رفتن به مطلب

بـــــا بــــــا لنـــــــــگ درازای انــــــــجمن نـــــــواندیشـــــــان

ارسال های توصیه شده

چیزی که من در نظر دارم اینه که بجای واریز کمک از حساب من نوعی به حساب نیازمند ، حسابی مشترک تاسیس بشه تنها با عضویت خیر و نیازمند و شخص ثالثی هم دخیل نباشه این وسط...خود خیر صورت حساب ها رو جهت تمدید قرار داد بصورت ماهانه به بانی ارسال میکنه.

بنظرتون چرا این طرح رو پیاده نکردن؟ :ws38:

داداش خیلی ها هم هستن که این کار رو میکنن شما وقتی پول رو واریز کردی با نیازمندت ارتباط گرفتی میتونی ازش بخوای که مستقیم شماره کارتش رو بده ببین داداش مردم ایران با این همه سختی بازم خیلی با حیا هستن خیلی ها هستن که دارن با سیلی صورتشون رو سرخ میکنن و اینجوری کمک رو قبول شاید نکنن آبرو دار باشن واسه همین ارتباط گرفتن با این افراد یکم سخت ولی از طریق این موسسات که دوستان و آشنایان یه فرد نیازمند رو تو فامیل یا همسایه ها به اینا معرفی میکنن بانک اطلاعاتی کاملی دارند ولی آره به قول شما این بهترین طرحه که قطعا قبل از من و شما خیلی ها بهشون گفتن و عملیش کردن:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

دیروز یکی به من زنگ زد از سیستان و بلوچستان

گفت که شما ثبت نام کردین گفتم بله اما نه واسه بلوچستان واسه تهران

من میخوام کسیو که کمکش میکنم ببینم

گفت خوب ما عکسشو نشون میدیم بهت گفتم نه میخوام حضوری ببینم

گفت خوب میتونی بیای ببینی گفتم من شرایطشو ندارم بیام اونجا..

دیگه شمارشو داد گفت اگه از تهران پیدا نشد بیا ازاینجا بهت میدیم

خیلی ناراحت شدم:hanghead:

شمارش رو هم البته یادداشت نکردم چون از تهران نباشه جای دیگه نمیتونم:hanghead:

لینک به دیدگاه
سیستان و بلوچستان : (1393/09/27)

با سلام وآرزوی توفیق روز افزون از کمیته امداد استان س و ب شهرستان خاش در اسرع وقت با شما تماس گرفته خواهد شد و مشخصات فرزند برای شما ارسال میگردد . تلفن تماس 09159432831 و اداره 05433726106

من خودم سیستان بلوچستان زده بودم واسه من اینو داده دوستانی که از تهران میخوان زنگ بزنن دفتر تهران پیگیری کنند

تلفن: 22481707

نمابر: 22481723

صندوق پستي: 7473-19395 تهران

پست الكترونيك: anvari@emdad.ir

آدرس: تهران ـ اتوبان لشكرك ـ شهرك قائم ـ سوهانك ـ مجتمع اداري، فرهنگي ولايت

كد پستي: 19558-47881

شايان ذكر ميداند درصورتيكه انتظار دريافت پاسخ داريد لطفاً مشخصات، تلفن و آدرس خود را نيز اعلان نماي

لینک به دیدگاه

من پست بچه ها رو نخوندم اما باید بگـــم:

تُف به ریــــــا :hrqr6zeqheyjho1f9mx

من یه دختر خانومی رو تحت پوشش دارم ،

میشه به کمیته امداد اعتماد کرد ،سالانه گزارش عملکرد و مبالغی که ریخته شده رو بهم میگن ... حتی روز دانشجو رئیس کمیته امداد منطقه 9 بهم زنگ زد و تبریک گفت و ازم پرسید راضی هستم از عملکردشون یا نه ( تنها کسی که بدون اینکه زورش کنم بهم تبریک گفت ایشون بود ):ws3:

خدایی هر سری هم شرایط واسه راحتی حامی ها فراهم میکنن جدیدن واریز وجوه به صورت تلفنی شده که دیگه مثل قبل نیست که بید حتما میرفتیم بانک و کلی تو صف میشستیم و.....

خلاصه اینکه اگه کسی توانائیشو داره لطف کنه و دریغ نکنه از بچه هایی که پدر و مادری بالا سرشون نیست که چشم امیدشون به دست اونا باشه !:ws37:

در ضمن بچه های تحت پوشش کمیته هرکدوم یه کد شناسه دارن که مختص خودشونه ... و جالب اینجاست اگه کسی که تحت پوشش شما بوده دیگه نیازمند نباشه به شما خبر میدن و در صورت تمایل یه فرد دیگه رو بهتون معرفی میکنن

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
  • 3 ماه بعد...

نکته‌ی اساسی که وجود دارد این است که خیریه‌ها در ابتدا برای پاسخ به موضوع تشکیل می‌شود ولی به مرور خودشان وابسته به موضوع می‌‍شوند. یعنی در ابتدا می‌گویند ما به ۲۰۰ خانواده‌ی فقیر و یا کودک کار کمک می‌کنیم و همزمان اقدام به جذب نیروی اجتماعی و ثروت‌های اجتماعی از مردمی که می‌خواهند در این موضوع نقش داشته باشند، می‌کنند. در همین گام اول در واقع می‌توان گفت که این اقدام، تفویض گدایی است. یعنی به اقشار فرودست می‌گوید که شما گدایی نکنید، من کارگزار گدایی شما می‌شوم و به جای شما گدایی می‌کنم و پولش را در اختیار شما قرار می‌دهم. یعنی ساماندهی تکدی‌گری در شکل خیلی زیبا و دولت‌پسند. بعد از مدتی و با زیاد شدن نیروی اجتماعی و ثروت، آنها برای عکس‌العمل نشان دادن نسبت به یک مسئله، از نیروهای مزد بگیر استفاده می‌کنند. اتفاقی که میفتد این است که خود خیریه است که به مسئله وابسته می‌شود، چون بسیاری از نیروهای آن‌ها از این پس از این عمل به اصطلاح اجتماعی نفع می‌برند. به عبارتی به یک زندگی انگلی دچار می‌شوند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این وظیفه حکومت هست نه مردم

لینک به دیدگاه

نکته‌ی اساسی که وجود دارد این است که خیریه‌ها در ابتدا برای پاسخ به موضوع تشکیل می‌شود ولی به مرور خودشان وابسته به موضوع می‌‍شوند. یعنی در ابتدا می‌گویند ما به ۲۰۰ خانواده‌ی فقیر و یا کودک کار کمک می‌کنیم و همزمان اقدام به جذب نیروی اجتماعی و ثروت‌های اجتماعی از مردمی که می‌خواهند در این موضوع نقش داشته باشند، می‌کنند. در همین گام اول در واقع می‌توان گفت که این اقدام، تفویض گدایی است. یعنی به اقشار فرودست می‌گوید که شما گدایی نکنید، من کارگزار گدایی شما می‌شوم و به جای شما گدایی می‌کنم و پولش را در اختیار شما قرار می‌دهم. یعنی ساماندهی تکدی‌گری در شکل خیلی زیبا و دولت‌پسند. بعد از مدتی و با زیاد شدن نیروی اجتماعی و ثروت، آنها برای عکس‌العمل نشان دادن نسبت به یک مسئله، از نیروهای مزد بگیر استفاده می‌کنند. اتفاقی که میفتد این است که خود خیریه است که به مسئله وابسته می‌شود، چون بسیاری از نیروهای آن‌ها از این پس از این عمل به اصطلاح اجتماعی نفع می‌برند. به عبارتی به یک زندگی انگلی دچار می‌شوند.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

این وظیفه حکومت هست نه مردم

متن زیبا برای مخدوش کردن انسان دوستی

لینک به دیدگاه

متن زیبا نیست. تحلیلی مقایسه‌ای از نقش و نتیجه فعالیت خیریه‌ای با ان‌جی‌اویی هست. واقعا خوب نیست اینقدر سطحی‌نگر باشید. مثلا چه چیزی نصیب نویسنده مقاله از مخدوش شدن انسان‌دوستی می‌شود؟!

لینک به دیدگاه
متن زیبا نیست. تحلیلی مقایسه‌ای از نقش و نتیجه فعالیت خیریه‌ای با ان‌جی‌اویی هست. واقعا خوب نیست اینقدر سطحی‌نگر باشید. مثلا چه چیزی نصیب نویسنده مقاله از مخدوش شدن انسان‌دوستی می‌شود؟!

مطرح شدن نصیب میشه

یک عده آدم خیر خواه جمع میشن و کمک میکنند / کجاش بده ؟؟

بسیار خیریه های میشناسم که ادم های ثروتمند جمع شدن سرمایه هاشون رو گذاشتن کمک بیمارهای لاعلاج میکنند ، مدرسه میسازنند

حتی مرد خیری که کارخونه ساخته ویژه معلولین از فلج دست و پا بگیر تا کور و کر لال دارند تو کارخونه کار میکنند !

تا حالا هم ندیدم گدایی کنند این خیریه ها !

از قضا سازمان های دولتی مثل بهزیستی و رفقاش بیشتر اهل گدایی هستند !

مدرسه ها و کارخونه های که این خیرین ساختن دولت شکر میخورد بتونه بسازه !

اگر بخوایم بزاریم وظیفه دولت باشه و بمونه سرانجامی بهتر از صنعت نفت و یارانه و هزار یک موضوع دیگه نداره ... اخرش هدفمندش میکنند بره

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

دوستمون حرف قشنگی زد ...

متن زیبا برای مخدوش کردن انسان دوستی

خیلی غیرمنطقیه که بگیم حمایت از تمام افراد نیازمند (از نوع واقعی) به عهده دولته hanghead.gif

خیلی دنبال این تاپیک گشتم تا پیداش کنم ... اون روزای اول که علیرضا این تاپیکو زد خیلی دلم میخواست بتونم شرکت کنم، واقعا میگم ... ولی تواناییشو نداشتم sigh.gif

امروز یه سر به سایت محسنین زدم دیدم نوشته 270 هزار تا کودک منتظر حامی مالی هستن .... مخم سوت کشید sigh.gif

چرا روز به روز این عدد داره زیادتر میشه ؟؟؟

ای که دستت می رسد ....... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...