رفتن به مطلب

پیدا کنید مقصر کیه؟ البته به ترتیب

Fakur

ارسال های توصیه شده

فرض کنید که زن و شوهری دریک طرف رودخانه نشسته اند و مرد برای کاری به شهری که در طرف دیگر رودخانه بود میرود و می گوید که تا کمتر از نیم ساعت بر میگردد. مرد میرود و تا ساعت ها بعد باز نمی گردد. زن که علاقه فراوانی به شوهرش داشت بسیار نگران میشود و تصمیم می گیرد به پیش شوهرش برود. ولی برای عبور از رودخانه میبایست سوار قایق میشد و هیچ پولی هم نداشت. زن ماجرا را برای صاحب قایق تعریف میکند و هر چقدر که گریه میکند، صاحب قایق راضی نمیشود که بدون پول او را ببرد. زن به مرد پولداری که از آنجا رد میشد موضوع را گفت. مرد پولدار میگوید پول میدهد بشرطی که زن را بوس کند . زن که خیلی نگران شوهرش بود قبول میکند. زن بعد از این که از رودخانه رد شد، شوهرش (که بدلیل موجهی نتوانسته بود بیاید) را پیدا میکند و ماجرا را برای شوهرش تعریف میکند. شوهر زن وقتی ماجرا را میشنود بسیار عصبانی میشود و یک سیلی به صورت زن میزند و او را ترک میکند.

در این داستان چهار شخصیت وجود داشت. زن، شوهر، صاحب قایق، مرد پولدار؛ که هر کدام شاید به نوعی مقصر بوده اند. حالا از دوستان عزیز می خواهم که این افراد را به ترتیب گناهکار بودن بنویسند. یعنی هر کدام را که بنظر شما گناهکارتر است، اول و بی گناه تر را آخر بنویسید و اگر خواستید دلایل خود را هم مطرح کنید.

ترتیب زمانی گناه کار بودن

1. شوهر : رفته و بر خلاف قولش ساعتها دیر کرده بدون اطلاع رسانی به همسرش حتی غیرت اینو نداشته که مقداری پول پیش همسرش بزاره یا اینکه اون زن تنها اونور رودخونه تنها تو این چند ساعت کسی مزاحمش نشه پس ادم بی غیرتی بوده و در حقیقت شروع قضیه با این اقاست

2.زن: گناه این زن عشق است که کم گناهی نیست و گناه دومش زیبایشه که اون مرد پولدارو به هوس انداخته و عشق رو به پای مردی ریخته که درکش رو نداره در حقیقت تو این داستان زن برای اطلاع از حال عشقش داره تقلا میکنه گریه پیش قایقران و بوس دادن به مرد پولدار یک لحظه صحنه رو تصور کنید در حالیکه با تنفر صورتش رو مثل مجسمه گرفته تا مرد پولدار ببوسدش چه تنفری داشته اون لحظه اونم زنی که اینقدر عاشقه باید این زن رو سر تا پاشو طلا گرفت

3. مرد قایقران: ادم بد بختی بوده در حقیقت اصلا ادمیتش مرده بوده مگه میشه ادم گریه یه زنو ببینه و عین بوق اروم بشینه اینجور ادمها همیشه فرصتهایی رو که برای اثبات انسانیتشون به خودشون پیش میاد رو از دست میدن قایقران گناهکار نیست اگر من قاضی باشم همون دقایق اول قایق ران رو با تحقیر تبرئه میکنم و مثل یه حیوون از دادگاه میندازمش بیرون میگم تو حتی لیاقت نشستن تو دادگاهو نداری هیچی نیستی برو بیرون حتی گناهکارم نیستی برو ارزشت اندازه پول یه بار سوار شدن قایقه یکمم پول میریختم جلوش میگفتم این پولا رو جمع کنه و نگاه میکردم چطور دراز دراز از بین جمعیت از دادگاه بیرون میره

4.مرد پولدار: این ادم حتما تازه به دوران رسیده بوده و ادمی که سر سفره باباش نون خورده باشه این کارو نمیکنه البته پول داشته ولی فقیر بوده این ادم با مرد قایقران هیچ فرقی نداره چون بوس رو خریده در ازای پول و مرد قایقران در ازای همون پول زن رو جابجا کرده اینا هردو فقیرن پولدار بودن با غنی بودن خیلی فرق داره مرد پولدار میتونست احترام و تشکر زن رو با همون پول بخره و همینطور احترام و تشکر مرد رو

5. زن: تقصیر دوباره این زن صداقت داشتن با مردیه که لیاقت صداقتو نداره و گفتن کل داستان بدون کم و کاست به شوهر

6. شوهر: جواب این کار زن سیلی نبود باید بغلش میکرد و ازش تشکر میکرد و معذرت خواهی بخاطر همه تقصیری که تو ماجرا داشته این مرد ضعیفه میخواد بگه غیرت دارم راحت ترین کار زدن تو گوش زنه س اگه مردی و غیرت داری و خ... داری برو پیش قایقران باهاش برو اونور اب برو پیش پولداره پول رو بهش برگردون بگو بی حساب شدیم بعد سیلی رو تو صورت اون بزن بگو پول دادی اینم پولت بوس کردی اینم جوابش بعد سوار قایق شو و برگرد و زل بزن تو چش قایقران بعد هم برو دست زنت رو بگیر باهم برین خونه داستانو براش بگو اینجوری میفهمه که شوهرش باغیرته

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 79
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اون موضوع بوسه نبود. یه چیز دیگه بود که من رعایت کردم و اونو نوشتم.

اتفاقا دیشب وختی به این جای داستان رسیدم ناخودآگاه یاد مادر کوزت افتادم که به خاطر تامین زندگی کوزت و برا اینکه تناردیه ها هی ازش پول می خواستن حتی موها و دندون هاشو فروخت بعدهم به خاطر اتهام یه مرد پولدار کثیف به زندان افتادو مدام بهش صفت بد میدادند

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان

(خطا کاری ) یک چیز نسبی است هر کس دیگری را خطا کار میداند و مقصر و از دیگاه خود مقصر نیست بلکه فکر میکند کاری درست انجام میدهد

در زن نیاز به یافتن جواب یک سوال..مقصر است

در مرد پولدار نیاز ش/ه/و/ت...........مقصر است

در مرد قایقران نیاز درامد ..............مقصر است

در شوهر هم نیاز مالکیت ............مقصر است

نیاز ها بر ادمها مسلط شده اند نه فقط در این 4 نفر ..در کل جامعه ی بشری ..و انسانها بر حسب کمبود هایشان وبرای جبرانش دست به کار هایی میزنند که در لحظه ی انجامش انرا بهترین کار میدانند .....

....................................................

دوست عزیز استار از همون اول معلوم بود که داستان کمی دست کاری شده است یا باید داستان ایرانی میبود و گرنه در فضای غیر ایرانی بوسه ای باعث طلاق نمیشود ....و اگر بشود سیلی نمیخواهد :rose:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز استار از همون اول معلوم بود که داستان کمی دست کاری شده است یا باید داستان ایرانی میبود و گرنه در فضای غیر ایرانی بوسه ای باعث طلاق نمیشود ....و اگر بشود سیلی نمیخواهد :rose:

حدس شما درسته. اون اتفاق بوسه نبود . یه چیز دیگه بود. من عوضش کردم.

در مورد سیلی خوردن به بهانه بوسه باید عرض کنم که در ایران ما هنوز هم 60% خانمها بدون دلیل از شوهرانشون کتک میخورن. متاسفانه

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

دقت کردین خانوما اکثراً خانم رو کمتر مقصر دیدن؟

زن: میل به ارضای کنجکاوی به هر قیمتی؟

شوهر: بی خبر گذاشتن زن.

مرد پولدار: رعایت نکردن اصول انسانی. (جامعه پره از اینجور آدما، آدم باید خودش عاقل باشه).

قایقران: برخورد با زن مثل هر مشتری دیگه. در واقع یجورایی اصلاً مقصر نیست.

لینک به دیدگاه

شوهر چون به قولش عمل نکرد

مر قایق سوار چون نخواست بدون پول زن رو ببره

زن چون بی دلیل بوس داد

مرد پول دار چون سو استفاده کرد

لینک به دیدگاه

بنظر من زن اگه واقعا شوهرش براش مهم بود حاضر نمیشد به این راحتی بهش خیانت کنه!!

چون هنوز از دلیل دیرکردن شوهرش خبر نداشت و مطمئن نبود که اصلا نمیاد یا درخطره و اینکارش کمکی بهش میکنه! که حاضر باشه برای نجاتش تن به هرکاری بده!

یه نگرانی ساده و کوتاه مدت، خیانت رو توجیه نمیکنه!!

بنابراین به نظر من:

زن

مرد پولدار - قایقران - شوهر

اینها هرسه در یه سطحن به نظرم

چون مرد پولدار و قایقران هردو طمع کردن و شوهر هم بیفکری!

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه!

سه مردی که هر کدوم به نحوی با عملکردشون کمکی به زن نکردن که هیچ بیشتر اسباب دردسرش شدن بیشتر از زنی که فقط از روی نگرانی و دوست داشتن تن به راه های دم دستی میده بی تقصیرن...

متاسفم برای کسانی که زن رو اول قرار دادن....

لینک به دیدگاه

مرد : به دلیل اطلاع ندادن دیر آمدن خود

زن : دلواپسی زیاد از حد

مرد پولدار : سو استفاده از موقعیت

صاحب قایق : عدم کمک به زن

لینک به دیدگاه

چه صوال ثخطی! :ws3:

استارتر تاپیک از همه تقصیراتش بیتشره که منو تو این موقعیت سخت قرار داده.

همیشه سعی میکنم راجع به آدما قضاوت نکنم. البته سعی میکنم. چون خیلی وقتا ناخودآگاه قضاوت میکنم. ولی ممکنه هر کسی در مقطعی از زندگی سر دوراهی یا چند راهی هایی از این قبیل گیر کنه و هیچ راهی جز پاسخ دادن به مسئله نداشته باشه. این چنین موقعیت هایی روح و روان انسان رو به هم میریزه و تاثیراتش تا مدت ها روی ذهن آدم ماندگاره. فرض کنید مجبورید به تصمیم بگیرید در مورد نجات جان افراد بسیار زیادی در برابر قربانی کردن یکی از نزدیکان. اگر هیچ راهی جز پاسخ دادن به مسئله وجود نداشته باشه شما با دو یا سه گزینه محدود روبرو هستید که باید به یکی از اونها تن بدید. حال قضیه تصمیم این خانم هم از این قراره. من سعی میکنم دنبال مقصر نگردم. فقط از خدا و کائنات (یا هر اراده ای که در وقوع حوادث دخیله) میخوام که چنین اتفاقاتی رخ نده.

لینک به دیدگاه
چه صوال ثخطی! :ws3:

استارتر تاپیک از همه تقصیراتش بیتشره که منو تو این موقعیت سخت قرار داده.

همیشه سعی میکنم راجع به آدما قضاوت نکنم. البته سعی میکنم. چون خیلی وقتا ناخودآگاه قضاوت میکنم. ولی ممکنه هر کسی در مقطعی از زندگی سر دوراهی یا چند راهی هایی از این قبیل گیر کنه و هیچ راهی جز پاسخ دادن به مسئله نداشته باشه. این چنین موقعیت هایی روح و روان انسان رو به هم میریزه و تاثیراتش تا مدت ها روی ذهن آدم ماندگاره. فرض کنید مجبورید به تصمیم بگیرید در مورد نجات جان افراد بسیار زیادی در برابر قربانی کردن یکی از نزدیکان. اگر هیچ راهی جز پاسخ دادن به مسئله وجود نداشته باشه شما با دو یا سه گزینه محدود روبرو هستید که باید به یکی از اونها تن بدید. حال قضیه تصمیم این خانم هم از این قراره. من سعی میکنم دنبال مقصر نگردم. فقط از خدا و کائنات (یا هر اراده ای که در وقوع حوادث دخیله) میخوام که چنین اتفاقاتی رخ نده.

خوب حالا که با دلیل از جواب به این جریان طفره رفتی قبول.

حالا به این سئوال من جواب بده.

چرا اکثر شرکتها مایل هستند که منشی هایی رو استخدام بکنند که بیوه یا مطلقه هستند؟

روسای شرکت ها مقصرند یا اساسنامه یا هیئت مدیره یا شهرداری محل ؟

خورزوخان رو مقصر قلمداد کنی من قبول نخواهم کرد. اولش بگم که نگی بهم تقلب نداد.

لینک به دیدگاه
خیلی جالبه!

سه مردی که هر کدوم به نحوی با عملکردشون کمکی به زن نکردن که هیچ بیشتر اسباب دردسرش شدن بیشتر از زنی که فقط از روی نگرانی و دوست داشتن تن به راه های دم دستی میده...

متاسفم برای کسانی که زن رو اول قرار دادن....

:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol:

به نظر من تنها گناهکار این داستان شوهر هست.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...