رفتن به مطلب

چرا بددهنی و استفاده از الفاظ رکیک زیاد شده؟

Dreamy Girl

ارسال های توصیه شده

سلام

چرا فحش دادن و بددهنی کردن بخصوص بین جوون ها عادی شده؟ حتی به شوخی؟

بخصوص تو دنیای مجازی و شبکه های اجتماعی مردم هم دیگرو با الفاظ خیلی رکیک خطاب قرار میدن؟

به نظر شما چرا اخلاق کمرنگ شده؟

لینک به دیدگاه

یه چیزی رو که من میدونم اینه که متاسفانه برخی ها فکر میکنن وقتی از فرهنگ غربی استفاده کنن جذاب تر میشن! اگه دیده باشین توی فیلمای غربی اکثرا موقع صحبت های عادی شون فحش های زیادی رد و بدل میکنن... نمیگم خوبه یا بده! اما خب هرچی باشه فرهنگشونه!!! در صورتی که توی فرهنگ ما اصلا همچین چیزی جا نداره:banel_smiley_4:

دلیل دیگه ش هم میتونه یه جورایی شبیه به جذابیت و صلابت فردی باشه که البته اینم بگم فحش دادن صلابتی نداره اما خب برخی ها فکر میکنن چنانچه تو حرفاشون از فحش استفاده کنن جذبه ی بیشتری دارن!:w58:

اینا نظرات من بودن:w02:

لینک به دیدگاه
یه چیزی رو که من میدونم اینه که متاسفانه برخی ها فکر میکنن وقتی از فرهنگ غربی استفاده کنن جذاب تر میشن! اگه دیده باشین توی فیلمای غربی اکثرا موقع صحبت های عادی شون فحش های زیادی رد و بدل میکنن... نمیگم خوبه یا بده! اما خب هرچی باشه فرهنگشونه!!! در صورتی که توی فهنگ ما اصلا همچین چیزی جا نداره:banel_smiley_4:

دلیل دیگه ش هم میتونه یه جورایی شبیه به جذابیت و صلابت فردی باشه که البته اینم بگم فحش دادن صلابتی نداره اما خب برخی ها فکر میکنن چنانچه تو حرفاشون از فحش استفاده کنن جذبه ی بیشتری دارن!:w58:

:w16: :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظرمن فحش دادن ،بددهنی وتوهین اینامی توانندباهم فرق داشته باشند.

حالاینانظرات منه ومی توانه قلت باشه

فحش اینه که ازالفاظ رکیک استفاده کنیم که می تواندمنجربه دعواشودمثل بعضی هاکه توخیابان به هم -------------می گن که بعضی هام متعصفانه شوخیشون اینجوری که باپدرومادرهم کاردارند.(مثلا بعض مواقع می بینم افرادی که (نمی شه گفت واقعا روم نمی شه-حالاجالبه بدونیدماتوجایی هستیم که ایناروبگید(توهین ...)همه می خندند-چندسال پیش بای خودمن همپیشامدیاروشکرخوردحالامن چکارکردم؟)

توهین اینه که شخصی شخص دیگرراازنظرفکری یاجسمی یاهرچیزکوچک کند(درعامیانه عددی حساب نکنه) مثلا یکی حالانمی گم سلامت بخاطرهمچین مسایلی رفت :sad0:

بددهنی کسانی هستندکه زشت حرف می زنند مثل کسی که بجای نشستن بگه بتمرگ یابجای بچه بگه توله

البته همیه اینهایکجای باهم تداخل دارندکه آخرش دعوااست .کشتن.مرگ.قتل.خونریزی.بریدن سرهم دیگه چه کیفی داره.

درضمن باحرفهای Ali.Fatemi4کاملاموافقم.

اینارودیدیندتازه رفتندباشگاه بازو..ساختنداونم باامپول اکثراعاشق لات بازی وزورگوی وتوهین و..

وقتی سطح سوادمیادپایین اینجوری می شود

وقتی طرف مقابل آستانه صبرپایینی دارد.

وقتی جامعه یه جوری بیگی فرهنگ می گن بچه سوسول

وقتی کسی کسی رادرک نمی کند

وقتی بجای تذکردادن به خلافکارازش تشکرمی شود

لینک به دیدگاه

شما اول باید مشخص کنید بد دهنی چه ایرادی داره !

بحث فرهنگ هم در این مورد عجیب غریب هست چون نتیجه ی فرهنگ غرب و ایران رو راحت میشه مقایسه کرد و مشخص هست کی جلوتر هست:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام دوست عزیزموضوع خوبیه، اول بایدمعلوم کنیم فرق بین فحش وتوهین.

من فکر میکنم درسته توهین گسترده تر هست ولی این دوتا مفهوم با هم همپوشی دارن

یه چیزی رو که من میدونم اینه که متاسفانه برخی ها فکر میکنن وقتی از فرهنگ غربی استفاده کنن جذاب تر میشن! اگه دیده باشین توی فیلمای غربی اکثرا موقع صحبت های عادی شون فحش های زیادی رد و بدل میکنن... نمیگم خوبه یا بده! اما خب هرچی باشه فرهنگشونه!!! در صورتی که توی فرهنگ ما اصلا همچین چیزی جا نداره:banel_smiley_4:

دقیقا، تقلید های کورکورانه .. دقت کردین به جای اینکه از چیزهای خوب تقلید کنیم جنبه های بدشون رو تقلید میکنیم اونم با شدت بیشتر !!

به نظرمن فحش دادن ،بددهنی وتوهین اینامی توانندباهم فرق داشته باشند.

حالاینانظرات منه ومی توانه قلت باشه

فحش اینه که ازالفاظ رکیک استفاده کنیم که می تواندمنجربه دعواشودمثل بعضی هاکه توخیابان به هم -------------می گن که بعضی هام متعصفانه شوخیشون اینجوری که باپدرومادرهم کاردارند.(مثلا بعض مواقع می بینم افرادی که (نمی شه گفت واقعا روم نمی شه-حالاجالبه بدونیدماتوجایی هستیم که ایناروبگید(توهین ...)همه می خندند-چندسال پیش بای خودمن همپیشامدیاروشکرخوردحالامن چکارکردم؟)

توهین اینه که شخصی شخص دیگرراازنظرفکری یاجسمی یاهرچیزکوچک کند(درعامیانه عددی حساب نکنه) مثلا یکی حالانمی گم سلامت بخاطرهمچین مسایلی رفت :sad0:

بددهنی کسانی هستندکه زشت حرف می زنند مثل کسی که بجای نشستن بگه بتمرگ یابجای بچه بگه توله

البته همیه اینهایکجای باهم تداخل دارندکه آخرش دعوااست .کشتن.مرگ.قتل.خونریزی.بریدن سرهم دیگه چه کیفی داره.

درضمن باحرفهای Ali.Fatemi4کاملاموافقم.

اینارودیدیندتازه رفتندباشگاه بازو..ساختنداونم باامپول اکثراعاشق لات بازی وزورگوی وتوهین و..

وقتی سطح سوادمیادپایین اینجوری می شود

وقتی طرف مقابل آستانه صبرپایینی دارد.

وقتی جامعه یه جوری بیگی فرهنگ می گن بچه سوسول

وقتی کسی کسی رادرک نمی کند

وقتی بجای تذکردادن به خلافکارازش تشکرمی شود

مثلا همین حملات به پیچ افراد مشهور مثل مسی و ... کلی ایرانی میریزن و بدترین و زشت ترین حرفا رو تایپ میکنن،

یا من تو اینستاگرام میبینم چندتا کاربر به خاطر نظرات متفاوت همدیگرو به رگبار فحش های رکیک میبندن

درسته ،در بین افراد کم سواد و نوجوون ها بیشتر دیده میشه این موضوع ولی چرا؟ آیا به خاطر تربیت غلطه ؟

چرا بی ارزشی داره ارزش میشه تو جامعه ما؟

شما اول باید مشخص کنید بد دهنی چه ایرادی داره !

بحث فرهنگ هم در این مورد عجیب غریب هست چون نتیجه ی فرهنگ غرب و ایران رو راحت میشه مقایسه کرد و مشخص هست کی جلوتر هست:ws38:

ایراد بددهنی از بین رفتن حرمت ها، خورد کردن شخصیت طرف مقابل و بی ارزش کردنش، این که تبدیل به عادت میشه بددهنی

کتاب خلقیات ما ایرانیان جمالزاده رو اگر بخونین یه جا نوشته خارجی ها هم ممکنه اخلاق بدی داشته باشن ولی شدتش خیلی کمتر از ما ایرانی هاست

این که توفیلم ها فحاشی رو نشون میدن دلیل نیست که خارجی ها آدمای بددهنی هستن، اتفاقا در زندگی واقعی خیلی هم محترمانه رفتار میکنن

نقل قولی از کتاب خلقیات ما ایرانیان :

"ممکن است بعضی هم وطنان ما بگویند اگر ما ایرانیان واقعا بدین درجه گرفتار فساد و سوءاخلاق هستیم پس چرا خودمان درک نمیکنیم و متوجه آن نیستیم.

جوابی که می توان به این سوال داد این است که سوءاخلاق حکم سیروپیاز را دارد که چه بسا خوردنش گوارا و دلپذیر است

ولی بعدا بوی ناخوش و ناهنجار آن دنیا را می گیرد و محیط را بدبو می سازد و جمعی را ناراحت می سازد

و تنها کسانی ازاین کیفیت ناگوار بی خبر و غافل می مانند که خودشان آن سیر و پیاز را خورده باشند. "

لینک به دیدگاه

چون برا خودمون حرمت قائل نیستیم و همینطور برای اجتماع

یکم هم ادبیات گویشی کوچه بازاری مد شده متاسفانه

همون دوران جاهلیت قبل بود ... مثلا زبانن لوطی گری الانم همونه ولی خیلی بدتر نمی دونم از فقر فرهنگی هستش یا نداشتن اعتماد به خود و خود بالاتر بینی کاذب که به خودمون حق میدیم دیگرون رو کوچیک بشماریم و با الفاظ رکیک و توهین مثلا پشت اون قایم بشیم ....

لینک به دیدگاه

شایداینیوکه می گم ربطی نداشه باشددیدیدتوبعضی ازفیلمهای خارجی سیگارتعارف می کنندبه هم بعضی ازایرانی هاهم اینکاررامی کنندمثلایکی دوست خودم !حالااصلافکرنمی کننداینکاریعنی چی؟مگرهمه بایدیه جورباشن ؟بله اوناجهان اولند خب این دلیل هرکاری می کننددرست باشه !

یکی بوددم ازخارجیها میزدهی ایناراتوسرماایرانیهامیزدمنم شاکی مواظب بودم یه سوتی بده یه روزدیدم دستمال کاغذیشو انداخت توجوب همونجاگذاشتم توکاسش گفتم توکه هی دمز خارجی میزنی می گی فرهنگ دارند چرادستمالتو انداختی توجوب گفت اینجاایرانها گفتم خب توفرهنگ رارعایت کن توکه می گی من خیلی فرهنگ دارم:whistles:

لینک به دیدگاه

داشتم رد میشدم گفتم یه مورد رو بگم و برم:|

اون چیزی که در فیلم ها میبینید لزوما" فرهنگ مردم امه غرب نیست و خیلی از این موارد رو در فیلمها میارن در حالیکه جامعه اونجا قبولش نداره.

هیچ وقت سینما رو به عنوان فرهنگ عامه مردم ندونید نمونه ش سینمای ایران.

بازیگرها تو تلویزیون همه محجبه اما در زندگی عادیشون مثل بقیه مردم.

عامه مردم نوع رفتارشون پوششون و خیلی از خصوصیات دیگه با چیزی که در سینمای ما به نمایش گذاشته میشه فرق داره.

لینک به دیدگاه
شایداینیوکه می گم ربطی نداشه باشددیدیدتوبعضی ازفیلمهای خارجی سیگارتعارف می کنندبه هم بعضی ازایرانی هاهم اینکاررامی کنندمثلایکی دوست خودم !حالااصلافکرنمی کننداینکاریعنی چی؟مگرهمه بایدیه جورباشن ؟بله اوناجهان اولند خب این دلیل هرکاری می کننددرست باشه !

یکی بوددم ازخارجیها میزدهی ایناراتوسرماایرانیهامیزدمنم شاکی مواظب بودم یه سوتی بده یه روزدیدم دستمال کاغذیشو انداخت توجوب همونجاگذاشتم توکاسش گفتم توکه هی دمز خارجی میزنی می گی فرهنگ دارند چرادستمالتو انداختی توجوب گفت اینجاایرانها گفتم خب توفرهنگ رارعایت کن توکه می گی من خیلی فرهنگ دارم:whistles:

یکی از اساتیدمون تعریف کرد دوستی تو خارج از کشور بسته خوراکیش رو میندازه زمین، یه رهگذر میاد دستشو میگیره میگه آشغالتو بردار بنداز تو سطل زباله

بعدش میگه ایرانی هستی نه! اونم میگه آره تو از کجا فهمیدی؟ طرف میگه فقط ایرانی ها اینجا اینکارو میکنن sigh.gif

لینک به دیدگاه
یکی از اساتیدمون تعریف کرد دوستی تو خارج از کشور بسته خوراکیش رو میندازه زمین، یه رهگذر میاد دستشو میگیره میگه آشغالتو بردار بنداز تو سطل زباله

بعدش میگه ایرانی هستی نه! اونم میگه آره تو از کجا فهمیدی؟ طرف میگه فقط ایرانی ها اینجا اینکارو میکنن sigh.gif

دست دردنکنه یعنی زدی همه ایرانو فرهنگ نداشتشونو(اشتباه تایپی بودداشتشونو)زدی نابودکردی!

ولی متعصفانه درسته واینی که می گیدحقیقته مابرعکس اونی که تلوزیون ورادیومیگه مردمانی بافرهنگ نداریم (اینهاهمش بااین حرفامردمودارن بادمی کنندومردمم بدبختی متوجه(می شدمن بگم نمی فهمند ولی ..) نیستند).

البته به نظرمن دریک زمانی داشتیم خوب می شدیم ولی الان بازرهاکردیم

لینک به دیدگاه

البته خیلی ها تبدیل شده به فحش, الن به یکی میگی مهندس یا دکتر همون منظور رو داره که خیلی حرف های دیگه نداره

البته این هم شوخی هست, من خودم خیلی بد صحبت میکنم, اما نه با همه, دوستامم طوری هستن که اینجوری راحت ترن

نه اینکه از فرهنگ غربی باشه, دقت کنین خیلی قدیم تر هم همین مدل صحبت بوده, یه جورایی احساس میکنی به طرف نزدیک تری

البته این نظر منه

لینک به دیدگاه
چون برا خودمون حرمت قائل نیستیم و همینطور برای اجتماع

برای خودمون درست تره چون هرعملی یه عکس العملی داره

یکم هم ادبیات گویشی کوچه بازاری مد شده متاسفانه

همون دوران جاهلیت قبل بود ... مثلا زبانن لوطی گری الانم همونه ولی خیلی بدتر نمی دونم از فقر فرهنگی هستش یا نداشتن اعتماد به خود و خود بالاتر بینی کاذب که به خودمون حق میدیم دیگرون رو کوچیک بشماریم و با الفاظ رکیک و توهین مثلا پشت اون قایم بشیم ....

درسته،همین خودم متعصفانه قبلا درحرف زدن مثلاآروم حرف میزدم سعی میکردم چطوری بگم باکلاس حرف بزنم خب یبارمی دونیدچی شدرفتم بازارامدم کلاس بزارم اونم برای چه کسانی:icon_razz: گفت حالااینهمه حرف زدی اینوبگی منومیگی می خواستم خودموبکوشم:ws27:

یاالان یادگرفتم بخوای حرمت داشته باشی بجای بله بایدبگی آراره داداش یابجای اینگه بگی این عکس رادیدی بگی داداش این عکسودیدی(نمی شه بقیش راگفت) یابجای آرام حرف زدن بلندحرف بزنی باتندی به یاروتکه بندازی یاتوحرفات کلماتی مثل -----------تو---------:icon_pf (34):ولش کن خودتون ماشاالله بلدین.

نقطه عطف فرهنگ ایران مولوی

لینک به دیدگاه

میگن لباس انسان نشونه شخصیتشه که خب تا حدود زیادی درسته

صحبت کردن هم همینطور

به نظر من کسی که عفت کلام نداره کلا شخصیت جالبی هم نمیتونه داشته باشه

حالا این طرز حرف زدن از هر چیزی که برگرفته شده باشه نه تنها نشونه شخصیت نیست بلکه کاملا برعکس(بعضی دوستان اشاره کردن که با این طرز حرف زدن مثلا طرف میخواد خودی نشون بدهw58.gif )

لینک به دیدگاه

کلا از آدمایی که از الفاظ رکیک استفاده میکنن یا از 10 کلمه ای که میگن 5تاش فحشه خوشم نمیاد و خودشونم میدونن جلو من نباید چرت و پرت بگن اگه میخوان صمیمی بشن درست حسابی حرف بزنن فحش دادن کجاش صمیمیته اینقدرم نگید پسرا بینشون فقط فحش میدن یا خوششون میاد چون کاملا صدق نمیکنه بعضیا اینجورین فقط نه همه شون

لینک به دیدگاه
داشتم رد میشدم گفتم یه مورد رو بگم و برم:|

اون چیزی که در فیلم ها میبینید لزوما" فرهنگ مردم امه غرب نیست و خیلی از این موارد رو در فیلمها میارن در حالیکه جامعه اونجا قبولش نداره.

هیچ وقت سینما رو به عنوان فرهنگ عامه مردم ندونید نمونه ش سینمای ایران.

بازیگرها تو تلویزیون همه محجبه اما در زندگی عادیشون مثل بقیه مردم.

عامه مردم نوع رفتارشون پوششون و خیلی از خصوصیات دیگه با چیزی که در سینمای ما به نمایش گذاشته میشه فرق داره.

قابل تأمل بود . مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نظر منم مثلا میخوان نشون بدن که چقد صمیمی ان با هم :banel_smiley_4:

ولی فک نکنم به خاطر این باشه. دست خودشون نیست چونکه: از کوزه همان برون تراود که در اوست

جلو ی افراد غریبه هم شاید یکی دو جلسه دووم بیارن که مبادی آداب حرف بزنن ولی نهایتا به اصلشون برمیگردن

لینک به دیدگاه

به نظر من دست های پشت پرده رو که بزاریم کنار یکی از دلایلش درک پایین و بعد نداشتن کنترل و افراط عامه مردمه که عاملش میتونه یک شخص سوم حقیقی یا حقوقی باشه :) اکثر اینایی که بد دهان هستن اول پشت سر شخص یا سازمان یا نهادی بد دهانی میکردن طوری که براشون طبیعی میشه و تو مرحله بعد به خودشون و جمع خودمونیشون میرسه..

البته نظر و تجربه شخصیم بود..

لینک به دیدگاه

بعضی ها فکر می کنند با فحاشی و به کار بردن کلمات زیر شکمی و......با حال میشوند.

تو جمع دوستان بهتر پذیرفته میشوند .(البته واقعیتی وجود داره که در جمع دوستان بی فرهنگی مثل خودشون بهتر پذیرفته خواهند شد)

نشانه ای از بزرگ شدن می دونند (مثل بعضی از افراد که سیگار می کشند)

و.........

100درصد جکهای رکیک و فیلمها و سریالهای هالیوودی بی تاثیر نیست و فحاشی را به مرور عادی جلوه میده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...