رفتن به مطلب

♥✿ اهداي عضو اهداي زندگي ✿♥

نازنين تركـان

ارسال های توصیه شده

دفـــتر يادبــــود

بـــه خودم آمدم انگار تویـــی در من بود این کمی بیشتر از دل به کسی بستن بود شاید عمرِ زیادی نداشته باشم واسه کمک به کسی...ب خودم اومدم...حد اقل با اینکار میتونم بعدِ پایانم آغازِ کسی باشم خدایـــا شکرت واسه تنِ سالـــــم

کسانی که بار رفتنشان آغازی برای دیگران شدند لایق تقدیرند

میدونم کی،کجا،چند سالگی و در چه وضعیتی قراره این اتفاق بی افته ولی میدونم بلاخره ی روزی شایدم نه چندان دور قراره نباشم و دیگه نیازس به جسمم نداشته باشم، میدونم برا خانواد ام تلخی وسختی دارهولی در عوض چند خانواده دیگه طعم این تلخی رو نمیچشن. خودم به خاطر اینکه خانوداه ناراحت میشن دو دل بودم ولی میدونم که گذر زمان روی اونا هم تاثیر میزاره و من رو از یاد میبرن. امیدوارم حد اقل باعث دلشادی یه خانواده بشم و خانواده ام هم از این کارم راضی باشن.

مرگ من پایان نیست بلکه تولد دوباره در دیگریست

اگر من از زندگی خستم اما مادرم با دیدنم شاد است... اگر قرار است چشم مادرم جاری شود بگذار گل لبخند بر لبان مادری دیگر بشکفد...

و آنگاه که در این تاریکی سخاوتی می درخشد و به لطف نیتی پاک، قلبی از اندوه و نفسی از شماره خارج می شود.

در آن هنگام تولدی دیگر در پیش است و شادی و نشاطی وصف ناپذیر از شروع زندگی دوباره و این رسالت سنگین ماست که جوانمردی را، سخاوت را، بزرگواری را و حیات را جشن بگیریم و این آغاز فرخنده را فریاد کنیم.

باشد که طنین فریاد این تولد، سکوت بیماران نیازمند را بشکافد و هم صدایی من و تو در این میان آغازی باشد بر پایان چشمان خیس، بر پایان نفس های به شماره افتاده

و بر پایان قلب های رنج دیده...!

1-آیـا شما کارت اهدای عضـو دارید؟

2-وقتی برای اولین بار کارت اهدای عضو خود را دیدید چه احساسی به شما دست داد؟

3-نظر خود را در یک جمله یـا یک متن کوتاه در مورد اهدای عضو بیـان کنید.

27 فروردين 1394

لینک به دیدگاه

8/8/1393 دست نوشته‌ای برای قدردانی از خانواده اهدا کننده عضو :

آنچه می‌خوانید دست نوشته یکی از دریافت کنندگان عضو از جوان 29 ساله مرگ مغزی است که در مهرماه سال جاری با دست مهربان خانواده این جوان و درایت متخصصان مرکز آموزشی درمانی افضلی پور کرمان موفق به دریافت کبد شده است.

اینجانب دختری 30 ساله هستم که از سال 1381 دچار بیماری "سیروز کبدی" شده و روزها و شب‌های بسیاری درد و سختی کشیدم.

aaaa.jpg

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ، در این یادداشت آمده است: بواسطه این بیماری قادر به انجام کارهای شخصی خود نبودم حتی نمی‌توانستم غذایی بخورم و از منزل بیرون بروم.

شرایط من برای خانواده‌ام بسیار دردناک بود اما همیشه به لطف و رحمت خدای یگانه ایمان داشتم و با خود می‌گفتم که هرچه او صلاح بداند همان می‌شود، بالاخره پس از 12سال این انتظار به پایان رسید.

صبح روز چهارم مهرماه سال 1393ساعت 10 صبح از بیمارستان افضلی پور به من اطلاع داده شد که خانواده یک بیمار مرگ مغزی، اعضای عزیز از دست رفته خود را به بیماران نیازمند دریافت عضو اهدا می‌کنند.

با تلاش‌های فراوان پزشکان و انجام تمام آزمایشات کبدی، بالاخره ساعت 9:30 صبح پنجم مهرماه با اهدای کبد پسر جوان 29 ساله‌ای که دچار مرگ مغزی شده بود، این پیوند بزرگ صورت گرفت.

پس از 10 ساعت در اتاق عمل بالاخره خداوند با نیت خیر این خانواده عمر دوباره‌ای به من بخشید، لذا در اینجا می‌خواهم از این خانواده کمال قدردانی و تشکر را داشته باشم و از درگاه خداوند متعال صبری زیاد و اجری بزرگ در این دنیا و آخرت برای این عزیزان خواستارم و امیدوارم این جوان با حضرت علی(ع) همنشین شود.

همچنین در پایان از تمام پرسنل اتاق عمل و بخش پیوند کبد که پس از عمل جراحی، روزها و شب‌ها همانند یک مادر از من مراقبت کردند قدردانی می‌کنم آرزوی سلامت و سعادت و پاداشی بزرگ از خداوند برای آنها دارم

لینک به دیدگاه

بله...سال 86 درخواست دادم سریع هم برام اومد...وقتی به مادرم گفتم خیلی دعوام کرد و گفت ازت راضی نیستم دختر سرخود!!!!biggrin.gif

چندوقته بعدش دزد کیفمو زد کارته هم توش بود..مامانم خوشحال شد گفت حقت بود که سرخوداز اینکارا نکنی.دیگه هم درخواست ندادم فعلا!!!!

2-وقتی برای اولین بار کارت اهدای عضو خود را دیدید چه احساسی به شما دستداد؟

هیچی زود قایمش کردم!!!!wink.gif

3-نظر خود را در یک جمله یـا یک متن کوتاه در مورداهدای عضو بیـان کنید.

کار خیلی خوبیه اما فکر میکنم آدم بایداطرافیانشو هم در نظر بگیره...من 100% با اینکار موافقم و انشاالله دوباره درخواست کارت میدم.البته من دوست دارم 120سال هم زنده باشم اما آدم از آینده اش خبر نداره.JC_cupidgirl.gif

لینک به دیدگاه

من دو ساله درخواست دادم اینترنتی به گفته سایتش دست اداره پست هست ولی هنوز که هنوزه نیومده برام. وقتی منم خوش و خوشحال درخواست دادم خانواده ناراضی بودندو هستند. خب طبیعی هست هیچ مادر و پدر و برادر و خواهری حاضر نیست از جون و جسم عزیزش بگذره. فعلا که کارتی ندارم که احساسی داشته باشم.

لینک به دیدگاه

نه درخواست ندادم...

وقتی میدونم خانوادم راضی نیستن چرا بعداز مرگمم ناراحتشون کنم...میدونم با این کار یه نفر دیگه جون میگیره...ولی اگه خانوادم دوس داشته باشن خودشون همون موقع اهدا میکنن...

بستگی به اطرافیانم داره...

وقتی اجازه ندادن داییم و داماد عمم اهدای عضو کنن...که مطمءنا خیلیا جون میگرفتن چرا خودسر برم کاری و کنم که میدونم بعد مرگم عذابه واسه خانوادم تیکه تیکه کردن من.....

لینک به دیدگاه

خیلی دوست دارم کارت بگیرم ولی هنوز همتشو نکردم ولی به خانوادم گفتم که خدایییی نکرده (:ws3:) اتفاقی برام افتاد، حتما اعضامو اهدا کنن.:w16:

یکی کارت اهدای عضوه خیلی دوست دارم بگیرم و یکی دیگه هم آزمایش dna هستش که میگن ممکنه بتونی به یه سرطانی کمک کنی(اسمشو نمی دونم) ولی دومی رو متاسفانه نمی دونم باید کجا برم آزمایش بدم:ws37:

لینک به دیدگاه

اره دارم سال 88 گرفتم حسی نداشتم ما تقریبا خونوادگی ثبت نام کردیم کارتامونم خونوادگی اومد گرفتیم انداختیم کیفامون جمله ای ندارم بگم ..

لینک به دیدگاه

- ندارم و میخوام داشته باشم هر موقع هم یادش میفتم کلی سرم شلوغ میشه وقت نمیکنم. متاسفانه...

- فکر کنم وقتی برای اولین بار ببینم احساس خواهم کرد که حتی در مرگ هم میتونه لذت باشه...

- تا وقتی میشه زندگی رو به افرادی که سالهاست رنج میکشن برگردوند، بنظرم باید اینکارو کرد...خانواده وقتی خانواده بدونن چقدر راضی هستی ازین کار دیگه ناراحت نمیشن...البته میشه وصیت کرد که خوب بخیه بزنن که کمتر ناراحت بشن اطرافیان :(

لینک به دیدگاه

من کارتشو ندارم ...اما حس میکنم باز ماندگاه هم تا حدودی بی تاثیر نباشن ..مخصوصن اگه پرشدن پیمانه عمرمون قبل از پدرومادر باشه ....اما اگه این فرهنگ جا بیافته ویه کم پذیرشش برای اعضای خونواده راحت تر بشه خیلی خوبه ..:w16::icon_gol:

البته اینو هم بگم که علت اینکه عضو نشدم ..چون میدونم که سر اینکه مغز منو به کی بدن یه جنجالی راه بیافته که نگووووووو ....:ws3:

جدای از شوخی خیلی موضوع بحث جالب وخوبیه ....ممنون از استارتر گرامی .:icon_gol:

لینک به دیدگاه

داشتم یه زمانی:banel_smiley_4:

نمیدونم چی شد مفقود شد:|

خانواده ها راضی نیستن اکثرا چون این کارت به نحوی براشون تدائی گر از دست دادن فرزندانشون هست و اینکه اون لحظه رو تصور کردن براشون سخته پس سعی میکنن اصلا خودشون رو در همچین شرایطی تصور نکنن.

دیدم حس کردم دیگه وقته رفتنه:ws3:

من که دارم میرم چرا چند نفر از اعضای بدن من که بعد زا خودم هم میتونه مفید باشه استفاده نکنن.

پ.ن:

این کارت ها فقط برای این هستش که خانواده طرف از قصد عزیزی که دارن از دستت میدن آگاه باشن و در واقع هیچ الزامی برای اهدای عضو ایجاد نمیکنه. چون تا خانواده ی طرف رضایت ندن همچین اتفاقی رخ نمیده .

در واقع این کارت و نظر صاحبش شاید باعث بشه تصمیم گیری برای خانواده ش جهت اهدای عضو کمی راحت تر باشه:a030:

لینک به دیدگاه

سلام نازنين جون...

ممنونم از تاپيك بسيار خوبت.. من وقتي اين تاپيكتونو ديدم و منو دعوت كرديد.. خيلي خوشحال شدم.. و ياد و خاطره هاييي افتادم.. كه شيرين نيستن.. و بغضي منو فراگفت گويي همين ديروز بود كه خيلي ها رو از دست دادم به خاطر نداشتن عضو..

من خودم از كساني بودم كه بايد پيوند قلب روم انجام ميشد.. ولي خداي منان لطف رو شامل حالم كرد بعداز سالها ازمايش و غيره..

من بااينكه اعضاي خانوادم راضي نبودن.. ولي وقتي ديدن درشرايط اهداي عضو قرار گرفتن و متوجه درد كساني شدند كه چقدر احتياج به اين كار خدا پسندانه رو دارن راضي شدن.. ولي زماني راضي شدن كه من ديگه نميتونم حتي خونمم اهدا كنم..

من چنندبار به مدلهاي مختلف خواستم خون اهدا كنم ونميدونستم اسمت و رسمت ثبت ميشه و اجازه نميدادن..

براي اهداي عضو هم درخواست دادم.. درست موقعي كه بايد نميدونم رنگ كارتت سبز ميشد.. بهم اخطار دادن بعداز چندماه كه شما اجازه اهدا نداريد..

تلاشمو براي اينكار خيلي كردم ولي نتونستم..

من دوتا از بهترين دوستامو از دست دادم.. بخاطر كليه و به خاطر قلب...

و خيلي درناكه كه نتوني به كسي كمك كني.. و ميفهمي چقدر بي فايده اي...

فقط ميتونم بگم خدا همه بيمارا رو شفا بده بهشون سلامتي كامل بده .. تا بتونن در كنار خانوادشون باشن..

و خدا در مرحله اي از زندگي قرارت نده كه برگه بدن .. بگن بايد پيوند شي.. و منتظر بموني... و بلعكس بايد تمام اعضاي فرزندت اهدا بشه..

خيلي جمله سنگيني و اميدوارم اين درك فهميدن رو به كسي اعطا نكنه.. چون خيلي دردههههه....

لینک به دیدگاه

من کارت ندارم

ولی تو خونه که راجع به اهدا عضو حرف میشه (وقتی سریالی چیزی راجبش میده)

خونوادم از اینکار راضین

اگه اتفاقی بیفته برام، مطمئنم رضایت میدن حتما

لینک به دیدگاه

من دقیقا نمیدونم !

از طرفی نجات جان ادم زیباست ...

اما من گاهی با زنده بودن خودم مشکل دارم ، چطور به زنده بودن دیگری کمک کنم ؟؟

در ضمن عقلانی هم نمیدونم درسته یا غلط ... آخه قلب من بره تو سینه یکی دیگه ؟؟ من باید بمیرم ... چرا اعضای بدنم رو در به در کنم ؟؟؟

و مقداری شک دیگر ...

در برایند زیاد دلم نمیخواد این کار رو بکنم

البته فعلا ! شاید در اینده فکرم عوض شد :hanghead:

ویرایش :

اها از طرفی معتقدم باید زندگی کرد

به قول فالاچی : زندگی هر چقدر بد باشه ولی باز بودن بهتر از نبودنه

از اینورش موافق اهدا هستم

در کل همون که قبلش گفتم : دقیقا نمیدونم ولی برایند مخالفم

لینک به دیدگاه

اهدای عضو کار بسیار خوبیه اما متاسفانه چند دلیل داره که به نظرم نیازی به کارت نیست

اول از همه اینکه متاسفانه بیمارستانای ایران یه جورایی قصابی هست

دوم اینکه اگه خونواده ها خودشون دیدشون به اندازه کافی باز باشه نیازی به این کارت نیست

و دلیلای دیگه:icon_gol:

لینک به دیدگاه

نه ندارم

اهداي عضو،

من اين بدن رو قفسي ميدونم كه در اون احساس زنداني بودن دارم .

در كل براي ادامه حيات نياز به نگهداري از زندانم دارم.(سلامتي)

ولي اگه كسي نيازمند اين باشه كه قسمتي از زندان بي ارزشم رو بهش بدم ، جوابم معلومه ديگه.

لینک به دیدگاه

دفـــتر يادبــــود

و بر پایان قلب های رنج دیده...!

27 فروردين 1394

1- خیر

2- نمیدونم. ولی اگر تصمیم بگیرم کاری ک ب انجام برسه؛ نهایتا ب ترشح دوپامین می انجماه ک خودش، اخره شادی ه :ws3:

3- راستش ی مقدار مشکلات فلسفی دارم. البته ظاهر کار، درست ب نظر می اد. اما مسئله اینجاست ک باید مطابق قانون کلی کائنات حرکت کنیم، نمی دونم تا چ حد این عمل درسته.

متاسفانه من تا ب یک کاری شک ام برطرف نشه، مایل ب انجامش نیستم؛ و البته گاهی هم ضرر کردم:hanghead:

نظر من اینکه 50 سال دیگه، نسل ب روز؛ اهدا عضو رو عملی وحشیانه خواهند دونست.

بد نیست ی گریز ب تاپیک پرینت حجمی بزنید.

امیدوارم متخصص های مهندسی پزشکی و مهندسی بافت و غیره و غیره، در کنار هم بتونن عضای انسان رو با بیومواد تولید کنند ک دیگه نیازی ب برداشتن عضوی از کسی نباشیم. :icon_gol:

و امیدوارم بعد از مرحله ساخت عضو زنده ک یکی از مراحل خودشناسی، سراغ ساخت ادم نریم :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
1-

3- راستش ی مقدار مشکلات فلسفی دارم. البته ظاهر کار، درست ب نظر می اد. اما مسئله اینجاست ک باید مطابق قانون کلی کائنات حرکت کنیم، نمی دونم تا چ حد این عمل درسته.

قانون کلی کائنات چی هست؟

اینکه عضوی رو بشه به فرد دیگه ای پیوند زد شاید جز همین قانون کائنات باشه وگرنه نمیشد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...