رفتن به مطلب

کتابچه مقررات منابع طبیعی

ارسال های توصیه شده

آشنایی با قوانین منابع طبیعی

مقدمه:

یسئلونک عن الانفال قل الانفال لله و الرسول فاتقوالله واصلحوا ذات بینکم و اطیعوا الله و رسوله ان کنتم مؤمنین.

در روایات معتبر از امام باقر و امام صادق چنین می خوانیم:

انها ما اخذ دارالحرب من غیر قتال کالذي انجلی عنها اهلها و هوالمسمی فیئاًو میراث من لا وارث له و قطائع الملوك اذا لم تکن

مغصوبه و الاجام و بطون الاودیه و الموت فانها لله و لرسوله و بعده لمن قام مقامه یصرفه حیث یشاء من مصالحه و مصالح عیاله :

(( انفال اموالی است که از دار الحرب بدون جنگ گرفته می شود و همچنین سرزمینی که اهلش آن را ترك کرده و ازآن

هجرت می کنند و آن ((فییء )) نامیده می شود و میراث کسی که وارثی نداشته باشد و سرزمین و اموالی که پادشاهان به این و

آن می بخشیدند در صورتی که صاحب آن شناخته نشود و بیشه زارها و جنگل ها و دره ها و سرزمین هاي موات که همه اینها از

آن خدا وپیامبر و بعد از او براي کسی است که قائم مقام اواست و او آن را در هر راه که مصلحت خویش و مصلحت مردمی که

تحت تکفل او هستند ببیند مصرف خواهد کرد.))

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...