رفتن به مطلب

تحقيق در عمليات و مهندسي صنايع

ارسال های توصیه شده

سلام به همه اعضاي تالار مهندسي صنايع.

يه پرسش ميخوام اينجا مطرح كنم.

لطفا دوستان جواب بدن تا يه بحث خوب و البته يه نتيجه خوب حاصل بشه.:icon_gol::icon_gol::icon_gol::icon_gol::a030::a030:

اساسا مهندسي صنايع با تحقيق در عمليات تفاوت داره ؟ ؟ ؟

لینک به دیدگاه
ممنون از بحثي كه ايجاد كردي

اما من منظورت رو متوجه نشدم

منظورت درس تحقيق در عميلياته؟

نه عزيز.

ببين تحقيق در عمليات خودش تقريبا يه رشته شده ديگه.

من ميخوام راجع به همين بحث بشه كه آيا تحقيق در عمليات زيرمجموعه صنايع ميتونه باشه يا يه بحث فراتر از مهندسي صنايعه ؟ ؟ ؟ ؟

لینک به دیدگاه
خوب صنایع همونه دیگه

کار صنایع تحقیقاتی نیست مگه:ws52:

نه عزيزم.

تحقيق در عملياتي كه توي درسا ميخونيم و واسمون ميگن تنها يه گوشه خيلي نا چيزه.

روش فكر كن.

تحقيق كن.

مطلب جالبيه.

مهندسي صنايع و تحقيق در عمليات مرزشون كجا از هم جدا ميشه ؟

اصلا جدا ميشه ؟

يا حتي اصلا مرزي دارن ؟

لینک به دیدگاه

سلام

دوست عزیز با توجه به اینکه رشته مورد نظر شما هنوز جا نیفتاده -حداقل من تا اونجایی که اطلاع دارم اصلا مجوز تاسیس چنین رشته ای صادر نشده-ولی خود موضوع بسیار مهم وجاافتادنش موجب تغییرات بنیادینی درروش تحقیق وتفحص میشه

اما ایا زیرساختهای این موضوع رو داریم؟

فعلا رشته مهندسی صنایع علیرغم اینکه خوب معرفی نشده ولی جزو سه رشته سنگین دانشگاهی از نظر تعدد مباحث واهمیت موضوعاته

ایشالا که به مرور ذهنهای جویا بتونن فضا رو عوض کنن

لینک به دیدگاه

عزيزم اصلا بحث من رشته دانشگاهي نيست.

اين دو تا خيلي با هم در رابطن.

من ميخوام بحث كنيم ببينيم اصلا اينا فرقي دارن ؟

اصلا ارتباطشون كجاست ؟

حوزه كاري اين رشته ها كجا از هم جدا ميشه ؟

لینک به دیدگاه

از حضور بسيار ضعيف دوستان تالار مهندسي صنايع واقعا بهت زده شدم.

ميتونم بگم ....... .

و اما پاسخ سوال مطرح شده را ميتونم به صورت خلاصه به شكل ذيل بيان كنم :

تا اواخر سال 1940 توسعه مهندسي صنايع مبتني بر روشهاي سنتي بود كه توسط برخي مثل تيلور و ... بود.

بعد از جنگ جهاني دوم تحقيق در عمليات بيش از پيش مطرح شد چون در جنگ بسيار مفيد واقع شده بود.

ظهور تحقيق در عمليات نقطه عطفي در تحول روشهاي مهندسي صنايع بود كه نتيجه اوون توسعه روشهاي مقداري، اگوريتمهاي رياضي و .. بود.

از بحث دور نشيم.

تحقيق در عمليات و مهندسي صنايع از نظر تاريخي جدا هستند ولي فلسفه وجودي يكساني دارن.

فلسفه وجودي اين دو رشته ارائه راه حلهاي موثر و كارا براي مسائل مربوط به طراحي،تحليل و بازار يابي مي باشد !!!!

اما تفاوت اين دو حوزه تحليل نوع مدل هايي است كه استفاده ميكنن.

تحقيق در عمليات به شدت از روشهاي رياضي براي حل مسائل استفاده ميكنه اما مهندسي صنايع تابع روشهاي سيستماتيك ذهنيه.

البته امروزه روشهاي مهندسي صنايع هم از طريق فنون تحليلي كه مبتني بر مفاهيم رياضي كاربرديه صورت ميگيره.

و من الله توفيق:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

من هم فكر مي نم كه مهندسي صنايع بيشتر از روش هاي بهبود فرايند ها يا استاندارد سازي براي حل مسائل استفاده مي كند در حالي كه اگر بتوان تحقيق در عمليات را در مهندسي صنايع پياده كرده همان كاري كه در سالهاي اخير شاهد ان هستيم بيشترين تحلیل ،مبتنی بر مفاهیم ریاضی كاربردی صورت مي گيره

كه اين خود به منظرم كردن و سازماندهي صنايع كمك شاياني خواهد كرد.

موفق باشيد.

لینک به دیدگاه
از حضور بسيار ضعيف دوستان تالار مهندسي صنايع واقعا بهت زده شدم.

ميتونم بگم ....... .

و اما پاسخ سوال مطرح شده را ميتونم به صورت خلاصه به شكل ذيل بيان كنم :

تا اواخر سال 1940 توسعه مهندسي صنايع مبتني بر روشهاي سنتي بود كه توسط برخي مثل تيلور و ... بود.

بعد از جنگ جهاني دوم تحقيق در عمليات بيش از پيش مطرح شد چون در جنگ بسيار مفيد واقع شده بود.

ظهور تحقيق در عمليات نقطه عطفي در تحول روشهاي مهندسي صنايع بود كه نتيجه اوون توسعه روشهاي مقداري، اگوريتمهاي رياضي و .. بود.

از بحث دور نشيم.

تحقيق در عمليات و مهندسي صنايع از نظر تاريخي جدا هستند ولي فلسفه وجودي يكساني دارن.

فلسفه وجودي اين دو رشته ارائه راه حلهاي موثر و كارا براي مسائل مربوط به طراحي،تحليل و بازار يابي مي باشد !!!!

اما تفاوت اين دو حوزه تحليل نوع مدل هايي است كه استفاده ميكنن.

تحقيق در عمليات به شدت از روشهاي رياضي براي حل مسائل استفاده ميكنه اما مهندسي صنايع تابع روشهاي سيستماتيك ذهنيه.

البته امروزه روشهاي مهندسي صنايع هم از طريق فنون تحليلي كه مبتني بر مفاهيم رياضي كاربرديه صورت ميگيره.

و من الله توفيق

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

خواهش مي كنم زود نتيجه گيري نكنيد

با كمي اطلاع رساني دوستان همكارمان حتما در بحث شركت خواهند كرد:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 7 ماه بعد...

سلام.....

همان طور که میدونید دوتا درس کنترل پروژه و تحقیق در عملیات مهمترین درسهای مهندسی صنایع است

چون بوسیله ی تحقیق در عملیات می توانید مسائل را به مسائل کمی و قابل حل در بیاوریم و بوسیله کنترل پروژه می توانیم یک زمان بندی مناسب انجام بدیم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...