رفتن به مطلب

تجربه طراحی در مناطق مختلف

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان نواندیش عزیز:icon_gol:

پرسشی که اینجا میخوایم مطرح کنیم در مورد تجربه طراحی در مناطق مختلف کشورمونه.

خودتون بهتر میدونید که ایران مناطق مختلفی داره از مناطق خشک،سردسیر،گرمسیر....،شمال،جنوب،شرق،غرب کشور که هرکدام معماری نوع خودشونو دارن.

لطف بفرمایید اینجا تجربه های خودتونو بگید تا دیگرانم ازش استفاده کنن.

مثل:

1-چه مصالحی باشه بهتره

2-نما چی بزنیم؟

3-طریقه طراحی پلان؟

4-امکان استفاده از کدام مصالح یا امکانات پایدار وجود داره؟

5-پیشنهاد شما چیه؟

6-راهکارهای پیشنهادی برای کمتر استفاده کردن از مواد فسیلی اینکه طراحیمون با محیط سازگار باشه؟

....

....

....

یا هر چیزی که مد نظر شماست فکر میکنید به درد دیگران میخوره.

خیلی از تجربیات ما از زندگی کردن تو مناطق میتونیم به دست بیاریم.

همه چیزو که نباید تو کتابها مقالات مختلف جستجو کرد به نظرم با گفتگو در این مورد میتونیم تجربیات بهتری به دست بیاریم.

نظر دادن برای همه آزاده ربطی نداره رشته تحصیلیتون چیه خوشحال میشم شرکت بفرمایید.

*پیشاپیش از همکاریتون کمال تشکر را دارم*

لینک به دیدگاه

سلام من زیاد از طراحی چیزی نمی دونم..اما اگر در ساخت یک ساختمان به عوامل محیط وحتی مصالح آن فکرمی کنند خیلی عالی می شد..مثلا گاهی به جای استفاده از مصالح ..آن مواد راکاملا حذف می کنند!!مثل آهک که درپی ساختمان به کار می رود وفواید زیادی داره چون هم ضدعفونی کننده هست هم با رطوبت محکم تر می شه!!!

یااینکه می تونندبرای ساخت یک ساختمان چندطبقه درهرطبقه ده سانت بالکن ها راجلوتر بیاورندتا حس استقلال وارامش به ساکنین داده شود!!

باوقت گیربودن ساخت ساختمان ها دیگه باید به ساخت خانه های دایمی وفلزی روی اورد وبرای انها طراحی مناسبی را درنظر گرفت....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من مناطق سردسیر بیشتر دیدم.

تو مناطق سردسیر خیلی از جاها باید رو شیب کار کنی به نظرم اگه جای برای زمستان نشین تو عمق طراحی کنن خیلی جواب بده.

استفاده از آهک تو این مناطق جواب میده من خودم دیدم با نم بیشتر محکم میشه.

یا استفاده از دیوارهای کاهگلی شاید به نظرتون قدیمی بیاد ولی من خودم به عینه دیدم که تو تابستان خنک و تو زمستان گرم،حداقل تو یه اتاق میشه طراحی کرد به نظرم کار جالبیه.

تو مناطق سردسیر باید پنجره با وسعت زیاد باید کم باشه یا حداقل از پنجره های دو جداره سه جداره استفاده کرد،ولی میشه به نحوی طراحی بشه که طولی بیفته شبیه قاب در بیاد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...