رفتن به مطلب

استفاده از متغیر یک برنامه در برنامه دیگر

helen66

ارسال های توصیه شده

خب i از صفر شروع میشه، توی متلب که ایندکس صفر نداریم (آدرس ها از یک شروع میشه). pev.d هم اگه بخواین به صورت استراکپر بنویسین باید موقع استفاده هم به همون صورت استفاده کنین:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

مرسسسی عالی بود:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
  • پاسخ 46
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با سلام

کد زیر رو نوشتم ولی همه خروجی هاش صفره،نباید صفر بشه...میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟؟

لینک به دیدگاه
با سلام

کد زیر رو نوشتم ولی همه خروجی هاش صفره،نباید صفر بشه...میشه لطف کنید راعنماییم کنید؟؟

فرمول 27

kdjyeheq1rasysfj3g9z.png

لینک به دیدگاه
با سلام

کد زیر رو نوشتم ولی همه خروجی هاش صفره،نباید صفر بشه...میشه لطف کنید راهنماییم کنید؟؟

فرمول 27

همون قسمت از کد که مشکل داره رو قرار بدین، برنامه رو مرحله به مرحله اجرا کنین از breakpoint استفاده کنین، در هر مرحله مقادیر متغیرهای workspace رو چک کنین، ببینین برنامه داره درست اجرا میشه یا نه.

مثلا اینجا برای خط های 11 و 14 برنامه شما بخوایم breakpoint بذاریم این شکلی میشه، روی خط تیره کنار شماره ها کلیک می کنیم، به جای اینکه کل برنامه اجرا بشه، در هر مرحله تا breakpoint برنامه اجرا میشه، می تونیم متغیرها رو داخل Workspace چک کنیم و حتی دستورهای دیگه هم در این بین داخل Command Window اجرا کنیم.

5bxy978fw3x4hxsvpbnv.png

لینک به دیدگاه
همون قسمت از کد که مشکل داره رو قرار بدین، برنامه رو مرحله به مرحله اجرا کنین از breakpoint استفاده کنین، در هر مرحله مقادیر متغیرهای workspace رو چک کنین، ببینین برنامه داره درست اجرا میشه یا نه.

مثلا اینجا برای خط های 11 و 14 برنامه شما بخوایم breakpoint بذاریم این شکلی میشه، روی خط تیره کنار شماره ها کلیک می کنیم، به جای اینکه کل برنامه اجرا بشه، در هر مرحله تا breakpoint برنامه اجرا میشه، می تونیم متغیرها رو داخل Workspace چک کنیم و حتی دستورهای دیگه هم در این بین داخل Command Window اجرا کنیم.

5bxy978fw3x4hxsvpbnv.png

من دوتا برنامه رو کپی کردم تو ی ام فایل که ی برنامه جدید بنویسم ،جدا گانه جواب میدن ولی الان خروجی همش صفره!

لینک به دیدگاه
من دوتا برنامه رو کپی کردم تو ی ام فایل که ی برنامه جدید بنویسم ،جدا گانه جواب میدن ولی الان خروجی همش صفره!

خب دیگه بعد و قبل جایی که به هم متصل میشن breakpoint بذارین، ببینین مشکل از کجاست، مقادیر بین دو برنامه درست منتقل شدن یا نه.

لینک به دیدگاه
خب دیگه بعد و قبل جایی که به هم متصل میشن breakpoint بذارین، ببینین مشکل از کجاست، مقادیر بین دو برنامه درست منتقل شدن یا نه.

از خط 38 به بعد مشکل داره...میتونید راهنماییم کنید لطفا؟؟(5 خط اخر)

لینک به دیدگاه
از خط 38 به بعد مشکل داره...میتونید راهنماییم کنید لطفا؟؟(5 خط اخر)

یه توضیحی در مورد متغیرهاتون بدین دیگه، اون 5 خط قراره چیکار کنه، مشکلش چیه؟

لینک به دیدگاه
یه توضیحی در مورد متغیرهاتون بدین دیگه، اون 5 خط قراره چیکار کنه، مشکلش چیه؟

میخوام مجموع PEVt.*rt ،از 1تا 24 رو حساب کنم...

p74wwgs0d0zhhh01caof.png

لینک به دیدگاه
میخوام مجموع PEVt.*rt ،از 1تا 24 رو حساب کنم...

p74wwgs0d0zhhh01caof.png

خب اینجا m رو برای چی تعریف کردین، استفاده ای ازش نمی کنین.

توی این 24 تکرار حلقه هم یه عبارت ثابت داره حساب میشه، یعنی عملا از حلقه استفاده ای نشده.

در مورد متغیر ها توضیح بدین که چه ابعادی دارن و قراره چجوری خروجی مورد نظر از این متغیرها بدست بیاد؟

لینک به دیدگاه

خب اینجا m رو برای چی تعریف کردین، استفاده ای ازش نمی کنین.

توی این 24 تکرار حلقه هم یه عبارت ثابت داره حساب میشه، یعنی عملا از حلقه استفاده ای نشده.

در مورد متغیر ها توضیح بدین که چه ابعادی دارن و قراره چجوری خروجی مورد نظر از این متغیرها بدست بیاد؟

m رو برای این قرار دادم که از 1 تا 24 بشماره.و مقدار جدید رو با مقدار قبلی جمع کنه.

درسته rt و PEVt دو تا ماریس اند و متغیر t ندارن...(100*1) نمیدونم چطور باید متغیر t رو برای PEVt قرار بدم؟؟!

PEVt ی ماتریس 1*100هستش که این همه ی درایه هاش بین 24 ساعت تقسیم شدن یعنی به هر درایه ی زمانی اختصاص داده شده...که باید مجموع PEVt ها رو ضرب در rt بدست بیاریم.

لینک به دیدگاه
m رو برای این قرار دادم که از 1 تا 24 بشماره.و مقدار جدید رو با مقدار قبلی جمع کنه.

درسته rt و PEVt دو تا ماریس اند و متغیر t ندارن...(100*1) نمیدونم چطور باید متغیر t رو برای PEVt قرار بدم؟؟!

PEVt ی ماتریس 1*100هستش که این همه ی درایه هاش بین 24 ساعت تقسیم شدن یعنی به هر درایه ی زمانی اختصاص داده شده...که باید مجموع PEVt ها رو ضرب در rt بدست بیاریم.

خب الان که چنین کاری انجام نمیده، برای اینکه مقدار m تغییر کنه باید سمت چپ علامت مساوی اومده باشه دیگه، واسه شما که همیشه سمت چپ مساوی هست، پس تا آخر مقدارش صفر می مونه.

اما در مورد PEVt، این متغیر چه شکلی به t مربوط میشه؟ یادمه قبلا 24 درایه اول رو استفاده می کردین، که فکر کنم منظورتون باشه اون شکلی درست نیست؟ با توجه به مقادیرش باید این ضرب انجام بشه؟

یه خورده بیشتر توضیح بدین، اگه فکر می کنیم با مثال راحت تره، خب یه مثال عددی بزنین.:w16:

لینک به دیدگاه
خب الان که چنین کاری انجام نمیده، برای اینکه مقدار m تغییر کنه باید سمت چپ علامت مساوی اومده باشه دیگه، واسه شما که همیشه سمت چپ مساوی هست، پس تا آخر مقدارش صفر می مونه.

اما در مورد PEVt، این متغیر چه شکلی به t مربوط میشه؟ یادمه قبلا 24 درایه اول رو استفاده می کردین، که فکر کنم منظورتون باشه اون شکلی درست نیست؟ با توجه به مقادیرش باید این ضرب انجام بشه؟

یه خورده بیشتر توضیح بدین، اگه فکر می کنیم با مثال راحت تره، خب یه مثال عددی بزنین.:w16:

یعنی باید m ر حذف کنم؟؟

نمیدونم چطور به t ربطش بدم.نه این 24 مربوط به زمان هست...اگر از 1 تا 24 صرف نظر کنیم،چطور باید جمع کنیم؟؟(جمع کل ی عدد باشه)

لینک به دیدگاه
یعنی باید m ر حذف کنم؟؟

نمیدونم چطور به t ربطش بدم.نه این 24 مربوط به زمان هست...اگر از 1 تا 24 صرف نظر کنیم،چطور باید جمع کنیم؟؟(جمع کل ی عدد باشه)

اینجوری که نوشتین، m حذف بشه هم تفاوتی نمی کنه.

اگه بخواد فقط جمع باشه که حلقه هم نیاز ندارین، با sum میشه.

یه مثال عددی می تونین بزنین؟ به rt و PEVt عدد بدین، بگین چجوری می خواین خروجی از اینا بدست بیاد.

لینک به دیدگاه
اینجوری که نوشتین، m حذف بشه هم تفاوتی نمی کنه.

اگه بخواد فقط جمع باشه که حلقه هم نیاز ندارین، با sum میشه.

یه مثال عددی می تونین بزنین؟ به rt و PEVt عدد بدین، بگین چجوری می خواین خروجی از اینا بدست بیاد.

مثلا PEVt در زمان t1=[5 2 3,4 2 1,3 0 1 ]

و در زمان t2=[3 5 8,8 7 6,1 4 7] ....تا t24

, rt هم ی ماتریس با مقادیر ثابته مانند:[3 4 8,6 2 0,3 1 4]

الان میخوایم مجموع ضرب rt*PEVt رو از زمان t1 تا t24 بدست بیاریم.

لینک به دیدگاه
مثلا PEVt در زمان t1=[5 2 3,4 2 1,3 0 1 ]

و در زمان t2=[3 5 8,8 7 6,1 4 7] ....تا t24

, rt هم ی ماتریس با مقادیر ثابته مانند:[3 4 8,6 2 0,3 1 4]

الان میخوایم مجموع ضرب rt*PEVt رو از زمان t1 تا t24 بدست بیاریم.

خیلی خوبه، مرسی:icon_gol:

خب اینجوری که میگین با 24 تا بردار PEVt داشته باشین، ولی اینجا که میگین یه بردار 100 در 1 هست، اون 23 تای دیگه رو می خواین چجوری حساب کنین؟

لینک به دیدگاه
خیلی خوبه، مرسی:icon_gol:

خب اینجوری که میگین با 24 تا بردار PEVt داشته باشین، ولی اینجا که میگین یه بردار 100 در 1 هست، اون 23 تای دیگه رو می خواین چجوری حساب کنین؟

ببخشید اشتباه گفتم PEVt ی عدده ولی ثابت نیست یعنی هر بار که ران میکنیم ی عدد متفاوت نشون میده و rt هم که همون ماتریسه 1*100 هست.

من کد هر دو رو میذارم:

وبرای PEVt:

من فکر میکنم بایدPEVt بیست و چهار بار تصادفی ایجاد بشه و هر مرتبه در rt ضرب بشه و در اخر جمع بشه...بنظر شما درسته؟

لینک به دیدگاه
ببخشید اشتباه گفتم PEVt ی عدده ولی ثابت نیست یعنی هر بار که ران میکنیم ی عدد متفاوت نشون میده و rt هم که همون ماتریسه 1*100 هست.

من فکر میکنم بایدPEVt بیست و چهار بار تصادفی ایجاد بشه و هر مرتبه در rt ضرب بشه و در اخر جمع بشه...بنظر شما درسته؟

می دونم ثابت نیست، عدم رندوم بهش میدین دیگه، بایدم تغییر کنه.

این دو تا کد همونایی هستن که میگین درست کار می کنن، خب من که خیلی اطلاع ندارم می خواین چیکار کنین، توی کد نویسی اگه مشکلی باشه سعی می کنم راهنمایی تون کنم.

لینک به دیدگاه
می دونم ثابت نیست، عدم رندوم بهش میدین دیگه، بایدم تغییر کنه.

این دو تا کد همونایی هستن که میگین درست کار می کنن، خب من که خیلی اطلاع ندارم می خواین چیکار کنین، توی کد نویسی اگه مشکلی باشه سعی می کنم راهنمایی تون کنم.

بله همون دوتا کدن...الان چطور میتونم PEVt بیست و چهار بار تصادفی ایجاد بشه و هر مرتبه در rt ضرب بشه و در اخر جمع بشه ؟؟؟

لینک به دیدگاه
بله همون دوتا کدن...الان چطور میتونم PEVt بیست و چهار بار تصادفی ایجاد بشه و هر مرتبه در rt ضرب بشه و در اخر جمع بشه ؟؟؟

خب از هر جایی که محاسبه ش شروع میشه، قبلش باید این حلقه تون رو شروع کنین، 24 بار تکرار بشه، در انهای حلقه هم این ضرب رو بنویسین و با نتیجه حلقه قبل جمعش کنین.:a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...