رفتن به مطلب

پیدا کنید مقصر کیه؟ البته به ترتیب

Fakur

ارسال های توصیه شده

فرض کنید که زن و شوهری دریک طرف رودخانه نشسته اند و مرد برای کاری به شهری که در طرف دیگر رودخانه بود میرود و می گوید که تا کمتر از نیم ساعت بر میگردد. مرد میرود و تا ساعت ها بعد باز نمی گردد. زن که علاقه فراوانی به شوهرش داشت بسیار نگران میشود و تصمیم می گیرد به پیش شوهرش برود. ولی برای عبور از رودخانه میبایست سوار قایق میشد و هیچ پولی هم نداشت. زن ماجرا را برای صاحب قایق تعریف میکند و هر چقدر که گریه میکند، صاحب قایق راضی نمیشود که بدون پول او را ببرد. زن به مرد پولداری که از آنجا رد میشد موضوع را گفت. مرد پولدار میگوید پول میدهد بشرطی که زن را بوس کند . زن که خیلی نگران شوهرش بود قبول میکند. زن بعد از این که از رودخانه رد شد، شوهرش (که بدلیل موجهی نتوانسته بود بیاید) را پیدا میکند و ماجرا را برای شوهرش تعریف میکند. شوهر زن وقتی ماجرا را میشنود بسیار عصبانی میشود و یک سیلی به صورت زن میزند و او را ترک میکند.

در این داستان چهار شخصیت وجود داشت. زن، شوهر، صاحب قایق، مرد پولدار؛ که هر کدام شاید به نوعی مقصر بوده اند. حالا از دوستان عزیز می خواهم که این افراد را به ترتیب گناهکار بودن بنویسند. یعنی هر کدام را که بنظر شما گناهکارتر است، اول و بی گناه تر را آخر بنویسید و اگر خواستید دلایل خود را هم مطرح کنید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 79
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

پول...هوس...نیاز...خشم

ولی اینا قابلیت درجه بندی ندارن رفیق

مگر اینکه با معیارهای ارسطویی بخواهیم مورد سنجش قرار بدیم

درهرحال حدواسطی برای اخلاق وجود نداره واین ادمان که با رفتارشون نشون میدن یه چیز بد میتونه خوب هم باشه

همون مثال چاقو

یا یه چیز خوب میتونه بد هم باشه!

لینک به دیدگاه
فرض کنید که زن و شوهری دریک طرف رودخانه نشسته اند و مرد برای کاری به شهری که در طرف دیگر رودخانه بود میرود و می گوید که تا کمتر از نیم ساعت بر میگردد. مرد میرود و تا ساعت ها بعد باز نمی گردد. زن که علاقه فراوانی به شوهرش داشت بسیار نگران میشود و تصمیم می گیرد به پیش شوهرش برود. ولی برای عبور از رودخانه میبایست سوار قایق میشد و هیچ پولی هم نداشت. زن ماجرا را برای صاحب قایق تعریف میکند و هر چقدر که گریه میکند، صاحب قایق راضی نمیشود که بدون پول او را ببرد. زن به مرد پولداری که از آنجا رد میشد موضوع را گفت. مرد پولدار میگوید پول میدهد بشرطی که زن را بوس کند . زن که خیلی نگران شوهرش بود قبول میکند. زن بعد از این که از رودخانه رد شد، شوهرش (که بدلیل موجهی نتوانسته بود بیاید) را پیدا میکند و ماجرا را برای شوهرش تعریف میکند. شوهر زن وقتی ماجرا را میشنود بسیار عصبانی میشود و یک سیلی به صورت زن میزند و او را ترک میکند.

در این داستان چهار شخصیت وجود داشت. زن، شوهر، صاحب قایق، مرد پولدار؛ که هر کدام شاید به نوعی مقصر بوده اند. حالا از دوستان عزیز می خواهم که این افراد را به ترتیب گناهکار بودن بنویسند. یعنی هر کدام را که بنظر شما گناهکارتر است، اول و بی گناه تر را آخر بنویسید و اگر خواستید دلایل خود را هم مطرح کنید.

نظر خودتون چيه؟؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

زن-شوهر-مرد پول دار-قایقی

قایقی بد بخت که کاری نداشت

اون کارشه بوده

مشکلات مردم به اون ربط نداره

اون پولشو میخواست

اون یارو پول داره هم هر چی بوده

اون مقصر نیست

اخلاقش اونجوری بوده

پیشنهادشو داده

زنه میتونست قبول نکنه

مرده هم معلوم نی واسه چی دیر اومده:JC_thinking:

زنه خیلی مقصره:w16:

لینک به دیدگاه

خوشبینانه هیشکی

اما من جای زن بودم در مقابل در خواست مرد پولدار می گفتم باشه تو اول صورتتو بیار جلو بعد ........شاپالاق همچین میزدم که بیخود مغرور پول کثیفش نشه :167:

لینک به دیدگاه
خوشبینانه هیشکی

اما من جای زن بودم در مقابل در خواست مرد پولدار می گفتم باشه تو اول صورتتو بیار جلو بعد ........شاپالاق همچین میزدم که بیخود مغرور پول کثیفش نشه :167:

اون موضوع بوسه نبود. یه چیز دیگه بود که من رعایت کردم و اونو نوشتم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...