رفتن به مطلب

شما در نوروز این قتل را مرتکب نشوید! + عکس

ارسال های توصیه شده

زیست بوم: سفرهای نوروزی بخشی از برنامه ایرانیان در تعطیلات آخر اسفند و اول فروردین است. اما این سفرهای شادی آفرین گاهی موجب بروز خسارت هایی می شوند که جبران آنها عملاً غیرممکن است.

به گزارش زیست بوم، تلفات جاده ای حیات وحش از جمله حوادثی است که هر ساله جاده ها را از خون حیوانات بیگناه رنگین می کند. پلنگ، خرس، گراز، خرگوش، سمور، یوزپلنگ و ... از جمله حیواناتی هستند که به دلیل سرعت بیش از حد و بی احتیاطی رانندگان جان خود را در تصادفات جاده ای سال 93 از دست دادند. موجوداتی از این دست قارچ نیستند که بشود آنها را یک شبه پرورش داد و جای خالی شان را در عرصه های طبیعی پر کرد.

پس لطفاً در سفرهای نوروزی آهسته برانید تا در بهار شما این قتل ها را مرتکب نشوید!

21760_484.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
مراقب جنگلامون باشیم

اگه آتیشی روشن میکنیم، حتما از خاموش شدنش مطمئن شیم.

ته سیگارا رو هم توی جنگل نندازید لطفا

the-cause-of-the-fire-in-the-forest.jpg

the-cause-of-the-fire-in-the-forest2.jpg

توروخدا به جنگل ها رحم کنید هیچی نموند:4564::4564::4564::4564::4564:

آینده گان گناه دارند:sad0:

لینک به دیدگاه
وقتی گل زیبایی میبینیم، زود از ریشه درش نیاریم

مثل لاله واژگون که در خطره

images?q=tbn:ANd9GcQ-Hy2NDZWfntVnxgml6QVKtGGG6ijfE6pFHfKFQVtUuLR61S8N

لاله های واژگون فقط تو مناطق زاگرس نشینه هستش و متاسفانه مردم به صورت بی رویه در حال کندنشون هستن

تو منطقه ما دست هر کسی ببینن جریمه و زندان داره.

خداکنه اینکار باعث بشه مردم رعایت کنن

قبلا کوه میرفتیم پر بود از لاله واژگون اما الان...:sigh:

لینک به دیدگاه

انسان بی عقل ترین گونه‌ زنده‌ روی زمین است، خدایی نامریی را پرستش می کند و طبیعتی مرئی را نابود...

بدون اینکه متوجه شود طبیعتی که نابودش می کند، همان خدای نامریی است که پرستش می کند.:sigh:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
ماهی قرمزا رو بعد از عید توی دریاچه و رودخونه و برکه و ... رها نکنید

چون به اکوسیستم محل آسیب جدی وارد میشه

ماهی قرمز ها بندازی تو آکواریم هرچی ماهی داری افقی میشه

این ماهی ها مریض هستن:ws3:

لینک به دیدگاه
ماهی قرمز ها بندازی تو آکواریم هرچی ماهی داری افقی میشه

این ماهی ها مریض هستن:ws3:

آخ گفتی !

من نمیدونم این صیغه ماهی قرمز چیه :|

اصلا تو سنت ما ماهی قرمز نیست ...

لینک به دیدگاه
یه نوع انگل دارن که بقیه ماهی هارو از بین میبره

راسته به نظرت؟؟؟؟

:ws37:

اخه یادمه چندسال پیش که میخواستن مردم ماهی نخرن این حرفا رو میزدن...یادمه توی تلویزیون ج.ا هم خیلی میگفت...مثل اینکه میگفتن اینقدر سبزه درست نکنید چون خیلی حبوبات و گندم هدر میشه.من فکر میکنم این حرفا برا کمرنگ کردن خیلی ازسنتهاست...چون به صورت موازی خیلی مسائل رو نشونه گرفته اند.

این همه سال همه ماهی داشتن هیچی نشد...یهو ماهیا انگلی شدن؟؟؟؟؟

توهم توطئه!!!!:ws3:

لینک به دیدگاه

راسته به نظرت؟؟؟؟

اخه یادمه چندسال پیش که میخواستن مردم ماهی نخرن این حرفا رو میزدن...یادمه توی تلویزیون ج.ا هم خیلی میگفت...مثل اینکه میگفتن اینقدر سبزه درست نکنید چون خیلی حبوبات و گندم هدر میشه.من فکر میکنم این حرفا برا کمرنگ کردن خیلی ازسنتهاست...چون به صورت موازی خیلی مسائل رو نشونه گرفته اند.

راسته البته بنظر من :ws3: جاست میاد خودش جواب میده :)

دقت کرده باشید ماهی ها پوست اشون میریزه و سفید سفید میشه و بعد میمیرن این همون بیماری ـه :ws37:

لینک به دیدگاه

راسته به نظرت؟؟؟؟

نه بابا من کاری به تی وی ج.ا ندارم

من نمیگم نخرین که میگم بعد از نوروز نندازین تو آکواریوم یا جایی که بقیه ماهی ها هستن

چون خودم دیدم چه بلایی سر ماهی ها میاد.

مخضوضا ماهی های آکواریوم چون فضا کوچیکه و آب رو سریع آلوده میکنن و همشون دم خوره میگیرن و یه وری شنا میکنن و بعد یه مدت میمیرن

ولی برکه و آب رووان فک نکنم مشکلی پیش بیادش:a030:

لینک به دیدگاه
راسته البته بنظر من :ws3: جاست میاد خودش جواب میده :)

دقت کرده باشید ماهی ها پوست اشون میریزه و سفید سفید میشه و بعد میمیرن این همون بیماری ـه :ws37:

نه بابا من کاری به تی وی ج.ا ندارم

من نمیگم نخرین که میگم بعد از نوروز نندازین تو آکواریوم یا جایی که بقیه ماهی ها هستن

چون خودم دیدم چه بلایی سر ماهی ها میاد.

مخضوضا ماهی های آکواریوم چون فضا کوچیکه و آب رو سریع آلوده میکنن و همشون دم خوره میگیرن و یه وری شنا میکنن و بعد یه مدت میمیرن

ولی برکه و آب رووان فک نکنم مشکلی پیش بیادش:a030:

ععععععععه....باشه....

imoksmiley.gif

حالا من بهشون دست میزنم و آب تنگشونو عوض میکنم چه بلاییسرم میاد؟؟؟:banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه

ععععععععه....باشه....

imoksmiley.gif

حالا من بهشون دست میزنم و آب تنگشونو عوض میکنم چه بلاییسرم میاد؟؟؟:banel_smiley_52:

من نمیدونم رو انسان هم تاثیر داره یا نه

ولی رو ماهی هارو طبق تجربه 10-15 سالم از داشتن آکواریوم میگم

ماهی قرمز رو چند روز بنداز تو یه جای تاریک بعدش میبینی پوستش سفید میشه:|

لینک به دیدگاه

ععععععععه....باشه....

imoksmiley.gif

سعی کن دست نزنی بهشون

اگه هم زدی دیگه خوب بشور دستتُ :|

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...