رفتن به مطلب

soha1410

ارسال های توصیه شده

hsjhn

استاد سلام

میشه در مورد این کد ها و انواع مختلفش هم کمی توضیح بدید یعنی نحوه نوشتن کدها و استفاده شون رو هم بگید.:|

منظورم ساختار کلیشه یه برنامه خیلی ساده رو بنویسید که با جزئیاتش آشنا بشیم

لینک به دیدگاه
hsjhn

استاد سلام

میشه در مورد این کد ها و انواع مختلفش هم کمی توضیح بدید یعنی نحوه نوشتن کدها و استفاده شون رو هم بگید.:|

منظورم ساختار کلیشه یه برنامه خیلی ساده رو بنویسید که با جزئیاتش آشنا بشیم

علیک سلام.

من درست منظورتونو متوجه نمی شم.

ما در قدم اول اومدیم نحوه ی راه اندازی اکلیپس رو توضیح دادیم. و اولین برنامه ی پیش فرض رو که همون Hello World خود اندروید هست رو اجرا کردیم.

در مرحله ی بعد داریم کم کم با قسمت UI و ظاهر برنامه آشنا می شیم. گفتیم برای طراحی صفحات باید زبان xml نویسی رو یاد بگیریم.

بعد که تونستیم یه سری نوشته و عکس دکمه تو ظاهر بسازیم. می ریم سروقت کد بک گراند. اونجا تعیین می کنیم که اگه دکمه فشار داده شد چه عملیاتی باید انجام بشه. اون قسمت بر اساس زبان جاوا هست.

بازم اگه من منظورتونو متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید تا اطلاعات کامل تری رو بگم.:a030:

لینک به دیدگاه
علیک سلام.

من درست منظورتونو متوجه نمی شم.

ما در قدم اول اومدیم نحوه ی راه اندازی اکلیپس رو توضیح دادیم. و اولین برنامه ی پیش فرض رو که همون Hello World خود اندروید هست رو اجرا کردیم.

در مرحله ی بعد داریم کم کم با قسمت UI و ظاهر برنامه آشنا می شیم. گفتیم برای طراحی صفحات باید زبان xml نویسی رو یاد بگیریم.

بعد که تونستیم یه سری نوشته و عکس دکمه تو ظاهر بسازیم. می ریم سروقت کد بک گراند. اونجا تعیین می کنیم که اگه دکمه فشار داده شد چه عملیاتی باید انجام بشه. اون قسمت بر اساس زبان جاوا هست.

بازم اگه من منظورتونو متوجه نشدم بیشتر توضیح بدید تا اطلاعات کامل تری رو بگم.:a030:

همین روندی که پیش میرید خیلی خوبه آروم آروم با همه چی آشنا شیم.

پس نیاز هستش زبان برنامه نویسی جاوا رو هم یاد بگیریم؟ اینجا آموزش میدی یا خودمون باید یاد بگیریم؟:ws52:

لینک به دیدگاه
همین روندی که پیش میرید خیلی خوبه آروم آروم با همه چی آشنا شیم.

پس نیاز هستش زبان برنامه نویسی جاوا رو هم یاد بگیریم؟ اینجا آموزش میدی یا خودمون باید یاد بگیریم؟:ws52:

جاوا رو در حد نیاز آموزش می دیم . اما از نظر برنامه نویسی تمام زبان ها مثل هم هستند. یکم که یاد بگیرید متوجه میشید که فقط key word ها عوض شده است. که اونام تو بیشتر زبان ها یکسانه . به خاطر همینه که میگن زبان C یک زبان portable هست. یعنی کسی که C بلده تقریبا می تونه به سرعت تمام زبان ها رو یاد می گیره.

اما اگه به دنبال مفاهیم خیلی پیچیده تری هستید بهتره اونم یاد بگیرید. بهتره بیشتر اینجا بعد از یه حدی پرسش و پاسخ باشه تا آموزش صرف. یعنی همه اینجورین. یکم راه که افتاد باید خودتون کلنجار برید این تنها راهیه که می تونید برنامه نویسی یاد بگیرید. تا سر یه مسئله نیم ساعت درگیر کد نشید و کلافتون نکنه. پاسخش به حافظتون نمیشینه. شیرینی اجرای موفق بعد از درگیری چند ساعته است که برنامه نویس رو به جلو می کشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان .

این جلسه یه آموزش کوتاه داریم .تا حالا در مورد UI توضیحاتی دادیم.اما سوال اینه چطور میتونیم از این المان ها در جاوا استفاده کنیم .یعنی چطور به این لیبل ها و تصاویر و کلید ها اشاره کنیم ؟

پاسخ استفاده از ویژگی idهست .برای هر یک از المان ها که نیاز به دسترسی داریم کافیه بنویسیم

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

همان طور که گفتیم @ علامتی است که در اندروید معنی خاصی داره .عبارت بعد از @ به یه پوشه یا مجموعه اشاره می کنه.در این مثال عبارت بعد @ برابر است با id.یعنی داریم به شناسه ها و نام ها اشاره می کنیم . اما علامت +بین این دو بیان می کند ما نمی خواهیم به یک نشانگر موجود اشاره کنیم بلکه قرار است یک نشانگر جدید به این مجموعه اضافه کنیم .عبارت بعد / نام این نشانگر است . نکته ی مهم این است که نیاز است نام های موجود در یک صفحه یکتا باشند .اما در مورد صفحات متفاوت نیاز نیست . اما تجربه نشان داده بهتر است تمام نام ها یکتا باشد .مثلا اگر چندین کلید addمی خواهید تعریف کنید .بهتر است قبل از آن ها نام صفحه ی آن را بیاوریم. مثلا profile_add یا list_addو ... خلاصه نام گذاری با معنا بهترین راه برای خواندنی تر کردن کد است . از نام های طولانی نترسید .حتی اگر 50 کاراکتر باشد .چرا که شما قرار نیست آن را بنویسید .بلکه با فشردن ctrl+space از روی صفحه کلید منوی نام ها ظاهر می شود. و به راحتی می توان آن را انتخاب کرد .

این آموزش از روی گوشی بود .به خاطر مشکلات احتمالی معذرت می خوام .:a030:

لینک به دیدگاه

سلام

نمی دونم کی می خواهید شمام یکم کار کنید. خلاصه اگه شیوه ی تدریس رو نمی پسندید لا اقل بگید تا عوضش کنیم. از قدیم گفتن . مستمع صاحب سخن رو بر سر ذوق آورد.

این جلسه می خوام در مورد دکمه ها صحبت کنیم.

تو نرم افزار های اندروید حتما نیاز نیست که برای انجام یه کار از Button استفاده کنیم. بلکه هر چیزی حتی یه TextView ساده همه می تونه کار کلیک رو انجام بده. اما مشکلی که هست اینه که عکس العمل فشردن TextView با Button خیلی متفاوته. یعنی وقتی طرف یه نوشته رو لمس می کنه معمولا تغییری به صورت ذاتی در نوشته رخ نمی ده. اما در مورد دکمه ها این طور نیست.

بدون نیاز به کار خاصی . هر دکمه ای اگر فشرده بشه، شکل ظاهریش تغییر می کنه و کاربر متوجه میشه که دکمه فشرده شده.

در نتیجه شما می تونید از دکمه ها استفاده کنید و یا از نوشته ها و سایر المان ها استفاده کنید اما برای افزایش کاربر پسند بودن برنامه باید به صورت دستی یه سری انیمیشن یا حالت فشردگی و رها شدن دکمه رو بهش اضافه کنید.

تو این جلسه تگ Button رو بیشتر توضیح می دم.

هر جایی که خواستید یه دکمه داشته باشید کافیه اضافه کنید

این ساده ترین دکمه است. برای نمایش نوشته مقدار text رو تغییر می دید. همچنین چون می خواهید فشرده شدن اونو متوجه بشید حتما باید یه id براش در نظر بگیرید تا بعدا داخل کد جاوا ازش استفاده کنید و بهش ارجاع بدید.

بقیه ویژگی ها رو هم می تونید خودتون اضافه کنید. مثلا اندازه ی نوشته. رنگ نوشته. فاصله از المان کناری. پس زمینه دکمه و ….

در زیر چند نمونه دکمه به اضافه ی تصویرشون رو آوردم

jy8ctsf1lxtywybb8ogl.png

لینک به دیدگاه

[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]سلام . [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]خوب از امروز یکم در مورد جاوا صحبت کنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]اول اینکه برای کد زدن باید حتما داخل یک کلاس این کار رو انجام بدید. برای ساختن یه کلاس جدید کافیه از منوی فایل گزینه ی new رو انتخاب کنید و class رو انتخاب کنید.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]بعد از اینکه اسم کلاس رو انتخاب کردید finish رو بزنید.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica][CODE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]package com.habib.youtubedl;[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]public class saeed[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]{[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]}[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica][/CODE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]این ساختاره یه کلاسه که من اسمشو گذاشتم saeed.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]قسمت بالا کلمه ی package اومده. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]همون طور که گفتم شما می تونید کد ها تونو برای مدیریت بهتر داخل چند تا پکیج یا بسته تعریف کنید. اصلا مهم نیست. اسم این بسته همون اسم سه تکه ای بود که هنگام ساخت پروژه انتخاب کرده بودید. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]بعد کلمه ی public میاد . به این معنی که این کلاس برای همه در دسترس هست. اگر private بزارید از جاهای دیگه نمیشه بهش دسترسی داشت. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]بعدش کلمه ی class میاد .که داریم کلاس تعریف می کنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]پس از اون نام کلاس که تو قسمت قبلی انتخاب کردید.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]و در انتها محدوده ی کلاس رو تعریف می کنیم. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]این کلاس الان کاملا خالیه و هیچی توش نیست. برای اینکه بتونیم ازش استفاده کنیم باید یه سری تابع و متغیر بهش اضافه کنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]خوب خود جاوا یه سری کلاس داره که ما می تونیم ازش استفاده کنیم . یعنی بگیم این کلاسی که نوشتیم مثل فلان کلاس جاوا باشه. به این مسئله میگن ارث بری. یعنی کلاس ما هر چی که اون کلاس جاوا داره رو به ارث می بره. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]هدف ما اینه که صفحه ای که طراحی کردیم رو نمایش بدیم. برای این کار باید از کلاس Activity ارث بری کنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]کلمه ی کلیدی ارث بری extends هست. که بعدش اسم کلمه ی پدر رو می یاریم. تو این مثال به شکل زیر در میاد.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]package com.habib.youtubedl;[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]import android.app.Activity;[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]public class saeed extends Activity[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]همون طور که می بینید من کلاس خودمو از کلاس Activity ارث بری کردم. منتها جاوا آدرس تمام این کلاس ها رو نداره. به محض اینکه اسم کلاس رو بزنید. خود اکلیپس آدرس اونو میگه. آدرسش داخل پکیج android.app.Activity هست.کلمه ی کلیدی import اطلاعات این پکیج رو داخل رم میاره. به محل این فراخوانی توجه کنید که چطور قبل از تعریف کلاس آورده میشه. نه داخل کلاس.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]semi colon ها هم بعد از نام پکیج و فراخوانی کلاس مرجع مهمه.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]الان ما نیاز داریم که اون صفحه ای که طراحی کرده بودیم رو به این کلاس بچسبونیم تا نمایش بده.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]این کار رو باید داخل تابع مخصوصی انجام بدیم که داخل کلاس Activity تعریف شده است. یعنی ما این کلاس رو به ارث بردیم اما می خواهیم یکم تغییرش بدیم . تو زبان برنامه نویسی بهش میگن override کردن. مثل اینکه یه سری تنظیمات اولیه هست و شما یکم تغییرش می دین.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]برای این کار این تابع رو دقیقا به شکل زیر به داخل کلاس اضافه می کنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]فقط کافیه قسمتی از کلمه ی onCreate رو بنویسید و کلید ctrl + space رو بزنید تا خود اکلیپس به شما پیشنهاد بده . روی تابع مورد نظر enter بزنید تا تابع به صورت زیر به کلاس اضافه بشه.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica @override[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]protected void onCreate(Bundle savedInstanceState)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]// TODO Auto-generated method stub[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]super.onCreate(savedInstanceState);[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]کلمه ی @override به معنی اینه که این تابع واسه کلاس پدر هست و ما داریم بازنویسی می کنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]کلمه ی protected در کنار کلمات public و privateهست. به این سه کلمه modifier می گن به این معنی وضعیت دسترسی تابع یا کلاس یا متغیر رو برای دیگران مشخص می کنه. کابردش بین عمومی و خصوصی هست . با این تفاوت که برای بچه هاش عمومی هست ولی برای غریبه ها خصوصی.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]کلمه ی void به معنی پوچ بودن هست. هر تابعی که اجرا میشه باید مشخص بشه در انتها چه چیزی رو برمیگردونه. یه عدد ‌،‌یه نوشته یا هر چیز دیگه ای. اگه قراره چیزی بر نگردونه از کلمه ی void استفاده میشه. یعنی این تابع چیزی بر نمی گردونه.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]بعد اسم تابع اومده . یعنی هنگامی که این کلاس در حال ساخته شدنه این تابع به صورت خودکار اجرا میشه.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]بعد پرانتز میاد. داخل پرانتز ها تعدادی ورودی میاد. می تونه هم هیچ ورودی نداشته باشه. یعنی این خودش کارشو انجام میده . ممکن هم هست ورودی داشته باشه و بر اساس ورودی یه کاری انجام بده. ورودی به دو قسمت تقسیم میشه. اول نوع ورودی هست که در اینجا از نوع Bundle هست که کاری به کارش نداریم و بعدش با یه فاصله نام این ورودی میاد که بتونیم ازش داخل تابع استفاده کنیم. توجه داشته باشید که از این ورودی فقط داخل این تابع می تونید استفاده کنید نه جای دیگه.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]بعد محدوده ی تابع با آکولاد مشخص میشه. داخل تابع یه خط کد اجرا میشه که اصلا کاری به کارش داریم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]داخل برنامه نویسی یه چیزی هست به اسم کامنت . یعنی این خط کد برای خوانایی کد نوشته شده و اصلا اجرا نمیشه. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]کامنت ها بعد از // میاد . و همون طور که نشان داده شده به رنگ سبز هستن.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]حالا برای اینکه بگیم صفحه ای که طراحی کردیم رو نشون بده باید یه خط کد بزنیم.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]اونم اینه.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica][CODE][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica]setContentView(R.layout.activity_main[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica])[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica];[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica][/CODE][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]ما تابع setContentView رو صدا می زنیم تا تصویر صفحه رو عوض کنه و آدرس صفحه ای که طراحی کردیم رو به عنوان ورودی بهش می دیم. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]این آدرس عبارتست از [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica]R.layout.activity_main . یعنی از فولدر res ها و زیر فولدر layout صفحه ی activity_main رو به عنوان ورودی به این تابع بده. کار ما اینجا تمومه. به محض اینکه برنامه اجرا بشه. صفحه ای که طراحی کردیم نشون داده میشه.
البته یه کار کوچولو مونده .
اونم اینه که هر برنامه ی اندروید یه شناسنامه داره و شما باید دقیقا مشخص کنید که این برنامه از چه صفحاتی تشکیل شده . اگر این کارو نکنید برنامه هنگام نمایش اون صفحه به صورت ناخودآگاه بسته میشه یعنی force close میده.
برای اینکار از مرور گر پروژه در سمت چپ اکلیپس به انتهای لیست رفته و فایل AndroidManifest.xml رو باز کنید.
در قسمت پایین فایلی که باز میشه ۵ قسمت وجود داره که به صورت منو بار در زیر فایل نمایش داده میشه. این منو فایل ما رو به ۵ قسمت تقسیم کرده که عبارتند از manifest , Application, permission, instrumentation, androidmanidest.xml
گزینه ی آخر فایل رو به صورت نوشته نمایش میده. بقیه گزینه ها یه رابط کاربری از فایل آخری نمایش میده . کلا من با جنگولک بازی مخالفم و بیشتر دوست دارم به متن فایل دسترسی داشته باشم.
به این قسمت برید.
به انتهای فایل برید و درست قبل از اینکه سه تا تگ پایانی رو ببینید
[CODE]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica]</activity>[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica] </application>[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]</manifest>[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica][/CODE]
خط زیر رو بهش اضافه کنید تا شبیه کد زیر بشه.
[CODE]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=Helvetica] <activity android:name=".ClassName"/>
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]</activity>[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica] </application>[/FONT][/COLOR]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica]</manifest>[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Helvetica][/CODE]
اینجا ما میگیم داریم یه activity تعریف می کنیم که اسمش اینه. نقطه ی اول کار به این معنی هست که این کلاس داخل پکیج جاری هست. می تونید آدرس کامل پکیج رو بدید یعنی بنویسید.
[CODE]com.noandishaan.helloworld.ClassName[/CODE]
توجه کنید که تمام نام هایی که گذاشتم به عنوان نمونه است و شما باید بر اساس نام پکیج و کلاس خودتون اونو پر کنید.
حالا اگه برنامه رو اجرا کنید بدون هیچ مشکلی صفحه ای که طراحی کردید رو نمایش می ده.[/FONT][/COLOR]

لینک به دیدگاه
اگه توانایی گذاشتن فیلم رو داشته باشید فهم موضوع راحت تر و بهتره، تشکر

نمی دونم . یکم واسه هر دو طرف مشکل تر میشه.هم آپلود هم دانلود.بازم دوستان اگه همین نظرو دارن و دنبال می کنن .

یه نظر سنجی بزاریم ببینیم چند نفر هستن.

الان من اصلا نمی دونم دوستان چه زمینه هایی دارن. بعضی ها از رشته های دیگه اومدن. خوب این یکم کارو سخت تر می کنه.

لینک به دیدگاه
نمی دونم . یکم واسه هر دو طرف مشکل تر میشه.هم آپلود هم دانلود.بازم دوستان اگه همین نظرو دارن و دنبال می کنن .

یه نظر سنجی بزاریم ببینیم چند نفر هستن.

الان من اصلا نمی دونم دوستان چه زمینه هایی دارن. بعضی ها از رشته های دیگه اومدن. خوب این یکم کارو سخت تر می کنه.

درود.

آپلود فیلم شاید برای شما مشکل باشه اما اگه متونی که میذارید به همراه فیلم باشه یه آرشیو عالی از کارتون میشه و یه منبع عالی.

شما زحمت رومیکشید و تصویری هم باشه دیگه نور علی نور هستش.

نرم افزارهایی هستن با حجم پایین ضبط میکنن اگه خواستی فیلم بذاری از اونا استفاده کن.

ولی در کل تا حالا عالی بوده آموزشهات:a030:

لینک به دیدگاه

هرچند تاالان به دلیل ذیق وقت فرصت نکردم تو بحثا شرکت کنم ولی خیلی عالیه سعیدجان :a030:میدونم تاپیک آموزشی چقدر سخته :icon_pf (34):خیلی ممنون . در مورد اموزش تصویری هم گفته شد میتونی از

استفاده کنی که تو اینجا هم میشه لینکش رو گذاشت تا دوستان انلاین ببینین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

باشه چشم . من بررسی کردم دیدم مشکلی نیست. تو یکی دو روز آینده مطالبی که تو پست های قبلی داده بودم رو به صورت ویدیو براتون آماده می کنم و تو مرکز آموزش تصویری نواندیشان براتون آپلود می کنم. سعی می کنم با دو کیفیت براتون بزارم ۴۸۰و ۷۲۰ . :icon_gol:

لینک به دیدگاه
باشه چشم . من بررسی کردم دیدم مشکلی نیست. تو یکی دو روز آینده مطالبی که تو پست های قبلی داده بودم رو به صورت ویدیو براتون آماده می کنم و تو مرکز آموزش تصویری نواندیشان براتون آپلود می کنم. سعی می کنم با دو کیفیت براتون بزارم ۴۸۰و ۷۲۰ . :icon_gol:

ممنون مهندس حداکثر حجم تعیین شده برای هر فیلم 60 مگ هست فرمتهای قابل نمایش mp4 و flv هست نحوه ارسال فیلم هم اینجا گفته شده . :a030:

لینک به دیدگاه

خوب حالا حتما می پرسید اینا به چه دردی می خوره جواب اینه که به هیچ درد.:ws3: بالاخره باید مام یه ذره جو بدیم که کارمون درسته و الکی نیست .:w000: مگر نه هر کی از جاش بلند میشه میگه مام برنامه نویسیم.:vahidrk: مثل زنده یاد دکتر با اون متلبش.:ws47:

:w58:

مرحوم اون فلانته!!!!!(فلان: یکی از فامیل های نزدیک پدری!!!!:ws3:)

خوب جای منو خالی کردیااااااااااا

حاجی کد نویسیتیم فیکه!!!!!:ws3:

هی بهت میگم فیکه نخر گوش نمیدی که!!!!!!

با ما به از این باش....

خطاب به ایمان: هر چی از دهنش درومده به متلب گفته بعد تو اومدی لایک کردی؟؟؟؟؟:w000:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان:a030:

بالاخره خودمو متقاعد کردم که اولین آموزش اندروید رو به صورت تصویری بزارم روی مرکز تصویری انجمن .:icon_redface:

ببخشید دیگه اگه صدام گرفته یا توپق زدم:icon_pf (34): . بدون هر گونه فتوشاپی و ویرایشی آپلودش کردم:hanghead:

اولین آموزش تصویری من بود به خاطر همین یکم غیر حرفه ایه . اما بهتون قول می دم کم کم حداقل به بار علمی اش افزوده بشه.:ws3:

این

آموزشه . اما یه مشکلی داره .:banel_smiley_4: باید بزارید کامل لود بشه بعد شروع به پخش می کنه. :w16:امیدوارم تو قسمت های بعدی این مشکلم حل شه.:ws28:

لینک به دیدگاه

جلسه ی دوم هم در دسترس هست.:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

بخش اول

ff.html

بخش دوم

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...