رفتن به مطلب

کولربیشتربرق مصرف می کندیاپنکه قدیمی!

ارسال های توصیه شده

خب،امروزداشتم زیربادپنکه حال می کردم (البته توشیباقدیمی)که یک نفرمهندس آمدگفت خب کولرروشن کن مصرفش کمتره!

خب،من گفتم نه بابا،گفت چراایناقدیمی مصرفش زیادترازکولر!

حالابیاییدبرسی کنیم :

کولرآبی:مصرف برق موتورپمپ(تازه بعضیها 2 تادارن)- مصرف برق الکترومتور-واگردقیق تربخواهیم بگیم مصرآب داره-مصرف پوشال داره-تسمه -شلنک - شناور -وتلفات توکانال کولرهزینه سرویس

پنکه :1موتورداره(که قدرتش اندازه موتورکولرنیست بادستهم می شوداونونگه داشت)هزینه سرویس چندساله-آب نداره-پوشال نداره-تسمه نداره-شلنگ نداره- شناورنداره-کانل هم نداره ولی یه عیب داره خنکیش اندازه کولرنیست .

خب :

حالامی خواهیم ازنظرهزینه هم مقایسه کنیم:

برای مثال:

متوسط قیمت هر کیلووات ساعت برق حدود 494.2 ریال

پنکه پایه بلند 4060 پارس خزر،حداکثر توان مصرفی در بالاترین دور : 60 وات

کیلووات 0.06=60/1000وات

0.54=9تعدادساعت*0.06کیلووات

14.58=27تعدادروز*0.54

ریال 7205.436=494.2مبلغ هرکیلووات*14.58

کولر آبی 2500 آبسال:توان : کند 33 وات / تند 90 وات

کند:

کیلووات 0.033=33/1000وات

0.297=9تعدادساعت*0.033کیلووات

8.019=27تعدادروز*0.297

ریال 3962.9898=494.2مبلغ هرکیلووات*8.019

همان کولردورتند:

کیلووات 0.09=90/1000وات

0.81=9تعدادساعت*0.09کیلووات

21.87=27تعدادروز*0.81

ریال 10808.154=494.2مبلغ هرکیلووات*21.87

آیامن دارم اشتباه می کنم/می گم/محاسبه می کنم؟

لینک به دیدگاه
چرا این قدر حساب وکتاب می کنی برو از باد بزن استفاده کن:banel_smiley_4:میشه کولرگازی دوکاره هم محاسبه کنی؟؟بخاریش سیم های داخلی خونه رو آب می کنه!!!:icon_pf (34):

بخاریش سیم های داخلی خونه رو آب میکنه؟؟ینی چی؟!:ws38:

لینک به دیدگاه
بخاریش سیم های داخلی خونه رو آب میکنه؟؟ینی چی؟!:ws38:

منظورشون اینه که کولرهای دوکاره که برای فصل زمستان وتابستان طراحی شده جداازمصرف کولرش بخاریش اینقدربرق مصرف می کنه که سیمهاآب می شوند.فکرکنم منظورش همینه:ws52:

لینک به دیدگاه
منظورشون اینه که کولرهای دوکاره که برای فصل زمستان وتابستان طراحی شده جداازمصرف کولرش بخاریش اینقدربرق مصرف می کنه که سیمهاآب می شوند.فکرکنم منظورش همینه:ws52:

همین جوری گفتم.جسارت نمی کنم:w58:خوب دقیقا درمورد کولر گازی درست گفتیدحتی بعضی از انها علاوه بربخاری پنکه وتصفیه هوا هم هستند:ws38:اما امان از اینکه خراب بشه ..خیلی هزینه داره:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
حالا به ای آقامهندسه که می گیه پنکه قدیمی بیشتربرق مصرف می کنه تاکولرچی بگم؟:ws3:

مهندسه دانشگاه فارغ التحصیل شده جدیده,یامهندس درس خونده ی هنرستان ودانشکده ی فنی مهندسی رفته بابیش از ده سال کار هستن ایشون؟؟؟!بعدازاین پنکه رو باکولر مقایسه نکن.چرا؟علت آسایس و مطبوع بودن هوا و دبی خروجی از پنکه و کولر(چه گازی,چه آبی )!!!شما ازپنکه درمناطق گرم وخشک میتونی استفاده کنی درحال کاربا دستگاه های سنگین!؟یا داخل اتومبیل کولر بهتره یا پنکه که خشک میکنه!!پس بدون حساب وکتاب بگم همون موتور آب کولر(پمپ مکنده ) خودش ب تنهایی اندازه ی یک پنکه ۴۰-۶۰وات مصرف میکنه,دیگه موتور گردون حلزونی اوووووو,بماندکه گاهی موارد بار راکتیو تو مدار ایجاد میکنه و تصاعد داره.

لینک به دیدگاه
مهندسه دانشگاه فارغ التحصیل شده جدیده,یامهندس درس خونده ی هنرستان ودانشکده ی فنی مهندسی رفته بابیش از ده سال کار هستن ایشون؟؟؟!بعدازاین پنکه رو باکولر مقایسه نکن.چرا؟علت آسایس و مطبوع بودن هوا و دبی خروجی از پنکه و کولر(چه گازی,چه آبی )!!!شما ازپنکه درمناطق گرم وخشک میتونی استفاده کنی درحال کاربا دستگاه های سنگین!؟یا داخل اتومبیل کولر بهتره یا پنکه که خشک میکنه!!پس بدون حساب وکتاب بگم همون موتور آب کولر(پمپ مکنده ) خودش ب تنهایی اندازه ی یک پنکه ۴۰-۶۰وات مصرف میکنه,دیگه موتور گردون حلزونی اوووووو,بماندکه گاهی موارد بار راکتیو تو مدار ایجاد میکنه و تصاعد داره.

مهندس جوش (اگراشتباه نکنم) مهندس جدیدهم هست :banel_smiley_4:.ببخشیدمی شودکاملتربگی ؟(بعدازاین پنکه رو باکولر مقایسه نکن.چرا؟علت آسایس و مطبوع بودن هوا و دبی خروجی از پنکه و کولر(چه گازی,چه آبی )!!!شما ازپنکه درمناطق گرم وخشک میتونی استفاده کنی درحال کاربا دستگاه های سنگین!؟یا داخل اتومبیل کولر بهتره یا پنکه که خشک میکنه!!):ws52:

لینک به دیدگاه

ی سوال تاروشن شود لپ مطلب؟!چرخ وفلک برق مصرف میکنه بیشتر,یااگر با چندین لامپ و رقص نور همراه باشه؟مهندس جوش بنده خدا چی یادش دادن درمورد مصرف برق دستگاه های ساده با دستگاه های جریان کش بالا.بهرحال کولر آبی حداقل سه برابر پنکه مصرف برق دارد,کولر گازی سه برابر کولرآبی....بستگی ب جیبت و رفاه طلبی داره داداش.افتادمطلب؟

لینک به دیدگاه
ی سوال تاروشن شود لپ مطلب؟!چرخ وفلک برق مصرف میکنه بیشتر,یااگر با چندین لامپ و رقص نور همراه باشه؟مهندس جوش بنده خدا چی یادش دادن درمورد مصرف برق دستگاه های ساده با دستگاه های جریان کش بالا.بهرحال کولر آبی حداقل سه برابر پنکه مصرف برق دارد,کولر گازی سه برابر کولرآبی....بستگی ب جیبت و رفاه طلبی داره داداش.افتادمطلب؟

برای من که خیلی وقته افتاده:ws3: چیجوری حالی اون کنم مگه حرف منوقبول داره خیال می کنه مهندسه همه چیزوبلده:banel_smiley_4: واقعا افسوس می خورم چراادامه ندادم درسموحداقل بگن چون این مدرک داره حرفش درسته!:4564:

لینک به دیدگاه

بااصول و دانش بهش اثبات کن.خوبی فن و علم الکترونیک اینه بقدری گسترده شده,که تجهیزات مدرن برای اثبات و طرح وحتی تست مرحله ب مرحله اجباری شده.درمورد ادامه ی تحصیل بنظرم ب مرکز فنی حرفه ای سری بزن,دورهای عالی برگزارمیکنه عالیه...خودم تاالان بعداز دانشگاه رفتم فنی حرفه ای ودرکنارش تجربی کارکردم.علاقه داری بگو تاراهنمایت کنم ازکجاشروع کنی تابشی مهندس تجربی,نه کاغذی

لینک به دیدگاه
بااصول و دانش بهش اثبات کن.خوبی فن و علم الکترونیک اینه بقدری گسترده شده,که تجهیزات مدرن برای اثبات و طرح وحتی تست مرحله ب مرحله اجباری شده.درمورد ادامه ی تحصیل بنظرم ب مرکز فنی حرفه ای سری بزن,دورهای عالی برگزارمیکنه عالیه...خودم تاالان بعداز دانشگاه رفتم فنی حرفه ای ودرکنارش تجربی کارکردم.علاقه داری بگو تاراهنمایت کنم ازکجاشروع کنی تابشی مهندس تجربی,نه کاغذی

معلومه که می خواهم لطفاراهنماییم کن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...