رفتن به مطلب

تخت جمشید، سرقتی از تمدن ایران؟؟؟

ارسال های توصیه شده

به نظرم بهتره فیلم رو ببینی... چون من خودم هم تا قبل از فیلم اصلا همچین چیزی برام غیر قابل پذیرش بود! ولی الان یه جورایی مشکوک شدم:hanghead:

چمش میبینم:a030::ws3:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 55
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

این فیلم دقیقا مثل فیلم 300 میمونه همون اندازه اون دروغ و بی پایه و اساسه این هم دروغه.

سازندگانش دنبال اهداف خودشون هستن.

لینک به دیدگاه
این فیلم دقیقا مثل فیلم 300 میمونه همون اندازه اون دروغ و بی پایه و اساسه این هم دروغه.

سازندگانش دنبال اهداف خودشون هستن.

خب این نسبت به اون فیلم مسخره تفاوت های زیادی داره! تمام شواهد و مستنداتی که توی این مستند هست همگی موجودند! اما تو یه مورد خیلی ساده مثلا فیلم سیصد خشایار شاه رو یه فرد کچل ابرو برداشته ی لا ابالی دیده که اصلا توی زمان هخامنشی ها اصلا از لحاظ ظاهری هم هیچ شباهتی ندارن! چه برسه به اصل موضوع

لینک به دیدگاه
خب این نسبت به اون فیلم مسخره تفاوت های زیادی داره! تمام شواهد و مستنداتی که توی این مستند هست همگی موجودند! اما تو یه مورد خیلی ساده مثلا فیلم سیصد خشایار شاه رو یه فرد کچل ابرو برداشته ی لا ابالی دیده که اصلا توی زمان هخامنشی ها اصلا از لحاظ ظاهری هم هیچ شباهتی ندارن! چه برسه به اصل موضوع

خب دقیقا قبول این موضوع هم مثل فیلم سیصد هستش.

و اینکه در این فیلم هم هخامنشیان رو که زمانی بزرگترین امپراطوری بوده رو الکی خونده

لینک به دیدگاه
خب دقیقا قبول این موضوع هم مثل فیلم سیصد هستش.

و اینکه در این فیلم هم هخامنشیان رو که زمانی بزرگترین امپراطوری بوده رو الکی خونده

بحث اصلا الان برا امپراطوری هخامنشیان نیست! منم نگفتم همه ی حرفاش درسته... مسئله اینجاست که چرا تخت جمشید یه بنای ناتمام مونده:ws37:

لینک به دیدگاه

اقای فاطمی گرامی همون اسم تاپیک هم غلط انداز بود شماخیلی احساسی و بدون پیش زمینه مطالعاتی جستین و تاپیک رو زدید میتونستین با دیدن چنین فیلمی تاپیک رو در قالب سوال میذاشتین نه شنونده و خواننده رو به چیزی که صحت و سقم نداره دعوت کنید مطالعات تاریخی ما بسیار اندک هست و نمونه اش رو در همین تاپیک قرار خواهم داد روز به روز هم اطلاعاتمان کمتر میشود و به حد فاجعه میرسد در اینکه تاریخ ایران زمین منوط به دوران هخامنشی نیست کاملا درست ما تاریخ 9000 ساله داریم اثار باستانی ما نشان میدهد و هرودت نیز بیان کرده کافیه به مناطق اورامانات کردستان بری کافیه به غارکرفتو در بین سقز دیواندره سری بزنی در حقیقت اون اثار خود تاریخ هستند و تاریخ رو برات بازگو میکنند من چون الان تاپیک رو دیدم نتونستم نیام و چیزی نگم اما مستندات رو سر فرصت خواهم گذاشت اینم بگم اسلام به اندازه ی مغول و اسکندر بر تاریخ ایران لطمه زد و نابود کرد همین حال کنونی هم شاهد از بین رفتن تاریخ قبل از اسلام هستیم و متاسفانه چشمها رو بر حقایق بسته ایم.

لینک به دیدگاه
اقای فاطمی گرامی همون اسم تاپیک هم غلط انداز بود شماخیلی احساسی و بدون پیش زمینه مطالعاتی جستین و تاپیک رو زدید میتونستین با دیدن چنین فیلمی تاپیک رو در قالب سوال میذاشتین نه شنونده و خواننده رو به چیزی که صحت و سقم نداره دعوت کنید مطالعات تاریخی ما بسیار اندک هست و نمونه اش رو در همین تاپیک قرار خواهم داد روز به روز هم اطلاعاتمان کمتر میشود و به حد فاجعه میرسد در اینکه تاریخ ایران زمین منوط به دوران هخامنشی نیست کاملا درست ما تاریخ 9000 ساله داریم اثار باستانی ما نشان میدهد و هرودت نیز بیان کرده کافیه به مناطق اورامانات کردستان بری کافیه به غارکرفتو در بین سقز دیواندره سری بزنی در حقیقت اون اثار خود تاریخ هستند و تاریخ رو برات بازگو میکنند من چون الان تاپیک رو دیدم نتونستم نیام و چیزی نگم اما مستندات رو سر فرصت خواهم گذاشت اینم بگم اسلام به اندازه ی مغول و اسکندر بر تاریخ ایران لطمه زد و نابود کرد همین حال کنونی هم شاهد از بین رفتن تاریخ قبل از اسلام هستیم و متاسفانه چشمها رو بر حقایق بسته ایم.

قبول دارم که الان با توجه به روند تاپیک اسم تاپیک زیاد جالب نیست! و به قول شما می بایست سوالی می بود...

اما چیزی که هست همون مستند هست که به آقا ناصر هم توی صفحه ی اول لینک دادم!

توی اون مستند خیلی از دلایل رو میاره تا فقط ثابت کنه تخت جمشید یه بنای ناتمام هست...

راستش منم اول کار از دیدن مستند شاخ در آووردم... ولی انصافا خیلی از دلیل ها رو میاره تا این مسئله رو اثبات کنه

همچنین همونطوری که توی مستند هم اومده، تعدادی عکس میاره و نشون میده بنایی که الان توی محوطه ی "خزانه" ی تخت جمشید هست در اصل روی یه بنای دیگه ی خیلی قدیمی ساخته شده...

این ها رو چطور میشه پاسخ داد؟؟؟

لینک به دیدگاه
قبول دارم که الان با توجه به روند تاپیک اسم تاپیک زیاد جالب نیست! و به قول شما می بایست سوالی می بود...

اما چیزی که هست همون مستند هست که به آقا ناصر هم توی صفحه ی اول لینک دادم!

توی اون مستند خیلی از دلایل رو میاره تا فقط ثابت کنه تخت جمشید یه بنای ناتمام هست...

راستش منم اول کار از دیدن مستند شاخ در آووردم... ولی انصافا خیلی از دلیل ها رو میاره تا این مسئله رو اثبات کنه

همچنین همونطوری که توی مستند هم اومده، تعدادی عکس میاره و نشون میده بنایی که الان توی محوطه ی "خزانه" ی تخت جمشید هست در اصل روی یه بنای دیگه ی خیلی قدیمی ساخته شده...

این ها رو چطور میشه پاسخ داد؟؟؟

برای ساختن یه فیلم اونم فیلمی که بتونه تاریخ ملتی و مملکتی رو به تباهی بکشه کار سختی نیست بودجه میخواد و اغراق و مغلطه و مهمتر تبلیغ و ذهن ببیننده رو مختوش کردن نمونه چنین فیلمهایی زیاد هستند یکیش همون سیصد که باچه بودجه ای ساخته شد و کاملا دروغ و ساخته ذهن انان که میخواستن ایران رو به بدترین شکل ممکن به جهان معرفی کنند اینم عین همونه و متاسفانه با غرضی که حکومت از یهودیان داره میخواد بدین طریق هم تاریخ قبل از اسلام کشور رو نابود کنه و هم مردمی رو خونخوار و وحشی نشون دهد. ببیننده میخواد و ذهنی که واقعیت رو نادیده بگیرد و دنبال گذشته و تاریخ سرزمینش نرود.

لینک به دیدگاه
برای ساختن یه فیلم اونم فیلمی که بتونه تاریخ ملتی و مملکتی رو به تباهی بکشه کار سختی نیست بودجه میخواد و اغراق و مغلطه و مهمتر تبلیغ و ذهن ببیننده رو مختوش کردن نمونه چنین فیلمهایی زیاد هستند یکیش همون سیصد که باچه بودجه ای ساخته شد و کاملا دروغ و ساخته ذهن انان که میخواستن ایران رو به بدترین شکل ممکن به جهان معرفی کنند اینم عین همونه و متاسفانه با غرضی که حکومت از یهودیان داره میخواد بدین طریق هم تاریخ قبل از اسلام کشور رو نابود کنه و هم مردمی رو خونخوار و وحشی نشون دهد. ببیننده میخواد و ذهنی که واقعیت رو نادیده بگیرد و دنبال گذشته و تاریخ سرزمینش نرود.

خب شما تا بحال از تخت جمشید دیدن کردید؟؟؟

توی این فیلم محوطه ی دیوار کناری تخت جمشید رو نشون میده و از آثاری از نواقص توی اون صحبت میکنه... من خودم به چشم در همون زمان های بازدید متوجه تعدادی از این ها شدم و برام جای سوال بود! اما حالا با این چیزی که توی مستند دیدم با خودم فکر میکنم که انگار این احتمال هست...

لینک به دیدگاه

سلام

اولش بگم من به هیچ چیز متعصب نیستم ، جز اخلاق و انسانیت !

سعی میکنم بر اساس مطالعاتم حرف بزنم نه تراوشات ذهنی و عرق ملی!

و اینکه من حداقل در 20 روز اخیر قریب بر 1000 صفحه کتاب مطالعه کردم از دودمان هخامنشی ! با روایت های مختلف

همچنان در حال مطالعه هستم !

اگر اجازه بدید من اصلا شرحی از هخمامنشیان بدم !

در تاپیک میگنجه یا بحث منحرف میشه ؟؟

لینک به دیدگاه
سلام

اولش بگم من به هیچ چیز متعصب نیستم ، جز اخلاق و انسانیت !

سعی میکنم بر اساس مطالعاتم حرف بزنم نه تراوشات ذهنی و عرق ملی!

و اینکه من حداقل در 20 روز اخیر قریب بر 1000 صفحه کتاب مطالعه کردم از دودمان هخامنشی ! با روایت های مختلف

همچنان در حال مطالعه هستم !

اگر اجازه بدید من اصلا شرحی از هخمامنشیان بدم !

در تاپیک میگنجه یا بحث منحرف میشه ؟؟

چرا که نه... اما به نظرم از چند تا چیز بیشتر بگین... ارتباط هخامنشیان با یهودیان؟ دلیل انقراض هخامنشیان؟ واقعه ی پوریم؟

لینک به دیدگاه

تخت جمشید جای باحالی هست

کاری ندارم تاریخ چی هست و اصلا اهمیتی نداره چی باشه مهم الان هست

من خودم تاریخ رو زیاد دوست دارم و قبلا فقط تاریخ می خوندم ولی وقتی دیدم بود و نبود تاریخ فرقی در وضع من ایجاد نمی کنه به صورت داستان تاریخ رو خوندم

من به یکپارچه سازی جهان اعتقاد دارم یعنی یک زبان واحد بدون ساختار های سیاسی و فقط یک مرکز اجرای قوانین برای اجرای عدالت

لینک به دیدگاه

سریعا یک شرح میدم و سعی میکنم اطلاعات رو بند بند بگم

خب در آغاز وضعیتی از ایران بگم

فلات ایرن جایگاه تمدن بسیار بسیار کهن بشری بوده و هست و بالاخص زاگرس و خط جنوبی ایران که راه ارتباطی با هندوستان بوده به نظر ( جیرفت و سوخته )

بیش از 7000 سال

خب همان طور که میدونید تمدن های کهنی هم در فلات تبت داریم ، چین و بخش های از هندوستان و ...

خب این یک دید کلی که بگذریم !

1-میایم سراغ تمدن آشور ! طبق برخی روایات پارس ها اقوامی بودن که در جنوب دریاچه ارومیه زندگی میکردند و تحت فشار دولت آشور به جنوب فلات یعنی خطه فارس کوچانده شدند ! ( خوب دقت کن ، نمیخوام بحث دیگه ای باز کنم ولی همین خط رو با کنکاش ذهنی بخون ) { احتمال این اتفاق حدود زیادی مستنده }

2-مادها و پارس ها تفاوت های زیادی ندارند ( فرهنگی و ... ) در حدی که برخی مورخین جنگ ها و درگیرهاشون رو یک نزاع داخلی میدونند نه جنگ دو قوم یا دولت جداگانه !

3- مادها علیه دولت آشور قیام میکنند و استقلال میخوان و موفق میشن و به هر حال امپراطوری شکست ناپذیر آشور رو با خاک یکسان میکنند

4- دولت های بزرگ آن زمان ( بابلی ها / لیدیایی ها / مصر / ماد ) و سکاها که اقوام بی سرزمین بودند به این معنی که از جنوب اروپا تا آرال به صورت کوچ نشینی زندگی میکردند و مقر خاصی نداشتند که بشه بهشون حمله کرد برای همین شما دائما میبینی که از آشور تا هخامنشی دائما دولت های متمرکز باهاش درگیر هستند !

5- آخرین پادشاه ماد ، آژیدهاک ، به دست کوروش ( نوه دختری آژیدهاک سقوط میکنه ) .... کاملا مسلم و بی شک گ

اما نحوه سقوط روایات زیاد داره که بیشتر شبیه افسانه است !

هخمامنشیان :

کوروش انزانی ( نه پارسی ) { باز میبینی طبق کتیبه های موجود انگار طایفه هخامنشیان باز دسته دسته هستند ، انزانی و پارسی )

اولین پادشاه رسمی سلسله هخامنشی که یک دولت تشکیل میده !

پس از فتح ایران و گرفتن قدرت به لیدی حمله میکنه و به طرز غیر قابل باور یک دولت تازه تشکیل شده یک قدرت از چهار قدرت جهانی را سر نگون میکنه

بعد از اون به بابل حمله میکنه :

نفوذ به آن شهر دژ مانند بابل رو به واقعیت تبدیل میکنه و با تکنیک بدون جنگ وارد میشه ( این قابل ستایشه که اگر کشور گشا بوده به قیمت خون ریختن این کار رو نکرده اینجا متوسل به دیپلماسی میشه ... این در 2500 سال پیش افتخار آمیز هست اما نه اونقدر که کوروش قدیسه بشه )

لیست پادشهان هخامنشی :

کوروش بزرگ

کمبوجیه

داریوش بزرگ

خشیارشاه

اردشیر یکم ( اردشیر دراز دست)

داریوش دوم

اردشیر دوم

اردشیر سوم

ارشک ( سلطنت دو ساله )

داریوش سوم ( پایان دودمان هخامنشی)

( البته وسط اینا هم پادشهانی بودند که چند روزه و اینا حکومت کردند ، من اصلی ها رو آوردم که تاثیر گذار بود )

این اطلاعات رو داشته باشید تا بیام توضیحات بعدی رو بدم

راجع به پوریم تخصصی مطالعه نکردم چیزی بوده جسته گریخته !

اطلاعات جنگی و نطامی بیشتر دارم !

در پست های بعدی ادامه میدم

لینک به دیدگاه
چرا که نه... اما به نظرم از چند تا چیز بیشتر بگین... ارتباط هخامنشیان با یهودیان؟ دلیل انقراض هخامنشیان؟ واقعه ی پوریم؟

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

علی گفتی فیلم ربطی به اسلام نداره

اما اول فیلم مینویسه که دلایل ضعف ایران نه اسلام بلکه یهودی ها بودن و یه جورای اسلام گراهای یهودی ستیز این فیلمو درست کردن

فیلمی بی پایه و اساس که خیلی بچه گانه بعضی چاهارو به نقد کشیده بود. کسی که تنها قصدش بالا بردن اعراب و به ذلت کشیدن ایران هستش

کسی که منکر جنگ خشایار شاه با زوم و یونان میشه و کلا هخامنشیان رو بی عرضه میخواد جلوه بده

ببین من طرفدار هخامنشیان نیستم ولی هخامنشیان جزیی از تاریخ ایران هستش و متاسفانه الان قصد تخریب این سلسله رو دارن چرا؟

دلایلش زیاده یکی از دلایلش اسلام گریز شدن مردم و کشیده شدن به طرف هخامنشیان و زرتشت هستش هر جوونی یه آرم فروهر رو روی گردنش انداخته و این ترس رو در دل حکمرانان انداخته برای همین داره هخامنشیان رو پوچ جلوه میده که بتونه مهار کنه این روند رو

دلیل دوم که میخوان بهکل پرسپولیس و پاسارگاد رو با خاک یکسان کنن و همون کاری که قبلا میخواستن بکنن و سد بسازن و به زیر آب ببرنش رو عملی کنن برای اینکار اول باید بنای هخامنشیان بی اعتبار بشه و مردم رو فریب بدن اینکار برای الان نیست نتیجه این رفتارشون رو شاید 40 سال دیگه بینیم و اینکه دو نسل دیگه محملاتی که این مستند داره میگه رو باور میکنه و تاریخ خودش رو نفی میکنه و براش مهم نیست که تخت جمشید زیر خاک بره یا نره.

دلیل سوم: همون اعتلای اسلام هستش و میخوان اسلام رو دوباره به رگ و پوست مردم یکی کنن و مردم همون مردم سر به زیری بشن که قبلا ازشون سواستفاده میکردن.

کسی که نیاکان خودش رو بی عرضه لاابالی و عیاش میخونه و نیاکان مردم رو با فرهنگ اون هم کسانی که بلایی سر ایران آوردن که هیچ وقت اثراتش از بین نمیره باید به اصالت همچین آدمایی شک کرد.

کسی که کمی تاریخ خونده باشه کاملا از صحبت های این اقا میفهمه قصدش در راستای درست کردن مستند چیه

در ضمن تمام تاریخ دان ها و باستان شناس های دنیا اشتباه میگفتن و فقط ایشون و همکارش که یه دوربین رو شونه شه میفهمن چی درسته چی غلط

واقایع و آثار باستانی الکی نیست باید موشکافی بشه

کسی که حتی فرق بین معماری و هنر رو با بناهای بزرگ نمیدونه نمیشه در موردش نظر داد.

به نظر من و خیلی ها این فیلم محملاتی در راستای حقیر شماردن پیشینیانمون هستش

لینک به دیدگاه
:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

علی گفتی فیلم ربطی به اسلام نداره

اما اول فیلم مینویسه که دلایل ضعف ایران نه اسلام بلکه یهودی ها بودن و یه جورای اسلام گراهای یهودی ستیز این فیلمو درست کردن

فیلمی بی پایه و اساس که خیلی بچه گانه بعضی چاهارو به نقد کشیده بود. کسی که تنها قصدش بالا بردن اعراب و به ذلت کشیدن ایران هستش

کسی که منکر جنگ خشایار شاه با زوم و یونان میشه و کلا هخامنشیان رو بی عرضه میخواد جلوه بده

ببین من طرفدار هخامنشیان نیستم ولی هخامنشیان جزیی از تاریخ ایران هستش و متاسفانه الان قصد تخریب این سلسله رو دارن چرا؟

دلایلش زیاده یکی از دلایلش اسلام گریز شدن مردم و کشیده شدن به طرف هخامنشیان و زرتشت هستش هر جوونی یه آرم فروهر رو روی گردنش انداخته و این ترس رو در دل حکمرانان انداخته برای همین داره هخامنشیان رو پوچ جلوه میده که بتونه مهار کنه این روند رو

دلیل دوم که میخوان بهکل پرسپولیس و پاسارگاد رو با خاک یکسان کنن و همون کاری که قبلا میخواستن بکنن و سد بسازن و به زیر آب ببرنش رو عملی کنن برای اینکار اول باید بنای هخامنشیان بی اعتبار بشه و مردم رو فریب بدن اینکار برای الان نیست نتیجه این رفتارشون رو شاید 40 سال دیگه بینیم و اینکه دو نسل دیگه محملاتی که این مستند داره میگه رو باور میکنه و تاریخ خودش رو نفی میکنه و براش مهم نیست که تخت جمشید زیر خاک بره یا نره.

دلیل سوم: همون اعتلای اسلام هستش و میخوان اسلام رو دوباره به رگ و پوست مردم یکی کنن و مردم همون مردم سر به زیری بشن که قبلا ازشون سواستفاده میکردن.

کسی که نیاکان خودش رو بی عرضه لاابالی و عیاش میخونه و نیاکان مردم رو با فرهنگ اون هم کسانی که بلایی سر ایران آوردن که هیچ وقت اثراتش از بین نمیره باید به اصالت همچین آدمایی شک کرد.

کسی که کمی تاریخ خونده باشه کاملا از صحبت های این اقا میفهمه قصدش در راستای درست کردن مستند چیه

در ضمن تمام تاریخ دان ها و باستان شناس های دنیا اشتباه میگفتن و فقط ایشون و همکارش که یه دوربین رو شونه شه میفهمن چی درسته چی غلط

واقایع و آثار باستانی الکی نیست باید موشکافی بشه

کسی که حتی فرق بین معماری و هنر رو با بناهای بزرگ نمیدونه نمیشه در موردش نظر داد.

به نظر من و خیلی ها این فیلم محملاتی در راستای حقیر شماردن پیشینیانمون هستش

به نظرم هنوز دلیل من رو برای زدن این تاپیک متوجه نشدی... من اصلا مورد صحبتم در مورد بد یا خوب بودن هیچ فرقه و مذهبی نیست...

من فقط میخوام بدونم آیا این دلایلی که برای ناتمام بودن تخت جمشید میاره، قابل استناد هست که بگیم تخت جمشید یه بنای نا تمام هست؟

آیا این عکسی که از تخریب بنای قسمت "خزانه" ی تخت جمشید میاره درسته؟ و اگه درسته به چه علت بوده؟؟؟

فکر کنم شما یه مقدار بیش از حد داری نسبت به خیلی چیزا تعصب نشون میدی... اتفاقا خیلی هم خوب! اما خب آیا دلیل میشه که ما روی این تز صحبتی نکنیم؟

لینک به دیدگاه
بز دلیلی من رو برای زدن این تاپیک متوجه نشدی... من اصلا مورد صحبتم در مورد بد یا خوب بودن هیچ فرقه و مذهبی نیست...

من فقط میخوام بدونم آیا این دلایلی که برای ناتمام بودن تخت جمشید میاره، قابل استناد هست که بگیم تخت جمشید یه بنای نا تمام هست؟

آیا این عکسی که از تخریب بنای قسمت "خزانه" ی تخت جمشید میاره درسته؟ و اگه درسته به چه علت بوده؟؟؟

فکر کنم شما یه مقدار بیش از حد داری نسبت به خیلی چیزا تعصب نشون میدی... اتفاقا خیلی هم خوب! اما خب آیا دلیل میشه که ما روی این تز صحبتی نکنیم؟

دلیالش کاملا بی ربطه و تخت جمشید کامل بوده اینو از تاریخ میشه فهمید هردوت و خیلی های دیگه که تاریخ رو ثبت کردن . همچین آدمهایی از جشنهای شاهنشاهی صحبت کردن. باستانشناسان تایید کردن حتی در تاریخ خود یونان و روم هم اومده چیزی نیست که ما خودمون بخوایم سر خودمون رو کلاه بگذاریم. ما بعد از اسلام منبعی تاریخی نداریم و تاریخ رو از همون تاریخ نویسان کهن گرفتیم پس دلیلی نداره خودمون رو گول بسازنیم یا برای بالا بردن وجهه خودمون داستان سازی کنیم.

ببین مهم نیست روی بنای دیگه ای ساخته شده یا نه شاید همون بنارو تکمیل کردن. در مورد این شخص عزیز ایشون میگه این بناها و کار تخت جمشید نیمه نا تمامه و دست ساز جدید هست و ... ایشون چطور تشخیص دادن این بنا رو بنای عیلامی ها بوده؟

اصلا میدونن ایلامی ها در کجا میزیستن؟

ایشون اولش میگه جایی که تخت جمشید بنا شده به لحاظ اقلیمی بدرد نخور هستش و گرمه و اختلاف دما زیاده کسی از سنگ استفاده نمیکنه برای ساخت بنا آخه بگو مومن تو اصلا میدونی 2500 سال پیش اون قسمتی که تخت جمشید بنا شده جلگه ای بوده؟

در ضمن کاخ شانهشاهی رو که نمیان از گل بسازن همه جای دنیا کاخ های شاهنشاهی رو برای استحکام از سنگ میسازن

ایشون یکسری موارد رو سر هم میکنه و هرجایی بخواد ازش استفاده میکنه یعنی دقیقا شیوه احمدی نژاد رو بکار میبره بدون منبع و اطلاعات حرف میزنه آمار میده.

حتی بعد از ویرانی میازن کار شدهه رو تخت جمشید از 25 درصد ایشون بیشتره

بعد میاد میگه همزمان روی هر 9 منظقه کار میکردن آخه تا وقتی سکو تموم نشه مگه میشه بنایی رو روی سکو بسازن؟

میگه سنگ فرش نداره شما یک لایه نازک سنگ رو 2500 سال بذار جلوی آفتاب و بارون وب رفو سرما ببین چیزی ازش میمونه؟

یه خونه رو 10 سال به حال خودش ول کنی ویرانه میشه.

در ضمن شاید از مواد قابل تعویض و یا حتی گلی برای کف استفاده کردن و روشو فرش کاری کردن چیزی که تو فیلمها هم عنوان میشه.

در کل یه نفر که همینجوری فقط قصد تخریب داره رو نمیشه منبع گرفت.

ضمن اینکه من گفتم که چند بار هم بعد از حمله اسکندر قصد باسازی داشتن که نشده.

ایشون حتی حمله اسکندر رو هم منکر میشه.

من دیگه در این مورد حرف نمیزنم چون ارزشی نداره محملات یک نفر برام جالب باشه فقط میخواستم شما هم کمی به حرفها و محملاتش فکر کنید

روز خوش:icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نظرم هنوز دلیل من رو برای زدن این تاپیک متوجه نشدی... من اصلا مورد صحبتم در مورد بد یا خوب بودن هیچ فرقه و مذهبی نیست...

من به هیچ وجه تعصب ندارم و هخامنشیان هم ربطی به من نداره بخوام تعصب داشته باشم روی ماد تعصب دارم که نیاکانم ماد بودن نه هخامنشیان و اینکه مادها به وسیله هخامنشیان از بین رفتن پس باید از هخامنشیان بدم بیاد.

این ها واقعیات تاریخه و نمیشه منکرش شد و جزیی از تاریخ کشورم هستش.

خب چرا در مورد این تز صحت نکنیم که همه صدر اسلامیان خانم باز بودن و چه بلاهایی سر کنیزایی که میگرفتن میاوردن؟

لینک به دیدگاه
دلیالش کاملا بی ربطه و تخت جمشید کامل بوده اینو از تاریخ میشه فهمید هردوت و خیلی های دیگه که تاریخ رو ثبت کردن . همچین آدمهایی از جشنهای شاهنشاهی صحبت کردن. باستانشناسان تایید کردن حتی در تاریخ خود یونان و روم هم اومده چیزی نیست که ما خودمون بخوایم سر خودمون رو کلاه بگذاریم. ما بعد از اسلام منبعی تاریخی نداریم و تاریخ رو از همون تاریخ نویسان کهن گرفتیم پس دلیلی نداره خودمون رو گول بسازنیم یا برای بالا بردن وجهه خودمون داستان سازی کنیم.

ببین مهم نیست روی بنای دیگه ای ساخته شده یا نه شاید همون بنارو تکمیل کردن. در مورد این شخص عزیز ایشون میگه این بناها و کار تخت جمشید نیمه نا تمامه و دست ساز جدید هست و ... ایشون چطور تشخیص دادن این بنا رو بنای عیلامی ها بوده؟

اصلا میدونن ایلامی ها در کجا میزیستن؟

ایشون اولش میگه جایی که تخت جمشید بنا شده به لحاظ اقلیمی بدرد نخور هستش و گرمه و اختلاف دما زیاده کسی از سنگ استفاده نمیکنه برای ساخت بنا آخه بگو مومن تو اصلا میدونی 2500 سال پیش اون قسمتی که تخت جمشید بنا شده جلگه ای بوده؟

در ضمن کاخ شانهشاهی رو که نمیان از گل بسازن همه جای دنیا کاخ های شاهنشاهی رو برای استحکام از سنگ میسازن

ایشون یکسری موارد رو سر هم میکنه و هرجایی بخواد ازش استفاده میکنه یعنی دقیقا شیوه احمدی نژاد رو بکار میبره بدون منبع و اطلاعات حرف میزنه آمار میده.

حتی بعد از ویرانی میازن کار شدهه رو تخت جمشید از 25 درصد ایشون بیشتره

بعد میاد میگه همزمان روی هر 9 منظقه کار میکردن آخه تا وقتی سکو تموم نشه مگه میشه بنایی رو روی سکو بسازن؟

میگه سنگ فرش نداره شما یک لایه نازک سنگ رو 2500 سال بذار جلوی آفتاب و بارون وب رفو سرما ببین چیزی ازش میمونه؟

یه خونه رو 10 سال به حال خودش ول کنی ویرانه میشه.

در ضمن شاید از مواد قابل تعویض و یا حتی گلی برای کف استفاده کردن و روشو فرش کاری کردن چیزی که تو فیلمها هم عنوان میشه.

در کل یه نفر که همینجوری فقط قصد تخریب داره رو نمیشه منبع گرفت.

ضمن اینکه من گفتم که چند بار هم بعد از حمله اسکندر قصد باسازی داشتن که نشده.

ایشون حتی حمله اسکندر رو هم منکر میشه.

من دیگه در این مورد حرف نمیزنم چون ارزشی نداره محملات یک نفر برام جالب باشه فقط میخواستم شما هم کمی به حرفها و محملاتش فکر کنید

روز خوش:icon_gol:

من حرفم اینه:

آقا اصلا ایشون حرف هاش چرت و پرت!!! اما خب تصاویر چی؟؟؟ دیوار چی؟ گل کاری ها چی؟ سربازا و سرو های نیمه ساخته چی؟ در مورد کف سازی خب اگرچه قبل از خاک برداری تا حد زیادی زیر خاک بوده اما خب آیا سنگفرش زیر خاک نابود میشه؟؟؟من خودم به چشم دیدم این رو... متاسفانه الان هیچ اثری از هیچ سنگفرشی در هیچ جای تخت جمشید دیده نمیشه! برای مقایسه هم میشه با سنگفرش های بنا های قدیمی مشابه توی کشور های دیگه مقایسه کرد... البته در قسمت پاشنه گرد در ها هست...

من حرفم اینه که به چه حقی باستان شناسای اون دوره یه تیکه از بنا (خزانه) رو کاملا تخریب کردن؟؟

لینک به دیدگاه
من به هیچ وجه تعصب ندارم و هخامنشیان هم ربطی به من نداره بخوام تعصب داشته باشم روی ماد تعصب دارم که نیاکانم ماد بودن نه هخامنشیان و اینکه مادها به وسیله هخامنشیان از بین رفتن پس باید از هخامنشیان بدم بیاد.

این ها واقعیات تاریخه و نمیشه منکرش شد و جزیی از تاریخ کشورم هستش.

خب چرا در مورد این تز صحت نکنیم که همه صدر اسلامیان خانم باز بودن و چه بلاهایی سر کنیزایی که میگرفتن میاوردن؟

جواب حرفت خیلی ساده س ناصر جان!!!

موضوع تاپیک این نیست!!!!:ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...