رفتن به مطلب

براي اينکه يه انکدر رو به دلتا وصل کنم بايد چيکار کنم؟

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 58
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

a, b انکودرو وصل کردم به x0 ,x1 انکودرم اتونیکس e50s8-5000-3-t 24

plc وصل کرد م به کامبیوتر تو monitorig tesr ورودی دارم اما کانتر شماره نمیندازه :ws52:

تو برنامه جای x0 و x1 از m1000 استفاده کن ببین درست میشه

لینک به دیدگاه
این برنامه رو واسم تحلیل کنید. دستوراتش توضیح بدیدن ممنون

kmhqcfxyy277qs1p0mi0.png

کانترت میشماره

بعدش مقدار عدد کانترتو تقسیم بر 80 میکنه میریزه تو d6

خط آخرم که مقدار d6 رو بعلاوه مقدار d408 (که میتونه هر چیزی باشه) میکنه و میریزه تو d0.....نکتش اینجاس که دستور خط آخر بر اعداد اعشاریه

لینک به دیدگاه

سلام سید جان یه برنامه نوشتم به این شرح : وقتی سنسور x2 فعال شد موتور y1 فعال میشه و همزمان انکودرو میگردونه وقتی کانتر به

مقدار pv رسید گیوتین y2 عمل میکنه وبعد از دو ثانیه کانتر و موتورو ریست میکنه و همین سیکل باید مجدد کار کنه ببین برنامش درسته؟

qiipgcfeda4b446by0w.png

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام سید جان یه برنامه نوشتم به این شرح : وقتی سنسور x2 فعال شد موتور y1 فعال میشه و همزمان انکودرو میگردونه وقتی کانتر به

مقدار pv رسید گیوتین y2 عمل میکنه وبعد از دو ثانیه کانتر و موتورو ریست میکنه و همین سیکل باید مجدد کار کنه ببین برنامش درسته؟

qiipgcfeda4b446by0w.png

سلام...

کاملا درسته:a030:

لینک به دیدگاه
ممنون از لطفتون در این نقشه ی توضیح بدین عالیه و همین طور دستوراتش؟ovplqvp8eomy60mox38j.png

سلام

d4 چیه که اعداد رو انتقال دادین توش؟؟؟

منظورم اینه که چه حافظه ایه؟؟برچه کاری استفاده شده؟؟

یکی بیاد بگه منظور از k0 ،k1،k2،k3 چیه؟؟؟

منظورت تو عکس بالاس؟؟

همون صفر،یک،دو،سه خودمونه

:a030:

لینک به دیدگاه
سلام...

کاملا درسته:a030:

سلام سید جون سال نو مبارک خوشحالمون کردی

سید تو برنامه بالا یه مشکلی هست

وقتی کانتر ریست میشه باید رو عدد 10000 ریست بشه دیگه اما عددمون میشه 10020 یا 10080

مشکل کجاست سید؟

لینک به دیدگاه
سلام سید جون سال نو مبارک خوشحالمون کردی

سید تو برنامه بالا یه مشکلی هست

وقتی کانتر ریست میشه باید رو عدد 10000 ریست بشه دیگه اما عددمون میشه 10020 یا 10080

مشکل کجاست سید؟

نه محال اینجوری باشه....از نظر برنامه نویسی مشکلی نداره....

شاید سیماتو شُل بستی....شاید سرعت کارت خیلی بالاس که چندتا پالس دزدیده میشه و یجورایی انکدرت همخوانی نداره با plc

اگه تونستی از c251 استفاده کن ببین درست میشه

لینک به دیدگاه
نه محال اینجوری باشه....از نظر برنامه نویسی مشکلی نداره....

شاید سیماتو شُل بستی....شاید سرعت کارت خیلی بالاس که چندتا پالس دزدیده میشه و یجورایی انکدرت همخوانی نداره با plc

اگه تونستی از c251 استفاده کن ببین درست میشه

مهندس ناگفته نماند انکودرو با دست میچرخونما کوپل نکردمش ینی موتور ندارم

دیگه اینکه اگه بخام برنامه بالارو تو سرو درایو کار کنم وبجای موتور از سرو موتور استفاده کنم چجوری میشه ممنون

قربونت

لینک به دیدگاه
مهندس ناگفته نماند انکودرو با دست میچرخونما کوپل نکردمش ینی موتور ندارم

دیگه اینکه اگه بخام برنامه بالارو تو سرو درایو کار کنم وبجای موتور از سرو موتور استفاده کنم چجوری میشه ممنون

قربونت

همون پس...

سرو درایو داستانش فرق میکنه....خیلی گستردس.....هم برنامش فرق میکنه هم سیم کشی خودشو داره...

لینک به دیدگاه
همون پس...

سرو درایو داستانش فرق میکنه....خیلی گستردس.....هم برنامش فرق میکنه هم سیم کشی خودشو داره...

خب فرقی نمیکنه موتور معمولی وقتی برقش قطع میشه چند دور میزنه بعد وایمیسته دیگه

ینی اگه چند دور هم بادست اضافه بچرخونمش بازم نباید پالس اضافه بفرسته درسته؟

بعد اینکه میشه در مورد سرو اطلاعات بدی ؟

لینک به دیدگاه
خب فرقی نمیکنه موتور معمولی وقتی برقش قطع میشه چند دور میزنه بعد وایمیسته دیگه

ینی اگه چند دور هم بادست اضافه بچرخونمش بازم نباید پالس اضافه بفرسته درسته؟

بعد اینکه میشه در مورد سرو اطلاعات بدی ؟

نه ببین اینجوریه داستانش....

وقتی انکدر چرخید و به 10000 رسید بلافاصله کانتر دستور میده و اون خروجیت بسته میشه اما چون سرعت کار بالاس چندتا پالس بیشتر میبینیش بعد از اول شروع میکنه ولی در واقع اون دستورشو تو 10000 تا داده....

حالا مشکلی که پیش میاد اینه که این 20 تا پالس اضافی تو دور بعد محاسبه میشه.....ینی مثلا 20 پالس اضافی که اومده ممکن به اندازه 1 سانتی متر پارچه یا هرچیز دیگه ای که هست رو بعد از بریدن رو 10000 پالس آورده باشه جلو..........حالا تو دور بعد به ازای هر 10000 پالس اگه قرار 50 سانت پارچه بیاد جلو ، چون 20 تا پالس از دور قبل اضافی اومده میشه 51 سانت.....

که این اتفاقا به خاطر دقت انکدر و کاریش نمیشه کرد......نه اینکه نشه ها باید یه سری ترفندا زد....منم چون اینجام نمیتونم از راه دور و ندید کمک چندانی رو این مسئله کنم.

ناگفته نماند که ممکن چیزی که گفتمم درست نباشه......چون نمیبینم دستگاهت چیه نمیتونم خوب موضوع رو درک کنم ولی چیزی که احساس کردم رو گفتم...

--------------

در مورد سرو موتور هم به این پست سر بزن چندتا عکس هستش

لینک به دیدگاه
نه ببین اینجوریه داستانش....

وقتی انکدر چرخید و به 10000 رسید بلافاصله کانتر دستور میده و اون خروجیت بسته میشه اما چون سرعت کار بالاس چندتا پالس بیشتر میبینیش بعد از اول شروع میکنه ولی در واقع اون دستورشو تو 10000 تا داده....

حالا مشکلی که پیش میاد اینه که این 20 تا پالس اضافی تو دور بعد محاسبه میشه.....ینی مثلا 20 پالس اضافی که اومده ممکن به اندازه 1 سانتی متر پارچه یا هرچیز دیگه ای که هست رو بعد از بریدن رو 10000 پالس آورده باشه جلو..........حالا تو دور بعد به ازای هر 10000 پالس اگه قرار 50 سانت پارچه بیاد جلو ، چون 20 تا پالس از دور قبل اضافی اومده میشه 51 سانت.....

که این اتفاقا به خاطر دقت انکدر و کاریش نمیشه کرد......نه اینکه نشه ها باید یه سری ترفندا زد....منم چون اینجام نمیتونم از راه دور و ندید کمک چندانی رو این مسئله کنم.

ناگفته نماند که ممکن چیزی که گفتمم درست نباشه......چون نمیبینم دستگاهت چیه نمیتونم خوب موضوع رو درک کنم ولی چیزی که احساس کردم رو گفتم...

--------------

در مورد سرو موتور هم به این پست سر بزن چندتا عکس هستش

مهندس دستگاه نیست این برنامه رو رو میز کار تو خونه تست کردم

در مورد سرو اطلاعات بیشتری میخام

مثلا اینکه وایرینگش به چه شکلیه و به چه ورودی هایی تو plc وصل میشه ایا نیاز به اکسپنشن انالوگ داره

به تنهایی میشه از درایو استفاده کرد یا نیاز به درایو داره و......

ممنون

لینک به دیدگاه
مهندس دستگاه نیست این برنامه رو رو میز کار تو خونه تست کردم

در مورد سرو اطلاعات بیشتری میخام

مثلا اینکه وایرینگش به چه شکلیه و به چه ورودی هایی تو plc وصل میشه ایا نیاز به اکسپنشن انالوگ داره

به تنهایی میشه از درایو استفاده کرد یا نیاز به درایو داره و......

ممنون

بستگی به کارت داره...بله به تنهایی هم میشه از درایو استفاده کرد ولی خیلی مشکل کنترل کردنش.....

این فایلو نگاه کن بر سرو درایو استون که آخرش وایرینگشو کشیده

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
بستگی به کارت داره...بله به تنهایی هم میشه از درایو استفاده کرد ولی خیلی مشکل کنترل کردنش.....

این فایلو نگاه کن بر سرو درایو استون که آخرش وایرینگشو کشیده

ببخشید اشتباه نوشتم منطورم این بود که

سروموتور رو به تنهایی و بدون درایو میشه راه اندازی کرد

کارمم همون کاریه که بر نامشو فرستادم

لینک به دیدگاه
ببخشید اشتباه نوشتم منطورم این بود که

سروموتور رو به تنهایی و بدون درایو میشه راه اندازی کرد

کارمم همون کاریه که بر نامشو فرستادم

نه بدون درایو نمیشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...