رفتن به مطلب

خسارت تاخير تاديه مقصر داره؟

ارسال های توصیه شده

سلام-خدا قوت

مهر سال 87 محمود مستاجر 2 چك اجار ه اش برگشت خورد و 4 تا اجاره بعدش هم نداد و براي چكها يك شكايت نوشتم با خسارت تاخير تاديه ؛ و براي اجور معوقه هم يك شكايت؛ كه فراموش كردم خسارت تاخير تاديه را اضافه كنم! (اسفند87)

پرونده چكها بعد از مدتي به جواب رسيد و خسارت تاخير هم حكم داده شد.

پرونده اجور معوقه 6 ماه طول كشيد تا حكم صادر شد (تيرماه88) به پرداخت اجاره بهاي معوقه.

مستاجر روي حكم اعتراض گذاشت من هم كه موجر بودم اعتراض گذاشتم.

مستاجر لايحه اعتراضيه ننوشت ولي من نوشتم. مهر ماه 88 حكم اعتراض مستاجر مبني بر نپذيرفتن اعتراض امد. اسفند 88 جلسه اعتراضيه من بود كه همان حكم سابق ؛ مبني بر پرداخت اجاره تاييد شد.

الان من شكايتي ديگر طرح كردم مبني بر خسارت تاخير تاديه اجور معوقه از آبانماه 87 تاكنون.

مستاجر در جلسه مطرح كرده كه مسبب تاخير موجر است كه اعتراض گذاشته!

سوالات:

1-در محاسبه خسارت تاخير مسبب تاخير دخيل است؟ يعني قاضي دنبال اين موضوع هست؟ معترض مقصر است؟ در اطاله دادرسي مقصر كيست؟

2-فرض كنيد در پرونده چكها ؛ يا صاحب چك يا طلبكار اعتراض به حكم قاضي در مورد پرداخت وجه چك ميكردند. در اين حالت چي ميشد؟

ممنون

لینک به دیدگاه
سلام-خدا قوت

سلام عزیزم/سپاس

مهر سال 87 محمود مستاجر 2 چك اجار ه اش برگشت خورد و 4 تا اجاره بعدش هم نداد و براي چكها يك شكايت نوشتم با خسارت تاخير تاديه ؛ و براي اجور معوقه هم يك شكايت؛ كه فراموش كردم خسارت تاخير تاديه را اضافه كنم! (اسفند87)

پرونده چكها بعد از مدتي به جواب رسيد و خسارت تاخير هم حكم داده شد.

پرونده اجور معوقه 6 ماه طول كشيد تا حكم صادر شد (تيرماه88) به پرداخت اجاره بهاي معوقه.

مستاجر روي حكم اعتراض گذاشت من هم كه موجر بودم اعتراض گذاشتم.

مستاجر لايحه اعتراضيه ننوشت ولي من نوشتم. مهر ماه 88 حكم اعتراض مستاجر مبني بر نپذيرفتن اعتراض امد. اسفند 88 جلسه اعتراضيه من بود كه همان حكم سابق ؛ مبني بر پرداخت اجاره تاييد شد.

در این مرحله عمل تبادل لوایح انجام نشده است

الان من شكايتي ديگر طرح كردم مبني بر خسارت تاخير تاديه اجور معوقه از آبانماه 87 تاكنون.

مستاجر در جلسه مطرح كرده كه مسبب تاخير موجر است كه اعتراض گذاشته!

سوالات:

1-در محاسبه خسارت تاخير مسبب تاخير دخيل است؟ يعني قاضي دنبال اين موضوع هست؟ معترض مقصر است؟ در اطاله دادرسي مقصر كيست؟

چنانچه مسبب دلیل تاخیر شناخته شود بله"چرا که وی با تاخیر عمدی خود موثر در میزان ارقام تاخیر میگردد.

قطعا این شاخص مورد نظر قاضی پرونده میباشد چرا که محاسبه ارقام وابسته به همین موضوع است.

معترض در فرض اینکه در مهلت قانونی طرح اعتراض کرده تقصیری متوجش نمیباشد.

اطاله دادرسی عمدتا متوجه محکمه است نه طرفین دعوی .

2-فرض كنيد در پرونده چكها ؛ يا صاحب چك يا طلبكار اعتراض به حكم قاضي در مورد پرداخت وجه چك ميكردند. در اين حالت چي ميشد؟

اگر صادر کننده چک اعتراض کند پرونده در تجدید نظر رسیدگی و منجر به تایید ویا نقض حکم میگردد.

اعتراض طلبکار (دارنده چک)خیلی منطقی بنظر نمیرسد علی ایحال در مورد اعتراض وی هم همان پروسه قانونی که در مورد اعتراض صادر کننده طی میشود برای وی نیز صادق است.

نهایتا ان چیزی که اجرا میشود رای قطعی صادره است/

ممنون

پاسخ در متن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...