتیجه شبیه ساز هاشون خوب کار نمی کنه. ورژن اندروید رو عوض کنید .ان شالله مشکل گربه است.
لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

سلام

من برای نوشتن برنامه viewpager از روی فایل اموزشی ویدئویی میرم جلو اما تو این فیلم خط به خط کد رو نمینویسه بلکه از قبل اماده کرده و توضیح میده نهایتا.......

مثلا

اسم کلاسم CustomPagerAdapter هست و میخوام از PagerAdapter ارث ببره وقتی implement method رو میزنم 8 تا متد میاره که من insert میزنم و میاد تو برنامه اما برای نوشتن ادامه بخشها چون یه قسمتهای ریزش باهاش مشابه نیست به مشکل میخورم کسی هست تا خط به خط این برنامه رو باهام پیش بره؟

public class CustomPagerAdapter extends PagerAdapter

public Object instantiateItem(View container, int position) {

LayoutInflater inflater = (LayoutInflater) Collection.getContext().getSystemService(Context.LAYOUT_INFLATER_SERVICE):

int resId = 0;

switch (position) {

case 0:{

resId = R.layout.page1;

break;

}

case 1:{

resId = R.layout.page2;

break;

}

case 2: {

resId = R.layout.page3;

break;

}

}

لینک به دیدگاه
برای یادگیری برنامه نویسی اندروید

می تونید نرم افزار مهندسی اندروید رو از

دانلود کرده و از طریق گوشی موبایل آموزش رو دنبال کنید

ویژگی که این نرم افزار دارد اینه که خیلی ساده و روان آموزش رو پیش می بره :w16:

تا 18 درس ، این نرم افزار و سورس کدهاش رایگانه ولی برای یادگیری مطالب پیشرفته تر بایدپول پرداخت کنید

sghl

lk hdk v, nhkg,n ;vnl

سلام

من این رو دانلود کردم ضاهرا یه نرم افزار دیگه س:|

لینک به دیدگاه
sghl

lk hdk v, nhkg,n ;vnl

سلام

من این رو دانلود کردم ضاهرا یه نرم افزار دیگه س:|

سلام من دانلود نکردم اما چون با ویندوز هستم و برنامه پیشنهادی سیتم برای خوندن فایل mobileGo هست یعنی فایل apk هست که موبایل گو شبیه ساز اون رو اجرا میکنه و شما باید این برنامه را برای سهولت روی گوشی اندروید نصب کنید

مشکل کجاست؟

لینک به دیدگاه
سلام من دانلود نکردم اما چون با ویندوز هستم و برنامه پیشنهادی سیتم برای خوندن فایل mobileGo هست یعنی فایل apk هست که موبایل گو شبیه ساز اون رو اجرا میکنه و شما باید این برنامه را برای سهولت روی گوشی اندروید نصب کنید

مشکل کجاست؟

درود

میدونم برای گوشیه اندروید هستش

ایشون فرمودن که آموزش برنامه نویسیه 18 درسش رایگانه بقیه پولیه

اما چیزی که من نصب کردم صفحه اول و شروع برنامه نوشته برنامه نویس شو اما داخلش مطالب دیگری هستش اصلا ربطی به برنامه نویسی نداره

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

خب همانطورکه شماگفتین سارا خانوم روش رایج استفاده از IP Chanager و تغییر آدرس IP است.اگرازنرم افزارهای تغییرایپی استفاده کنیدفکرکنم مشکل حل شه.یکی ازاین نرم افزارهاSuper Hide Ip

شماامتحان کنیدشایددرست شد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 6 ماه بعد...
سلام

من برای نوشتن برنامه viewpager از روی فایل اموزشی ویدئویی میرم جلو اما تو این فیلم خط به خط کد رو نمینویسه بلکه از قبل اماده کرده و توضیح میده نهایتا.......

مثلا

اسم کلاسم CustomPagerAdapter هست و میخوام از PagerAdapter ارث ببره وقتی implement method رو میزنم 8 تا متد میاره که من insert میزنم و میاد تو برنامه اما برای نوشتن ادامه بخشها چون یه قسمتهای ریزش باهاش مشابه نیست به مشکل میخورم کسی هست تا خط به خط این برنامه رو باهام پیش بره؟

public class CustomPagerAdapter extends PagerAdapter

public Object instantiateItem(View container, int position) {

LayoutInflater inflater = (LayoutInflater) Collection.getContext().getSystemService(Context.LAYOUT_INFLATER_SERVICE):

int resId = 0;

switch (position) {

case 0:{

resId = R.layout.page1;

break;

}

case 1:{

resId = R.layout.page2;

break;

}

case 2: {

resId = R.layout.page3;

break;

}

}

سلام . یکم دیره ولی مشکلتون حل شد ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...