رفتن به مطلب

کمک:سیستم کدگذاری کالا و محصول

Astraea

ارسال های توصیه شده

درود به دوستان،مهندسان و مدیران

یه سوال فنی!!!!البته نمیدونستم باید این تالار باشه یا ریاضی یا کامپیوتر یا مدیریت!!!!

سیستم کدگذاری کالا ومحصول اولیه چه جوریه؟؟؟اگه سایتی یا روشی میدونید لطفا به منم بگید!!!!

البته توی نت خیلی مطلب دیدم اما اون چیزی نبود که من میخواستم...

برای معرفی مواد خام ومواد میانی و محصول نهایی یه روش کدگذاری جامع میخوام که همه پارامترا توش دخیل باشن و ارتباط معناداری هم داشته باشن...

خودم یه جدول درست کرده ام و سیستم کدبندی دارم اما میخوام مطمئن بشم.کار من با نخ و پارچه است.

خیلی خیلی ممنون میشم کمکم کنید...

پاینده باشید:icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام

این دوتا سایت فکر کنم بتونن کمکتون کنن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام

کدگذاری کالا نیاز به تجربه و شناخت از کالا ها و گروه انها داره

مثلا شما باید گروه کالا و تقسیم بندی کنید

مثلا در صورتی که نخ و پارچه می باشد .

کوک ها رو در یک گروه قرار دهید

قطعات یدکی در یک گروه

رنگ ها رو در یک گروه دیگر

کد گذاری از چند کاراکتر می تونه تشکیل بشه

مثلا می گید دو رقم اول مشخص کننده گروه کالا می باشد در صورتی که 01 = کوک ها 02 = رنگها 03= قطعات یدکی و....

دو رقم بعدی می تونه با توجه به هر گروه تقسیم بندی بشه ، مثلا هر رگروه تقسیم بنید خودشو داشته باشه

دو رقم بعدی می تونه شماره سریال باشه

در نهایت همه اینا رو تو یک دستورالعمل می نویسید و اسم دستورالعمل کدگذاری محصولات می گید

در صورتی که مطلبی در این خصوص پیدا کنید بعید می دونم در زمینه کاری شما باشه ، بهتره یک دستورالعمل متناسب با کارتون تهیه کنید

امیدوارم متوجه شده باشید

در صورتی که سوالی بیشتری داشتید می تونید از طریق ایمیل سایت من با من در ارتباط باشید

موفق باشید

لینک به دیدگاه
سلام

این دوتا سایت فکر کنم بتونن کمکتون کنن

ممنون...سایت آموزش انبارداری رو خونده ام...سایت خوبیه و خیلی هم بهم ایده داده...:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

کدگذاری کالا نیاز به تجربه و شناخت از کالا ها و گروه انها داره

مثلا شما باید گروه کالا و تقسیم بندی کنید

مثلا در صورتی که نخ و پارچه می باشد .

کوک ها رو در یک گروه قرار دهید

قطعات یدکی در یک گروه

رنگ ها رو در یک گروه دیگر

کد گذاری از چند کاراکتر می تونه تشکیل بشه

مثلا می گید دو رقم اول مشخص کننده گروه کالا می باشد در صورتی که 01 = کوک ها 02 = رنگها 03= قطعات یدکی و....

دو رقم بعدی می تونه با توجه به هر گروه تقسیم بندی بشه ، مثلا هر رگروه تقسیم بنید خودشو داشته باشه

دو رقم بعدی می تونه شماره سریال باشه

در نهایت همه اینا رو تو یک دستورالعمل می نویسید و اسم دستورالعمل کدگذاری محصولات می گید

در صورتی که مطلبی در این خصوص پیدا کنید بعید می دونم در زمینه کاری شما باشه ، بهتره یک دستورالعمل متناسب با کارتون تهیه کنید

امیدوارم متوجه شده باشید

در صورتی که سوالی بیشتری داشتید می تونید از طریق ایمیل سایت من با من در ارتباط باشید

موفق باشید

ممنون از توضیحات خیلی خوبتون.:icon_gol:

یکم بیشتر توضیح میدم از کاری که کرده ام.من یه کد تعریف کرده ام مثلا برای نخها که 10 رقمیه.کاراکتراول ورودی نخه.مثلا نخ خارجیه یا ایرانی.بعد جنسه که پشمه یا پلی استر و درصدترکیبا و بعد نمره و تاب و یه سری پارامترای نساجی.مثلا ترکیب 100% عدد 1 میگیره ترکیب 95%-5% عدد 2 ترکیب 90%-10% عدد 3 و به ترتیب. .

مثلا من یه نخ هندی جنس 65%پلی استر 35%ویسکوز با تاب 750نمره 36/2 Ne دارم.که رنگش مثلا سرمه ای کد رنگ 2030 باپارتی 7586 هستش.من میخوام برای این کد تعریف کنم بجای اینکه عدد و رقما و توضیح رو مدام تکرار کنم.چون همزمان با این نخ مثلا 50تا دیگه نخ نمره 36دارم

حالا مشکلم براپارامترای نساجی حله یعنی میتونم کد بزارم و دقیقا هم میدونم چه نوع محصولی داریم و چی تولید میشه.مشکلم برا کد رنگها و پارتی نخهاست.ضمنا من میخوام ببینم نمودار و هرمی که مربوط به کدگذاری باشه داریم؟

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ببینید بنظر می رسه شما خیلی وارد جزییات شدید . بهتره ساختار کد گذاری رو طوری تعریف کنید تمامی اقلام را در بر بگیره نه فقط نخ و .

هرمی در این خصوص من ندیدم

نمره و تاب و جنس خوبه بیاریم تو دسته بتندی و لی دیکیع ترکیبات و باید شماره سریال بدیم بهش ، اگه بخواهیم تفکیکش کنیم قسمت ترکیبات نخ و% و به نظر پیچیده می شه

مثلا نخ ایرانی نمره 4 پشمی (ترکیبات 65% و 25%) این قسمت داخل پرانتز و بهتر شماره سریال بدید بقیه رو مشه ساختار بهش داد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...