رفتن به مطلب

مسابقه:روز ناز و روز آغاز نیاز بوستان

ارسال های توصیه شده

با سلام.:hapydancsmil:

طبق روال هر سال تالار کشاورزی پیشرو در حفظ و ایجاد فضای سبز

جهت داشتن محیطی سبز و پاک

larg_17989.jpg

با سری مسابقه جدید روز درخت کاری در خدمتتون هستیم.دیگه کاملا واضحه مسابقمون چجوریاس.

15 اسفند روز درخت کاری محسوب میشه شما بزرگواران میتونین در این رابطه اقدام به گرفتن عکس کنین و عکسای زیباتون رو برامون بفرستین.

صرفا جهت اطلاع:عکسایی که میگیرن رو با نرم افزارهای زیبایی زیباتر نکنین.همینجوری خودشون زیباترتر هستن:ws3:در صورت رعایت نکردن این موضوع با عرض پوزش عکس مذکور از شرکت در مسابقه حذف خواهد گردید:vahidrk:

عکستون هر چی با مفهوم تر باشه و مناسبت این روز رو عمیق تر بهمون یاداوری کنه ارزش بیشتری داره:w16:

درخت را با قلب میکارند نه با دست !

برای همه قلبی آرزو می کنم ...پ

انزدهم اسفند ماه ، روز هدیه ی درخت به زمینِ پیر مبارک باد

دستهای قلب و روحتان پر عشق باد:icon_gol:

مهلت ارسال عکس تا 17 ام اسفند ماه 93.

عکساتون رو بصورت خصوصی به معصومه عزیز(salamat)ارسال کنین

با تشکر:icon_gol:

• Like 27
لینک به دیدگاه

مرسی از الهه بابت این مسابقه خوب ,خودش استارتر این موضوع بود دیگه مسئولیت استارت هم افتاد گردنش :ws3:

روز درختکاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند. این روز در چندین کشور گرامی داشته می‌شود. این روز معمولاً در روزهای پایانی زمستان یا روزهای نخست بهار است. در ایران این روز ۱۵ اسفند (۵ مارس) هر سال است. در ایران هفته منابع طبیعی از ۵ تا ۱۲ مارس برای گرامی‌داشت گیاهان تعیین شده است.

این روز برای نخستین بار توسط جولیوس استرلینگ مورتون از ایالت نبراسکا در ۱۰ آوریل ۱۸۷۲ پایه گذاشته شد. در ایالات متحده بعدها این روز (Arbor Day)، به چهارمین جمعه آوریل، منتقل شد

ou8nupw8k42p49wnsfj.jpg

در ایران، روز ۱۵ تا ۲۲ اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند «روز درختکاری» است.

avien4kbkeet19wsy19.jpg

خب دوستان عزیز و علاقمند ,زمان کافی برای این مسابقه دارند پس عجله نکنید و با حوصله عکس بگیرید:w02:

طبق معمول برای برندگان هم جوایزی نفیس از طرف تالار کشاورزی اهدا میشه:icon_pf (19):

• Like 14
لینک به دیدگاه

تشکرازشروع کننده بحث آقایاخانم فارسی راپاس بدارید

می شوددراینجاحالاکه می خواهیم همچون کاری رابکونیم کمی درباره روش کاشت اصولی بحث کنیم(ببخشیدشایدجاش اینجانباشد)

پوزش می خواهم اگرجایش اشتباه است اونای که می دانم می گم

1-برای کندن گودال بهتراست تقریبایک وجب درارتفاع ویک وجب هم دراصراف بیشتربکنیم بعدمقداری ازآنچاله راباخاک نرم شده پرکنیم (برای اینکه درابتداکمک کنیم به ریشه تاآسانتربتواندبروددرزمین)همچنین بعدکه چاله پرشداطراف ان راکمی گودکنیم تاآب جمع شودقیم فراموش نشودچون نهال ما کوچکه وممکن است ازریشه دربیاد.

ببخشیداگرناقصه اینهاتجارب خودم بودالبته علمی هم هست وخیلی وقت هم هست درختی نکاشتم:whistle:

• Like 5
لینک به دیدگاه
تشکرازشروع کننده بحث آقایاخانم فارسی راپاس بدارید

می شوددراینجاحالاکه می خواهیم همچون کاری رابکونیم کمی درباره روش کاشت اصولی بحث کنیم(ببخشیدشایدجاش اینجانباشد)

پوزش می خواهم اگرجایش اشتباه است اونای که می دانم می گم

1-برای کندن گودال بهتراست تقریبایک وجب درارتفاع ویک وجب هم دراصراف بیشتربکنیم بعدمقداری ازآنچاله راباخاک نرم شده پرکنیم (برای اینکه درابتداکمک کنیم به ریشه تاآسانتربتواندبروددرزمین)همچنین بعدکه چاله پرشداطراف ان راکمی گودکنیم تاآب جمع شودقیم فراموش نشودچون نهال ما کوچکه وممکن است ازریشه دربیاد.

ببخشیداگرناقصه اینهاتجارب خودم بودالبته علمی هم هست وخیلی وقت هم هست درختی نکاشتم:whistle:

بله حتما و مرسی از نکات آموزندتون ,فقط عکسی که مربوط به کاشت نهال گرفتید به صورت پ.خ به دوست خوبمون *salamat* ارسال کنید و در اینجا قرار ندید

منتظر عکس شما برای مسابقه هستیم :a030:

ممنون از توجهتون:icon_gol:

0c8f2ufe5xha6s7w9ybd.jpg

مرسی از منظره زیبا دوست خوبم :icon_gol:

لطف کنید برای مسابقه عکستون در اینجا قرار ندید وگرنه در مسابقه شرکت داده نمیشه

باتشکر

• Like 5
لینک به دیدگاه

[h=1]۱۰ گام برای آنکه یک درخت بکاریم!

[/h]

۱٫در زمان مناسبی از سال برای کاشت درخت اقدام کنید. کاشت بوته در اواخر بهار یا تابستان به دلیل گرما ممکن است باعث از بین رفتن آن شود. بهترین زمان برای کاشت یک درخت اواخر زمستان یا اوایل بهار است. روز درختکاری (۱۵ اسفند) زمان مناسبی بقرای شروع کاشت درختان است.

۲٫ مکان مناسبی برای کاشت درخت انتخاب کنید. در جاهایی مانند کنار تیرهای برق یا حریم کابل‌های تلفن و لوله‌کشی‌های گاز مکان مناسبی برای کاشت درخت نیست.

۳٫ گونه های بومی منطقه خود را بکارید. اگر گیاهی از گونه های غیربومی را برای کاشت در نظر بگیرید، امکان رشد نکردن و خشک شدن آن بیشتر است. مثلا کاشت نخل خرما در منطقه آذربایجان چندان ایده خوبی نیست!

۴٫ گودالی آماده کنید. بیل مناسبی انتخاب کنید و گودالی ۲-۳ برابر عرض و طول ریشه حفر کنید. گودال بزرگتر به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی ریشه را درون آن قرار دهید و همچنین شروع رشد ریشه نیز راحت‌تر می‌شود.

۵٫ درخت را بکارید. ریشه آن را به آرامی در گودالی که آماده کرده اید قرار دهید. در صورتی که نهالی که خریده اید درون گلدان یا ظروف پلاستیکی است، ریشه را از آن خارج کنید. مطمئن شوید که سوراخ بیش از حد عمیق یا کم عمق نباشد. در صورت پیوندی بودن نهال بایستی سطح پیوندی آن خارج از خاک قرار گیرد.

۶٫ گودال را با استفاده از کمپوست و یا کود کمپوست پر کنید. البته اگر خاکی که از گودال برداشته باشید خود خاک غنی باشد نیازی به استفاده از کمپوست یا کود نیست. از کودهای تجاری و شیمیایی استفاده نکنید. می‌توانید از گیاخاک یا شاخ و برگ‌های خشک شده و تفاله میوه ها نیز برای تقویت درخت استفاده کنید.

۷٫ درخت تازه کاشته شده را آبیاری کنید. مقدار آب مورد نیاز را خودتان می‌توانید با استفاده از اندازه درخت تشخیص دهید. برای درخت کاشته شده حداقل ۵ لیتر آب بدهید.

۸٫ برای محافظت از ریشهٔ درخت کاشته شده از آسیب‌هایی چون باران و تبخیر زیاداز مالچ یا خاکپوش استفاده کنید. لایه ای خاک‌اره، کاه و یا کاغذ باطله می‌تواند مفید باشد.

۹٫ پس از یکی دو ساعت از کاشت درخت دوباره آن را آبیاری کنید. تا چندین ماه درخت تازه کاشته شده نیاز به مراقبت زیاد دارد و آن را مرتب و با توجه به آب و هوای منطقه و نیاز گونه درخت آبیاری کنید.

۱۰٫ حال می‌توانید همراه با خانواده و دوستان، با گذشت زمان، شاهد رشد درختی باشید که کاشته اید. از سایه و زیبایی‌های آن لذت ببرید و به فکر اضافه کردن درخت دیگری به جهان باشید.

• Like 7
لینک به دیدگاه

وااای که چقد دلم برا اسپم تنگ شده بود:ws3:

میگم ها اذیتم کنید عکسم نمیفرستم:vahidrk:...بزارید راحت باشم.....حنانه جوون بیا مکان پیدا کردم:ws28:

• Like 3
لینک به دیدگاه

میگم ها اذیتم کنید عکسم نمیفرستم:vahidrk:...بزارید راحت باشم.....حنانه جوون بیا مکان پیدا کردم:ws28:

:w58::ws3:دوست داري نسيم.. حنانه رو ميخواي چيكار شروع كن.. پايه اتم.. از نوع ميز و صندلي:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه

به به سلام بر نسیم اسپمر اخ اخ ببخشید نسیم 184 :ws3:چقد جات خالی بود اینجا ,شما خودتو ناراحت نکن شرایط مهیاست با حوصله عکستو بگیر بفرست :w02:

:w58::ws3:دوست داري نسيم.. حنانه رو ميخواي چيكار شروع كن.. پايه اتم.. از نوع ميز و صندلي:a030:

مصی , نسیم از اعضای تالار خودمون تو تالار شهرسازی نفوذی:w02:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خب پس همه چیز مهیاست

شمارش معکوس میرم فعلا:ws3:...10....

• Like 3
لینک به دیدگاه
به به سلام بر نسیم اسپمر اخ اخ ببخشید نسیم 184 :ws3:چقد جات خالی بود اینجا ,شما خودتو ناراحت نکن شرایط مهیاست با حوصله عکستو بگیر بفرست :w02:

عکسم میفرستم...:w02:

ادم دزدی تو روز روشن:ws3:مدیییییر:w000:

• Like 3
لینک به دیدگاه

نسییییم.چقد دلم برا اسپم های تو و حنانه اونم تو تاپیک های مسابقه و علمی تنگ شده بود:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خب پس همه چیز مهیاست

شمارش معکوس میرم فعلا:ws3:...10....

نسییییم.چقد دلم برا اسپم های تو و حنانه اونم تو تاپیک های مسابقه و علمی تنگ شده بود:ws3:

نسيم از دوستاي گل منه.. اشكالي نداره نفوذي غير نفوذي دوست عزيزمه.. ..الهه هم پايه است.. پس شروع كنيم...:ws3:

• Like 3
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...