لودویگ میخائیل میس | میس فان در روهه

میس فان در روهه

لودویگ میخائیل میس | میس فان در روهه

لودویگ میخائیل میس (Ludwig Mies van der Rohe) در سال ۱۸۸۶ به دنیا آمد.
لودویگ میخائیل میس در سال ۱۸۸۶ میلادی در شهر آخن در آلمانبه دنیا آمد. او بعد‌ها با افزودن نام مادری‌اش، نام خود را به میس فان در روهه تغییر داد. سیر زندگی میس فان در روهه از شاگرد بنا تا فیلسوف هنری و یکی از پایه‌گذاران معماری قرن بیستم جالب توجه است. او آرشیتکت و طراح آلمانی یکی از مهم‌ترین پایه‌گذاران معماری و طراحی قرن بیستم محسوب می‌شود. بناهای او مکان‌هایی “خنثی” هستند که به گفته خود او، تنها انسان‌ها به آنها روح می‌بخشند.
لودویگ میس فان در روهه چهره معماری معاصر را دگرگون کرد. روش کاری و فلسفه هنری او تاثیر بسیار عمیقی در آرشیتکت‌های قرن بیستم گذاشته است. نفوذ او در معماری جهان، به ویژه آمریکا انکارناپذیر است. او با استفاده از تکنولوژی مدرن و مصالح موجود، معماری قرن بیستم را به‌شکل بنیادی تغییر داد. بناهای او دارای ویژگی‌هایی منحصر به فرد و نمایانگر بافتی جدید هستند که به بعدی جهانی دسته یافته‌اند.
ساختکار بنائی در معماری او اهمیت ویژه‌ای دارد، چنانکه به بناهای او “معماری آناتومی” گفته می‌شود. ایجاد فضاهای باز و وابسته به ‌یکدیگر که عنوان “فضای روان” به آن داده شده، از خصوصیات معماری اوست. دقت در جزئیات ساختمان و اهمیت در انتخاب مصالح، یکی از ویژگی‌های میس فان در روهه بوده و نوآوری‌های او در این زمینه تکنیکی تا امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 

عنوان مطلب: لودویگ میخائیل میس (میس فان در روهه)
مشاهده کامل مطلب: لینک به تالار گفتگو

منبع: نواندیشان

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *