رفتن به مطلب

استخدام در شهرداری ... چطوری؟

ارسال های توصیه شده

سلام بچه ها

من لیسانس شهرسازی دارم و شهریور 92 فارق التحصیل شدم.

من توی این مدت اصلا یک بار هم سراغ شهرداری نرفتم و حتا 5 تا اگهی برای استخدام مهندس شهرساز ندیدم.

توی این مدت سر یکی دوتا کار کاملااااااا بی ارتباط با رشتم رفتم و الانم تو ی شغل کاملااااااااا بی ارتباط با رشتم دارم کار میکنم.

محیط کارم و حقوقم با توجه به خصوصی بودن شرکت و بی ارتباطیش به رشته ام خوبه ... ینی نسبت ب بقیه ی شرکتای خصوصی ! ساعت کاریم هم روی کاغذ خوبه :ws3: اما در عمل خیلی اضافه کاری اجباری باید بمونیم! که منو به روی اوردن به کار توی رشته ی تحصیلیم تشویق کرد.

کسی هست که کارمند شهرداری باشه؟ نمیخام بگم منو ببرید شهرداری:ws3:. فقط میخام بدونم با لیسانس هم می شه استخدام شد و چ شرایط و توانایی هایی باید داشت و اینکه واقعا راسته که بدون پارتی نمیشه استخدام شهرداری شد؟

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها

من لیسانس شهرسازی دارم و شهریور 92 فارق التحصیل شدم.

من توی این مدت اصلا یک بار هم سراغ شهرداری نرفتم و حتا 5 تا اگهی برای استخدام مهندس شهرساز ندیدم.

توی این مدت سر یکی دوتا کار کاملااااااا بی ارتباط با رشتم رفتم و الانم تو ی شغل کاملااااااااا بی ارتباط با رشتم دارم کار میکنم.

محیط کارم و حقوقم با توجه به خصوصی بودن شرکت و بی ارتباطیش به رشته ام خوبه ... ینی نسبت ب بقیه ی شرکتای خصوصی ! ساعت کاریم هم روی کاغذ خوبه :ws3: اما در عمل خیلی اضافه کاری اجباری باید بمونیم! که منو به روی اوردن به کار توی رشته ی تحصیلیم تشویق کرد.

کسی هست که کارمند شهرداری باشه؟ نمیخام بگم منو ببرید شهرداری:ws3:. فقط میخام بدونم با لیسانس هم می شه استخدام شد و چ شرایط و توانایی هایی باید داشت و اینکه واقعا راسته که بدون پارتی نمیشه استخدام شهرداری شد؟

خب من تو شهرداری کار نمیکنم ولی خب دنبالش بودم و چیزی که فهمیدمو میگم :ws3:

پارتی باید خیلی نزدیک باشه یا کله گنده باشه :ws3: مگه اینکه از طریق آزمون استخدامی باشه که اونم خیلی خیلی کم میگیرن. اغلب همون خودیها هستن رسمی میشن از طریق آزمون.

یا اینکه بتونی از طریق انجام طرح های پژوهشی خوب باهاشون ارتباط برقرار کنی که اونم کار ساده ای نیست و خیلی مهمه که طرف مقابل کیه. این شرایط تو شهرهای بزرگ به خصوص تهران سخت تره. :icon_pf (34): بعدش بتونی مداوم ارتباط رو حفظ کنی تا اگه فرصت کاری بود بتونی وارد بشی :ws3: البته بازم میگم اینم خیلی زیاد سخته. :ws3: ممتاز بودن و جز بنیاد نخبگان بودن و اینا هم کمک میکنه.

حالا اگه بخوای بیای رشته مرتبط چرا شهرداری؟ :ws52: اگه شرکتهای خصوصی مرتبط گیر بیاری چی؟

لینک به دیدگاه

به نظر منم شهرداری به این راحتی ها نمیشه استخدام شد توش

نیروهای بی ربط بسیار زیادن توش

معاونت شهرسازی و معماری یکی از مناطق تهران مهندسی مکانیک داره اون وقت ما که تخصصمون اینه باید....

من حتی امسال چند تا آگهی استخدام شهرداری دیدم که توش همه چی میخواستم مثل حسابداری، راننده، کامپیوتر، محیط زیست و ... اما دریغ از یه شهرساز

لینک به دیدگاه

دوست عزیز با توجه به تجربه و مشاهدات خودم باید یه پارتی بسیار گردن کلفت تو شهرداری داشته باشی! اون وقت با یه نامه ظرف یه هفته استخدامت میکنن. انقدر اینجوری با پارتی نیرو تو شهرداریا استخدام کردن (مخصوصا شهرای بزرگ) که احتمال اینکه به این زودیا آزمون استخدامی برگزار کنن کمه البته یه سری شهرداری های تازه تاسیس تو شهرستان های کوچیک هستن که اگه برات میسر باشه بری اونجا آزمون دارن گاهی. به تعداد بسیار محدود و انگشت شمار نیرو دیدم که با آزمون استخدامی اومدن شهرداری پس امیدت رو از دست نده و آگهی های استخدامی رو پیگیری کن حتما.

لینک به دیدگاه
خب من تو شهرداری کار نمیکنم ولی خب دنبالش بودم و چیزی که فهمیدمو میگم :ws3:

پارتی باید خیلی نزدیک باشه یا کله گنده باشه :ws3: مگه اینکه از طریق آزمون استخدامی باشه که اونم خیلی خیلی کم میگیرن. اغلب همون خودیها هستن رسمی میشن از طریق آزمون.

یا اینکه بتونی از طریق انجام طرح های پژوهشی خوب باهاشون ارتباط برقرار کنی که اونم کار ساده ای نیست و خیلی مهمه که طرف مقابل کیه. این شرایط تو شهرهای بزرگ به خصوص تهران سخت تره. :icon_pf (34): بعدش بتونی مداوم ارتباط رو حفظ کنی تا اگه فرصت کاری بود بتونی وارد بشی :ws3: البته بازم میگم اینم خیلی زیاد سخته. :ws3: ممتاز بودن و جز بنیاد نخبگان بودن و اینا هم کمک میکنه.

حالا اگه بخوای بیای رشته مرتبط چرا شهرداری؟ :ws52: اگه شرکتهای خصوصی مرتبط گیر بیاری چی؟

خب میشه در مورد استخدام و شرایط کاری و حقوقی شرکتای خصوصی هم توضیح بدی؟ :w02:

لینک به دیدگاه
به نظر منم شهرداری به این راحتی ها نمیشه استخدام شد توش

نیروهای بی ربط بسیار زیادن توش

معاونت شهرسازی و معماری یکی از مناطق تهران مهندسی مکانیک داره اون وقت ما که تخصصمون اینه باید....

من حتی امسال چند تا آگهی استخدام شهرداری دیدم که توش همه چی میخواستم مثل حسابداری، راننده، کامپیوتر، محیط زیست و ... اما دریغ از یه شهرساز

میدونی من هیچ وقت حتی یک بارهم نرفتم سراغش اما یهویی ب دهنم رسید که شاید اونقدراهم ناممکن نباشه... اما مث اینکه هست .... خرفای شما هم همینو تایید میکنه :ws3:

دوست عزیز با توجه به تجربه و مشاهدات خودم باید یه پارتی بسیار گردن کلفت تو شهرداری داشته باشی! اون وقت با یه نامه ظرف یه هفته استخدامت میکنن. انقدر اینجوری با پارتی نیرو تو شهرداریا استخدام کردن (مخصوصا شهرای بزرگ) که احتمال اینکه به این زودیا آزمون استخدامی برگزار کنن کمه البته یه سری شهرداری های تازه تاسیس تو شهرستان های کوچیک هستن که اگه برات میسر باشه بری اونجا آزمون دارن گاهی. به تعداد بسیار محدود و انگشت شمار نیرو دیدم که با آزمون استخدامی اومدن شهرداری پس امیدت رو از دست نده و آگهی های استخدامی رو پیگیری کن حتما.

سارا جان این ازمونا اکثرا باید 50 تومن اینا هم هزینه بدی براشون من همیشه دلم نمیومده پرداخت کنم... :ws3:

لینک به دیدگاه

سارا جان این ازمونا اکثرا باید 50 تومن اینا هم هزینه بدی براشون من همیشه دلم نمیومده پرداخت کنم... :ws3:

دیگه پس چی آزمونم میخوای رایگان باشه؟ :ws3: حالا ببین برا این آزمونا مردم چه سر و دستی میشکنن برا یه نفر آگهی میزنن 20000 نفر! شرکت میکنن. بعدم آزمونم قبول شی هفت خوان رستمه تازه میشی جزو سه برابر ظرفیت اگه از مصاحبه تخصصی قبول شی از بین سه نفر و نفر اصلی بشی میری برا گزینش عقیدتی بعدم باید بری آزمایشات پزشکی. نهایتا با کلی منت که میذارن سرت که ما بودجه نداریم شاید استخدامت کردن :ws28: دیدی که مسیر درستش خیلی سخته تو مملکت ما تو همون یه پارتی درست و حسابی بیابی کارت یه هفته ای حل میشه :biggrin:

لینک به دیدگاه
خب میشه در مورد استخدام و شرایط کاری و حقوقی شرکتای خصوصی هم توضیح بدی؟ :w02:

نه نمیشه :w02:

شرکتای خصوصی شرایطشون یکسان نیست. بعضی جاها اون اضافه کاری اجباری که گفتی اذیت میکنه، بعضی جاها دیر حقوق دادن که این مورد تو همون شهرداری و اینا هم هست :ws3: حقوقا اغلب خیلی جاها چندماه عقب تر هستش. تو یکی دو سال اول هم شرایط حقوقی چندان خوب نیست و متوسطه که با گذشت زمان و بدست آوردن سابقه کار و خب جا افتادن و نشون دادن کارایی، حقوق افزایش پیدا میکنه.

بعد خیلی هم بستگی به بودجه های عمرانی تعریف شده داره. وقتی بودجه خوبی تعریف بشه، طرح ها و پروژه ها بیشتر میشن و طبیعتاً نیازمند نیرو بودن هم بیشتر :ws3:

ارتباط کاری که تو شرکتای خصوصی میشه با رشته ای که خوندی بیشتره (البته اگه بخوای تو اون حوزه کار کنیا :ws3: ) تو شهرداری و اینا خیلی این ارتباطه کمتره.

لینک به دیدگاه
میشه دوستان شهرسازی که شاغل هستن و کارشون مرتبط با رشته شون هست هم بیان بگن که چطوری مشغول به کار شدن و با چه مدرکی استخدام شدن؟ :icon_redface:

از آگهی های توی اینترنت رزومه دادم گفتن بیا!

دفتر خدمات نوسازیه!

لینک به دیدگاه
نه نمیشه :w02:

شرکتای خصوصی شرایطشون یکسان نیست. بعضی جاها اون اضافه کاری اجباری که گفتی اذیت میکنه، بعضی جاها دیر حقوق دادن که این مورد تو همون شهرداری و اینا هم هست :ws3: حقوقا اغلب خیلی جاها چندماه عقب تر هستش. تو یکی دو سال اول هم شرایط حقوقی چندان خوب نیست و متوسطه که با گذشت زمان و بدست آوردن سابقه کار و خب جا افتادن و نشون دادن کارایی، حقوق افزایش پیدا میکنه.

بعد خیلی هم بستگی به بودجه های عمرانی تعریف شده داره. وقتی بودجه خوبی تعریف بشه، طرح ها و پروژه ها بیشتر میشن و طبیعتاً نیازمند نیرو بودن هم بیشتر :ws3:

ارتباط کاری که تو شرکتای خصوصی میشه با رشته ای که خوندی بیشتره (البته اگه بخوای تو اون حوزه کار کنیا :ws3: ) تو شهرداری و اینا خیلی این ارتباطه کمتره.

محمد حقوق خوب نیس ینی جدودا چقدره؟

من الان کار فعلیم هم راهش بهم نزدیکه هم حقوقم رو ب موقع میدن. مخام ببینم می ارزه بیام بیرون یا نه .

لینک به دیدگاه
از آگهی های توی اینترنت رزومه دادم گفتن بیا!

دفتر خدمات نوسازیه!

میتونی ی نرخ کلی بدی از حقوق ؟ ساعتی چقدره؟ مزایایی چیزی ام میدن یا نه؟

لینک به دیدگاه
میتونی ی نرخ کلی بدی از حقوق ؟ ساعتی چقدره؟ مزایایی چیزی ام میدن یا نه؟

برای کسی که 5 روز هفته بره حدود 1 میل یه کم کمتر و بیشتر هست تقریبا البته بستگی به مشاوری داره که دفتر رو گرفته.

من چهار روز و مقداری کمتر میدن برای روزی که نیستم

اما بیمه داره

ساعت کاریشم از 9 تا 5 هست میشه 8 ساعت روزهای شنبه تا چهارشنبه

اضافه کاری نداره حتی کارم داشته باشی بمونی چیزی گیرت نمیاد!

مزایا هم چیزی نداره جز بیمه

لینک به دیدگاه
برای کسی که 5 روز هفته بره حدود 1 میل یه کم کمتر و بیشتر هست تقریبا البته بستگی به مشاوری داره که دفتر رو گرفته.

من چهار روز و مقداری کمتر میدن برای روزی که نیستم

اما بیمه داره

ساعت کاریشم از 9 تا 5 هست میشه 8 ساعت روزهای شنبه تا چهارشنبه

اضافه کاری نداره حتی کارم داشته باشی بمونی چیزی گیرت نمیاد!

مزایا هم چیزی نداره جز بیمه

خب برای 5 روز در هفته 1 میل خوبه بدون اضافه کاری .

اینجایی که من هستم برای 6 روز در هفته کمتر پول میدن. اما خب مزایاش سرویس و نهار و بیمه و بیمه تکمیلیه.

اضافه کاری ام تا دلتتتتت بخاد زیاد نگهت میدارن پولشو حالا خوب میدن ها اما اجباریه دیگه. اصنم دلشون نمیخاد مرخصی بدن:banel_smiley_4:

بنظرتون کدومش بهتره؟

لینک به دیدگاه

نرخ ثابتی نمیشه گفت و یه نسخه ثابت نمیشه واسه همه شرکتای خصوصی پیچید. همونطور که حمید گفت شرکت به شرکت فرق میکنه. ولی اوایل ناخالص تقریباً نزدیک همون 1 تومن هست. شرایط کاری هم همینطور فرق میکنه جا با جا.

به نظرم تا نتونستی جای بهتری گیر بیاری، جایی که هستی رو ول نکن. شرایطی هم که میگی بد نیست و خوبه. اگه واسه اضافه کاری اجباریشم پول خوبی میدن خوبه. مگه اینکه خب خیلی واست خسته کننده باشه و یا خیلی علاقه داشته باشی تو حوزه رشته خودت باشه کارت.

لینک به دیدگاه
خب برای 5 روز در هفته 1 میل خوبه بدون اضافه کاری .

اینجایی که من هستم برای 6 روز در هفته کمتر پول میدن. اما خب مزایاش سرویس و نهار و بیمه و بیمه تکمیلیه.

اضافه کاری ام تا دلتتتتت بخاد زیاد نگهت میدارن پولشو حالا خوب میدن ها اما اجباریه دیگه. اصنم دلشون نمیخاد مرخصی بدن:banel_smiley_4:

بنظرتون کدومش بهتره؟

منم نظر محمد رو تایید میکنم

به نظرم دنبال کار باش

اما تا وقتی کار بهتری پیدا نکردی فر بیرون اومدن نباش مگه اینکه خیلی اذیت شی(من جایی بودم واسم عذاب آور بود 3 روز رفتم اومد بیرون)

به نظرم شرایطی که میگی خوبه

چون بوده من 7 8 وایسادم اما خوب اضافه کاری نداره و پولی نمیدن، ناهار نداره باید خودم ببرم، فقط بیمه برام رد میشه و اینکه مرتبط هست شاید کمی به درد بخور باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...