رفتن به مطلب

سازه محافظ تخم مرغ!!راهنمایی کنید لطفا

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان دانشگاه ما داره مسابقه نجات تخم مرغ رو برگذار میکنه میخام شرکت کنم ولی تا حالا نمونه ای ندیدم.و اطلاعاتی هم ندارم.از کسانی که سر رشته دارن یا شرکت کردن تو این مسابقات میخوام که راهنمایی کنن.ممنون.

اول قوانین مسابقه: ارتفاع پرتاب ثابت و برابر 15 متر مي باشد

مشخصات مصالح ، اجزا و سازه-1 ساخت سازه ها فقط با كاغذ، مقوا، ني مستقيم با طول آزاد (حداكثر 15 عدد) و چسب مايع مجاز است.

تذكر: منظور از ني مستقيم عدم وجود هرگونه تاشدگي، پليسه و ... در طول و مقطع ني مي باشد.

تذكر: فقط استفاده از چسب مايع مجاز مي باشد.

-2 محدوديتي در ابعاد كاغذ و مقواي مصرفي وجود ندارد.

-3 استفاده از هرگونه مصالح كابلي، سيم، مفتول، نخ ، كارتن، پلاستيك و ... غيرمجاز مي باشد.

تذكر: استفاده از مصالح غيرمجاز موجب حذف سازه مي گردد.

-4 حداكثر وزن مجاز سازه بدون تخم مرغ، 400 گرم مي باشد.

5-تخم مرغ نبايد توسط چسب به سازه متصل شود و بتوان به راحتي آن را از سازه خارج كرد.

الان سوالاتم اینا هست.

1-به نظرتونم از کدوم متریال استفاده کنم که بهترین مقاومت رو داشته باشه و در عین حال سبک باشه؟

2-چه محاسباتی رو لازم دارم که انجام بدم؟

3-و اینکه طرحم به نظرتون کدوم شکل هندسی باشه؟(مکعب-مخروط-چند وجهی...)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من هم تو این مسابقه شرکت کردم پیشنهاد می کنم شما با توجه به متریالی که دارید این روشی که بهتون میگم رو پیش ببرید

شما نی هاتون رو یا می تونید روی کاغذ بچسبونید کنار هم که فاصله ای بینشون نباشه یا از یه لیوان استفاده کنید نی ها رو دور لیوان طوری قرار بدید و به هم بچسبونید که بینشون شکافی وجود نداشته باشه تا تخم مرغ خارج بشه سر نی ها رو به هم گره بزنید وقتی نی ها رو به هم گره زدید داخلش رو با متریال هایی که در اختیار دارید تا نصف سازه رو پر کنید تا سنگین بشه چون باعث میشه وقتی سازه از ارتفاع پرتاب میشه موقع اصابت به زمین تا حدودی از ضربه وارد شده کم کنه تا تخم مرغ آسیب نبینه بعد روی اون رو با کاغذ پر کنید تا نرم باشه می تونید از پوشال کاغذی هم استفاده کنید و در نهایت سر نی رو باز هم گره بزنید تا تخم مرغ داخل نی ها محسور بشه.

دوست گلم اگر از این روش استفاده کردی ممنون میشم نتیجه شو بهم بگی:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام دوستان دانشگاه ما داره مسابقه نجات تخم مرغ رو برگذار میکنه میخام شرکت کنم ولی تا حالا نمونه ای ندیدم.و اطلاعاتی هم ندارم.از کسانی که سر رشته دارن یا شرکت کردن تو این مسابقات میخوام که راهنمایی کنن.ممنون.

اول قوانین مسابقه: ارتفاع پرتاب ثابت و برابر 15 متر مي باشد

مشخصات مصالح ، اجزا و سازه-1 ساخت سازه ها فقط با كاغذ، مقوا، ني مستقيم با طول آزاد (حداكثر 15 عدد) و چسب مايع مجاز است.

تذكر: منظور از ني مستقيم عدم وجود هرگونه تاشدگي، پليسه و ... در طول و مقطع ني مي باشد.

تذكر: فقط استفاده از چسب مايع مجاز مي باشد.

-2 محدوديتي در ابعاد كاغذ و مقواي مصرفي وجود ندارد.

-3 استفاده از هرگونه مصالح كابلي، سيم، مفتول، نخ ، كارتن، پلاستيك و ... غيرمجاز مي باشد.

تذكر: استفاده از مصالح غيرمجاز موجب حذف سازه مي گردد.

-4 حداكثر وزن مجاز سازه بدون تخم مرغ، 400 گرم مي باشد.

5-تخم مرغ نبايد توسط چسب به سازه متصل شود و بتوان به راحتي آن را از سازه خارج كرد.

الان سوالاتم اینا هست.

1-به نظرتونم از کدوم متریال استفاده کنم که بهترین مقاومت رو داشته باشه و در عین حال سبک باشه؟

2-چه محاسباتی رو لازم دارم که انجام بدم؟

3-و اینکه طرحم به نظرتون کدوم شکل هندسی باشه؟(مکعب-مخروط-چند وجهی...)

دوست عزیز چقدر وقت داری تا مسابقه؟ . ضمنا :استفاده از:پوشال کاغذی -پنبه-ماکارونی-بادکنک -یونولیت -مجاز است یانه؟.اینها را باید محرمانه از مسئولان مسابقه بپرسی چون راهکار زیاد دارم. .:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیز من هم تو این مسابقه شرکت کردم پیشنهاد می کنم شما با توجه به متریالی که دارید این روشی که بهتون میگم رو پیش ببرید

شما نی هاتون رو یا می تونید روی کاغذ بچسبونید کنار هم که فاصله ای بینشون نباشه یا از یه لیوان استفاده کنید نی ها رو دور لیوان طوری قرار بدید و به هم بچسبونید که بینشون شکافی وجود نداشته باشه تا تخم مرغ خارج بشه سر نی ها رو به هم گره بزنید وقتی نی ها رو به هم گره زدید داخلش رو با متریال هایی که در اختیار دارید تا نصف سازه رو پر کنید تا سنگین بشه چون باعث میشه وقتی سازه از ارتفاع پرتاب میشه موقع اصابت به زمین تا حدودی از ضربه وارد شده کم کنه تا تخم مرغ آسیب نبینه بعد روی اون رو با کاغذ پر کنید تا نرم باشه می تونید از پوشال کاغذی هم استفاده کنید و در نهایت سر نی رو باز هم گره بزنید تا تخم مرغ داخل نی ها محسور بشه.

سلام.چقدر وقت دارید تا مسابقه؟:ws52:

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز متاسفانه نمیتونم نی ها رو خم کنم!قوانین رو پایین پیج آپ میکنم.ولی بازم ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه
دوست عزیز چقدر وقت داری تا مسابقه؟ . ضمنا :استفاده از:پوشال کاغذی -پنبه-ماکارونی-بادکنک -یونولیت -مجاز است یانه؟.اینها را باید محرمانه از مسئولان مسابقه بپرسی چون راهکار زیاد دارم. .:ws38:

حدود یک هفته برای ثبت نام و 10-12 روز برای تحویل پروژه!!

اینم لینک فایل آیین نامه!http://damavandiau.ac.ir/fa/news/35/bodyView/1325/%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86.%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87.%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82%D8%A7%D8%AA.%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%AA.%D8%AA%D8%AE%D9%85.%D9%85%D8%B1%D8%BA.%D8%AF%D8%B1.%D8%B3%D8%B7%D8%AD.%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF.%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF(.%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86.%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87.%D9%88.%D9%81%D8%B1%D9%85).html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...