رفتن به مطلب

رفع اشکال سوالات متره و براورد

ارسال های توصیه شده

با سلام . خسته نباشید .

این جدول اشتال چهارچوب دره این ابعادی که داده چه کارایی داره و چجوری ازش استفاده میشه !؟

whkfva32fbn0to067rhk.gif

6g40o8xfndwpjf08w4.gif

یه سوال دیگه داشتم .

جدول اشتال در قسمت قوطی های مستطیل و مربع اندازه 30 *60نداره ؟ اشتبام کجاست ؟

اول راجع به کاربرد جدول بالا فرض کنیم شما توی ساختمون 5 تیپ مختلف در داشته باشید اول طول پروفیل مصرفی هر کدوم رو حساب می کنید بعد از این جدول استفاده می کنید و وزن هر چهار چوب رو بدست می آرید ولی چرا ؟ ما به وزنش چکار داریم ؟ سوال درست اینه بیشتر کارهای فلزی توی ساختمون بر اساس وزن انجام می شه مثلا آهن فروش میلگرد یا تیر آهن رو به شما متری نمی فروشه بلکه وزنی می فروشه درب وپنجره سازهم مثلا کیلویی آ ریال دستمزد می گیره در ثانی توی فهرست بها هم بر مبنای وزن قیمت گذاری شده پس شما برای برآورد وقیمت دادن توی یه منا قصه مجبوری به این منوال عمل کنی :a030:

ممنونم . ولی منظورم اینه اون شکل هایی که پایینش کشیده متوجه اونا نمیشم ! چرا اون ابعاد رو داده ؟!!!! چه کارایی داره ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 66
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کسی میتونه تو متره کردن این سوال کمکم کنه :

می خواهیم سطح بام یک ساختمان را با 3 لایه قیر و 2 لایه گونی عایق کاری کنیم . ابعاد بام (10*12 ) متراست و از گونی به عرض 90سانتی متر برای این کار استفاده می شود . در صورتی که هر نوار گونی با نوار گونی با نوار مجاور 15 سانتی متر پوشش داشته باشد و از هر طرف به مقدار 20 سانتی متر روی سطح قائم دست انداز بام قرار گیرد . چند متر گونی لازم است ؟

این مثال رو میشه از دو طریق حل کرد یه کلی و جزیی .

کلی راحت تره برای حساب کردن عایق بندی پشت بام مساحت پشت بام رو بدست میاوریم و ضربدر 10% میکنیم. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

ممنونم . ولی منظورم اینه اون شکل هایی که پایینش کشیده متوجه اونا نمیشم ! چرا اون ابعاد رو داده ؟!!!! چه کارایی داره ؟

شکلهای زیر فکر می کنم بیشتر به درد تولید کننده های پروفیل می خوره البته یه جا هایی توی طراحی هم لازمه ولی ربطش به برآورد پروژه رو نمی دونم

لینک به دیدگاه

من که فکر می کنم درسته :ws38:

البته خیلی دقیق میخواسته می تونسته نما نبشی موجود در پای ستون رو هم قرار بده که البته لازم نیست

اما رو تعداد صفحه فکر کنم درسته

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

برای طراحی کرسی چینی ساختمون عرض کرسی چینی رو از هر طرف دیوار ده سانت بیشتر می گیریم مثلا اگه دیوار 20 سانتی باشه کرسی میشه 40 از هر طرف دیوار 10 سانت اضافه می شه برا پی هم دقیقا همین اتفاق می افته منتها بر حسب کرسی چینی یعنی وقتی کرسی چینی 40 سانته پی 60 سانت محاسبه می شه واضح توضیح دادم

لینک به دیدگاه
پلان تیر ریزی بر چه اساس انجام میدیم؟

با سلام.

تیرها رو با همون عرض خود تیرها توی امتداد افقی و عمودی به هم وصل می کنیم

تیرچه ریزی رم به صورت شطرنجی طرا حی کنیم بهتره البته دهنه هایی که تیرچه ها توش قرار می گیرن بهتره کمتر باشه

مثلا اگه طول وعرض یه دهنه 3*4 باشه بهتره تیرچه ها تو جهتی که طولشون 3 متره قرار بگیره

تعداد میلگردها رو توی تیرها 3تا 16 برا زیر سه تا هم برای رو در نظر بگیری کافیه

اگه خواستی می تونی براش تقویتی هم در نظر بگیری که اونم می تونه طولش 2.40 باشه که از هر آکس ستون 1.20 سانت طولش قرار می گیره والبته تو قسمت تحتانی

تیرچه ها رو هم بستگی به طولشون در نظر می گیریم که چه میلگرد هایی توشون بکار بره

این هم نقشه :

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

با سلام . خسته نباشید . :icon_gol:

من همه بتن شناژ رو حساب کردم ولی خط مورب که هست برای رابطه فیثاغورس مقدار افقی رو نتونستم پیدا کنم.

این نقشه فونداسیون :a030:

لینک به دیدگاه
با سلام . خسته نباشید . :icon_gol:

من همه شناژ رو حساب کردم ولی خط مورب برای رابطه فیثاغورس مقدار افقی رو نتونستم پیدا کنم.

این نقشه فونداسیون :a030:

c2=a2+b2 منظور به توان 2

c2=12/25+6/25

c2=جزر عدد 18.5 که می شه تقریبا 4.30

:a030:

لینک به دیدگاه
c2=a2+b2 منظور به توان 2

c2=12/25+6/25

c2=جزر عدد 18.5 که می شه تقریبا 4.30

:a030:

:jawdrop:

ممنونم این عددا از کجا اومد من ارتفاع رو حساب کردم 3.6 میشه یه ذره قضیه رو باز میکنید :hanghead:

لینک به دیدگاه
:jawdrop:

ممنونم این عددا از کجا اومد من ارتفاع رو حساب کردم 3.6 میشه یه ذره قضیه رو باز میکنید :hanghead:

یه نگاه به فایل پی دی اف بکنید برا تون توضیح دادم:a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

برای ضخامت پوشش بتن باید نوع قطعه مشخص کنیم و طبق نوع شرایط محیطی ضخامت پوشش رو تعیین کنیم .

میشه یه توضیح مختصری درباره اینا بدید :

تیرها و ستون ها

دال ها و دیوارها و تیرچه ها

پوسته ها و صفحات پلیسه ای

شالوده ها

سوال دوم :

7a9mgc3l55bl3xiu39c.gif

اولیه نوشته 3db حداقل باید 6db باشه ؟ :ws38:

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

با سلام .

من چند تا سوال داشتم .

1. برای کرسی چینی باید فقط به نقشه پلان هم کف توجه کنم؟؟ بیش تر پلان های هم کف معمولا انباری دارن یعنی زیر همه این دیوار ها کرسی چینی میشه !؟

2. من دارم یه نقشه رو متره میکنم ولی اصلا مشخص نشده که خرک های فونداسیون با چه اندازه ای نسبت به قرار گرفتن باید چجوری محاسبه کنم . دیتیل فونداسیون ندارم . فقط تو فونداسیون شماره میلگرد فاصله مش بندی رو داده .

3. بعد الان باید از کجا متوجه بشم که خاموت رو دور تا دور حساب کنم یا اینکه در بعضی از پروژه ها فقط از هر دو طرف فقط خم میشن .( مثل خاموت دور تا دور نیستن !)

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
با سلام .

من چند تا سوال داشتم .

1. برای کرسی چینی باید فقط به نقشه پلان هم کف توجه کنم؟؟ بیش تر پلان های هم کف معمولا انباری دارن یعنی زیر همه این دیوار ها کرسی چینی میشه !؟

2. من دارم یه نقشه رو متره میکنم ولی اصلا مشخص نشده که خرک های فونداسیون با چه اندازه ای نسبت به قرار گرفتن باید چجوری محاسبه کنم . دیتیل فونداسیون ندارم . فقط تو فونداسیون شماره میلگرد فاصله مش بندی رو داده .

3. بعد الان باید از کجا متوجه بشم که خاموت رو دور تا دور حساب کنم یا اینکه در بعضی از پروژه ها فقط از هر دو طرف فقط خم میشن .( مثل خاموت دور تا دور نیستن !)

1.زیر تمام تمام دیوارهای هم طبقه هم کف کرسی چینی انجام میشه .

2.و3 حداکثر فاصله خرک ها 1.5 هست . طبق خوندهم یه جا جایی که خاموت داره از خرک استفاده نمیشه . :sigh:

لینک به دیدگاه

من کرسی چینیمو حساب کردم عدد 54.3 رو بدست اوردم .

حالا میخوام تناژ اجر رو به دست بیارم باید چیکار کنم ؟ کارسختیه یا من کم اوردم مغزم دستور نمیده ؟ :4564::sigh:

میتونیم بگیم : 5.5*10*22 سانتی متر رو حساب کنم بعد 54.3 متر مکعب رو تقسیم بر این عدد کنم ؟ که میشه 448780 اجرگری .

خب چجوری اجر رو به تناژ تبدیل کنم وزن یه اجر گری؟ :ws38::sad0::4564:

حالا این یه طرف اینی که حساب کردم بدون ملاته برای ملات ملات قایم 1 سانت و برای ملات افقی 1.2 سانت . بحث نیم اجره چیدن اینا هم بیاد وسط سخت میشه :4564::4564::4564:

لینک به دیدگاه
من کرسی چینیمو حساب کردم عدد 54.3 رو بدست اوردم .

حالا میخوام تناژ اجر رو به دست بیارم باید چیکار کنم ؟ کارسختیه یا من کم اوردم مغزم دستور نمیده ؟ :4564::sigh:

میتونیم بگیم : 5.5*10*22 سانتی متر رو حساب کنم بعد 54.3 متر مکعب رو تقسیم بر این عدد کنم ؟ که میشه 448780 اجرگری .

خب چجوری اجر رو به تناژ تبدیل کنم وزن یه اجر گری؟ :ws38::sad0::4564:

حالا این یه طرف اینی که حساب کردم بدون ملاته برای ملات ملات قایم 1 سانت و برای ملات افقی 1.2 سانت . بحث نیم اجره چیدن اینا هم بیاد وسط سخت میشه :4564::4564::4564:

برای تناژ اجر عدد 54.3 رو ضربدر وزن مخصص اجر معمولی که 1700 هست میکنیم . (به کیلوگرم به دست میاد . )

برای تعداد اجر هم باید متر مربع داشته باشیم . و سپس بسته به ضخامت دیوار چینی که برای دیوار 35 سانتی 180 است ضرب میکنیم .

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...
با سلام.

اگه خاموتم دایره شکل باشه مقدار خم برابر خم خاموت مستطیل شکل حساب میکنیم ؟

خاموت دایره ای خم ارماتور نداره ولی یه مقدار همپوشانی داره که این مقدار رو نمیدونم چقدره !!! :ws38:

لینک به دیدگاه

با سلام.

قسمت مقدمه فصل یک فهرست بهای سال 94 بند 12 نوشته :

ردیف های تخریب و کندن آسفالت ، شامل عملیات تخریب و کندن آسفالت قسمتی از ضخامت آسفالت نمی شود .

جمله شو ممنون میشم توضیح بدین که منظورش چیه :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...