رفتن به مطلب

تاپیک پروژه های avr + عکس + فیلم

ارسال های توصیه شده

قبل ازعید,روپروژه دستگاه نبوبت دهی کارمیکردم,بایکی ازدوستان!پروتءوی ومحیط بسکام رو بیشترتوضیح بدین.شما لطف بزرگی کردین که این تایپیک رو نوشتین,چون الان اکثر سیستم های هوشمند,بلاشک از میکرو,plcبهرمیگیرن!!!نمونه خیلی اولیه همین محافظ برق.مداری ساده,ولی هوشمند!!یاهوشمندسازی منازل ازکنترل دماتانوردهی اتاق و....ازفعالیت شماتشکر,و پیگیروهمراه شما

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 241
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

قبل ازعید,روپروژه دستگاه نبوبت دهی کارمیکردم,بایکی ازدوستان!پروتءوی ومحیط بسکام رو بیشترتوضیح بدین.شما لطف بزرگی کردین که این تایپیک رو نوشتین,چون الان اکثر سیستم های هوشمند,بلاشک از میکرو,plcبهرمیگیرن!!!نمونه خیلی اولیه همین محافظ برق.مداری ساده,ولی هوشمند!!یاهوشمندسازی منازل ازکنترل دماتانوردهی اتاق و....ازفعالیت شماتشکر,و پیگیروهمراه شما

درود بر شما

عید شما هم مبارک

اسمتون رو به لیست اضافه کردم

خواهش میکنم با کمک همدیگه تاپیک رو پیش می بریم :a030::a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
درود بر شما

عید شما هم مبارک

اسمتون رو به لیست اضافه کردم

خواهش میکنم با کمک همدیگه تاپیک رو پیش می بریم :a030::a030::icon_gol:

مخصلیم.بعدازاماده سازی قطعات وتجهیزات (البته قبلاگارگاه اماده بود,ولی بعدازجابجایی فعلا وسایل چیدمان ندارن )ازمراحل,اشکالات وتجربیات بهمراه عکس تایپینگ تخصصی وباسطح قابل قبول برای اهل فن,باهمکاری ارائه میدیم.یاحق

لینک به دیدگاه
مخصلیم.بعدازاماده سازی قطعات وتجهیزات (البته قبلاگارگاه اماده بود,ولی بعدازجابجایی فعلا وسایل چیدمان ندارن )ازمراحل,اشکالات وتجربیات بهمراه عکس تایپینگ تخصصی وباسطح قابل قبول برای اهل فن,باهمکاری ارائه میدیم.یاحق

سپاس از همکاریتون منتظر حضورتون هستیم :a030::a030::icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام.مهندس فرقعمده وتفاوت avr,باpicرا توضیح میدین؟بنظرشماکارباتوجه ب کارایی,راحتی,برنامه نویسی کدوم راترجیح میدهید؟ممنونم

درود

والله بنده با pic کار نکردم اما از میکرو avr راضی هستم و خیلیا از این تراشه برای پروژه هاشون استفاده میکنن ، بنده به صورت حرفه ای کار نکردم اون چیزیم که بلدم از خوندن کتاب و سروکله زدن با این میکرو یاد گرفتم :a030:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
ماشالله یه نفرم نیومد انجام بده که بریم سراغ کارای بعدی :no:

سلام.همه لوازم اماده شده,ولی باپروگرامربمشکل خوردم!!بعداز تعویض پروگرامرنتیجه اعلام میشه.باتشکر

لینک به دیدگاه
ماشالله یه نفرم نیومد انجام بده که بریم سراغ کارای بعدی :no:

سخته .....سخته

میفهمی؟میفهههههمییییی؟میفههههههههههههمیییییییییییییییییییییییییی؟:(((((((((((((((

لینک به دیدگاه
سلام.همه لوازم اماده شده,ولی باپروگرامربمشکل خوردم!!بعداز تعویض پروگرامرنتیجه اعلام میشه.باتشکر

درود

مشکلات رو اینجا مطرح کنید شاید حل شد

لینک به دیدگاه
سخته .....سخته

میفهمی؟میفهههههمییییی؟میفههههههههههههمیییییییییییییییییییییییییی؟:(((((((((((((((

هیچی علمی اسون بدست نمیاد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
البته میتونم کمکتون کنم برای avr به زبان c بنویسم و با پروتئوس شبیه سازی کنم اما عملی نمیتونم.:whistle:

خوبه اگه تونستید کنارش به زبان سی ترجمه کنید:w16:

لینک به دیدگاه

درود

تعطیلات عید هم گذشت اما خبری نشد ما ایرانیا رنک اول تنبل هاییم:banel_smiley_4:

فک کنم باید تاپیک یه طرفه پیش بره,پروژه های بعدی رو پشت سر هم با فایل شبیه سازی و فیلم قرار میدم:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام به همگی

اقا کوروش چرا اینقدر حرص میخوری مگه داش رسول مرده که یه تنه پیش بری

سلام اقا مهدی گل و گلاب مگه قرار نشد شما بیایی اینجا میکرو یاد بگیری و plc یاد بدی پس کو؟؟؟؟

اقا کوروش با بسکام شروع کردی ولی من با c بلدم . شما هر پروژه ای که گذاشتی من همونو با c میذارم تا هر کس که خواست هر کدوم ادامه بده البته چون سرم شلوغه در مورد فیلم و فایل شبیه ساز شرمندم. نظر مثبتت چیه؟؟؟

من اموزش نم افزار کدیویژن میزارم البته بدون ویزارد و قست ویزارد یاد شما نمیدم چن تنل میشید و اگه خواستید بعدا arm و pic کار کنید با مشکل برمیخورید. البته شویخی کردم اگه خواسید بگد تا بزارم.

خوب بریم سر اصل مطلب. اینم برنامه چشمک زن تو کامپایلر کدیون

#include

#include

#include

#define xtal 8000000

void main(void)

{

DDRB=0B11111111;

PORTB=0B00000000;

while (1)

{

PORTB.0 =! PORTB.0;

delay_ms(1000);

}

}

خوب بریم سر شرح برنامه

خط اول :معرفی کتابخانه IO جهت استفاده از پایه ها به عنوان ورودی و خروجی

خط دوم: معرفی میکرو کنترلر استفاده شده. تو این قسمت ازسم هر میکرویی که استفاده میکنید مینویسید

خط سوم: معرفی کتابخانه تاخیر زمانی

خط چهارم: تعین فرکانس کاری میکرو روی 8مگا هرتز

خط پنجم: تعریف تابع اصلی برنامه

خط ششم : باز کردن کروشه تابع اصلی

خط هفتم: معرفی پورت B به عنوان خروجی. مقدار 1 یعنی خروجی و اگه صفر بدیم یعنی ورودی

خط هشتم: مقدار دهی اولیه یه پورتB . مقدار 0 یعنی خاموش و مقدار 1یعنی روشن

خط نهم: معرفی یک حلقه بی نهایت یعنی برنامه وقتی وارد این حلقه میشه هر دستوری داخلش باشه انجام میده و دوباره بر میگرده اول حلقه

خط دهم: باز کردن کروشه حلقه بی نهایت

خط یازدهم: این دستور یعنی پایه صفر پورت B هر چی که هست برعکسش کن . که اینجا ما مقدار اولیه همه پایه های پورتB صفر دادیم که بر عکسش میشه 1 یعنی روشن.

خط دوازدهم: این دستور تاخر هست یعنی وقتی به اینجا میرسیم برنامه 1000 میلی ثانیه صبر میکنه. مقدار تاخیر باید بین پرانتز نوشته بشه بر حسب میلی ثاتیه

خط سیزدهم: کروشه پایان حلقه بی نهایت . که وقتی برنامه به اینجا میرسه دوباره میره به خط10 و دستورات داخل حلقه بی نهایت اجرا میکنه

خط چاردهم: کروشه پایان تابع اصلی برنامه که هیچ وقت به این خط نمیرسه

البته اگه بعضی جاها متوجه نشدید اصلا نترسید و فقط برنامه کپی کنید تو کدیویژن و اونو کمپایل کینید بریزید تو میکرو و مدارش رو ببنید و نتیجه ببینید.

ممکنه بعضی ها کار با کدیزیژن ، پروگام کردن میکرو و تنطیم فیوز بیت ها بلدنباشن که مشکلی نداره بعدا توضیح میدم.

یه سری نکاتی هست که تو شرح برنامه نمیشه گفت یعنی خیلی طولانی و حوصله سر بر میشه پس مستلزم اینه که شما در هر مورد که به مشکل برخوردید بپرسید تا کامل توضیح داده بشه.

سعی کنید همه مال های اموزش داده شده انجام بدید و اصلا نترسید حالا حالا ها باید قطعه بسوزونید تا یاد بگیرید

لینک به دیدگاه

خوب سلام به همگی بریم سراغ نرم افزار کدیویژن

برای ایجاد پروژه جدید به ادرس file\new\project میرم و با انتخاب project نرم افزار از ما سوال میکنه که میخوایم از قسمت ویزارد استفاده کنیم یا نه که فعلا کاری باهاش نداریم و no انتخاب مکنیم. تو پنجره باز شده نرم افزار از ما میخواد که اسم پروژه و مسیر ذخیره اون مشخص کنیم. در قسمت بعد باید اسم میکرویی که استفاده میکنیم رو انتخاب کنیم. در مرحله بعد کلید ok میزنیم تا به صفحه زیر بریم.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

که همون طور که میبینید خود برنامه برای ما تابع اصلی برنامه و حلقه بینهایت اماده کرده هلوو بپر تو گلو (حالا خوبه قسمت ویزارد اموزش ندادیم):ws47:

وقتی که برنامه اماده شد و خواستیم بریزیم روی میکرو باید روی قسمت مشخص (1)شده کلیک کنید تا نرم افزار برنامه نوشته شده رو به کدهای قابل فهم ماشین (صفر و یک)تبدیل کنه یا به اصطلاح کامپایل کنه. که به اون فایل هکز میگن و این فایل باید روی میکرو پروگرم بشه که برای پیدا کردن این فایل باید تو پوشه ای که برنامه ذخیره کردیم بریم و از مسیرdebug\exe پیداش کنیم.

اگر در موقع نوشتن برنامه اشتباه کرده باشیم در موقع کامپایل نرم افزار error یا warning میده که در قسمت پاین صفحه (2)علتش میگه که با کلیلک روی اون نرم افزار میره به قسمت مشکل دار. البته اگه نرم افزار warninig داد برنامه نوشته شده مشکلی نداره و کامپایل میشه ولی شاید یه اشتباهی کرده باشید که موجب درست اجرا نشدن برنامه بشه.اگه تو این قست با مشکل برخوردید میتونید از صفحه عکس بگیرید تا راهنماییتون کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...