رفتن به مطلب

گفتگوی به شدت صمیمانه بچه های مکانیک

ارسال های توصیه شده

من هر چی با زبون بی زبونی میگم قانع نمیشی مهندس.اگه کسی تجهیزات داشته باشه برات بزنه هر پره حداقل بین 100 تا 120 میلیون در میاد اگه طرف منصف باشه تازه پول نقشه و کد نویسی هم نگیره

خب میخوام ببینم دلیلش چیه...جنس مورد استفاده گرونه؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 585
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام..خیلی خوش اومدید...

این مواردی که مینویسم..نظر شخصی خود من هست و ممکن است شخص دیگری ردش کنه...

اول از همه میدونید بهتون چی رو توصیه میکنم...با خودتون خلوت کنید، ببینید تو زندگی دنبال چی هستید؟ هدفتون چیه؟چیا بهتون آرامش میده...جواب این سوالات رو که پیدا کردید، خیلی از پاسخ های دیگه رو هم میگیرید...ما بقیش هم به خدا توکل کنید و برید جلو..بارها دیدم و شنیدم...که اتفاقات شگفت انگیزی رخ داده.

ادامه تحصیل فایده داره یا نه؟ دنبال چه فایده ای ازش هستید؟ دید هر کسی فرق میکنه...یکی ذات دانش رو دوست داره، یکی میخواد کار بهتری پیدا کنه....یکی میخواد پز بده...یکی خانوادش اصرار دارن..یکی واسه فرار از سربازی...یکی میگه همه که دارن میخونن...ما هم پشت سرشون بریم...

شانس کار در تجربه و دانش هست...البته روابط هم هست ولی تجربه ای که خودم داشتم بدون رابطه هم میشه کار پیدا کرد.

اگر واقعا نیاز مند کار هستید...جاهای مرتبط رزومه ببرید...با مدیر منابع انسانی اش صحبت کنید..اصرار و پافشاری داشته باشید...مودبانه و پیگیر...صبر لازمه

ممنون از نظرت،همه اینام که گفتین درست ولی منظور من فقط کار بود و آینده کاری منم 29 سالمه ، کسی از دوستان هم رشته ای سرکار هست ؟؟

لینک به دیدگاه
خب میخوام ببینم دلیلش چیه...جنس مورد استفاده گرونه؟

جنس مواد که فک کنم خودش یه داستان غم انگیزی باشه چون جنس پره ها از کاپوزیت با یه لایه چینی ه.

کامپوزیتشم یا الیاف شیشه هست یا الیاف کربن(carbon epoxi or E-glaas300)

از چوب هم میسازن از نیکل الیاژی هم میسازن که به نسبت اندازه و وزن پره بستگی داره.

گرونی پروسه تولید به خاطر خم و منحنی های پیچیده سطح پره هستش و با توجه به اندازه ای که گفتی یه دستگاه خیلی عالی میخواد که تلورانس نداشته باشه(هر چی شاسی دستگاه بزرگتر باشه لرزش هم بیشتره)

و مهم ترین قسمت کد نویسی نقشه هستش که فک میکنم سخت ترین جای کار باشه

لینک به دیدگاه
ممنون از نظرت،همه اینام که گفتین درست ولی منظور من فقط کار بود و آینده کاری منم 29 سالمه ، کسی از دوستان هم رشته ای سرکار هست ؟؟

امیدوارم جسارت من رو ببخشید ولی بنظرم بهتره اولویت اولتون رو برای شغل بزارید و در کنارش اگر علاقه دارید تحصیل کنید. با لیسانس هم میشه یک کار مناسب پیدا کرد. فقط با هر مدرکی ابتدا باید یک توقع را پایین آورد تا بتوان تجربه کسب کرد.

جنس مواد که فک کنم خودش یه داستان غم انگیزی باشه چون جنس پره ها از کاپوزیت با یه لایه چینی ه.

کامپوزیتشم یا الیاف شیشه هست یا الیاف کربن(carbon epoxi or E-glaas300)

از چوب هم میسازن از نیکل الیاژی هم میسازن که به نسبت اندازه و وزن پره بستگی داره.

گرونی پروسه تولید به خاطر خم و منحنی های پیچیده سطح پره هستش و با توجه به اندازه ای که گفتی یه دستگاه خیلی عالی میخواد که تلورانس نداشته باشه(هر چی شاسی دستگاه بزرگتر باشه لرزش هم بیشتره)

و مهم ترین قسمت کد نویسی نقشه هستش که فک میکنم سخت ترین جای کار باشه

جنس مورد نظر چوب، کامپوزیت هم مشکلی نداره. فقط مگه میخوان چیکار کنن:w58: یک سری تغییر ابعاد در پره ها هست ولی دیگه چه خبره....خیلی دست بالا نگرفتید:ws52:

لینک به دیدگاه

با چوب ارزون تر میشه چون هم ابزار و هم موتور راحت تر کار میکنه ولی بیشتر هزینه بخاطر کد نویسیه .

ببین یه قطعه فلزی اندازه قوطی کبریت که تو خال بود و سرش پخ تیز خورده بود 3 تا سوراخ داشت اشنا برام تراشید 1,600,000 گرفت حالا خودت تخمین بزن دیگه.

حالا اگه واقعا قصد ساخت داری یه عکس بفرست قیمت دقیق در بیارم شاید من بالا گفته باشم

لینک به دیدگاه
با چوب ارزون تر میشه چون هم ابزار و هم موتور راحت تر کار میکنه ولی بیشتر هزینه بخاطر کد نویسیه .

ببین یه قطعه فلزی اندازه قوطی کبریت که تو خال بود و سرش پخ تیز خورده بود 3 تا سوراخ داشت اشنا برام تراشید 1,600,000 گرفت حالا خودت تخمین بزن دیگه.

حالا اگه واقعا قصد ساخت داری یه عکس بفرست قیمت دقیق در بیارم شاید من بالا گفته باشم

همین جا هم دستگاه سی ان سی هست هنوز باهاشون صحبت نکردم...یکم میخوام در موردش اطلاعات داشته باشم. .کدنویسیش چجوریه؟میشه در این مورد توضیح بدید؟

لینک به دیدگاه
همین جا هم دستگاه سی ان سی هست هنوز باهاشون صحبت نکردم...یکم میخوام در موردش اطلاعات داشته باشم. .کدنویسیش چجوریه؟میشه در این مورد توضیح بدید؟

همینجا دقیقا منظورت کجاست بگو منم بیام.:ws3:کد نویسی : حرکت های ابزار رو به صورت داده باید به سیستم بدی تا کارو برات بتراشه باید مختصات بدی منم هنوز دورشو نرفتم اطلاعاتم ازش کلییه .بهش میگن جی کد

اینم نمونش :

g codeنام زبان برنامه نویسی اکثر ماشین ابزارهای کنترل عددی (CNC) می‌باشد. این زبان برای اولین بار در آزمایشگاه سروومکانیزم دانشگاه MIT در سالهای ۱۹۵۰ میلادی تعریف و استفاده گردید.بعد از آن این زبان توسط انجمن‌های تجاری و غیر تجاری توسعه یافت و برای اولین بار در سال ۱۹۶۰ میلادی نسخه پایدار آن توسط اتحادیه صنایع الکترونیک ایالات متحده به کار گرفته شد. اخرین نسخه آن در فوریه ۱۹۸۰ میلادی با نام RS274D عرضه گردید.در اروپا نیز استاندارد ISO 6983، DIN 66025، PN-73M-55256، PN-93/M-55251 زبان برنامه نویسی ماشین‌ها را توصیف می‌کنند.G Code زبانی حروفی-عددی می‌باشد، که نحوه حرکت ابزارها و همچنین دیگر لوازم و ادوات ماشین نظیر باز یا بشته بودن مایع خنک کن، روشن یا خاموش بودن مکنده براده، باز یا بسته بودن درب دستگاه و … را کنترل می‌کند.با این زبان می‌توان حرکت‌های زیر را برای ابزار فراهم آورد:

• حرکت سریع به یک نقطه خواص
  • حرکت با پیشروی مشخص روی خط و روی قطاعی از دایره
  • تکرار یک سری از عملیات‌ها که مناسب برای سوراخ کاری، برش کاری، حدیده کاری و …. می‌باشد
  • تعیین مشخصاتی برای ابزار نظیر افست از مرجع

در صنعت به طور اعم و به طور اخص در حوزه ماشین ابزار برای برقراری ارتباط با ماشین های ان سی و سی ان سی از دستوراتی که با حرف جی انگلیسی شروع می شوند استفاده می کنند. این دستورات در بر گیرنده تمام فرامین حرکتی و تنظیمی می باشند که با کمک این دستورات که اصطلاحا جی کد نامیده می شوند می توان ماشین را کنترل و دستورات مورد نظر را اعمال کرد.

اولین پیاده سازی زبان های برنامه نویسی کنترل عددی

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
در آزمایشگاه دانشگاه MIT در اواخر سال ۱۹۵۰ انجام شد. در دهه های بعد، بسیاری از سازمانهای تجاری و غیر تجاری این پیاده سازی را انجام دادند که اغلب از جی کد در این پیاده سازی استفاده شد. نسخه اصلی استاندارد مورد استفاده در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه صنایع الکترونیک در اوایل ۱۹۶۰ حل و فصل شد و تجدید نظر نهائی در فوریه ۱۹۸۰به عنوان RS247D تصویب شد .

در کشورهای دیگر استاندارد ISO 6983 اغلب استفاده می شود اما در برخی از کشورهای اروپائی با استفاده از استانداردهای دیگر مثلا DIN66025 در آلمان استفاده می شود و PN-73M-55256 و PN-93/M-55251 در لهستان استفاده می شود.

امروزه در صنعت غالبا نقشه ها و طرح های مورد نظر در نرم افزار های CAD رسم شده و با استفاده از نرم افزار CAM می توان خروجی مورد نظر را داشت که این خروجی همان برنامه کنترل سی ان سی پروگرم شده با جی کد می باشد.

در زیر جدول دستور برنامه

لیست وار آمده است:

G-CODE-LIST.jpg

لینک به دیدگاه
همینجا دقیقا منظورت کجاست بگو منم بیام.:ws3:کد نویسی : حرکت های ابزار رو به صورت داده باید به سیستم بدی تا کارو برات بتراشه باید مختصات بدی منم هنوز دورشو نرفتم اطلاعاتم ازش کلییه .بهش میگن جی کد

اینم نمونش :

g codeنام زبان برنامه نویسی اکثر ماشین ابزارهای کنترل عددی (CNC) می‌باشد. این زبان برای اولین بار در آزمایشگاه سروومکانیزم دانشگاه MIT در سالهای ۱۹۵۰ میلادی تعریف و استفاده گردید.بعد از آن این زبان توسط انجمن‌های تجاری و غیر تجاری توسعه یافت و برای اولین بار در سال ۱۹۶۰ میلادی نسخه پایدار آن توسط اتحادیه صنایع الکترونیک ایالات متحده به کار گرفته شد. اخرین نسخه آن در فوریه ۱۹۸۰ میلادی با نام RS274D عرضه گردید.در اروپا نیز استاندارد ISO 6983، DIN 66025، PN-73M-55256، PN-93/M-55251 زبان برنامه نویسی ماشین‌ها را توصیف می‌کنند.G Code زبانی حروفی-عددی می‌باشد، که نحوه حرکت ابزارها و همچنین دیگر لوازم و ادوات ماشین نظیر باز یا بشته بودن مایع خنک کن، روشن یا خاموش بودن مکنده براده، باز یا بسته بودن درب دستگاه و … را کنترل می‌کند.با این زبان می‌توان حرکت‌های زیر را برای ابزار فراهم آورد:

• حرکت سریع به یک نقطه خواص
  • حرکت با پیشروی مشخص روی خط و روی قطاعی از دایره
  • تکرار یک سری از عملیات‌ها که مناسب برای سوراخ کاری، برش کاری، حدیده کاری و …. می‌باشد
  • تعیین مشخصاتی برای ابزار نظیر افست از مرجع

در صنعت به طور اعم و به طور اخص در حوزه ماشین ابزار برای برقراری ارتباط با ماشین های ان سی و سی ان سی از دستوراتی که با حرف جی انگلیسی شروع می شوند استفاده می کنند. این دستورات در بر گیرنده تمام فرامین حرکتی و تنظیمی می باشند که با کمک این دستورات که اصطلاحا جی کد نامیده می شوند می توان ماشین را کنترل و دستورات مورد نظر را اعمال کرد.

اولین پیاده سازی زبان های برنامه نویسی کنترل عددی

در آزمایشگاه دانشگاه MIT در اواخر سال ۱۹۵۰ انجام شد. در دهه های بعد، بسیاری از سازمانهای تجاری و غیر تجاری این پیاده سازی را انجام دادند که اغلب از جی کد در این پیاده سازی استفاده شد. نسخه اصلی استاندارد مورد استفاده در ایالات متحده آمریکا توسط اتحادیه صنایع الکترونیک در اوایل ۱۹۶۰ حل و فصل شد و تجدید نظر نهائی در فوریه ۱۹۸۰به عنوان RS247D تصویب شد .

در کشورهای دیگر استاندارد ISO 6983 اغلب استفاده می شود اما در برخی از کشورهای اروپائی با استفاده از استانداردهای دیگر مثلا DIN66025 در آلمان استفاده می شود و PN-73M-55256 و PN-93/M-55251 در لهستان استفاده می شود.

امروزه در صنعت غالبا نقشه ها و طرح های مورد نظر در نرم افزار های CAD رسم شده و با استفاده از نرم افزار CAM می توان خروجی مورد نظر را داشت که این خروجی همان برنامه کنترل سی ان سی پروگرم شده با جی کد می باشد.

در زیر جدول دستور برنامه

لیست وار آمده است:

در این متن گفته از کد میشه به دستگاه لینک شد..نظرتون در این مورد چیه؟

لینک به دیدگاه
nv,n

درود

مهندسی حرفه ای چیه؟:banel_smiley_4:

عکس لو رفته از شیخ آ سید ناصر یاتاقان در راه مکتب :whistle: در باب تدریس علوم خفیفه :ws28: برای مریدای کچلش

ناصر یک آمار میخوام از یک منطقه !!!سمت بوکان !! اونطرف ها رو بلدی ؟

فوری هم هستش میشناسی اونجاهارو ؟

10524622_837694412907479_3247261972549444520_n.jpg

لینک به دیدگاه

اول باید جی کد نویسی انجام بشه،خروجی که گرفتید صفر دستگاه رو تعریف کنید محورها رو در نظر بگیرید و کلی کارهای دیگه،میشه لینک شد ولی اون خودش در حد کدنویسیه:ws3:

کلا شانس کار با مدرک فوق بیشتره یا فرقی با مهندسی نداره

فرقی نداره!شاید برای فوق دیپلم کار بیشتر هم باشه!

مثال الان 200-300 میلیون پول داریم کجا سمایه گذاری کنیم که سودخوب و برگشت زود هنگامی داشته باشه طرحی تو دست و بالتون دارین؟؟؟

بانک!

این سرمایه در بازار کنونی ریسکی بیش نیس(البته اگه قصد کار ساخت و تولیدی باشه!)

قیمت تراش یک پره توربین مثلا با سی ان سی چقدر میشه؟ توجه داشته باشید که ابعاد پره ها در مقاطع تغییر میکنه

حدود 40 میلیون(البته جاهای مختلف و افراد مختلف فرق داره) - باید دنبال سی ان سی سه و نیم محور باشید.ضمن اینکه دقت بالا شرط هست

لینک به دیدگاه

مهندس حمید تقریبا کامل جواب داد ولی قیمت خوب داره من بیشتر قیمت دارم البته من تو سایز بزرگ گفتم.

حالا میخوای توربین بسازی؟

لینک به دیدگاه
اول باید جی کد نویسی انجام بشه،خروجی که گرفتید صفر دستگاه رو تعریف کنید محورها رو در نظر بگیرید و کلی کارهای دیگه،میشه لینک شد ولی اون خودش در حد کدنویسیه:ws3:

فرقی نداره!شاید برای فوق دیپلم کار بیشتر هم باشه!

بانک!

این سرمایه در بازار کنونی ریسکی بیش نیس(البته اگه قصد کار ساخت و تولیدی باشه!)

حدود 40 میلیون(البته جاهای مختلف و افراد مختلف فرق داره) - باید دنبال سی ان سی سه و نیم محور باشید.ضمن اینکه دقت بالا شرط هست

کد نویسی هم قلق داره...هر چیزی که بلد نیستیم سخت به نظر میاد وقتی یاد بگیریم دیگه سخت نیست...کد نویسیش رو هم چون اصولش رو نمیدونیم شاید بنظر سخت میاد...

با توجه به کاربردی که دستگاههای سی ان سی دارن یکم در مورد کد نویسیش بحث کنیم...چجوریه؟یک نمونه کدش رو میشه بزارید؟

مهندس حمید تقریبا کامل جواب داد ولی قیمت خوب داره من بیشتر قیمت دارم البته من تو سایز بزرگ گفتم.

حالا میخوای توربین بسازی؟

نه منظورم توان های کم بود...
لینک به دیدگاه
کد نویسی هم قلق داره...هر چیزی که بلد نیستیم سخت به نظر میاد وقتی یاد بگیریم دیگه سخت نیست...کد نویسیش رو هم چون اصولش رو نمیدونیم شاید بنظر سخت میاد...

با توجه به کاربردی که دستگاههای سی ان سی دارن یکم در مورد کد نویسیش بحث کنیم...چجوریه؟یک نمونه کدش رو میشه بزارید؟

سلام

من کدنویسی سی ان سی رو انجام دادم و تا حد کافی تسلط دارم بهش

g-code گرفتن هم کار کردم

باید از نرم افزارهای جانبی مثل مستر کم خروجی جی کد بگیرید

هر کدی فرق داره

شما یه موقع میخوای داخل یه بلوک رو خالی کنی 2 خط کد مینویسی میره

با توجه به هندسه شما کدنویسیش بسیار گستره و زیاد هست و باید توسط متخصص اینکار نوشته بشه،قطعا تا ساخت و تولید نخونده باشید ممکن نیست و بخواهید خودتون وارد بشید بعضا خطرناکه و خسارت وارد میکنه!یه چیز بگم بهتون بر نخوره اما برای اینکار باید خاکش رو خورده باشید،اصطلاحا میگن باید شاگردی کرده باشی و اپراتوری سی ان سی رو کرده باشی قبلا.

لینک به دیدگاه
سلام

g-code گرفتن هم کار کردم

هر کدی فرق داره

با توجه به هندسه شما کدنویسیش بسیار گستره و زیاد هست و باید توسط متخصص اینکار نوشته بشه،قطعا تا ساخت و تولید نخونده باشید ممکن نیست و بخواهید خودتون وارد بشید بعضا خطرناکه و خسارت وارد میکنه!یه چیز بگم بهتون بر نخوره اما برای اینکار باید خاکش رو خورده باشید،اصطلاحا میگن باید شاگردی کرده باشی و اپراتوری سی ان سی رو کرده باشی قبلا.

یک نمونه کدش رو میخوام ببینم...میشه اینجا بزارید:ws3:

لینک به دیدگاه

یک نمونه کدش رو میخوام ببینم...میشه اینجا بزارید:ws3:

این یه نمونه کد که دایره میندازه روی مکعب

لینک به دیدگاه
این یه نمونه کد که دایره میندازه روی مکعب

ممنون...پاسخ خودم رو گرفتم:icon_gol::w02:

لینک به دیدگاه
سلام

g-code گرفتن هم کار کردم

هر کدی فرق داره

این حرف حمید کاملا درسته

ببین برنامه نویسی یه سری کد هستش و مشخصه هر کدی چیکار میکنه اما تا وقتی ندونید چه ابزاری چه کارایی داره و برای روتراشی گود تراشی شیار تراشی پیچ تراشی و داخل تراشی چه ابزاری نیاز دارید نمیتونید برای دستگاه کد نویسی کنید.

اول باید اپراتور خوبی باشید بعد به مبحث کد نویسی وارد بشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...