رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 69
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

این خوب یا بد؟؟:ws3:

سر مرز چی؟!:sad0:

خوب یا بد نسبی مهندس.

اصلا هدف این نیست ک بگیم فلان بیماری رو داریم. هدف اینکه اثر پارادایم ها رو درک کنیم و موقع قضاوت بیشتر از قبل حواسمون باشه.

قاعدتا شما نسبت ب کسی ک در اولین نگاه لینک3 هر دو چهره رو میبینه باید موقع قضاوت احتیاط بیشتری ب خرج بدی :w16: و مژده اینکه این قابلیت رو میشه رشد داد.:icon_gol:

ک در نهایت این تاپیک این هدف رو داره ک ما رشد کنیم و شخصیتی ک من اسمش رو می زارم کل نگر جزءدان رو گسترش بدیم. اگر عمری باشد

فکر کنم این موضوع هم به بحث مربوط میشه:

بالاخره این لباس چه رنگی است، آبی-مشکی یا سفید-طلایی؟

مرسی :icon_gol:

از لحاظ کلیت موضوعی ک دنبال می کنم، اینکه شناخت باگ های ذهن رو داشته باشیم؛ مربوط میشه.

من چی مهندس.....:ws3:

اینکه من جواب میدم ی وقت سو تفاهم نشه. من اصلا هیچ وقت در مقام جواب دهنده نیستم :w16:

صرفا چون مخاطب قرار میگیرم ب حکم ادب جواب میدم:icon_gol:

کلیت جواب شما هم مث حواب ک ب مهدی دادم دیگه.

اگر هر دو تشخیص دادین قاعدتا پختگی بیشتری در قضاوت دارین تا کسی ک یکی رو تشخیص داده.

داخل پرانتز بگم ک این فقط یک نمونه کوچیک ه و مطلق نیست ک راه بیفتیم با ی عکس بگیم کی پخته است کی خامه :ws3:

ولی من واقعا از تعداد کم شرکت کننده ها در عجب ام. چطور میشه یک انسان مشتاق ب دونستن معایب خودش نباشه :ws38: ب خدا منم میرم سرکار. منم گیر وام ام :banel_smiley_4: ولی زندگی فراتره ... بیخال.

اگر خدا بخواد ادامه دارد...

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
خوب. تقریبا 95 درصد نفرات لینک دوم رو دیدن!!!

حالا ازتون سوال می پرسم. بگین تو این تصویر چی میبنین؟

دقت کنید ک ذهنتون، جوابهای بقیه رو نادیده بگیرین؛ صرفا با نگاه سریع و خوداتکا بگین ک چی هست.

سلام

آقا من یه پیرمرد سیبلوی خوابیده با قب قب (درسته یا غلط نمیدونم) و یه پر تو دهنش دیدم:ws3:

بعلاوه یه پیر زن

تحلیلش چی میشه؟:ws3:

لینک به دیدگاه
سلام

آقا من یه پیرمرد سیبلوی خوابیده با قب قب (درسته یا غلط نمیدونم) و یه پر تو دهنش دیدم:ws3:

بعلاوه یه پیر زن

تحلیلش چی میشه؟:ws3:

:banel_smiley_4:

مکانیک ی دیگه. هیچی، این تست ها رو تو جواب نمیده حمید :ws3:

لینک به دیدگاه
:banel_smiley_4:

مکانیک ی دیگه. هیچی، این تست ها رو تو جواب نمیده حمید :ws3:

خو دیگه من دیدم با همتون میفرقه هاهاهاهاهاهاها :w02:

برو دیدی که تستتو باطل کردم بندازش دور:w02:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

این واقعیت که ما با ذهن می بینیم و پشم تنها یک وسیله اولیه در برابر ذهن هست؛ شاید خیلی درک نشه.

به چشم ها نمیشه اعتماد کرد!

کدوم یکی قد بلند تره؟

ب نظرم بهتره برای جلوگیری از "سو دهی" جواب ها رو پ خ کنید.

images?q=tbn:ANd9GcTmE6A2YdGzxvUV9kEl7mJddDlAGNNPcFP9dbpG5b9VTY6ml5_t

لینک به دیدگاه
این واقعیت که ما با ذهن می بینیم و پشم تنها یک وسیله اولیه در برابر ذهن هست؛ شاید خیلی درک نشه.

به چشم ها نمیشه اعتماد کرد!

کدوم یکی قد بلند تره؟

ب نظرم بهتره برای جلوگیری از "سو دهی" جواب ها رو پ خ کنید.

images?q=tbn:ANd9GcTmE6A2YdGzxvUV9kEl7mJddDlAGNNPcFP9dbpG5b9VTY6ml5_t

o

این بار، نمی دونم ب قول محمد چون کسی ندید استقبال کم بود یا کلا کسی بود ک بخاد ب چالش کشیده بشه :ws52:

به هر صورت،seyed mehdi hoseyni جوابش کاملا درست بود و محمد هم اشاره هایی به جواب داشت. تنها دو نفر!

چشم، این یک وسیله است. هرچیز که وسیله است شاید ب قول قمشه ای (دیوایس) باشه. دیوایس ک ب معنی فریب هم هست. و خوب باز پرجم "مکانیک" بالاست ک"علم الحیل" بوده.

دلیل دیگه ای ک واقعا واقعا، چرا نمیشه به چشم اعتماد صد در صد کرد.(داخل برانتز بگم ک این در واقع عدم اعتماد ب مغز هستا! چون همونطور ک میدونین، مغز بیننده است)

بگذریم.

[h=3]

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
[/h]پاسخ سواله که چرا هر دو هم قد هستن. اما ما تصور میکنیم مرد قد کوتاه تری داره.

اما یک اوهام دیگه هم به اسم Hollow face illusion

همین طور، ویدو زیر یک اوهام سوم به نام Peripheral vision[h=3]your Peripheral vision sucks[/h]رو مطرح میکنه. در ابتدا تصاویر انسانهای معروف دیده میشه که کملا طبیعی هستن اما اگر به نقطه وسط که تو ویدو اشاره میکنه متمرکز بشید، مغز بر اساس انچه اموخته و مکانیزم های عملکردیش یک تطابق بین دو چهره انجام میده ک نهایتا همون تصور، (تنها با عوض شدن محل تمرکز) ب گونه دیگه ای ب نظر میان.

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید. همینه ها :ws3: گاهی تو چیزای غیر بصری هم رخ میده. یک رخداد، بر پایه "سلف تاک" ما، بازخورد داده میشه. "گفتگوی درونی" ک باعث تفسیر رخداد ها میشه!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...