رفتن به مطلب

استارت آپ " فروش گیاهان دارویی"

ارسال های توصیه شده

من چندتا گیاه رو عکس گرفتم یکی رو هم پیدا کردم متخصص گیاهان داروییه:|

یعنی میدونه چه گیاهی تو کدوم منطقه غرب کشور(شایدم کشور:دی) پیدا میشه

فقط باید ببینمش

خب این خیلی خوبه خوب میتونه بهمون کمک کنه

راستی یه مشکل دیگه هم هست اسم بعضی از گیاهان دارویی رو نمیدونم به فارسی چی میشه خاص منطقه کردنشین هستش:banel_smiley_4:

فکر نمی کنه مشکلی رو اسم داشته باشیم نظرمم هم اگه همون اسم محلی خودش داشته باشه خیلی هم بهتر باشه

با سلام.

این گیاه بومادران خیلی جالبه .

شهرمون هم قزوینه . من تا حالا نخریدم . برای این که اصل باشه اب قاطیش نباشه خودمون درست میکنیم .

عرق بومادران برای بیماری های زیادی مفیده.

این بیماری ها یه اشاره ای بهشون میکنم:

69016534518172941448.jpg

بیماری های مغز واعصاب

فراموشکاری
:نشان دهنده پیری ،شروع ایزایمر میباشد.

مننژیت
:
مرضی است که باعث تورم و چرک کردن پرده مغز می شود.

تب
:
می تواند به علت عفونت با کتریایی یا ویروس سرماخوردگ،انفلونزا یا بیماری های دیگر باشد

بیماری ها پوست ومو

آکنه
:
1 الی 2 فنجان بوماداران بعد از هر وعده یغذا میل نمایید.

زخم بستر
:می تواند تماس استخوان با پوست در اثر بستری و زمین گیر شدن باشد.1 الی 3 فنجان از عرق بومادران .

بیماری های گوش ،حلق،بینی

خون دماغ
:می تواند نشان دهنده ضربه هوای خشک و سرد زمستانی ،یائسگی ،کاهش سریع وزن ،آلرژی عفونت بینی ،مصرف برخی از دارو ها و.. باشد.

سرما خوردگی
:عامل ایجادش ویروس است.

بیماری های گوارشی

بی اشتهایی
:ممکن است به علت سرماخوردگی ،انلونزا ،سل ،کم کاری،غده تیروئید ،بیماری های قلبی ،بیماری های ریوی ،ناراحتی کبدی ،مصرف برخی غذا ها ،دارو های مسکن و مدر،ناراحتی روانی ،افسردگی و به ندرت سرطان باشد.

بواسیر
:عبارت است از سیاهرگ های گشاد شده یا واریس در راست روده یا مقعد.

بواسیر خون
: نوعی بواسیر است که در ان از مقعد خون جاری می شود.

یبوست
:عبارت است از کاهش دفعات تخلیه مدفوع کم تر از 3 بار در هفته یا مدفوع سفت و خشک که دفع ان با زحمت و دشواری همراه باشد.

افرادی که یبوست دارند علاوه بر سختی و فشار هنگام تخلیه احساس تخلیه ناکافی نیز دارند.

بیماری های گردش خون وغدد

چربی خون
:هر روز 2 الی 3 فنجان .

فشار خون
:فشار خون طبیعی حداکثر 12 و حداقل 7 می باشد.واگر از حداکثر بالاتر رود باید تحت درمان قرار گیرد.

بیماری های مفصل و استخوان

رماتیسم
:می تواند نشان دهنده ی علل ارثی ،محیطی و اب و هوایی ،بالا رفتن اوریک خون و... باشد. هر روز 2 الی 4 فنجان .

نقرس
:عبارت است از حملات مکرر التهابی مفاصل در اثر رسوب بلورهای اسید اوریک در مفاصل خصوصا مفصل انگشت. روزی 2 الی 4 فنجان.

واریس
:در این بیماری ورید های سطحی پا برجسته می شود و پیچ خورده به نظر میرسد و علت ان نارسایی دریچه های داخلی وریدی است.

بیماری ها دستگاه تناسلی و ادرار

سنگ مثانه

بی نظمی قاعدگی
: می تواند نشان دهنده ی تنش روانی ،کامل نشدن سازو کار کنترل کننده ی تخمک گذاری و قاعدگی ،اضافه وزن،گیاه خواری ،کمبود وزن،بیماری های عفونی ،نا هنجاری های رحم و احتمالا سرطان باشد.روزانه 1 الی 3 فنجان .

خب اینم خوبه می تونیم تو لیست گیاهامون داشته باشیم

-----------

نه انگار اینطوری نمیشه

باید روش کار تغییر داد

بزودی با یه مدیریت جدید کار جمع می کنیم

دوستان بزودی یه تیم تخصصی برای اینکار بسته میشه حتی اگه لازم بشه دو نفره هم این تیم بندیم می بندیم ش

دوستان که علاقمندند خودشون آماده کنند ...:w16:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 94
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

دوستانی که فقط اسم محلی گیاهی رو میشناسن لطفن عکس گیاه رو قرار ب,درمورد,همکاری دوستان ی زحمتی بکشن در مورد پست ۳۴یه اقدامی کنن,و اینکه,میخوان درچه زمینه ای با ماهمکاری کنن در ارتباط با گیاهان دارویی کتبن به,من پیام خصوصی بزنن و بهم اطلاع بدن تا یه تیم در این زمینه تشکیل بدم...پیشاپیش از همکاری دوستان متشکریم...

لینک به دیدگاه

خب من تصاویر رو قرار میدم.

دوستانی که میشناسن ویا در منطقه شون وجود داره اسمشو هم بگن

فکر کنم فارسا به این میگن آویشن کوهی:icon_pf (34):

yxq35vf6x56hn0to4va.jpg

لینک به دیدگاه
این هم یکی دیگه از انواع گیاهان داروییه:|

اسمش سورونه یا سور بنه ( معنیش به فارسی میشه ریشه یا ته قرمز:|)

qg7omnbk354jqqes1rn.jpg

بهش بن سرخ هم ميگن...

بن سرخ ، لپو و سوره بنه: گياهی است شبيه به تره که در كوه ها می رويد ،به صورت تازه و خشك كرده درون پلواستفاده می شود و طعم مطبوع و مزه خاصی به غذا می دهد بن سرخ به صورت مجزا و با پیاز یا به صورت آبکی نیز پخت می گردد .گونه ديگر آن بنام ليزك در كوههای روستای دشتک ابرج در نزديكی روستای بيزجان می رويد .

که در زبان کردی و اورامی به سوره بنه مشهور است از گیاهان دارویی و بسیار مفید مورد استفاده در مناطق کردستان و اورامانات است و به طور اختصاصی در عراق و نواحی غربی ایران می روید.

دارای خواص دارویی و شفا بخش بسیاری است که هنوز ناشناخته و مطاله نشده مانده است.

گیاه بن سرخ یک گیاه گل دار است که به طور وحشی می روید و بومی ایران است. از بخش هوا زی گیاه برای درمان دردهای شکمی، روماتیسم، استفراغ، سنگ کلیه و سرماخوردگی استفاده می شود.

درگزارش هاي اخير خواص ضددردی گياه دارويی بن سرخ با استفاده از آزمونهای فرمالين و Tail flick نشان داده شده است.

نتايج نشان می دهد كه تجويز داخل صفاقی عصاره هيدرواتانولی بن سرخ دارای اثرات ضد دردی می باشد كه اين اثرات با نالوكسان معكوس می شود. در دوزهایی كه عصاره دارای اثرات ضد دردی بود، اثرات سميت حركتی از آن مشاهده نگرديد. همچنين آناليز مواد متشكله نشان داد كه موادی نظير مرفين سيلريت، اتيل سيناميت، ايزوكوينولين، نئومنتول و الكل های با زنجير طولانی در عصاره وجود دارد.

لینک به دیدگاه
این رو کردها بهش میگن شِنگ

خواص درمانی گیاهانی که میذارم رو بعدا مینویسم

hbq5h30h0jcvsk3jte.jpg

آب ریشه خام گیاه شنگ در از بین بردن زگیل اثر‌گذار است.

در شنگ ماده موثره‌ای وجود دارد که برای سلامتی کبد، شش و قلب مفید است.

مصرف شنگ را در شب تسکین دهنده درد و سرفه دانست و مصرف آن را با روغن زیتون آرام بخش

ترکیبات تشکیل دهنده شنگ اشاره کرد و گفت: این گیاه حاوی اسید کوماریک،‌ اسید کافئیک و گالیک اسید است. این اسید‌ها فعالیت آنتی‌اکسیدانی دارند لذا با رادیکال‌های ‌آزاد که باعث سرطان می‌شوند مقابله می‌کنند.(به درد من ميخوره ولي نه ديگه بدرد نميخوره)

لینک به دیدگاه
خب من تصاویر رو قرار میدم.

دوستانی که میشناسن ویا در منطقه شون وجود داره اسمشو هم بگن

فکر کنم فارسا به این میگن آویشن کوهی:icon_pf (34):

yxq35vf6x56hn0to4va.jpg

اويشن كوهي يا مرزنگوش وحشي..nepeta

اسم علمي:

zizyphora clinopodioides

یاهی هزار چهره، گویی یک گیاه نیست بلکه یک طیف از گیاهان مختلف می‌باشد که شناسایی و نامگذاری آنها به علت تنوع واریته های است که شکل او به زبان فارسی بیش از 35 نام دارد که همگی بر یک گیاه اطلاق نشده‌است. در مناطق مختلف ایران چون اصفهان 10 کیلومتری شهر نجف آباد در 1800 متری، 27 کیلومتری جنوب اصفهان در 1700 متری کلاو قاضی،

لرستان: شهبازان،

خوزستان: 60 کیلومتری شمال شرقی دزفول،

فارس: فیروزآباد، کوه سیوند، کوه خورموج،

کرمان: بین کرمان و زرند، علی آباد به سمت گاوکشی، 20 تا 30 کیلومتری مشرق حاجی آباد در 1600متری گوهره در شمال بندر عباس، کوههای گنو، آبگرم در 200 متری

لار: 15 کیلومتری شمال غربی فورگ، بین جهرم و منصورآباد

بلوچستان: 10 کیلومتری خاش به ایرانشهر در 1450متری، نزدیک بازنان، مکران: 16کیلومتری جنوب شرفی تنک سرخ در 1000 متری

خراسان: گردو در 70 کیلومتری جنوب ازبگو، یزد، 15کیلومتری مغرب چاه ملک، بین جندق و یزد و همچنین در ارتفاعات منجیل، اراک، کردستان، کرمانشاه، دامنه های جنوبی البرز، آزاد بر طالقان، توچال، دره کرج، شاهوار کوه، اورمان کردستان، رودبار، نور، کجور، دره چهل دخترگرگان شناسایی شده است.

خواص درمانی آویشن کوهی

گیاهی است که در جنگلها واراضی غیر مزروع به طور خودرو می روید و ساغه آن بنفش است و گلهای آن گلبهی رنگ است و برگهای آن بیضی شکل و در مقابل دیکدیگر قرار می گیرند و در ایران آویشن کوهی بیشتر در شهرهای لاهیجان و طالش و آستارا می روید.

خواص درمانی: گلهای خشک و آویشن کوهی دارای خاصیت نیروبخشی خلط آور ضد تشنج و مقوی معده است. دم کرده آن برای درمان نفخ شکم و انواع سو هضم و اسهال و اختلالات روده و قاعدگیهای سخت موثر و مفید است. کسانیکه روماتیسم دارند و یا مبتلا به ورم مفاصل شده اند می توانند به آسانی خود را با ضماد آویشن کوهی تازه معالجه کنند و برای این کار باید گل و برگ آویشن را در ظرفی بریزند و روی حرارت قرار دهند و آنرا تا گرم آست روی ناحیه ای که درد می کند بگذارند وببندند. در ضمن برای بر طرف کردن تلخی دم کرده جوشانده گل آویشن کوهی می توانید از عسل استفاده کنید

لینک به دیدگاه
اويشن كوهي يا مرزنگوش وحشي..nepeta

اسم علمي:

zizyphora clinopodioides

یاهی هزار چهره، گویی یک گیاه نیست بلکه یک طیف از گیاهان مختلف می‌باشد که شناسایی و نامگذاری آنها به علت تنوع واریته های است که شکل او به زبان فارسی بیش از 35 نام دارد که همگی بر یک گیاه اطلاق نشده‌است. در مناطق مختلف ایران چون اصفهان 10 کیلومتری شهر نجف آباد در 1800 متری، 27 کیلومتری جنوب اصفهان در 1700 متری کلاو قاضی،

لرستان: شهبازان،

خوزستان: 60 کیلومتری شمال شرقی دزفول،

فارس: فیروزآباد، کوه سیوند، کوه خورموج،

کرمان: بین کرمان و زرند، علی آباد به سمت گاوکشی، 20 تا 30 کیلومتری مشرق حاجی آباد در 1600متری گوهره در شمال بندر عباس، کوههای گنو، آبگرم در 200 متری

لار: 15 کیلومتری شمال غربی فورگ، بین جهرم و منصورآباد

بلوچستان: 10 کیلومتری خاش به ایرانشهر در 1450متری، نزدیک بازنان، مکران: 16کیلومتری جنوب شرفی تنک سرخ در 1000 متری

خراسان: گردو در 70 کیلومتری جنوب ازبگو، یزد، 15کیلومتری مغرب چاه ملک، بین جندق و یزد و همچنین در ارتفاعات منجیل، اراک، کردستان، کرمانشاه، دامنه های جنوبی البرز، آزاد بر طالقان، توچال، دره کرج، شاهوار کوه، اورمان کردستان، رودبار، نور، کجور، دره چهل دخترگرگان شناسایی شده است.

خواص درمانی آویشن کوهی

گیاهی است که در جنگلها واراضی غیر مزروع به طور خودرو می روید و ساغه آن بنفش است و گلهای آن گلبهی رنگ است و برگهای آن بیضی شکل و در مقابل دیکدیگر قرار می گیرند و در ایران آویشن کوهی بیشتر در شهرهای لاهیجان و طالش و آستارا می روید.

خواص درمانی: گلهای خشک و آویشن کوهی دارای خاصیت نیروبخشی خلط آور ضد تشنج و مقوی معده است. دم کرده آن برای درمان نفخ شکم و انواع سو هضم و اسهال و اختلالات روده و قاعدگیهای سخت موثر و مفید است. کسانیکه روماتیسم دارند و یا مبتلا به ورم مفاصل شده اند می توانند به آسانی خود را با ضماد آویشن کوهی تازه معالجه کنند و برای این کار باید گل و برگ آویشن را در ظرفی بریزند و روی حرارت قرار دهند و آنرا تا گرم آست روی ناحیه ای که درد می کند بگذارند وببندند. در ضمن برای بر طرف کردن تلخی دم کرده جوشانده گل آویشن کوهی می توانید از عسل استفاده کنید

معصومه تو مطمئنی این اسمش آویشن کوهیه؟

من مشکوکم

آخه الان آویشن های کوهی رو میدیدم خیلی فرق دارن

این طعم خوبی هم داره و اینکه بین سنگ و بالای کوه رشد میکنه

ما بهش میگیم بَرَزا :ws3:

yxq35vf6x56hn0to4va.jpg

لینک به دیدگاه

من مشکوکم

yxq35vf6x56hn0to4va.jpg

شبیه شوید یا جعفری نمیمونه :whistle:

لینک به دیدگاه

من مشکوکم

yxq35vf6x56hn0to4va.jpg

منم مشكوكم..:ws3:

برزا يا جعفري كوهي.. اشتباه شد حواسم رفت جاي ديگه ببخشيد... پيري ديگه برادر..

اصلاح ميكنم با عرض معذرت از همه.. .. ببين متخصص گياهان دارويي هم سوتي ميده.. شرمنده بچه ها.. و اقا ناصر گل..

جعفری کوهی است که با نام محلی برزا در اوائل بهار و در

ماه اردیبهشت در کوههای کرمانشاه سر از صخره های بلند بیرون آورده و توسط

افراد ماهر چیده شده و برای فروش به بازار روانه می گردد. متاسفانه هر ساله عده

زیادی از مردم که آگهی کافی برای چیدن آن ندارند از کوه به پایین افتاده و جان خودرا

از دست می دهند.این گیاه به صورت سبزی خوردن.و به صورت سبزی خورشتی در

کرمانشاه مصرف فراوان دارد و یکی از گیاهان دارویی و مفید شناخته شده و به ثبت

رسیده است از خانواده جعفری با نام علمیjohe

ia aromatica rech f می باشد

پراكندگی در ایران : سنندج – مریوان – لرستان –مهاباد –

پراكندگی در استان كرمانشاه : بیستون – كوه شاهو روانسر- سنقر –اسلام آباد غرب –دالاهو- كوه نوا در

كرند غرب-

نام خانواده: چتریان

مشخصات ریخت شناسی : گیاه پایا –علفی –بدون كرك –سبز متمایل به زرد – بن گیاه پوشیده از برگ های خشك

لینک به دیدگاه
منم مشكوكم..:ws3:

برزا يا جعفري كوهي.. اشتباه شد حواسم رفت جاي ديگه ببخشيد... پيري ديگه برادر..

اصلاح ميكنم با عرض معذرت از همه.. .. ببين متخصص گياهان دارويي هم سوتي ميده.. شرمنده بچه ها.. و اقا ناصر گل..

جعفری کوهی است که با نام محلی برزا در اوائل بهار و در

ماه اردیبهشت در کوههای کرمانشاه سر از صخره های بلند بیرون آورده و توسط

افراد ماهر چیده شده و برای فروش به بازار روانه می گردد. متاسفانه هر ساله عده

زیادی از مردم که آگهی کافی برای چیدن آن ندارند از کوه به پایین افتاده و جان خودرا

از دست می دهند.این گیاه به صورت سبزی خوردن.و به صورت سبزی خورشتی در

کرمانشاه مصرف فراوان دارد و یکی از گیاهان دارویی و مفید شناخته شده و به ثبت

رسیده است از خانواده جعفری با نام علمیjohe

ia aromatica rech f می باشد

پراكندگی در ایران : سنندج – مریوان – لرستان –مهاباد –

پراكندگی در استان كرمانشاه : بیستون – كوه شاهو روانسر- سنقر –اسلام آباد غرب –دالاهو- كوه نوا در

كرند غرب-

نام خانواده: چتریان

مشخصات ریخت شناسی : گیاه پایا –علفی –بدون كرك –سبز متمایل به زرد – بن گیاه پوشیده از برگ های خشك

آخه اشتباه از من بود گفتم آویشن کوهی:4564: شرمنده:4564:

آره آره همینه فقط تو مناطق کرد نشین یافت میشه دلیلش رو هم نمیدونم و اینکه چیدنش خیلی سخته ولی ما کردا کوهنوردای ماهری هستیم:ws3:

لینک به دیدگاه
آخه اشتباه از من بود گفتم آویشن کوهی:4564: شرمنده:4564:

آره آره همینه فقط تو مناطق کرد نشین یافت میشه دلیلش رو هم نمیدونم و اینکه چیدنش خیلی سخته ولی ما کردا کوهنوردای ماهری هستیم:ws3:

منم نديده حرفي رو زدم.. اشتباه من بود بابا رشته منه.. بدون تحقيق ي حرفي زدم.. نالاحت نباش ديگه.. به من ميگي بخند بخند بابا دلم گرفت..

بهترين گياهان دارويي رو در قسمت كردستان/ كرمانشاه.. داره.. خيلي دوست داشتم براي تحقيق به اون سمت سفر كنم.. ولي وووواما...:a030:

لینک به دیدگاه
منم نديده حرفي رو زدم.. اشتباه من بود بابا رشته منه.. بدون تحقيق ي حرفي زدم.. نالاحت نباش ديگه.. به من ميگي بخند بخند بابا دلم گرفت..

بهترين گياهان دارويي رو در قسمت كردستان/ كرمانشاه.. داره.. خيلي دوست داشتم براي تحقيق به اون سمت سفر كنم.. ولي وووواما...:a030:

تظاهر به ناراحتی کردم منو نزنی:5c6ipag2mnshmsf5ju3( شوخی)

مطمئنام یه روز میای کرمانشاه و خودم به عنوان راهنما همه جای کرمانشاه رو بهت نشون میدم و سوغاتی خوشمزه هم در انتظارت خواهد بود:ws3:

ولی خدایش اینجاانقدر گیاهای دارویی داره آدم سرگیجه میگیره:ws52:

لینک به دیدگاه
تظاهر به ناراحتی کردم منو نزنی:5c6ipag2mnshmsf5ju3( شوخی)

مطمئنام یه روز میای کرمانشاه و خودم به عنوان راهنما همه جای کرمانشاه رو بهت نشون میدم و سوغاتی خوشمزه هم در انتظارت خواهد بود:ws3:

ولی خدایش اینجاانقدر گیاهای دارویی داره آدم سرگیجه میگیره:ws52:

چه خوووووب..

از اين عكساي قشنگ قشنگتون بازم برامون بزار.. بعد من باز اشتباه اسمشو بگم:ws28: :ws3:

شكر كن.. من ناشكري كردم كچل شدم...:ws3:

لینک به دیدگاه
چه خوووووب..

از اين عكساي قشنگ قشنگتون بازم برامون بزار.. بعد من باز اشتباه اسمشو بگم:ws28: :ws3:

شكر كن.. من ناشكري كردم كچل شدم...:ws3:

من کچلم خو:|

شکر کنم مودار میشم؟:|

باشه چشم بازم میذارم:ws3:

اینا بدرد میخوره ایا؟

لینک به دیدگاه
من کچلم خو:|

شکر کنم مودار میشم؟:|

باشه چشم بازم میذارم:ws3:

اینا بدرد میخوره ایا؟

بله صد درصد.. خيلي هم عاليه.. ولي اگر ميشه و وقتشو داري درمورد پراكنش گياه در كجاها رشد ميكنه و در كدوم منطقه و محله .. و ايا در شهر شما طرفدار داره.. اگر بلي.. به جه صورت استفاده ميكنن طريقه مصرفش.. به اسمهاي چه خوانده ميشود/ پراكنش و انتشار گياه در كدام مناطق بيشتره. قيمتش چنده رو برامون در بيار.. خيلي زياده ميدونم. ولي هروقت دوست داشتي و حال داشتي .. مرسي.

بابت عكساي گياها و نوشته هاتم ممنونم/

لینک به دیدگاه
بله صد درصد.. خيلي هم عاليه.. ولي اگر ميشه و وقتشو داري درمورد پراكنش گياه در كجاها رشد ميكنه و در كدوم منطقه و محله .. و ايا در شهر شما طرفدار داره.. اگر بلي.. به جه صورت استفاده ميكنن طريقه مصرفش.. به اسمهاي چه خوانده ميشود/ پراكنش و انتشار گياه در كدام مناطق بيشتره. قيمتش چنده رو برامون در بيار.. خيلي زياده ميدونم. ولي هروقت دوست داشتي و حال داشتي .. مرسي.

بابت عكساي گياها و نوشته هاتم ممنونم/

چشم رو چشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...