رفتن به مطلب

تصویر در فرمت Base64

ارسال های توصیه شده

سلام

یه سوال، لینک عکس های این سایت چرا اینجوریه؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

تو بروسر میاره، ولی تو انجمن نمیشه استفاده کرد:

لینک به دیدگاه
سلام

یه سوال، لینک عکس های این سایت چرا اینجوریه؟

دیدم نشونی از آدرس سایت داخلش نیست، این خود عکس هست، واسه همین انقدر طولانی میشه، دیتای عکس به صورت رشته در میاد، این سایت هم این تبدیل رو انجام میده:

مزیتش نمی دونم چیه.

لینک به دیدگاه

خیلی جالبه

base64 کردن یک عکس حدودا 30 درصد سایز عکس رو سنگین تر میکنه.

حالا چرا اینجوری استفاده میشه حدس من روی دو قسمته:

1- مباحث caching

2- عدم کپی کردن مستقیم و یا دریافت و ذخیره سازی عکس ها توسط ربات های خبرخوان

لینک به دیدگاه
خیلی جالبه

1- مباحث caching

شاید وقتی یه صفحه ای داشته باشیم که حاوی تصاویر زیادی باشه اون وقت اون 30 درصد به چش نیاد

توی توضیحاتش نوشته بود این برای این هست که وقتی صفحه وبی رو درخواست می کنیم (http request ) در حالت معمولی چند بار این درخواست به سمت سرور ارسال میشه که باعث زیاد شدن بار سرور میشه ولی وقتی از روش uri (زیاد خودمم نمیدونم دقیقا چیه ) استفاده می کنیم از جمله برای ارسال تصاویر به صورت base64 فقط یک بار این درخواست رو به سمت سرور ارسال می کنه در این صورت

اون کانال ارتباطی شلوغتر میشه ولی بار سرور کمتر

................

خیلی مایلم بیشتر سراز کار این تکنولوژی دربیارم اگه مطلبی پیدا کردید ممنون میشم ما رو هم در جریان بزارید :w16:

لینک به دیدگاه
شاید وقتی یه صفحه ای داشته باشیم که حاوی تصاویر زیادی باشه اون وقت اون 30 درصد به چش نیاد

توی توضیحاتش نوشته بود این برای این هست که وقتی صفحه وبی رو درخواست می کنیم (http request ) در حالت معمولی چند بار این درخواست به سمت سرور ارسال میشه که باعث زیاد شدن بار سرور میشه ولی وقتی از روش uri (زیاد خودمم نمیدونم دقیقا چیه ) استفاده می کنیم از جمله برای ارسال تصاویر به صورت base64 فقط یک بار این درخواست رو به سمت سرور ارسال می کنه در این صورت

اون کانال ارتباطی شلوغتر میشه ولی بار سرور کمتر

................

خیلی مایلم بیشتر سراز کار این تکنولوژی دربیارم اگه مطلبی پیدا کردید ممنون میشم ما رو هم در جریان بزارید :w16:

سعی میکنم تا اخر امشب یک سناریو از این مورد طراحی کنم و سرعت لود و میزان فشار روی سرور رو بررسی کنیم

لینک به دیدگاه
خیلی جالبه

1- مباحث caching

یه سوال این 30 در صد اضافه تر به فرمت تصویر هم بستگی داره؟

تصویر پست اول jpeg هست، به جاش تصویر با یه فرمت دیگه مثل png قرار بدیم هم بازم این افزایش حجم رو داریم.

توی لینک بالا اینا رو گفته:

[h=2]Where can be used Base64 encoded image?

[/h] It can be used in

.

With this technique you can prevent multiple HTTP requests, reducing the loading time of a web page.

By using Data URI scheme you can force the e-mail client to display your images sent via e-mail. This is very helpful in newsletters.

لینک به دیدگاه
سعی میکنم تا اخر امشب یک سناریو از این مورد طراحی کنم و سرعت لود و میزان فشار روی سرور رو بررسی کنیم

بله حتما

منتظر می مونیم :w16::w16:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...