رفتن به مطلب

رفع اشکال سوالات متره و براورد

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 66
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

این قسمتی از یه سوال برای متره ست من نمیدونم این min12 db چیه ؟

ممنون میشم کمکم کنید :

مرتبط به نحوه محاسبه مقدار خم میلگرد های اصلی :

paxmqnhb8auvxvxjaql.gif

لینک به دیدگاه

در میلگردهای اصلی

حداقل طول مستقیم بعد از خم 90 درجه 12 برابر قطر میلگرد است(در عکس زیر معلومه)

min 12 db=حداقل 12 برابر قطر میلگرد

db=Dimeter Bar=قطر میلگرد

h0qklbi5da2ltod4m1v9.png

لینک به دیدگاه

برای متره پلیت این مثال حل شده رو ببینید :

من هر چی حساب میکنم عددام شبیه جواب نمیشه . مشکل از کجاست ؟!!!

1419411150731.gif

لینک به دیدگاه

باید از جدول اشتال کمک بگیرید

وزن یک متر طول نبشی را با توجه به ابعاد نبشی از جدول اشتال استخراج کنید مثلا برای نبشی L100*50*8 عدد 8.99 بر حسب Kg/m بدست میاد

حالا کافیه عدد بدست اومده را در طول نبشی ضرب کنی تا وزن نبشی بر حسب کیلو گرم بدست بیاد

3.146=8.99*0.35

لینک به دیدگاه

برای متره پلیت این مثال حل شده رو ببینید :

من هر چی حساب میکنم عددام شبیه جواب نمیشه . مشکل از کجاست ؟!!!

1419411150731.gif

دوست خوبم شما فقط باید طول نبشی مصرفی رو در وزن مخصوص ضرب کنید وزن قطعه مذکور بدست میاد یعنی (3.146=8.99*0.35)

لینک به دیدگاه

7lt72473yxghxs0ehrf.gif

p60vthzgv7mtr8z2jtx.gif

مشکلم اینه طول میلگرد های ارماتور انتظار رو اومده حساب کرده و بعد قسمت سکشن که طول ارماتور رو حساب کرده از دوباره ارماتور انتظار رو هم محاسبه کرده ؟

لینک به دیدگاه
7lt72473yxghxs0ehrf.gif

p60vthzgv7mtr8z2jtx.gif

مشکلم اینه طول میلگرد های ارماتور انتظار رو اومده حساب کرده و بعد قسمت سکشن که طول ارماتور رو حساب کرده از دوباره ارماتور انتظار رو هم محاسبه کرده ؟

نه منظورش رو بد متوجه شدی وقتی ستون بتنی رو اجرا می کنن برای متصل کردن ستون طبقه بعد 80 سانت به عنوان انتظار رها می کنن در واقع همون اور لب میلگردهاست

لینک به دیدگاه
نه منظورش رو بد متوجه شدی وقتی ستون بتنی رو اجرا می کنن برای متصل کردن ستون طبقه بعد 80 سانت به عنوان انتظار رها می کنن در واقع همون اور لب میلگردهاست

ممنونم. ولی من این و میگم این اورلبه یه بار طول ارماتور های انتظار طبقه هم کف حساب کرده .

بعد قسمته طول ارماتورها باز اومده 30 سانتی متر خم و اور لب رو هم حساب کرده این اور لب دو بار حساب شده . :4564:

لینک به دیدگاه

تو این مثال هم خم رو دوبار حساب کرده یه بار اومده گفته که میزان خم 0.25 و یه بار هم چون عرض 40 سانته تقسیم بر 2 کرده مگه هر دوتای اینا یکی نیستن : :4564:

4562yajmrqzogcgv1evl.gif

uc1bxjafsle6v0mdg09q.gif

لینک به دیدگاه
تو این مثال هم خم رو دوبار حساب کرده یه بار اومده گفته که میزان خم 0.25 و یه بار هم چون عرض 40 سانته تقسیم بر 2 کرده مگه هر دوتای اینا یکی نیستن : :4564:

4562yajmrqzogcgv1evl.gif

uc1bxjafsle6v0mdg09q.gif

ببین اندازه طول 7.75+4.25 تا کجاست؟

لینک به دیدگاه
پس منظور اینه که خم 0.25 و ارتفاع خم 0.40/2 ؟

ممنونم.

نه منظور اینه که طول اندازه گذاری تا آکس در نظر گرفته شده و از آکس تا انتها هنوز 20 سانت فاصله داره

لینک به دیدگاه
نه منظور اینه که طول اندازه گذاری تا آکس در نظر گرفته شده و از آکس تا انتها هنوز 20 سانت فاصله داره

اوکی . ممنونم. حق با شماست .:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام. این سوالم مرتبط به بدست اوردن تعداد ارماتور های فشاری و کششی :

من مشکلم اینه چرا برای حساب کردن تعداد طول کلی که نوشته میخواد تقسیم بشه از طول دهنه ها کم تره ؟؟

4p7pbjkklq9mv1x7oey.gif

g2ke21xjhe9rvczqrdk6.gif

لینک به دیدگاه

با سلام. این سوالم مرتبط به بدست اوردن تعداد ارماتور های فشاری و کششی :

من مشکلم اینه چرا برای حساب کردن تعداد طول کلی که نوشته میخواد تقسیم بشه از طول دهنه ها کم تره ؟؟

4p7pbjkklq9mv1x7oey.gif

g2ke21xjhe9rvczqrdk6.gif

سلام اگه نگاه کنی بالای مسئله نوشته تعداد میلگرد نه طول میلگرد یعنی به طور مثال تیرچه های 5.50 توی دهنه4.50 استفاده می شن برای محاسبه تعداد میلگرد تعداد تیرچه ای که توی 4.50 می خوره حساب می کنیم ضمن اینکه از کنار تیر 15 سانت برای کاور بتون کم کرده و مابین تیرچه ها رو هم بلوک هاشو در نظر می گیریم بعد از بدست آوردن میلگردهای این دهنه اونها رو توی طول ضرب می کنیم همین ساده بود نه ؟:a030:

لینک به دیدگاه
سلام اگه نگاه کنی بالای مسئله نوشته تعداد میلگرد نه طول میلگرد یعنی به طور مثال تیرچه های 5.50 توی دهنه4.50 استفاده می شن برای محاسبه تعداد میلگرد تعداد تیرچه ای که توی 4.50 می خوره حساب می کنیم ضمن اینکه از کنار تیر 15 سانت برای کاور بتون کم کرده و مابین تیرچه ها رو هم بلوک هاشو در نظر می گیریم بعد از بدست آوردن میلگردهای این دهنه اونها رو توی طول ضرب می کنیم همین ساده بود نه ؟:a030:

ممنونم. :icon_gol:از ساده هم یه ذره اون ور تر بود . :hanghead:

لینک به دیدگاه
با سلام .

میشه درباره عرض تیر بدون پوشش بتن که برابر 0.30 یه ذره توضیح بدید .

eh9wbdxhyas61uiley1.gif[/

اگه ابعاد تیر 40*40 باشه ابعاد آرماتوری که داخلش قرار می گیره 30*30 می شه و از هر طرف 5 سانتی متر بتن روی میلگردها قرار می گیره که بهش می گیم کاور بتن یا پوشش بتن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...