رفتن به مطلب

بحث آلودگی خاک

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 59
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من بگم؟؟؟؟؟؟؟:whistle:

آلودگی خاک

اگه دوستان موافق باشن.:ws38:

به نظرم باید جالب باشه و بشه روش مانور داد

پیشنهاد خوبیه. اما بچه های کشاورزی خصوصا الهه عزیز بیشتر تو این بحث واردن.بروبچ کشاورزییییییییییییییییییییییییی کجایید؟

لینک به دیدگاه

آلودگی خاک به نظرم بیشترین علتش میتونه کود های شیمیایی باشه:hanghead:

همینطور پلاستیک هایی که تو طبیعت رها میشه.از جمله ظروف یک بار مصرف.بطریای نوشابه و آب.....:sad0:

لینک به دیدگاه

خاک محیطیه که از نظر هرکس یه نکته الهام بخش داره...واسه کشاورز حکم زندگی واسه دکترا کثیفیو مرض واسه نقاشا زیباییو سادگی واسه دراویش قناعت واسه ما هم اینده و بقا رو حکم میکنه

لینک به دیدگاه
خاک محیطیه که از نظر هرکس یه نکته الهام بخش داره...واسه کشاورز حکم زندگی واسه دکترا کثیفیو مرض واسه نقاشا زیباییو سادگی واسه دراویش قناعت واسه ما هم اینده و بقا رو حکم میکنه

اما به نظر من همین کشاورزای محترم دارن با این کود های شیمیایی خاک رو الوده میکنن:w000:

چرا کود شیمیاییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

لینک به دیدگاه
اما به نظر من همین کشاورزای محترم دارن با این کود های شیمیایی خاک رو الوده میکنن:w000:

چرا کود شیمیاییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ws52:

خب چون کود شیمیایی ارزون تره و جهاد کشاورزی فراوون میریزه داخل بازار:icon_pf (34): کودهایی همچون ورمی کمپوست میتونه جایگیزین خوبی واسه کودهای شیمیایی باشه..

لینک به دیدگاه

مرسی آناهیتا جان. جمع بندی رو خوندیم و حال کردیم. عمل میکنیم من مطمئنم!

اما آلودگی خاک که پیشنهاد خیلی خوبیه!

حیات ما از خاکه! آلودگی منشا حیات ما آلودگی همه چیز ماست!

بعد از آلودگی خاک آلودگی گیاه مد نظره ، همینطور که قبلا هم گفتم گیاهپزشکان به این نتیجه رسیدند برای حفظ گیاه سالم و حفظ تنوع زیستی و محیط سالم باید خاک رو حفظ کنند.

اصلی ترین عوامل آلاینده خاک ... کودهای شیمیایی، سموم شیمیایی و فراورده های نفتی هست.

سوال کردن دختر باران عزیز که چرا کود شیمیایی!؟

عرضم به خدمتشون که اگر ما از کود شیمیایی استفاده نکنیم گوجه رو باید کیلویی 20هزار تومن بخریم!

الان اگر کود شیمیایی مصرف نکنیم نصفیمون از گرسنگی تلف میشیم!

کشوری که از نظر معادن و ذخایر معدنی غنی باشه و برای بالا بردن کمیت تولیدش مواد معدنی رو رایگان در اختیار کشاورز قرار بده و کشاورز، کود بده و کود بده و ببینه گندمش دراز میشه ... عاقبتش همین میشه! (ما کشور ثروتمندی هستیم اما فرهنگ استفاده بهینه از ثروت خودمون رو نداشتیم و هر کاری کردیم آخرش چوبش رو خوردیم)

خاکی که 4 تا 5 سال مدام با کود شیمیایی تزریق بشه از موجودات زنده و پر ارزشی نظیر کرمهای خاکی فقیر فقیر میشه و اگر فقط یک سال کشاورز کودی به گیاه کاشته شده اش نده گیاهی رشد نمیکنه! حتی اگر از کود دامی بیشترین استفاده رو ببره!

من اگر بخوام از کود شیمیایی و آلاینده های خاک صحبت کنم تا فردا صبح باید بنویسم! ... فعلا منتظر میمونیم!:sigh:

لینک به دیدگاه

ممنون آناهیتا جان از دعوتت:icon_gol:

و شرمنده بابت اینکه دیشب نتونستم بیام.چون با گوشی آن شده بودم:ws37:

تک تک پست های 2 صفحه اخر رو خوندم...به موارد خوبی اشاره شده

ولی من میخوام متفاوت تر نظر بدم و یخورده از شما محیط زیستی ها گله کنم..شایدم دردو دل:sigh:!

باید عرض کنم درسته کودهای شیمیایی خاک رو آلوده میکنن ولی اگه از چیزی از همون ابتدا اصولی و درست استفاده بشه همین الودگی هم کاهش پیدا میکنه..

که ماها بلد نیستیم!یعنی بلدیما ولی رعایت نمیکنیم.منتظر نفر بعدی هستیم ک بیاد و گندی رو ک زدیم جمع کنه.

بیشتر از یک سال رو پروژه ای در مورد تاثیر شیرابه های زباله کار میکردم .متاسفانه دوستان محیط زیست از نظر من خیلی دارن کوتاهی میکنن...در واقع هدف این پروزه این بود ک میزان آلودگی خاک زمین های کشاورزی رو که تحت تاثیر شیرابه های زباله (در محل دفن زباله)هست روتعیین کنه.

محلی رو برای دفن انتخاب میکنن ک نه شیب مناسبی داره ،نه خاک مناسب،نه عمق کافی،نه زهکشی سالم و....:icon_pf (34):

همین شیرابه ها علاوه بر فلزات سنگین کلی آلودگی مثل بیولوژیکی و رادیواکتیو که از زباله های عفونی بیمارستان و...هست رو وارد خاک زمین های کشاورزی مجاورشون میکنن ،کشاورز بدبخت هم از همه جا بیخبر میاد همونجا محصول میکاره و دوبرابر اون کود میده..حالا آلوگی خاک به کنار،فک کنین اون محصول ک به بار میاد چی میشه...نور علی نور!

گفتم محیط زیستی ها کوتاهی میکنن ،چون با وجود هشدارهایی ک از طرف گروه بهشون داده میشه واقعا بی توجهی میکنن.(البته اینم بگم انصافا تو همه مراحل کمک میکردن..از گرفتن مجوز بگیر تا فرستادن خودروهای خودشون برای رفت و آمد راحت تر گروه ما)فقط اصلا کاری با نتیجه این تحقیقات ندارن:w58:

الان یکی از دوستان داره در مورد محل های مناسب دفن زباله تو ارومیه تحقیق میکنه.امیدوارم مسئولین محیط زیست این لقمه آماده رو ک گذاشتیم تو دهنشون رو حداقل قورت بدن!

متاسفانه تو کشور ما فقط و فقط شهر اصفهان تا حدودی سیستم دفن زباله ی اصولی رو برای از بین بردن زباله هاش پیاده کرده(با تحقیق دارم عرض میکنم)

آناهیتا جان نگی این الهه هم از وقتی اومد تو تاپیک همش غر زدا..اینارو گفتم تا پسفردا ک شماهام میشینین جای این افراد حداقل بدونین مشکل چیه و گذشتگان چه کوتاهی هایی کردن که اونار رفع کنین:a030:

اگه دعوام نکنین بازم میام:5c6ipag2mnshmsf5ju3

لینک به دیدگاه

از مطالب مفید دوستان متشکرم..اما بااجازه شما مبحث رو ورود بدم به نکاتی چند تامل بر انگیز........ انرژهای پاک در زندگی ما چه جایگاهی داره . آیا ردی ازش داریم؟؟؟ صنایع ما چطور؟آیا این نکته برای اونا مشخص هست که نمیشه از داخل کیسه ای سمی هوا رو تنفس کرد؟؟؟؟مردم چی؟؟؟چقدر از بالا دستی ها خواستن که براشون محیط زیست باید در اولویت باشه نه جاده و قطع درخت و قیمت پراید...نکته بسیار و حرفها نگفته

لینک به دیدگاه

خطاب به اله اله...مچکر از تحقیقات ارزندتون...محیط زیستیا کم کاری نمیکنن...بسیار کم کاری میکنن...اگر تشکل های زیت محیطی نباشن کوچکترین ردی از فعالیت های زیستی که قابل توجه باشه نمیبیند...در واقع اون ها هم بی تقصیرن..چون ضعف قانون اجرایی داریم..محیط بان بر اثر حادثه ناخواسته تا پای قصاص میره در حالی که به وظیفه ذاتیش عمل کرده..شکارچی براحتی میکشه چه حیوان چه انسان اما قدرتی نیست با اقتدار جواب بده..طرح های صنعتی براحتی اجرا میشه بدون در نظ گرفتن اثراتش...تنها و تنها و تنها محیط زیست میمونه با هزاران زخم

لینک به دیدگاه

سر فرصت بعدی میام و نظرم رو در مورد سوالات دوست خوبم میگم.

میدونم بحث بحث آلودگی خاک هست. یه نگاهی بندازیم به آلودگی هوا:

همین الان شمال کشور مزارع برنج در حال برداشت محصول هستن!

کاه و کلش موجود توی مزرعه که میتونه باعث تقویت خاک بشه (البته خاکسترش هم باعث تقویت خاک میشه اما وارد مسائل تخصصی نمیشیم) همگی سوزونده میشن!

طبق آمار یک میلیون تن کاه برنج توی شمال کشور سوخته میشه!

این کار صرفا جنبه اقتصادی داره (جلوگیری از ضرر در سال آینده ... از بین بردن آفات مزرعه) و کاری غیر قانونی هست ... طبق قوانین محیط زیست ... عوامل محیط زیستی میتونن با این موضوع برخورد کنن! برخورد قانونی! قانون!

اما این قانون انقد قشنگ داره اجرا میشه که الان دود حاصل از سوختن کاه و کلش مزارع برنج باعث سوزش چشم افراد ساکن در شمال کشور شده!

(ببخشید من خیلی عجله ای میام و مینویسم)

برمیگردم!

لینک به دیدگاه

ببخشید من اطلاعاتم تو این زمینه زیاد نیست:ws3:این قوانین رو کی و کجا باید تصویب کنه؟؟؟؟؟؟؟

درسته قوانین همیشه اونجور که باید اجرا نمیشن.اما خاصیت ادما اینه که باید با زور 1 چیزیو بهشون یاد داد(از طریق قانون)شاید هم خاصیت ایرانیا اینه.من با کشورهای دیگه برخورد نداشتم اینو بدونم:ws3:

لینک به دیدگاه

پیشنهاد میکنم برای بسط دادن و متمرکز کردن مباحثی که مطرح میشه یک ساعت مشخص مثلا 22 همه دوستان حاضر باشن تا به بحثا بهتر رسیدگی بشه..حرف و مطلب زیاده..از زمان باید بخوبی استفاده بشه:w000::whistle:

لینک به دیدگاه

اینکه اهالی اینو میگن که سوزوندن کاه و کلش باعث از بین رفتن امراض و آفاته یک وهم بیش نیست که برخی موجشو انداختن که مفیده...باید بدونن که اسیدی شدن خاک از بین رفتن رطوبت مناسب خاک از بین رفتن میکرو ارگانیسم های مفید خاک حذف حشرات مفید در منطقه از مضراتشه که اگر یک میلیون تن کاه و کلش طبق فرموده دوستمون میتونه علوفه مناسبی برای دام باشه کمک کنه به حفظ رطوبت بیشتر خاک چون در طول شب شبنم سطح همین کلشا رو میگیره و خاک همیشه مرطوب و پویاست و محیط طبیعی منطقه حفظ میشه.

لینک به دیدگاه

من فکر میکردم طبیعت واسه همه ارزش داشته باشه.و لاقل این بحث خیلی خیلی شرکت کننده داشته باشه

ظاهرا اینجا به بحث های الکی بیشتر بها داده میشه

یعنی اینقد مسئله محیط زیست براتون بی اهمیته؟

یا هوای الوده ای که تنفس میکنید اینقد عادیه؟

اینجا کسی به فکر خودش نیست:vahidrk:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...