رفتن به مطلب

زندگی خوب از نگاه علیرضا و تو و دوستان

ارسال های توصیه شده

چقدر قاطی نوشته بودی.:icon_pf (34):

از چند تا موضوع صحبت کردی که هرکدوم یه موضوع جداگانه است.

اول در مورد پوشش خانم ها بگم که جسارتاً اصلاً با طرز فکرت موافق نیستم خب یعنی چی که جامعه ما کشش همچین پوششی رو نداره؟!

خب نداشته باشه. این دلیله که یه نفر بخواد خودش رو سانسور کنه؟

میدونی حرف هات مثل بعضی از افراد میمونه که میگن رفتن به کنسرت و آواز خواندن خانم ها و به استادیوم رفتن خانم ها بر خلاف اصول جامعه است!

خب پس کی ظرفیت دار میشیم؟

ظرفیت که خود به خود ایجاد نمیشه.

من وقتی این حرف ها رو میشنوم یاد این فیلم های وسترن میوفتم که داستان در مورد اون دولت هایی که قصد داره از وسط زمین های شخصی و قبیله ای افراد بومی آمریکا خط راه آهن ایجاد کنه و این افراد با این حرف ها که اینجا زمین های اجدادی ما هست و ... باهاشون مقابله میکنن. (مطمئنم میدونید کدوم فیلم ها رو میگم)

فقط یک لحظه تصور کن اون موقع با این استدلال این افراد موافقت میشد یا این افراد بومی میتونستن حرفشون رو به کرسی بشونن!

راهکاری که خود من دنبال میکنم در این مدل موارد همیشه اینه که نگاه نمیکنم.

محل کار من منطقه 1 هستش.

فرمانیه، نیاوران، کامرانیه، ولنجک و ...

باور کن یه تیپ هایی من میبینم تو این کوچه پس کوچه هاش که باورم نمیشه!

شاید باورش سخت باشه اگر بگم بارها شده کارگرهای افغانی ما کارشون رو ول کردن همه چهارچشمی وایسادن به نگاه کردن اونم با این حالت :w58:.

اما تنها کاری که من میکنم اینه که نگاهمو میدزدم!

چون خوشم نمیاد از طرز لباس پوشیدن اون خانوم.

ببخشید سخنرانی شد ولی خلاصه مطلب اینه که دوست نداری نگاه نکن نه که کسی رو مجبور کنی طبق سلیقه تو لباس بپوشه!

پس چه فرقی بین تو و داعش و انصار حزب الله و دیگه است که یه کشور رو مجبور میکنن مثل خودشون فکر کنن وگرنه یا باید برن زندان یا باید کشته بشن!

میخوام بگم علیرضا ته نداره این طرز فکر تو.

انتها نداره.

میشه تا خود طرز فکر داعشی هم رفت!

:ws28:بسیار قلم خوبی داری کاملا باهات موافقم

لینک به دیدگاه

علیرضا ممنون از تاپیک خوبتون ....

به قول خودم یه جمله بگم کافیه!!!

لیوان که خالی باشه توش همه چی پر میشه میتونه آب باشه نفت باشه یا سم خوب این از این !!!

شخصیت و استقلال هر فرد مثل کیس لیوان میمونه اگه برا خودش طرز نداشته باشه همه چی مد تا هدف زندگی و کار و همه چی میتونه تقلید کنه میتونه کپی کنه ولی دانش و اندیشه و استقلال فکری میتونه این لیوان رو پر کنه و حتی بیش از ظرفیت هم پر کنه و میشه اونوقت الگو درسته!!!

پس تکلیفمونو تو زندگی مشخص کنیم همه چی حله

یه جمله شد !!!:ws3:مرسی دادا

• :a030:

لینک به دیدگاه

خیلییییی متن خوبی بود....

باعث شد از خودشون که شما مثالش زدید بپرسم....

اونیکی از9سالگی چادرسر کرد تا شب نامزدی و فردای نامزدی با ساپورت بود گفت:اجبار خانوادم و تعصب پدر و برادرم بود الان شوهر آزاد گذاشته چون خانواده خودشم آزادن....

چادر که فقط 2چشمش معلومه:بخاطره شغلم که اجاره ندارم جوری دیگه باشم....همین آدم تو یه عروسی انقدررقصید که...تو یه عروسی چون همکاراش اونجا بودن با روسری نشست...درصورتی که هردو عروسی از نزدیکانش بود...

دختری که زیادی آزاده گفت:تفریحه واسم...تک فرزندم و کمبود محبت...پدر و مادر صبح تا شب سرکار و محبتشون با پول دادن جبران میکنن منم جز مدگرایی و میدون هروی و دور دور کردن کاره دیگه ایی ندارم...

خودم:معمولی طبق مد پیش میرم ولی نه اینکه مانتو کتی رو با تیشرت بپوشم...بیرو لاک نمیزنم چون شخصیت یه دختر و بیرون از ظاهرش میشناسن....نرمال...

پسری که 25سالشه چی بگم آخه مدل موهاش والا بزی بود فک کنم....:سرگرمی و مخ زدن دخترا یی که از رو تیپ مارو انتخاب میکنن واس دوستی....بیخیالش شدم...

داداشم26ساله بیش از ولخرج تو لباس گفت: طبق مد پیش نمیرم که پایین بودن شلوارم بگن متی بی بی بسته نمیتونه راه بره طبق شخصیت خودم و خواسته دلم فقط تمیز و مرتبم چون دستمم تو جیب خودمه و مجرد هر مارکی بخوام میخرم...تا حالا ام موهام والا سیخونکی نکردم بگن برق گرفته طرفو....

دیگه نمیدونم چی بگم....

هرکدومشون یه جور خودشون قانع میکردن...

نمیدونم...:hanghead:

لینک به دیدگاه

از خانمايي که چادر به سر ميکنن با پوشش کامل آستين بلند مقنعه و چادر چي جوري تو اين گرما طاقت ميارن؟؟ واقعا برام جاي سواله چرا گرما زده نميشن؟

چرا میگم شرایط خانوادگی چون خیلی ها رو دیدم تا شوهر کردن یا مستقل شدن نوع پوششون رو عوض کردن دیدم تو فامیل خودمون طرف تا قبل ازدواج چادر سرش میکرده الان تو خارج با دامنه خب چرا این مد و این نوع پوشش اعتقادات!فرهنگ؟ یا علاقه؟

چه جالب براي منهم سوال بود يبارتصميم گرفتم منم براي مدتي توتابستان آمدم پيراهن آستين بلندپوشیدم بدونِ اينکه حتي آستينمو بزنم بالاديدم خيلي بده ولي باچادرامتحان نکردم!:ws3:

مي بينيم بعضي وقتهابعضيهاشون ببخشيدشدندمثل لبوصورتشونهم پرعرقه واقعادلم مي سوزه ..خب اينابعضي هاشون اعتقاددارند،بعضي هاشون ازترس چون ماتومملکت چيزي به عنوان احترام به حقوق يکديگرنداريم(اینهارادیدم بعضی هاخودشون نمی خوان اون مردشون یاخانوادشون اجبارمی کنه).بعضي هاشونهم خيلي خيلي ببخشيد ازچادربراي دزدي استفاده مي کنندتوروبخداببخشيد.

يه سوال ديگه ام از يه قشر ديگه از خواهراي عزيزي دارم که چند وقته مد شده اين مانتو جلو بازا بي دگمه ها يه نخ داره فقط ازونا ...اوکي خنکه راحته نوع پوششتونه شخصيه تا اينجاش به کسي ارتباط نداره ولي خداييش ديگه نيايين زيرش تاپ بپوشين با يه ساپورت تنگ

من که سرم پايينه زن و بچه نوه دارم دقت نميکنم اصن براي خودتون ميگم مملکت ما خداييش هنوز ظرفيتش اينقدر کامل نشده خداييش ناجوره نميتونم يه سري پوشش ها رو توضيح کامل بدم خط قرمز داريم تو انجمن ولي واقعا ديگه افتضاحه خب چه فکري ميکنيد واقعا....

خب فکرکنم پوشش يه چيز شخصيه ونه شمانه من نه هيچکس ديگرنمي تواندبه کسي بگوييدچگونه لباس بپوش.

دوست داره اصلاچيزي نپوشه!هرکسي مسؤل رفتارخودشه به من چه کي زيرلباس تاتاپ پوشيده!

پسرامون چي خداييش آقا شايد من ذهنم متحجرانس قديميم مال اين ده نيستم ولي اين شلوار آويزونا بخدا ضايعس دوست داري اوکي بپوش احترام ميزارم به عقيدت حتما طرز پوشش منم از نگاه تو افتضاحه ولي خداييش هر چيزي مد شد قرار نيست که بپوشيم؟؟!! قراره ؟ خب از نظر زيبا شناختي هم اصن هيچيش تقارن نداره

اين شلوارهاي آويزون منهم بدم مياد يعني معتقدم لي تنگ براي مردزشته حلاازنوع آویزونش که دیگه واقعاافتضاه هرچندکه يه مقاله مي خوندم که درباره همين لي تنگ بود مي گفت دردرازمدت موجب مي شه که فشاربه پابيادوخونمردگي وبي حسي ايجادشود شلوارآويزونهمکه شلوارنيست قيفه ،دمو دستگاه آدم اي باباولش کن

يه باريکي اينشلواراپاش بوخم شده بودپشتش .......بودپسرخالمم سيگارشوانداخت توش......

هدفم از اين تاپيک چي بود اينکه مد چقدر تو زندگي هاي ماها تاثير گذاشته با اين وضعيت افتضاح اقتصادي مملکت واقعا اينقدر مهمه که من نه کار داشته باشم نه تکليفم تو زندگيم مشخص باشه ولي شلوارم مارکش گپ يا زارا باشه کفشم نايک باشه کلاه و عينکم شبيه حميد صفت باشه (فلان خواننده رپ) نه خدمت رفتم نه دانشگاه بيام فقط تو پارک سر کوچه با چهارتا علاف بچرخيم يا تهش بريم دور دور دختر بازي و پسر بازي....نسل آينده به کجا داره ميره

مدبدنيست خيلي هم خوبه ولي بايدانسان بفهمه کي،کجا بايدازچي استفاده کنه.

اينکه مارک چي باشه مهم نيست ،من هميشه به بعضي ازخودمون ميگم بااين درامدمي خواهيم مثل شاهازندگي کنيم نمي شه تعادل بايدباشه،اينوموافقم شديدکه گفتين (نه خدمت رفتم نه دانشگاه بيام فقط تو پارک سر کوچه با چهارتا علاف بچرخيم يا تهش بريم دور دور دختر بازي و پسر بازي) يه جوري شده اينکارارونکني وچندتاديگه مثل عرق خوري به شمامي گن اسکل اين البته خوبش بود.آخرش نفهميدم من اسکلم ياديگران:ws52:

يک سوال پسربازي چيه؟

تا کي ميخواييم اينجوري زندگي کنيم ؟ تا کي از جيب بابا ؟؟ کي به اين فکر ميوفتي که مسئوليت پذير باشي؟؟ صبجا زود پاشي شبا از خستگي خوابت ببره نه اينکه 4 صبح بخوابي تازه 5 بعد ظهر پاشي مثل خفاش زندگي کني؟

راست ميگي اين شرايط بده صبح زودخيلي تاثير داره،بعضی ازدوستان هم کفتند"هدف"هدف خیلی مهمه توزندگی،خودمومثال میزنم تاوقتی که توزندگیم یک هدفی رادنبال می کردم شرایطم خیلی بهترازحالابود علاقه به زندگی داشتم،نشاط بودششب آها که می خوابیدم زودپامی شدم برای روزی بهتراصلابعضی وقتهانمی خواستم بخوابم،درسته بعضی ازجوانهادرپیتندکه من بشخصه اصلا این سری روبه قبول ندارم یروزی نمی دونم چی شد دقیق یادم نیست یارودانشجوبود گفتم بایداون سردردانشگاهی که تومیری روگل گرفت(حالا شماخیال کنیدگفتم گِل ازکلمه مشابه استفاده کردم :ws3:)دانشجوی که همش دنبال دختره ،همش تووایبرووی چتو واتس آپو ،لاینو..ازاین چرتوپرتاس به دردنمی خوره .شمامی گی می خورهدانشجوی که هرروزبه موهاش میرسه یوقت بلندنشه یانشکنه و...دانشجوی که رودستش خالکوبی میکنه چون مده ،دانشجویی که فکرش تودختربازی وقرارجورکردنه،داشجوی که فکرش تو عرقه و....

من بشخه اززندگیم راضی نیستم وهرروزدرفکرتعقییرم خودم خیلیهاهم هستندکه اینجورینداحساس بدی دارم که خرج خودم که می خوام خرج کسایی دیگرراهم بدم می خوام اینقدپول داشته باشم تا برای پدرمادرم یاهمسرم بهترین زندگی رابسازم حیف که فداشدن فقط برای خداست وگرنه من فدای همسروپدرمادرم میشدم.اصلاچه ربطی داره به موضوع:ws52:

یکی دیگه می تواندازعدم مسولیت پذیری باشد.

اوج بلوغته ؟ چند سال 20-25 ..؟؟اخه لامذهب تو سی سالته هنوز هدفت معلوم نیست با خودت و زندگیت چند چندی

کی باید به فکر درست کردن شرایط باشه!!

خودم رو میگم مملکتم ویرانس هرکی به فکر جیب خودشه به هیچ کس نمیشه اعتماد کرد زندگیامون پوچ شده من نوعی تا کی باید بشینم ببینم دارن پول وآبرمونو غارت میکنن و میبرن و فقط غر میزنیم فقط جک میسازیم تو تلگرام وایبر واتس آپ خود من بدتر از خیلیا...

کی چی بامنی بابامن هنوز29سالمه خوبه منم بگم شما90سالته باسن شوخی نکن !

اسمه اینارودیگه نیاراصلاایناروکه می بینم احساس احمقگری بهم دست میدهدکه بعضی ازماهاچقدر.

خدامی دونه من نه اونوقتی که چت یاهومدبودباش کارکردم نه اینااصلاازیاهوببدم میادبرای همین چت چت خوبه ولی تبادول اطلاعات نه ....

ولی تلنگر چی این تاپیک تلنگری باشه از حرفا و پیشنهاد های دوستان که چگونه میتونیم از این مد گرایی و روزمرگی خارج شیم چیکار کنیم که رشد کنیم بزرگ شیم ؟

اتفاقا نبایدازمدباییم بیرون،بایدسطح سوادبرودبالا اگرسطح دانش وسوادمردم برودبالا دیگرمردم همچیزراباورنمی کنند.

خواهشا کسی نیاد غر بزنه این خانه و کاشانه از پایه خراب است و درست نمیشه و سیاسیش کنه من ..تو ... اون رفیق ارزشی ..اون منافق ..همه و همه میدونیم الان تو چه وضعتی اسف باریه مملکت نمیخوام تاپیک سیاسی شه که مجبور شیم ببندیمش خواهشا دوستان بیان راهکار بگن اینکه چه روشهایی میشه انجام داد تا هر روز یه پله بالاتر بریم تو فرهنگ تو اخلاق تو روش زندگی

اتفاقامی خواستم بگم بمب هسته ای بایدزدتاچندنسلو سوزاند:ws3:نمیشود چون زندگی دین کلاهمه چیزباسیاست قاطی شده" دین بایدازسیاست جداباشد "به احترام شمادوست عزیزدیگه چیزی نمی گم

دختر باران:

یه دختر یا پسر اگه واسه خودش ارزش و احترام قائل باشه طرز لباس پوشیدنش -حرف زدنش و حتی راه رفتنش رو درست میکنه

کاملادرسته

لباس شخصیته هرفردرامشخص میسازدشمافرض کنیدیک نفرهست کفش واکس زده ،پیراهن سفیدباکت وشلواراتو کشیده که زیرکتهم پیراهن سفیدپوشیده اینومیگی چه کاره است مهندس ،دکتر، استادیارقاص!؟

حالافرض کنیدیکنفرکتونی پوشیده یاماشاالله دمپایی کثیف پیراهن رنگی یاتی شرت جذب اینوفکرمیکنی چه کاره هست ؟دکتر،مهندس،استاد،یارقاص

--------------

خب من میگم احترام نیست ،چرا،همین روزه گرفتن بعضی هاهستندگیرمی دهند.امروزدو نفرتوی این هوای گرم سوارموتور یه کیک ونوشابه داشتن می خوردن به خودشون داشتن می گفتندهمی نجابخوریم جلوتردادسراگیرمیدن من گفتم چراگفت انگاری ماه رمضانه گفتم چه ربطی داره بروبه کسی چه گفت پس هرچی شدمی گم توگفتی گفتم بگومن که رفتم!:ws3:یاچندروزپیش یک نفرآمدگفت روزه ای گفتم نه (همیشه سعی می کنم راست بگم هرچندبه نفعم نباشه)حالامیگه ول میکردچرا،برای چی،مگه مسلمون نیستی،برادرت روزه میگیره،مریضی خلاصه اینقدرگفت که مجبورشدم بگم به توچه مگرفوضولی گفتم دیدی جنبه راست گفتن راندارید.ببخشیدکه اینوگفتم

خب به عقیده هم بیایم احترام بزاریم به هم احترام بزاریم لازمه ی زندگی درکناریکدیگراحترام به همدیگراست.

ببینیدخط قرمزنداریم من حق ندارم برای کسی خط قرمزبگذارم گرچه من برای خودم خط قرمزدارم ولی طرف شایدخط قرمزش فرق کنه چون افکارفرق داردنمی دونم توانستم منظورم رابگم .

فرهنگ صحب ازیه چیزی کردین که چیزه !من یه سوال دارم فرهنگ راکسی به من یاددادافرادی که باهاشون درارتباطم می دونن فرهنگ واحترام چیست؟ببخشیداینقدررک حرف میزنم کسایی هستند که صداکردنشون اهوی یا قرمساخه .کسایی که محبت رابافحش عوض کردند.

ایستادن تاماشینهابایستندوازروخط ردبشی مسخرت می کنن میگن بچه سوسول

فرهنگ یعنی نوشتن روی پول f0e6vo1znkebp3hqz9t6.gif

(جالبه خواهشم کرده)

فرهنگ اینه که دوبل ،سوبل وچوبل هم پارک کنیم .

فرهنگ یعنی فین کردن درخیابان.

فرهنگ تعنی توف کردن.

سگ داشتن هم نوعی فرهنگه البته این فرهنگومنم داشتم ولی جوجه بود:ws3:

فرهنگ یعنی تهمت .

فرهنگ یعنی شخصی که خودش بایدمظهرفرهنگ باشه ازلفظ بدنسبت به امریکایادیگرکشورهااستفاده کنه.

فرهنگ یعنی چسباندن پستریااعلامیه رودیوار.

تاوقتی که بی سوادان شوندکاره زندگی ماهمینجوریه!

دیروزیکی داشت حرف میزد(اینقدرحرف زدکلموخوردگفتن هرکی حرف زیادبزنه یعنی ....)یعنی یه جوری می گفت من اگه می شدم ریس شورایا... انگاری ریس جمهوره وقتی رفتم ازیکی پرسیدم این چکاره گفت راننده ،سوادشهم کهکمه دیپلم یافوق دیپلم یاسیکل یعنی خالی بندی هم به فرهنگ غنی ایران اضافه شد.

---------------

آخریه چیزی بگم خیال نکنیدمن کافرم یاازدین خارج شدم یابقول خیلیهاولش کن نه یه بارم هم می خوام انسانیت راتجربه کنم

من اولهاخیلی شدیدخشک بودم درواقع کله گچی تاجای که می گفتم اگه دست من بود آرایشگاهارامی بستم خب اینامیرن آرایش می کنند ومی خوان نمایش بدن موهاشون رامیزارن بیرون و.....یعنی کسی جرات داشت به رهبرتوهین کنه .تاجایی که همش سرم تواسم امجدچیجوری درسمی کنن دعامی نوشتم،همش سرتو این کتابابودپنج شنبهاکه به یک دلیلی کسی خونه نبود نوارعبد الباسط می زاشتم باصدای بلندباهاش می خوندم.....آقایبارنمازجعفرطیارم خوندم چقدرزیادبودکلاشده بودم مثل دیوانها چکارامی کردم:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

انسان آزاده ،مانواندیشیم من اشتباه میگم جرات داری مخالفت کن:vahidrk:

لینک به دیدگاه

تحمل گرما خیلی سخته خیلییییییییی زیاد اما تجربه ثابت کرده نه لباس تنگ راه حل مناسبی برا مقابله با اون هست نه بدون لباس گشتن(پا بیرون دست بیرون و غیره) بهترین گزینه لباس با جنس خاص و گشاد هست یعنی باد میاد و میره که متاسفانه ما آقایون نمیتونیم بپوشیم:banel_smiley_4:

لباس هرکسی شخصیت و نوع نگاهش رفتارش و عقیده اش رو نشون میده حالا هرچی میخواد باشه ما چون تو جامعه زندگی میکنیم باید افراد جامعه رو هم در نظر بگیریم یعنی چی؟یعنی آقا یه حریمی داشته باش برا خودت تو اون حریم هر چی میخوای بپوش اما وقتی وارد جامعه شدی یکم افراد دیگه رو هم مراعات کن منطق این و میگه دیگه نه؟حالا بحث اینکه نه لباس مال من سهم من جداست و من با این موضوع نمیتونم جدال کنم چون جوابمو پیش پیش دادم

یه سری مد غالب داریم که دهه به دهه عوض میشن و به صورت رندوم تکرار میشن یه سری مد همینجوری الا بختکی داریم که زود میان زود از چشم میفتن حالا این وسط چشم و سلیقه این دوتا رو از هم جدا میکنه....هر کسی وقتی لباسی انتخاب میکنه دوس داره خوش تیپ بشه یا خاص باشه یا تو چشم بزنه اما دیدگاه زیبا شناختی از نظر هر کسی متفاوته ولی برتریت با چی هست؟

هر کسی وقتی یه لباس پوشش نوع آارایش رفتار خاص میبینه ناخوداگاه نگاهش جذب اون میشه حتی برای لحظه ای(صرفا خوش اومدن نیست)اینو هیچکس نمیتونه انکار کنه و بازم هم ناخوداگاه ممکنه چالش تو ذهنش ایجاد بشه که چرا؟یعنی چی؟هدفش چیه؟پس وقتی یه چیزی خارج از عرف جامعه باشه یکم نامیزانه با بقیه بد و خوبش بماند

فرض اینکه هیچکس با پوشش بقیه کاری نداشته باشه خیلی آرمانگرایانه و شعار گرایانه هست یعنی دیدگاهی هست که توش همه ی آدما یا دیدگاه و نظر و ظرفیت وجودی در نظر گرفته نشده...پس بهتر هست اینو به صورت نرمال تر و ابل اجراتر تو جامعه عملی کرد نه به صورت نگاه از بالا....مقایسه وضعیت اینجا به سواحل فلان جا خیلی درست نیست چرا؟چون آدمای اینجا با اون منطقه از زمین تا اسمون فرق دارن شما یهویی نمیتونی عوضشون کنی میتونی؟بسم الله

هر مدی تو هر جای دنیا درست نیست بحث اعتقاد نیست بحث شخصیت فردی هست صرف مد گرایی به صورت مطلق درست نیست انسان باید خاص و شیک پوش و با شخصیت باشه حالا این میتونه تو قالبهای مختلف خودشو نشون بده لازم نست از فلان خواننده پیوری کنی که معلوم نیست چرا اون لباسو انتخاب کرده

بیکاری هست فقر فرهنگی هست بدی جامعه هست قبول..اما اینا باعث میشه تا لنگ ظهر بخوابی بعد تا عصر جلو نت پلاس بشی شب بری علافی برگردی دوباره بیای نت؟یعنی تو این ممکلت دگرگرون شده هیچی پیدا نمیشه تو رو هدفهمند کنه؟برفرض پیدا نمیشه آقاجان من هدفتو مشخص کنه چند سال جوون خواهی بود؟چند سال میتونی ول بگردی؟تو آینده نمیخوای؟تضمین نمیخوای؟نباید جنم داشته باشی؟بدون برا چی زندگی میکنی بدون از زندگی چی میخوای و وقتی فهمیدی با چنگ و دندون میجنگی براش من اینو تجربه کردم که میگم

خاص بودن وخوب بودن این نیست که کار فوق توان انجام بدی خاص بودن یعنی اینکه تو موقعیت خودت بهترین باشی با شخصیت و توان وجودی خودت و تو تعیین میکنی آدما به چه میزان تو حریم خصوصیت دخالت کنن پس چارچوب داشته باش

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

من هر چی خوشم بیاد و راحت باشه میپوشم ... تا زیر 22 سال بودم برام مهم بود مد باشه کوفت باشه مارک باشه کل شهرو زیر و رو میکردم مثلا لباسم تک باشه تو تن کسی نبینم !! حتی برای مجالس دنبال خیاط میگشتم تو ایران دوخت نکرده باشه یه زنه مند گمری رو پیدا کرده بودم تو المان خیاط بود الان که فکر میکنم چرا اونقد پول میدادم اون برام لباس بدوزه هنگ میکنم!!! الان از زاغارت ترین فروشگاهها دم دست ترین نزدیکترین خرید میکنم داغونا ! پیجامه آبی بلوز نارنجی دمپایی قرمز :ws3:اصلا حااااااااال و حوصلشو ندارم ... به نظرم اون کارا همون مختص زیر 22 ساله اصلا مد گرا نیستم چون خیلی وقتا چیزایی که مد میشه به نظرم داغونه و اصلا بهم نمیاد :ws3: و اینکه مارک و مد تورو به یک انسان تبلیغاتی برای اون شرکت تبدیل میکنه... تو کشورهای خارجی قشر متوسط مارک پوش هستند قشر مرفه معمولا از مد و مارک پیروی نمیکنن و خیاط مخصوص دارن ... کار با اونا ندارم (مارو چه به اونا آخه :ws3:) در مورد نوع پوششم اهمیتی نداره برام نظر افراد راجع به پوشش من چیه یا پوشش من ممکنه کانون خانوادشو به تزلزل بندازه!! چون اونجور آدم همون خونوادش متزلزل بشه بهتره... اما شرایط جامعه و شئونات خانواده ما طوریه که بدمم میاد چرت و پرته هر حیوانی رو بشنوم برای همین چیزی میپوشم که در شانم باشه ...اصلنم از مانتوی جلو بازو این مسخره بازیا که آدمو شبیه کولیا میکنه خوشم نمیاد :ws3: (البته نظر شخصیمه و شوخی اگه کسی میپوشه ناراحت نشه من خودم داغونم بابا :ws3:) دست خودم بود یه تیشرت گل و گشاده خنک میپوشیدم یه شلوار کتان موهامم دم اسبی میبستم میرفتم بیرون ( البته حالا که دست من نیست اون جملم چرته پرت محسوب میشه :ws3:)

ولی جدی من خودم جغدم ... شبا بیدار تا لنگ ظهر خواب این افتضاحه ... واقعا اینطوری هیجا پیش نمیریم ... یه امراض مسری در نسل ما هست مثل همین شب بیداری استفده افراطی از گوشی و اینترنت و ازین داستانا باید اصلاح بشه و هر کس از خودش باید شروع کنه

لینک به دیدگاه

چاکرم افشین جون دادا شاید خیلی درهم درهم شد شب بود و خسته گی و یکسری افکاری که تند تند گذشت و نوشتم

هدف کلیمو یه سریش و توی پست بالا گفتم آخر پست اولمم نوشتم اینکه چیکار کنیم که رشد کنیم بزرگ شیم ؟

حالا مد گرایی یه بخشیش هست بحث اصلی من اینه که روشهای صحیح زندگی کردن رو از زبون هرکدوم از بچها بشنویم اسمتاپیکم برای همین این گذاشتم:w16:

نوکرم عزیز

ممنون از شفاف سازی :icon_gol:

روش های صحیح زندگی کردن برای افراد متفاوت هست ولی معیار های مورد علاقه من

در ابتدا در مورد لباس هر چیزی که به نظرت زیباست رو بپوش افراد متاهل هم به نظر من هر چی همسرشون دوس داره بپوشن و اینکه مد باشه و نباشه اهمیتی نداره چون مهم این هست که خودمون زیبا ببینیم اون چیزی که می پوشیم یا مهمترین شخص زندگی

مهمترین اصل زندگی این هست که بیخیال حرف مردم شی و هر چه خودت فکر می کنی درست هست رو انجام بدی این رو به هر مسئله ای مخصوصا به مد واردش کرد

مثلا تو دوست داری راحت باشی یه ماشین راحت می خری(مثلا 405) دوست داری ماشینت زیبا باشه و وقتی نگاش می کنی لذت ببری یه ماشین زیبا بخر

(مخصوص ما شهرستانی ها)دوس داری یک زندگی اجتماعی با اقوام و دوستان داشته باشی خب در شهرت بمون و راحت زندگی کن برعکس دنبال پول زیاد هستی و با تنهایی حال می کنی خب برو تو یه شهر بزرگ زندگی کن و به شدت کار کن

خب وقتی ما حرف مردم رو می آریم وسط دیگه نمی فهمیم خودمون چی می خوایم پس چیزی که مردم دوس دارن رو انجام می دیم مثلا اکثریت دنبال پول هستند و تو دنبال روابط با دوستان و فامیل وقتی در جو قرار می گیری حس می کنی موفقیت پول هست در حالی که برای کسی با این تفکر موفقیت بودن و لذت بردن از بودن در کنار فامیل هست

البته در شهر ما ارزش ها یه کم برعکس هست اکثرا موفقیت رو بودن و نفوذ در فامیل و دوستان می دونند بعد پول برای همین اگر کسی دنبال پول هست ممکنه است راهش رو اشتباه بره

کلا راه درست مسلمی وجود نداره باید برگردی به خودت ببینی چی می خوای دنبال همون باشی و تحت شرایط و جو محیط قرار نگیری

من خودم شاد بودن راحت بودن و در کنار خانواده بودن رو به هر چیزی ترجیح می دم

برام احمقانه است بیام تهران مثل .... کار کنم که مثلا پول دار شم

می دونی من چی از دست می دم؟ مادربزرگم و پدربزرگم در سال های آخر زندگیشون هستن بودن در کنار اون ها رو میشه با پول مقایسه کرد؟

دلتنگی های موجود که برای دوری از خانواده به وجود می آد رو میشه با پول جبران کرد؟

خب من ترجیح می دم یه شغل کم درامد تر داشته باشم ولی زندگی شاد تر و صمیمی تری داشته باشم

لینک به دیدگاه

انسان ها موجودات اجتماعی ای افریده شدن!...و هرچیز در این اجتماع وجود داره مستقیم یا غیرمستقیم تاثیرشو روی انسان میزاره!!

من بشخصه این حرف رو قبول ندارم ک برخی میگن پوشش چیز شخصی ای هس!!

همون قدر ک سبک معماری،سبک قرارگیری اشیا،صدا و صوت و ...روی ادم تاثیر میزاره!سبک پوشش ماهم روی بقیه افراد جامعه تاثیر خودشو میزاره!

ما با پوشش درست و مناسب هم به خودمون احترام می گذاریم هم به اطرافیانمون!:a030:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

نظرها رو نخوندم

اما تیپ من به شخصه از حالت روحی من نشات میگیره

وقتی آروم وخوبم زندگی هشتاد درصدش ارومه من تیپم خیلی سادس

وقتی یکم ناراحتم یا بلاتکلیفم شلختم

اما وقتی داغونم مدگرا میشم ..دلیلشم نفهمیدم شاید میخوام ثابت کنم من خوبم ...مثلا الان که داغونم وقت ارایشگاه گرفتم فکر یه دست مانتو گوگولی و سوسولی ام فکر رنگ موام..با اینکه زمانی که خوب باشم همش میگم این مانتوها رو حالا بپوشم خراب شد یکی جدید بخرم ..بین اعصاب و خرید ی رابطه عکس جدیدا در من ایجاد گشته

:ws3:

ولی به شخصه این مانتو بازا خیلی خنکن

لینک به دیدگاه

چون همه چي شده ظاهرسازي

چون زيبايي شده ملاك،هر كي زيباتر بهتر هر كي نازيبا اصلا خوب نيست

ظاهر ادما از اخلاق و رفتار و تربيت خونوادگي مهمتره

شايد ويرايش بشه:ws37:

لینک به دیدگاه

حتما همه ما این بیت سعدی رو شنیدیم : تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت، خب من فکر میکنم در دوره سعدی هم مقوله مد و مدگرایی وجود داشته و کسانی بودند که به پیروی از مد مثلا بجای دستار مشکی دستار زرد می بستن یا چیزهایی شبیه به این و حتی شاید فخر فروشی هم می کردند که سعدی علیه الرحمه رو مجبور کردند به سرودن این بیت.

شاید شرایط در دوره سعدی به گونه ای بوده که به این عقیده رسیده قطعا مدگرایی اون زمان طوری بوده که سعدی به این دیدگاه برسه اما اگر سعدی در دوره فعلی می زیست و مثلا جوانی رو میدید که شلوارش تا منتهی الیه گوشه جنوب غربی شرمگاهش پایین کشید شده باز هم به این بیت معتقد می بود؟

در خصوص مقوله اول خب برخی واقعا به این اعتقاد رسیدند و یا این اعتقاد رو بهشون باوروندند که تحمل گرمای کشنده تابستان بهتر از آتش سوزان جهنم هست. خب در این مورد من کمی به تعقل بشری متوسل میشم فرض کنیم توصیفاتی که مذهبیون از رحمت، حکمت و عطوفت الهی توصیف میکنند بپذیریم و با این فرمان الهی در کفه ترازو قرار بدیم و بسنجیم با میزان رحمت و عطوفت و همچنین حکمت موصوف من با این عقل و منطق اندک به نتیجه ای نخواهم رسید شما رو نمیدونم.

لینک به دیدگاه
من هر چی خوشم بیاد و راحت باشه میپوشم ... تا زیر 22 سال بودم برام مهم بود مد باشه کوفت باشه مارک باشه کل شهرو زیر و رو میکردم مثلا لباسم تک باشه تو تن کسی نبینم !! حتی برای مجالس دنبال خیاط میگشتم تو ایران دوخت نکرده باشه یه زنه مند گمری رو پیدا کرده بودم تو المان خیاط بود الان که فکر میکنم چرا اونقد پول میدادم اون برام لباس بدوزه هنگ میکنم!!! الان از زاغارت ترین فروشگاهها دم دست ترین نزدیکترین خرید میکنم داغونا ! پیجامه آبی بلوز نارنجی دمپایی قرمز :ws3:اصلا حااااااااال و حوصلشو ندارم ... به نظرم اون کارا همون مختص زیر 22 ساله اصلا مد گرا نیستم چون خیلی وقتا چیزایی که مد میشه به نظرم داغونه و اصلا بهم نمیاد :ws3: و اینکه مارک و مد تورو به یک انسان تبلیغاتی برای اون شرکت تبدیل میکنه... تو کشورهای خارجی قشر متوسط مارک پوش هستند قشر مرفه معمولا از مد و مارک پیروی نمیکنن و خیاط مخصوص دارن ... کار با اونا ندارم (مارو چه به اونا آخه :ws3:) در مورد نوع پوششم اهمیتی نداره برام نظر افراد راجع به پوشش من چیه یا پوشش من ممکنه کانون خانوادشو به تزلزل بندازه!! چون اونجور آدم همون خونوادش متزلزل بشه بهتره... اما شرایط جامعه و شئونات خانواده ما طوریه که بدمم میاد چرت و پرته هر حیوانی رو بشنوم برای همین چیزی میپوشم که در شانم باشه ...اصلنم از مانتوی جلو بازو این مسخره بازیا که آدمو شبیه کولیا میکنه خوشم نمیاد :ws3: (البته نظر شخصیمه و شوخی اگه کسی میپوشه ناراحت نشه من خودم داغونم بابا :ws3:) دست خودم بود یه تیشرت گل و گشاده خنک میپوشیدم یه شلوار کتان موهامم دم اسبی میبستم میرفتم بیرون ( البته حالا که دست من نیست اون جملم چرته پرت محسوب میشه :ws3:)

ولی جدی من خودم جغدم ... شبا بیدار تا لنگ ظهر خواب این افتضاحه ... واقعا اینطوری هیجا پیش نمیریم ... یه امراض مسری در نسل ما هست مثل همین شب بیداری استفده افراطی از گوشی و اینترنت و ازین داستانا باید اصلاح بشه و هر کس از خودش باید شروع کنه

منم اینطورم، شده با کفش پاره پوره رفتم بیرون مدتها ولی برای خاطر دیدگان مردم حاضر نشدم به جای پرداخت بدهیم، کفش نو بخرم ولی در مورد قسمت بولدشده، مردان جامعه ما وقیح‌تر از آن شده‌اند که برایشان نوع لباس زنان مهم باشه. من بسیار ساده میپوشم. شاید تنها نکته در ریختم ساپورت پوشیدنم باشه که به خاطر شغلم با ساپورت راحتترم (و میدانیم که ساپورت از مد افتاده و چیز جدید و توچشمی نیست دیگه) ولی از خونه‌م که پامو میذارم بیرون تا میرسم به ایستگاه مترو، حرفهای چرنده که میشنوم، از مردان میانسال حتی بیشتر. اوایل در تمام مسیر اخم داشتم تا کسی جرات نکنه حرف بزنه و همینطور در جواب تیکه‌ها (که غالبا جنسی بودند) بدوبیراه بود که برمیگشتم بلندبلند نثارشون میکردم. یعنی به حدی که فوبی انسان نرینه گرفتم. تا به تکنولوژی هندزفری در گوش پی بردم و دیگه با اعصاب راحت تردد میکنم. حالا اینها فقط در مورد من نیست. برای دوستانم هم همینه وضعیت. خلاصه اینکه ما به کسی بدهکار نیستیم. در چنین وضعیتی؛ اینکه یه مرد شکم گنده بی‌ریخت آشغال به من تیکه جنسی میندازه شان منو پایین نمیاره. شان جامعه کوفتی با مرداش رو پایین میاره.

لینک به دیدگاه
منم اینطورم، شده با کفش پاره پوره رفتم بیرون مدتها ولی برای خاطر دیدگان مردم حاضر نشدم به جای پرداخت بدهیم، کفش نو بخرم ولی در مورد قسمت بولدشده، مردان جامعه ما وقیح‌تر از آن شده‌اند که برایشان نوع لباس زنان مهم باشه. من بسیار ساده میپوشم. شاید تنها نکته در ریختم ساپورت پوشیدنم باشه که به خاطر شغلم با ساپورت راحتترم (و میدانیم که ساپورت از مد افتاده و چیز جدید و توچشمی نیست دیگه) ولی از خونه‌م که پامو میذارم بیرون تا میرسم به ایستگاه مترو، حرفهای چرنده که میشنوم، از مردان میانسال حتی بیشتر. اوایل در تمام مسیر اخم داشتم تا کسی جرات نکنه حرف بزنه و همینطور در جواب تیکه‌ها (که غالبا جنسی بودند) بدوبیراه بود که برمیگشتم بلندبلند نثارشون میکردم. یعنی به حدی که فوبی انسان نرینه گرفتم. تا به تکنولوژی هندزفری در گوش پی بردم و دیگه با اعصاب راحت تردد میکنم. حالا اینها فقط در مورد من نیست. برای دوستانم هم همینه وضعیت. خلاصه اینکه ما به کسی بدهکار نیستیم. در چنین وضعیتی؛ اینکه یه مرد شکم گنده بی‌ریخت آشغال به من تیکه جنسی میندازه شان منو پایین نمیاره. شان جامعه کوفتی با مرداش رو پایین میاره.

کاملا درست نه شان من با شر و ور های یک حرامزاده که پائین نمیاد ! در واقع اونارو چیزی حساب نمیکنم که بخواد شانم پایین بیاد ... ولی کسر شانم میشه حتی اصوات نکره اونهارو بشنوم ...نفرت دارم بشنوم ... هر چند غالبا یا با ماشینم چون پدرم اصلا مذهبی نیست ولی خیلی متعصب هست معمولا هر جا میرم منو میبره یا اینکه با آژانسم یا تاکسی ولی گه گداری که پیاده قدم میزنم هم دلم نمیخواد چرند بشنوم معمولا جواب کسیم نمیدم چون اگه جواب بدم انگار برای حرفشون ارزش قائل شدم حتی نگاهشون هم نمیکنم درست مثل یک کسی که نه دیدتشون نه حرفی ازشون شنیده ... اوایل چرا قاطی میکردم جوش میاوردم یجور جواب میدادم رم کنن ... جواب دادن کار نداره اونم واسه من :ws3: اتفاقا هر از چند گاهی با بچه ها باشم برا خنده جواب که میدم دوستام از خنده هر کدوم یور میفتن فرار میکنن ....:ws28: جواب بدم بدجوابایی میدم :ws3: برگردم خیلی خیلی بی ادب میشم:icon_redface: :ws3: به طوری که کسی غیر دوستام منو دورادور بشناسه باور نمیکنه منم!!! :ws28: طوری جواب میدم که هر نری رم کنه :ws3:ولی بحث اینه اونطور آدما اصلا پشیزی ارزش ندارن که بخوای جوابشونو بدی ... منم تا مدت مدیدی شاید باور نکنی فوبیای نر داشتم! آقا دانشگا رفته بودیم 18 سالمون بود وای میستادیم پسرا برن بعد ما بریم!! یه ور سالن بودن رامونو دور میکردیم از یور دیگه میرفتیم!!!!!!!!!!!!! پسر میدیدم اینور خیابون میرفتیم اونور !! بعدها کمی بزرگتر شدیم دیدم اووووووووو!! کی هستن مگه! خیلی زود بهتر شدم ولی شاید تا 21 سالگی تا حدودی فوبیای نر داشتم !! از هیچ پسری خوشم نمیومد و اصلا باور نداشتم پسر خوب هم روی کره خاکی هست! به شدت فمینیست بودم البته الانم هستم فقط دیدگاهم کمی فرق کرده ...خلاصه اینکه زرت و پرت های اطراف رو باید دایورت کرد حتی ارزش ندارن به خاطرشون هندز فری بذاری تو گوشت جوابم بدی به هدفشون رسوندیشون محل نکردن همچون بیلاخ بزرگیست برای اونا و عزیزانشون :ws3::a030:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...