رفتن به مطلب

انجام پروژه های avr به صورت عملی

ارسال های توصیه شده

از کی قرار شروع بشه؟

داخل این تاپیک توضیحات رو دادم

همه به این تاپیک بیان و متنش رو بخونن ، فعلا داخل تاپیک پست نزنید :a030:

[h=1]تاپیک پروژه های avr + عکس + فیلم[/h]

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 63
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب تا اینجا که چیزی نبود؟نمیخواین چیزی آموزش بدین؟من به نوبه خودم بلد نیستم!!

درود

شما هم میخواید اسمتون اضافه بشه؟شروع کار به بچه ها بستگی داره اگه متن این تاپیک رو بخونید توضیح دادم

تاپیک پروژه های avr + عکس + فیلم

لینک به دیدگاه

سلام

بچه ها من یه سوالی دارم

من یه برنامه با AVR نوشتم حالا میخوام خروجیشو رو اسکوپ دیجیتال ببینم..یعنی اسکوپ رو وصل کنم به کامپیوتر

مدار رو هنوز روی برد سوار نکردم

قبل اون میخوام خروجیمو ببینم

میشه کمکم کنید؟؟؟

چطوری باید برنامم رو بدم به اسکوپ؟؟؟

کی بلده؟؟؟:sigh:

لینک به دیدگاه
avr-usb-programmer.jpg

پروگرامر میکروکنترلرهای AVR مدل AVR USB Programmer

الان قیمت این پروگرامر رو دیدم که 25 تومان هست و اتمگا و ATtiny رو پشتیبانی میکنه

مدل های مختلفی تو بازار هست مدل های دیگه رو هم ببین دست کم اگه xmega رو پشتیبانی نمیکنه ، سری های atmega و attiny و at90 رو پشتیبانی کنه

تو خرید میکرو دقت کنید یه بار هزینه کنید و خیال خودتون رو راحت کنید(اگر قراره ادامه بدید) فردا روز ممکنه سر یه پروژه نیاز به یه میکرو ای داشته باشید که پروگرامرتون اون رو ساپورت نمیکنه ............

به اینم دقت کنید که رو همه سیستم عامل ها نصب بشه و اذیت نکنه

لینک به دیدگاه
سلام.شروع کنید دیگه اگر صلاحه.اینقدر دنبال تایید از بقیه نباشید.ولی از اولش برای امثال من که صفر کیلومتریم

سلام

به این تاپیک سر بزنید...شروع شده

لینک به دیدگاه
من هم کمی زبان c بلدم . ایشالا بعد از اموزشای اقا کوروش به زبان بیسکام . زبان c هم کار کنیم :w16::a030:

تو این تاپیک فعالیت میکنیم :w16:

لینک به دیدگاه

ادامه بده .من بنوبه خودم دنبال میکنم.

ولی میکرو نخریدم!!اینATmage8 که گفتی بخریم قیمتش چنده؟

گفتی میکروی خوبی بخریم که پروگرمرش ساپورتش کنه.این مگا هشت خوب هست؟؟

اون عدد اخر میکرو هر چی بیشتر بشه تعدد پایه هیش هم بیشتر میشه؟؟مثا مگا32، چهل پایه داره

لینک به دیدگاه
ادامه بده .من بنوبه خودم دنبال میکنم.

ولی میکرو نخریدم!!اینATmage8 که گفتی بخریم قیمتش چنده؟

گفتی میکروی خوبی بخریم که پروگرمرش ساپورتش کنه.این مگا هشت خوب هست؟؟

اون عدد اخر میکرو هر چی بیشتر بشه تعدد پایه هیش هم بیشتر میشه؟؟مثا مگا32، چهل پایه داره

اگه به لحاظ قیمتی میخوای نوع میکرو رو انتخاب کنی تو سری ATtiny میتونی هزار یا دوهزارتومنی هم گیر بیاری اما اگه از نظر کارکرد و کارایی میخوای انتخاب کنی یه بحث دیگه اس

میکرو Atmega 8 تعداد پایه هاش بجز اون پایه ای که با فیوز بیت فعال میشه 22تا هست

میکرو اتمگا 16 و 32 تعداد پایه هاشون 40تا هست که هم میتونن ورودی باشن هم خروجی تفاوت اصلی اتمگا 16 و 32 در حافظه هاشون هست

اینکه من گفتم میکرویی بگیرید که بعدها هم بدرد بخوره منظورم این بود مثلا شاید بخواید بعد از این مثال های ساده یه پروژه درست و حسابی کار کنید بتونید ازش استفاده کنید :a030::a030:

لینک به دیدگاه

اتمگا 8 زیر 3 یا 4 تومن هست

اتمگا 16 نهایت 6تومن

اتمگا 32 هم نهایت 8 یا 9 هزارتومن

زیاد خرجی نداره اگه خواستی بین 16 و 32 انتخاب کنی 32 رو بگیر اختلاف قیمتیشون تقریبا کمه و مزیتش اینه که حافظه اتمگا 32 بیشتره

لینک به دیدگاه
ممنون.باز پروگرمر اینا چی هست؟قطعه ای جدا هست؟؟منظورم خرج های دیگه شه!

پروگرامر وسیله ایه که بین کامپیوتر و میکرو قرار میگیره و شما فایل هگز برنامه ات رو ، روی میکرو پروگرم میکنی:a030: قیمتش هم بسته به نوعی که میخرید فرق میکنه از 20 سی هزارتومن تا 60تومن میتونید خوبشو گیر بیارید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...