رفتن به مطلب

انشتین چگونه به دنیا می اندیشید؟

soheiiil

ارسال های توصیه شده

این نگاه آلبرت جونمونه:

زندگی مثل دوچرخه سواری است برای حفظ تعادل باید حرکت کنید .

کلیسا دانشمندان را مرتد می دانست اما در واقع آنها انسانهای متدینی بودند چون به نظم جهان اعتقاد داشتند.

معتقدم جهان زیبا و ساده است .

باید حداکثر توانمان را به کار بگیریم ، این وظیفه مقدس و انسانی ماست .

با ارزش ترین چیزهای زندگی آنهایی نیستند که برایشون پول می پردازیم .

یکی از محکم ترین دلایلی که انسان به هنر و علم روی می آورد فرار از رندگی روزمره است .

نمی توانیم مشکلات را با همان ذهنیتی که آنها را ایجاد کردیم ،حل کنیم .

تنها منبع دانش تجربه است .

وقتی محدودیت های خود را بپذیریم می توانیم از آنها عبور کنیم .

از دیروز درس بگیرید در امروز زندگی کنید ، به فردا امیدوار باشید و از پرسیدن باز نایستید.

به کاشتن بذرهای خود ادامه دهید چون نمی دانید کدام یک رشد می کنند ، شاید همه آنها .

کسی که هیچ گاه خطایی مرتکب نشده هرگز کار جدیدی را هم شروع نکرده است.

اندیشه شما چگونه است ؟؟

لازم به ذکر است که این نوشته به قلم امپراطور امین (جیغ سکوت) هستش

لینک به دیدگاه
این نگاه آلبرت جونمونه:

زندگی مثل دوچرخه سواری است برای حفظ تعادل باید حرکت کنید .

کلیسا دانشمندان را مرتد می دانست اما در واقع آنها انسانهای متدینی بودند چون به نظم جهان اعتقاد داشتند.

معتقدم جهان زیبا و ساده است .

باید حداکثر توانمان را به کار بگیریم ، این وظیفه مقدس و انسانی ماست .

با ارزش ترین چیزهای زندگی آنهایی نیستند که برایشون پول می پردازیم .

یکی از محکم ترین دلایلی که انسان به هنر و علم روی می آورد فرار از رندگی روزمره است .

نمی توانیم مشکلات را با همان ذهنیتی که آنها را ایجاد کردیم ،حل کنیم .

تنها منبع دانش تجربه است .

وقتی محدودیت های خود را بپذیریم می توانیم از آنها عبور کنیم .

از دیروز درس بگیرید در امروز زندگی کنید ، به فردا امیدوار باشید و از پرسیدن باز نایستید.

به کاشتن بذرهای خود ادامه دهید چون نمی دانید کدام یک رشد می کنند ، شاید همه آنها .

کسی که هیچ گاه خطایی مرتکب نشده هرگز کار جدیدی را هم شروع نکرده است.

اندیشه شما چگونه است ؟؟

من اینا رو قبول دارم.

ایکاش الان زنده بود و راجع به مسئله اجباری بودن حجاب اونم برای خانمها ازش سئوال میکردم. خیلی توش موندم. :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
من اینا رو قبول دارم.

ایکاش الان زنده بود و راجع به مسئله اجباری بودن حجاب اونم برای خانمها ازش سئوال میکردم. خیلی توش موندم. :icon_pf (34):

فکور عزیز... چیه این مسئله اینقدر برات پیچیده هست ؟

یعنی شما به آزادی پوشش معتقد نیستی ؟

نیازی به انیشتن نداریم که بیاد برامون این رو توضیح بده.

لینک به دیدگاه
فکور عزیز... چیه این مسئله اینقدر برات پیچیده هست ؟

یعنی شما به آزادی پوشش معتقد نیستی ؟

نیازی به انیشتن نداریم که بیاد برامون این رو توضیح بده.

سلام داداش. با آزادیش مشکلی ندارم . با اجباری بودنش مشکل دارم و موافق نیستم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

من فک میکردم کلمه آزادی تعریف شدست .....ولی میبینیم که اینطوری نیست

ما هرکدوممون یه تعریفی داریم واسه این واژه

این همه دوگانگی هم ازین سلیقه ها ناشی میشه

.......

یه تاپیک درباره این بزنیم

لینک به دیدگاه
سلام داداش. با آزادیش مشکلی ندارم . با اجباری بودنش مشکل دارم و موافق نیستم. :icon_gol:

اون وقت همین انیشتینم میشد دانشمند صهیونیسم و مفسد فی الارض که میخواد اندیشه ی جوانان ایرانی رو منحرف کنه . . .!!!!!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

.......

بزن داداش.

لینک به دیدگاه

the word god is nothing more than the product of human weakness

albert einstein

the world as i see it - a letter to an atheist

الان یکی پیدا میشه ودرمورد تضرع انیشتین به اقای بروجردی برای شیعه شدنش وراهنمایی ایشون واینکه انیشتین تا اخر عمرش با تقیه زیست کلی بحث فلسفی باز میکنه

دی:

لینک به دیدگاه
الان یکی پیدا میشه ودرمورد تضرع انیشتین به اقای بروجردی برای شیعه شدنش وراهنمایی ایشون واینکه انیشتین تا اخر عمرش با تقیه زیست کلی بحث فلسفی باز میکنه

دی:

این بنده خدا که تو 100 تا نامه اعلام کرده که برا من دین و مذهب یه توهم بچه گانست!

جریان آقای بروجردی دیگه چیه!!!؟:jawdrop::ws52:

لینک به دیدگاه

:ws28:

دی:

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

خوب کسی نیست ما رو درک کنه . به کی بگیم؟ :ws28:

لینک به دیدگاه

.......

دقیقا...

آزادی برای هر کس معنایی داره...

حتی دینی مثل اسلام هم میگه که به پیروانش "آزادی" میده... ولی تعریف اسلام از آزادی ممکنه با تعریف ما از آزادی فرق داشته باشه...

سکولاریسم هم تعریفی از آزادی بره خودش داره... خیلی متفاوت از اون چیزی که ما فکر میکنیم.

شما و من و هر انسان دیگری هم از آزادی تعریف خاصی بره خودش داره... گستره ی آزادی برای هر فرد مسلما متفاوته... هر کس برای خودش خط قرمزی داره... چه زمانی از اون خط قرمز ها عبور میکنیم و آزادی تبدیل به بی بند و باری میشه و اینکه چه زمانی آزاری وجود نداره... چه چیزهایی اون رو محدود میکنه... آزادی واقعی چیه.

من خودم زمانی که کلمه ی آزادی رو استفاده میکنم منظورم دموکراسی هست... یعنی آزادی در چهارچوب دموکراسی... آزادی تعریف شده... وگرنه اگر هر کس آزاد باشه که دقیقا هر کاری رو که دوست داره انجام بده دیگه به اون آزادی نمی گند... این دقیقا همون چیزی هست که به نام Anarchism شناخته میشه.

لینک به دیدگاه

دی:

از دست بعضی دین زده های دیوانه که هر روز یک Hoax برای نجات و قدرت دادن به فلسفه ی شکست خورده ی خداشون دارند درست میکنند به کی پناه ببریم ؟ :w74:

میدونم برادر Spow ولی خوشبختانه دورغی بیش نیست و تا حالا هم هیچ مدرکی برای اثباتش وجود نداشته... فقط یه تعداد متن هست که معلوم نیست از کجا اومده و همین چند وقت پیش هم یادداشت انیشتن که توش نظرش رو در مورد خدا و دین گفته بود و بی خدا بودنش رو توش اعلام کرده بود توسط دختر انیشتن رونمایی شد.

لینک به دیدگاه
از دست بعضی دین زده های دیوانه که هر روز یک Hoax برای نجات و قدرت دادن به فلسفه ی شکست خورده ی خداشون دارند درست میکنند به کی پناه ببریم ؟ :w74:

میدونم برادر Spow ولی خوشبختانه دورغی بیش نیست و تا حالا هم هیچ مدرکی برای اثباتش وجود نداشته... فقط یه تعداد متن هست که معلوم نیست از کجا اومده و همین چند وقت پیش هم یادداشت انیشتن که توش نظرش رو در مورد خدا و دین گفته بود و بی خدا بودنش رو توش اعلام کرده بود توسط دختر انیشتن رونمایی شد.

میدونم داداش

پروژه های تقدس زایی توهمی !

به هرحال خیلی چیزا به این مرددیوانه نسبت دادن ولی من خیلی ازش خوشم میومد با تمام اشتباهاتی که از یک انسان بعید نیست

شاد باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

-انسان های بسیار کمی هستند که با چشمان خود میبینند و با قلب خود احساس میکنند

-من هرگز درمورد آینده فکر نمیکنم چون خودش به زودی از راه خواهد رسید

-تخیل مهم تر از دانش است.دانش محدود است،ولی تخیل در برگیرنده ی جهان است

-منطق تو را از a به b میبرد،در حالی که تخیل تورا به همه جا می برد

-عجیب است که در عین حال که در دنیا شناخته شده ای،باز خیلی تنها باشی...

-بیشتر مردم میگویند که هوش دانشمند بزرگ می سازد.ولی اشتباه میکنند،شخصیت این کار را میکند

-تنها زندگی ای ارزشمند است که صرف دیگران شود

آلبرت انشتین:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...