رفتن به مطلب

چرا بددهنی و استفاده از الفاظ رکیک زیاد شده؟

Dreamy Girl

ارسال های توصیه شده

به نظر منم مثلا میخوان نشون بدن که چقد صمیمی ان با هم :banel_smiley_4:

ولی فک نکنم به خاطر این باشه. دست خودشون نیست چونکه: از کوزه همان برون تراود که در اوست

جلو ی افراد غریبه هم شاید یکی دو جلسه دووم بیارن که مبادی آداب حرف بزنن ولی نهایتا به اصلشون برمیگردن

دقیقا همینجوریه میخوان صمیمیتشونو نشون بدن متاسفانه.......من محله ای رو میشناسم که اوج رفاقتشونو با فحشای رکیک بهم نشون میدن.....

ینی اگه بخوای صمیمیتشونو بدونی باید به فحشای که بهم میدن بفصمی چقد باهم صمیمی هستنsigh.gif

لینک به دیدگاه

ایراد بددهنی از بین رفتن حرمت ها، خورد کردن شخصیت طرف مقابل و بی ارزش کردنش، این که تبدیل به عادت میشه بددهنی

کتاب خلقیات ما ایرانیان جمالزاده رو اگر بخونین یه جا نوشته خارجی ها هم ممکنه اخلاق بدی داشته باشن ولی شدتش خیلی کمتر از ما ایرانی هاست

این که توفیلم ها فحاشی رو نشون میدن دلیل نیست که خارجی ها آدمای بددهنی هستن، اتفاقا در زندگی واقعی خیلی هم محترمانه رفتار میکنن

نقل قولی از کتاب خلقیات ما ایرانیان :

"ممکن است بعضی هم وطنان ما بگویند اگر ما ایرانیان واقعا بدین درجه گرفتار فساد و سوءاخلاق هستیم پس چرا خودمان درک نمیکنیم و متوجه آن نیستیم.

جوابی که می توان به این سوال داد این است که سوءاخلاق حکم سیروپیاز را دارد که چه بسا خوردنش گوارا و دلپذیر است

ولی بعدا بوی ناخوش و ناهنجار آن دنیا را می گیرد و محیط را بدبو می سازد و جمعی را ناراحت می سازد

و تنها کسانی ازاین کیفیت ناگوار بی خبر و غافل می مانند که خودشان آن سیر و پیاز را خورده باشند. "

از اطلاعاتی که دادید لذت بردم نمیدونستم همچین کتابی هم هست. از همون محمد علی جمالزاده معروفه؟؟؟

چون برا خودمون حرمت قائل نیستیم و همینطور برای اجتماع

یکم هم ادبیات گویشی کوچه بازاری مد شده متاسفانه

همون دوران جاهلیت قبل بود ... مثلا زبانن لوطی گری الانم همونه ولی خیلی بدتر نمی دونم از فقر فرهنگی هستش یا نداشتن اعتماد به خود و خود بالاتر بینی کاذب که به خودمون حق میدیم دیگرون رو کوچیک بشماریم و با الفاظ رکیک و توهین مثلا پشت اون قایم بشیم ....

یک یک!!!! مثل همیشه!!!!کاملا موافقم :a030:

تاثیر بعضی از حرفا رو هم که در نظر بگیرید میبینید داره عادی میشه و این یه قانونه که شما تا یه چیزی رو اول زیاد نشنیده باشید براتون عادی نمیشه...اول باید بشنوید بعد که شنیدید یکی دوبار استفاده کنید و بعد وارد فاز عادی شدن میشه... حالا برا جامعه ما از کجا شرو شده؟؟؟ از اینجا:

فرهنگ بی ادبی و شکستن قبح اون بخوایم یا نخوایم از شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی شدت گرفته و این شدت روز به روز داره زیاد میشه و امر بد دهنی رو داره عادی میکنه... قبلنا یکی از جمع پسرا که بد دهن بود خودش رعایت میکرد که تو خیابون حرف زدن و زن و بچه و بزرگتر رد شدن یعنی چی؟برا همین من اینجای حرف شما رو اصلاح میکنم و میگم دم لوطی های قدیم بازم گرم که حرمت بزرگ کوچیکی و زن و بچه رد شدن حالیشون بود..... الان فضا مجازی شده و گاله های بد دهن ها هم باز:banel_smiley_4:

داشتم رد میشدم گفتم یه مورد رو بگم و برم:|

اون چیزی که در فیلم ها میبینید لزوما" فرهنگ مردم امه غرب نیست و خیلی از این موارد رو در فیلمها میارن در حالیکه جامعه اونجا قبولش نداره.

هیچ وقت سینما رو به عنوان فرهنگ عامه مردم ندونید نمونه ش سینمای ایران.

بازیگرها تو تلویزیون همه محجبه اما در زندگی عادیشون مثل بقیه مردم.

عامه مردم نوع رفتارشون پوششون و خیلی از خصوصیات دیگه با چیزی که در سینمای ما به نمایش گذاشته میشه فرق داره.

درسته متاسفانه....شما از داخلیاش گفتید آقا ناصر اما منم میگم در مورد خارجی هاش هم این درست نیست. سینما یه سیاست و یه تجارت بزرگه...شناخت سینمای جهان به چندین سال مطالعه نیاز داره که در سطح سواد من و امثال من نیست چون فکر پشت هر دیالوگ خوابیده.....چون هر کدوم یه ژانری داره...یکی افسانه ای یکی ماجراجویی یکی تخیلی یکی فانتزی یکی کمدی و یکی اجتماعی و....اینا هر کدوم با یه درصد مشخصی با فرهنگ کشور سازنده گره خوردن و باید خیلی روشون فکر کرد که اینی سکانسی که مثلا من دیدم از فرهنگشون نشات میگیره یا نه خواسته یه فرهنگ رو تبلیغ کنه و یا اصن شکمی بوده و برای خنده بوده....این اصلا درست نیست که مثلا من یه سریال طنز ببینم بعد بگم خارجی ها تو دانشگاهاشون هم مثلا استاد رو با تخم مرغ میزنن و بهش فحش خواهر و مادر میدن!!!! خیلی احمقانه اس اگه رو چهار تا دیالوگ رکیک بخوایم تحلیل فرهنگ کنیم:w16:

لینک به دیدگاه
از اطلاعاتی که دادید لذت بردم نمیدونستم همچین کتابی هم هست. از همون محمد علی جمالزاده معروفه؟؟؟

خواهش میکنم، بله از ایشونه

لینک به دیدگاه

فحش چه معمولی و چه رکیک در وتقع دلنشین و جذاب نیست و بده, اما لحن گفتن خیلی فرق داره, خیلی وقت ها دیدم و شنیدم, شما هم دیدن, درسته این مساله تو خانمها رایج نیست اما تو آقایون چرا, شاید این نوع لحن خیلی جسورانه باشه, اما باعث میشه خیلی وقتها با دوستات بتونی راحت درد دل کنی, البته نه همشون, خیلی ها هم فحش شده ورد زبونشون, یعنی در حالت عادی تمام جملاتوشن با فحش شروع میشه که این خیلی بده.

لینک به دیدگاه

صادق هدایت - نویسنده نام دار ایرانی – می گوید:

«فحش، یکی از اصول ایجاد تعادل در آدمیزاد است.

اگر فحش نباشد آدم دق می کند!

از تعداد و نوع فحش در هر زبانی می شود از اوضاع مردمی که در یک ناحیه زندگی می کنند سردرآورد

و رابطه بین آنها را کشف کرد.

زبان فارسی اگر هیچ نداشته باشد فحش آبدار زیاد دارد.

ما که بر سر این ثروت عظیم نشسته ایم چرا ولخرجی نکنیم؟

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...