رفتن به مطلب

راه های علمی-رایج-وابتکاری هست برای کاهش آلودگی وافزایش باران

ارسال های توصیه شده

نمی دونم کاربری این موضوع راشروع کرده یانه!

ولی این وضعیت محیطی یک خطرکلی است.واقعااگریک لحظه عمیق فکرکنیم می بینیم این یک فاجعه یک بحران یک بدبختی و... است که هیچ کسی هم بفکرمانیست.مدیریت غلت باعث شدمردم به این روزبیفتند...

می دانیم همه ماکه الودگی چه فاجعه ای است:

ریه یک عضو مسئول جذب اکسیژن هوا و دفع دی اکسید کربن خون می باشد.تخریب ریه در اثر آلودگی هوا موجب جلوگیری از این فرایند و بروز بیماری های تنفسی و قلبی عروقی می گردد.

ممکن است بیماری هایی را بگیرید، از جمله: ذات الریه (پنومونی)، بیماری های قلبی-عروقی و تخریب و یا تضعیف سیستم عصبی.

بیماری و سرطان ریه.

اثرات مضر هر یک از اجزای هوای آلودههر یک از اجزای آلودگی هوا باعث بروز یک سری مشکلات سلامتی در ما می شوند که آنها را برایتان می گوییم:1- مونوکسید کربن:- سردرد- کاهش هوشیاری- حمله قلبی- بیماری های قلبی عروقی- ناتوانی در رشد جنین- در نهایت مرگ2- دی اکسید سولفور:- سوزش چشم- خس خس سینه- تنگی و سفتی قفسه سینه- تنگی نفس- تخریب ریه- اختلالات بینایی3- دی اکسید نیتروژن:- عفونت دستگاه تنفسی- تحریک ریه- سرفه- درد قفسه سینه- مشکل تنفس4- اوزون:- سوزش چشم و گلو- سرفه- مشکلات راه تنفسی- آسم- تخریب ریه5- سرب:- کم خونی- افزایش فشار خون- تخریب کلیه و مغز- اختلالات عصبی- سرطان- کاهش ضریب هوشی 6- ذرات بسیار کوچک دوده، گردوغبار و قطرات کوچک مایع: - سوزش چشم- آسم- برونشیت- تخریب ریه- سرطان- مسمومیت فلزات سنگین- اثر بر سیستم قلبی عروقی- اختلالات بینایی

ببینیدیک واقیعت است اینهم که هواآلوده است باران نمایدوابهم داردتمام می شود

توجه کنید:عضو شورای شهر تهران نیز اعلام کرده در یک سال گذشته چهار هزار و ۶۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند.

بنزین ماخرابه

ماشینامون خرابه

وسایل نقلیه عمومی عیب داره

شهرداریمون خرابه

سازمان محیط زیستمون خرابه

و...

یعنی هیچکس به فکرمانیست پس بیاییم خودمان به فکرخودمان باشیم تاکی می خواهیم بریم نمازبارون بخونیم تاکی می خواهیم بهانه های بیاریم مثل ابرهارادارن می دوزندو...

این موضوع رازدم تااگه کسی راه حلی داره بیان کنه اصلاکسی سعی نکنه اونراباکلاس بگه شایدبین همین راه حلهای به ظاهرخنده دارراه حلی برای نجات باشه.

لینک به دیدگاه

ممنون از شما دوست عزیز بخاطر تاپیک خوبتون. ما این طور مسائل رو در اتاق فکر بحث میکردیم. اما خوبه که این مبحث رو شما جدا کردید. از دوستاتون دعوت کنید تا بیان و تو این بحث مهم شرکت کنند.

لینک به دیدگاه

متاسفانه مشکل بارون یه مشکل جهانیه که بخاطر صنعت بشر و بدنبالش تغییری که درآب و هوای کل دنیا داده چنین پیامدی رو بدنبال آورده، یه نمونه از همین صنعت جزیره سازی های مصنوعی هست که دارین میبینین شاید در نگاه اول کسی متوجه آسیبی که این کار به آب و هوای وارد میکنه نشه ولی تاثیر اون به حدی هست که روی فعالیت آتش فشانها هم تاثیر میزاره و همه هم میدونیم که آتش فشانها روی همین نزولات جوی چه تاثیری دارن!!!

من خودم به شخصه شاید نتونم در سطح جهانی کاری انجام بدم ولی در حد خودم سعی میکنم تا حد ممکن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنم!:a030:

لینک به دیدگاه
متاسفانه مشکل بارون یه مشکل جهانیه که بخاطر صنعت بشر و بدنبالش تغییری که درآب و هوای کل دنیا داده چنین پیامدی رو بدنبال آورده، یه نمونه از همین صنعت جزیره سازی های مصنوعی هست که دارین میبینین شاید در نگاه اول کسی متوجه آسیبی که این کار به آب و هوای وارد میکنه نشه ولی تاثیر اون به حدی هست که روی فعالیت آتش فشانها هم تاثیر میزاره و همه هم میدونیم که آتش فشانها روی همین نزولات جوی چه تاثیری دارن!!!

من خودم به شخصه شاید نتونم در سطح جهانی کاری انجام بدم ولی در حد خودم سعی میکنم تا حد ممکن از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنم!:a030:

علاوه براینهامی توان مهندسی غلط شایدرفته باشیدفرهنگسرای اشراق یک تولیدات داشت پرازگل وگیاه (یادش بخیر)ولی الان چی درختهای چندساله راقطع کردندبه نظرمن فقط به بهانه مترو!چون زمین خالی درست درجلوی ان هست.

مسکن مهرکه کوهاراصاف کردند!

اتوبان سازی که اینبارهم قربانی درختان هستند!

اینهاهمش راه دارداگرماسلیقه داشته باشیم .

لینک به دیدگاه
علاوه براینهامی توان مهندسی غلط شایدرفته باشیدفرهنگسرای اشراق یک تولیدات داشت پرازگل وگیاه (یادش بخیر)ولی الان چی درختهای چندساله راقطع کردندبه نظرمن فقط به بهانه مترو!چون زمین خالی درست درجلوی ان هست.

مسکن مهرکه کوهاراصاف کردند!

اتوبان سازی که اینبارهم قربانی درختان هستند!

اینهاهمش راه دارداگرماسلیقه داشته باشیم .

به نظر من تا زمانی که بحث سود مالی توی موضوعی دخیل باشه به ندرت میشه عملکرد غلط اون موضوع رو اصلاح کرد!!

لینک به دیدگاه

چندوقت پیش برنامه مستندی میدیدم در خصوص اینکه گرمایش زمین ربطی به انتشار گاز های گلخانه ای نداره ، در این برنامه به بررسی دوره های مختلف آب و هوایی میپرداخت و نشون میداد که یک رابطه کاملا مستقیم با چرخه فعالیت های خورشیدی داره و یک سیکل مشخص هست

فارغ از اینکه کدوم عامل واقعا مؤثره باید گفت همیشه عواملی باعث انقراض حیات در کره زمین شدند و بعد دوباره گونه های حیات شروع به تکثیر کرده شاید این شرایط سرآغازی برای انقراض حیات بشر باشه

لینک به دیدگاه

مردم و مسئولین پیشرفت و توسعه رو توی ساخت و ساز می دونن.

مثلا یه مسئولی اتوبان می زنه که بگه من دارم کار می کنم و مردم هم قبول می کنن.

ولی توسعه به چه قیمتی؟

روز درختکاری میان چهارتا دونه درخت میکارن ،364 روز بعد هم هزاران برابر درخت رو قطع می کنن به بهانه توسعه و تامین رفاه مردم

دید هممون باید یکم تغییر کنه

لینک به دیدگاه

یه مستندی بودکه دررابطه باهمین الودگی بودمی گفت یادم نیست چه کشوری هرکس اسمن خراش یابرج بلندی می خواست بسازه بایدروی بشت بامش فضای سبزدرست کنه!

اینومی گفتندبرای اینکه هواراعوض کنندوطبق اماری هم که کرفتندهواخیلی فرق کرداینوبامقایسه امارقبل وبعدفهمیدند.

green-roof2.jpggreen-roof-save-money-1.jpggreen-roof-300x183.jpggreenrooftokyo.jpgcalhoun1.jpg

لینک به دیدگاه

به نظر من عمده ی این مشکلات(مشکلاتی که به بشر ختم میشه) ناشی از عدم فرهنگ و نگرش مناسب و صحیحه. تا نگاه ها عوض نشه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

مثل مسئله ی آمایش سرزمین ایران. خیلی از کشورها از جمله امریکا و استرالیا و کشورهای اروپایی این کار رو انجام دادن و به پیشرفت های زیادی رسیدن. ایران سازمان متولی ش رو چندین ساله که تاسیس کرده و روز به روز هم نیروهای متخصص داره تربیت میکنه اما اینکه چرا این کار رو انجام نمیده خدا میدونه!

رئیسمونم که بیشتر مشغول رایزنی های سیاسیه تا نجات محیط زیست کشور.:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...